Архів новин 2017 р.


 
9 березня 2017 р.

......
 
Анну Музичук нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня.
 
Указом Президента України “Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня” Анну Музичук нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня.

Наші щирі вітання та побажання подальших успіхів!


 
 
8 березня 2016 р.

......

Дорогі українські шахістки!

Щиро вітаємо вас із чудовим весняним святом!
Бажаємо вам гарного настрою, тепла, любові, успіхів у шахових та життєвих справах!


Федерація шахів України.

 
 
6 березня 2017 р.

...... В Юрмалі (Латвія) відбувся Меморіал восьмого чемпіона світу з шахів М.Таля, у головному турнірі «А» якого з рапіду взяли участь 132 шахісти з 19 національних федерацій, у т.ч. 22 володаря вищого шахового звання.
Відмінно провів цей престижний турнір івано-франківський гросмейстер Володимир Онищук. Без жодної поразки, набравши 9 очок в 11 турах (7 перемог та 4 нічиї), він на пів-очка випередив О.Нейкшанса (Латвія), Р.Джукмбаєва (Казахстан) та Б.Бока (Нідерланди). Ще на пів-очка далі залишились відомі гросмейстери О.Федоров (Біларусь), Є.Свешніков (Росія), І.Коваленко (Латвія), Д.Фрідман(Німеччина), О.Александров(Біларусь).
Наші щирі вітання переможцю турніру!

 
 
4 березня 2017 р.

...... Присвоєння чергових спортивних звань.
 
ФІДЕ повідомила про присвоєння спортивних звань шахістам, серед яких і четверо українців.
 
Зокрема:
 
1.Станіслав Богданович - міжнародний гросмейстер;
2.Володимир Ветошко - міжнародний гросмейстер;
3.Еміль Мірзоєв - міжнародний майстер;
4.Максим Коваленко - арбітр ФІДЕ.
Наші вітання!
 
 
3 березня 2017 р.

...... Спорт є спорт! Не судилося українським шахісткам втретє поспіль завоювати звання чемпіонки світу з класичних шахів за нокаут-системою. Вже у першій партії тай-брейку у рапіді Анна Музичук, яка грала білими, в ендшпілі домоглася серйозної переваги проти Тань Чжун’і. Проте декілька не найкращих ходів, що завершилися туровим розміном, знівелювали її перевагу. Нічия. У другій партії, де був розіграний слов’янський захист, Анна чорними у трохи гіршій позиції, де вся боротьба була попереду, на 39-ході припустилася грубої помилки, після якої порятунку вже не було. Отже, вигравши фінальний матч із загальним рахунком 3,5:2,5, чемпіонкою світу стала китаянка Тань Чжун’і.
 
Незважаючи на програш, впевнений вихід Анни до фіналу чемпіонату світу та завоювання нею звання віце-чемпіонки у доповнення до своїх чемпіонських звань з рапіду та бліцу – чудове досягнення нашої видатної шахістки.
Федерація шахів України щиро вітає фіналістку чемпіонату світу з шахів 2017 р. та бажає їй найвищих спортивних досягнень!

 
 
2 березня 2017 р.

...... Харків’янин Антон Коробов здобув блискучу перемогу у престижному бліц-турнірі на Кубок групи компаній «Регіон», в якому взяли участь 200 шахістів на чолі із чемпіоном світу з бліцу 2016 р. Сергієм Карякіним. Щоправда, сам чемпіон, набравши 11 очок з 18, поділив лише 28-39 місця.
Натомість Коробов із підсумковим результатом у 15,5 очок забезпечив собі двохочковий відрив від другого призера - азербайджанця Рауфа Мамедова. Третє-п'яте місця, із 13 очками посіли, відповідно, Д.Дубов (Росія), А.Рамірес (США) та В.Артемьєв (Росія). Ще на пів-очка менше набрали відомі гросмейстери Юй Яньі (Китай), М.Вітюгов (Росія), Г.Камський (США), Д.Хісматулін і В.Гуніна (Росія), які поділили 6 - 11 місця.
Наші вітання переможцю престижного турніру!
 
 
2 березня 2017 р.

......

Чемпіонка світу визначиться на тай-брейку

Четверта партія фінального матчу жіночого чемпіонату світу в Тегерані між китаянкою Тань Чжун'і та Анною Музичук так само, як і перша, завершилася внічию. У другій та третій партіях суперниці обмінялися перемогами. Таким чином рахунок у матчі став 2:2.
Завтра будуть проведені партії тай-брейка, за результатами яких і стане відомо ім'я нової чемпіонки світу.
 
 
2 березня 2017 р.

...... Турнірами зі швидких та блискавичних шахів у Львові закінчилися фінальні змагання чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 20 років.
 
У турнірі зі швидких шахів серед дівчат трійка переможниць аналогічна класичним шахам - Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Марія Безкоровайна, кращим серед юнаків став Володимир Ветошко, другий та третій призери - Владислав Бахмацький і Дмитро Гаюн.
У бліц-турнірах підсумкові перші трійки виглядають таким чином: Юлія Осьмак, Марія Безкоровайна, Олена Мартнкова - турнір дівчат, Роман Яременко, Пен Лі Мін, Володимир Ветошко - турнір юнаків. Варто відзначити перемогу Юлії Осьмак в усіх трьох турнірах.
Наші вітання переможцям та призерам чемпіонату!

 
 
2 березня 2017 р.

...... У Німеччині, у Нойштадте-ан-дер-Вайнштрассе завершився 8-й Пфальц-опен, у головному турнірі «А» якого взяли участь 225 шахістів, у т.ч. 12 гросмейстерів. Та перемогу у ньому святкував молодший по званню, 14-річний київський міжнародний майстер Кирило Шевченко. Він без поразок пройшов весь турнір, вигравши поспіль 6 партій, в т.ч. у рейтинг-фаворита змагання, відомого хорватського гросмейстера-шестисотника З.Кожула, та зробивши на фініші три нічиї. Це дозволило німецькому гросмейстеру Н.Хушенбету з 7,5 очками наздогнати Кирила, та гірші додаткові показники залишили господаря турніру другим.
Успішно виступили ще двоє українців Ю.Солодовніченко та А.Островський, які з 7 очками потрапили у розподіл з 3 по 8 місця. Ще на пів-очка менше набрав тренер та земляк Кирила Шевченка Володимир Баклан.
Наші щирі вітання юному переможцю та його тренеру!

 
 
1 березня 2017 р.

...... Фінал чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 18 років, сезон 2016-2017 рр.
 
Дати проведення:
3-11 квітня 2017 р. - класична гра;
12-13 квітня 2017 р. - швидкі та блискавичні шахи.
Місце проведення: м. Харків
 
 
1 березня 2017 р.

...... Фінал чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 16 років, сезон 2016-2017 рр.
 
Дати проведення:
8-17 березня 2017 р. - класична гра;
18-19 березня 2017 р. - швидкі та блискавичні шахи.
Місце проведення: м. Вінниця
 
 
28 лютого 2017 р.

...... Юлія Осьмак та Владислав Бахмацький - переможці “класичного” фіналу чемпіонату України у віковій категорії до 20 років.
 
У турнірі юнаків по 7,5 очок набрали Владислав Бахмацький та Пен Лі Мін, який за додатковими показниками став другим. На пів-очка менше у третього призера Данила Сороки.
Так само рівну кількість очок - по 8 - набрали переможниця Юлія Осьмак та друга призерка Олена Мартинкова. Третє місце із 7 очками посіла Марія Безкоровайна.
Вітаємо переможців та призерів чемпіонату!

 
 
28 лютого 2017 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 березня 2017 року.
 
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2838). 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2751).  Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2751), Василь Іванчук (2732), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2708), Антон Коробов (2694), Олександр Арещенко (2682), Олександр Моісеєнко (2664). 
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2569) - 3 позиція, Марія Музичук (2546), Наталя Жукова (2445), Анна Ушеніна (2444), Інна Гапоненко (2407), Тетяна Василевич (2372). 
У списку ста найсильніших юнаків четверо українців: Володимир Ветошко, Павло Воронцов, Євген Штембуляк, Кирило Шевченко.
У сотні найсильніших дівчат двоє українок: Юлія Осьмак та Олена Мартинкова.     
 
 
25 лютого 2017 р.

......

Українсько-китайський фінал

Щойно визначилася друга учасниця фіналу жіночого чемпіонату світу з шахів. Шість зіграних партій тай-брейку не дали суперницям переваги у рахунку - 3:3 Перемігши в останній, 7-й партії– т.зв. «армагедоні» індійську шахістку Харіку Дроноваллі, якій, до речі, в усіх попередніх раундах, від першого до останнього, не вдавалося уникнути тай-брейків, китаянка Тан Жонгі стала другою після Анни Музичук учасницею фіналу.
Після першого (і останнього) офіційного дня відпочинку у понеділок 27 лютого суперниці розпочнуть фінальний матч. Нагадуємо, що в разі загального нічийного рахунку після чотирьох партій у класичні шахи, для виявлення чемпіонки світу 3 березня відбудеться тай-брейк, а наступного дня, 4 березня – церемонія закриття.
 
 
24 лютого 2017 р.

......

Анна Музичук – у фіналі!

Не зовсім вдало розіграний дебют у першій півфінальній партії - французький захист у виконанні А.Музичук, яка грала чорними проти О.Костенюк – виявився причиною її подальших проблем. На 18-му ході Анна пройшла повз тимчасову жертву коня, що дало би їй можливість перехопити ініціативу, і залишилась без пішака та ще й у гіршій позиції. Та треба віддати належне спортивно-психологічним якостям нашої шахістки. Маючи нестачу у часі, вона майже кожним ходом ставила перед суперницею проблеми, вирішуючи які та догралася до обопільного цейтноту, де багато що вирішували нерви. І хоч зайвого пішака Костенюк зберегла, але її перевага майже випарилася. Та під впливом згаяних можливостей і у намаганні швидше вирішити партію на свою користь росіянка на 56-му ході припустилася грубої помилки і змушена була здатися. А тим часом Тань Чжуні прямою атакою на короля вирішила на свою користь результат першої партії з Харікою Дроновалл.
У другій партії Костенюк, яка так і не встигла прийти до тями після поразки, практично без серйозного опору, програла чорними у 30 ходів , витративши на партію усього 21 хвилину. Таким чином, без жодного тай-брейку у попередніх раундах (унікальне досягнення у чемпіонатах світу за нокаут-системою!) українська шахістка, чемпіонка світу з рапіду та бліцу, 27 лютого почне боротьбу за третій найпрестижніший жіночий шаховий титул. Її суперниця визначиться завтра на тай-брейку, бо Харіка, поставивши на 162-му ході мат слоном і конем королю китаянки, зрівняла рахунок у другому півфіналі.
 
 
22 лютого 2017 р.

......

У фіналі – битва континентів

У першій партії чвертьфіналу А.Стефанова розіграла проти Анни Музичук захист Брейєра. Анна добре розібралася з запропонованим варіантом іспанської партії та захопила ініціативу, але не надовго. Все вирішилося у цейтноті. Схоже, що у болгарки не витримали нерви, і вона, замість спокійного відходу короля, наважилася на жертву коня, розраховуючи, що її прийняття дає їй як мінімум нічию. Але шахи – не шашки, і бій тут не обов’язковий. Після відхилення жертви Стефанова в умовах гострої нестачі часу зробила декілька помилкових ходів, що й привело до її поразки.
У другій партії, граючи чорними, Аня, яку влаштовувала нічия, обрала захист Грюнфельда та, забарившись із рокіровкою, попала у досить скрутне становище. Довелось демонструвати свої захисні таланти - Анна утримувала позицію, балансуючи як на гойдалці. Нарешті, як і в попередній партії, Стефанова не витримала напруги й почала спрощувати позицію, що кінець-кінцем привело до абсолютно нічийного ендшпілю.
Тепер у півфіналі Анна зустрічатиметься ще з однією екс-чемпіонкою світу - росіянкою Олександрою Костенюк, яка перемогла у чвертьфіналі китаянку Ні Шігунь – 1,5:0,5. В іншому півфіналі будуть грати китаянка Тан Чжун І, яка сенсаційно обіграла рейтинг-фаворитку чемпіонату свою співвітчизницю Ю Веньюнь –(1,5:0,5) та Харіка Дронвалі (Індія), яка на першому тай-брейку вибила з боротьби грузинку Дзагнідзе. Фінал Європа-Азія стає неминучим!
 
 
19 лютого 2017 р.

...... Попереду – вирішальні раунди
 
Єдина українська учасниця, яка залишилась на чемпіонаті світу, Анна Музичук, впевнено пройшла третє коло. Для виходу до чвертьфіналу їй знадобилося, як і в попередніх раундах, дві партії в класику, які вона обидві виграла у в’єтнамки Фам Ле Тхао Нгуен. У першій з них Анна чорними вже на виході з дебюту спромоглася перехопити ініціативу і на 22-му ході виграти центрального пішака суперниці. Надалі вона без проблем реалізувала свою перевагу. У другій партії Фам, яку міг задовольнити тільки виграш, намагалася у захисті Пірца-Уфімцева чорними будь за що ускладнити позицію. Закінчилися ці спроби для ініціатора втратою якості та переходом в ендшпіль. І хоч декілька разів Анна проходила повз виграшні продовження, кінець-кінцем вона знайшла потрібне перегрупування і, зрештою, перемогла. Та попереду – вирішальні бої. Наступна суперниця за вихід у півфінал - екс-чемпіонка світу болгарка А.Стефанова.
 
 
19 лютого 2017 р.

...... У Луцьку закінчився традиційний, вже 4 за ліком, міжнародний шаховий фестиваль, присвячений пам'яті Небесної сотні.
У турнірах зі швидких та блискавичних шахів відповідно змагалися 212 шахістів (зокрема 8 гросмейстерів та 16 міжнародних майстрів) та 176 шахістів (8 гросмейстерів, 15 міжнародних майстрів) з України, Білорусі, Чехії, Угорщини, Молдови, Польщі, Росії.
З результатом 12 очок із 15 можливих у бліц-турнірі переміг міжнародний майстер Микола Бортник, другий - гросмейстер Орест Грицак (11,5), третій - міжнародний майстер Андрій Грех (11). У турнірі зі швидких шахів кращим став гросмейстер Віталій Бернадський - 9,5 з 11, по 9 очок набрали другий та третій призери Володимир Оніщук та Вадим Разін.
Наші вітання переможцям та призерам!

Результати, партії фото та інше на сторінці турніру
 
 
19 лютого 2017 р.

...... У м.Шарджа (ОАЕ) стартував перший етап Гран-прі ФІДЕ 2017 року, у якому беруть участь 18 гросмейстерів: М.Вашье-Лаграв (Франція) 2796, Л.Аронян (Вірменія), Х.Накамура (США) - по 2785, Ш.Мамед'яров (Азербайджан) 2766, Дін Ліжень (Китай) 2760, П.Ельянов (Україна) 2759, М.Адамс (Англія) 2751, Я.Непомнящій 2749, А.Гріщук (обидва - Росія) 2742, Лі Чао (Китай) 2720, Є.Томашевській 2711, Д.Яковенко (обидва - Росія), Ф.Вальєхо (Іспанія) - по 2709, Р.Раппорт (Угорщина) 2692, О.Рязанцев (Росія) 2691, С.Салов (ОАЕ) 2656, Хоу Іфань (Китай) 2651 і Й.-Л.Хаммер (Норвегія) 2628.
У першому турі Ельянов зіграв унічию з Рязанцевим.
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 18-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок (10–23 квітня 2017 року, Рига, Латвія).
 
Для заявки на участь у 18-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок необхідно надати до офісу ФШУ до 26 лютого 2017 року (rating@ukr.net, olegtovchyga@ukr.net) такі дані:

     1. Прізвище, Ім’я шахістки (тренера, супроводжуючої особи або інше), дату народження
     2. ID FIDE, титул (звання) FIDE, рейтинг FIDE
     3. Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
     4. Інформацію про необхідність отримання візи (громадяни України, які мають
        довгострокові Шенгенські візи можуть скористатися ними):
        4.1.Надіслати копію паспорта в електронному вигляді
          (тільки у разі необхідності отримання візи).
     5.Надати інформацію про готель. Чи проживаєте в офіційному готелі та тип номеру
        (1, 2, апартаменти). З ким бажаєте проживати.
     6.Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).

Нагадуємо про необхідність сплати організаційних внесків (100 Євро) та сплату за проживання. Сплату внеску до ECU можна буде здійснити по прибуттю на місце змагань, але не пізніше 2-го туру.

Виконавча дирекція ФШУ

 
 
18 лютого 2017 р.

......
Федерація шахів України з глибоким сумом повідомляє, що у Лондоні на 61-му році після тяжкої та тривалої хвороби пішов з життя відомий український шахіст, шаховий організатор та меценат, вихованець Харківської шахової школи, чемпіон СРСР 1973 р. серед юнаків, переможець та призер численних національних та міжнародних змагань, міжнародний гросмейстер МАЧУЛЬСЬКИЙ Анатолій Давидович (24.09.1956 – 17.02.2017) та висловлює щире співчуття його рідним та близьким.

 
 
16 лютого 2017 р.

...... Остання надія
 
За вихід у наступне третє коло чемпіонату світу серед жінок боролися чотири українські шахістки. Першою з них вирішила це завдання Анна Музичук. Досить легко вигравши першу партію у росіянки Аліни Кашлінської, у другій партії Анна змусила суперницю форсувати нічию. Решті українок не вдалося виграти свої міні-матчі у класику, і вони намагалися зробити це на тай-брейку. На жаль, вирішити це завдання жодній з них не вдалося. Спочатку, на першому тай-брейку вибула Інна Гапоненко, яка програла екс-чемпіонці світу О. Костенюк – 0,5:1,5. На третьому тай-брейку з грузинкою С.Гурамішвілі «спіткнулася» Наталка Букса. І нарешті, в «армагедоні» з китаянкою Тан Жонгю доля відвернулася від Анни Ушеніной – втрачені шанси на перемогу і тільки нічия білими. Тепер всі наші надії пов’язані з Анною Музичук, яка в наступному колі зустрічається з Фам Ле Тхао Нгуен (Вьєтнам).
 
 
18 лютого 2017 р.

...... Фінал чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 12 років, сезон 2016-2017 рр.
 
Дати проведення (оновлено!):
18-28 квітня 2017 р. - класична гра;
29-30 квітня 2017 р. - швидкі та блискавичні шахи.
Місце проведення: м. Вишгород, Київська обл. 
 
 
Увага!

...... Учасникам фіналу чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 20 років, що відбудеться у місті Львові з 20 лютого по 2 березня 2017 року.
 
Просимо пройти попередню реєстрацію (заповнити форму за посилання) до 15 лютого
 
Сторінка попередньої реєстрації онлайн
 
 
13 лютого 2017 р.

......

Битва за жіночу корону почалася

У Тегерані завершилося перше коло чемпіонату світу серед жінок за нокаут-системою. Історія попереднього чемпіонату світу 2015 р. починає повторюватися. Якщо вона закінчиться як і в минулий раз, то у наших уболівальників заперечень не буде. Як і минулого разу, від України взяли участь п'ять шахісток. Як і минулого разу, в наступне коло пройшли чотири з них. Як і минулого разу, не пощастило Наталці Жуковій, яка програла тоді своїй подрузі Інні Гапоненко. Цього разу її кривдницею в класичному двобої стала досвідчена грузинська шахістка Ніно Хурцидзе - 1,5:0,5 очка. На цьому, поки, на щастя наші неприємності закінчилися. Анні Музичук, як і в минулому чемпіонаті, в першому колі «попалася» алжирка Аніна Мезуд, яку українка впевнено обіграла в «основний» час - 2:0. Чемпіонка світу 2012 р. Анна Ушеніна з рахунком 1,5:0,5 вибила з чемпіонату лідера білоруських шахісток Анастасію Зезюлькіну. Вигравши першу партію у однієї з найсильніших в недалекому минулому російських шахісток Катерини Ковалевської, другу партію Інна Гапоненко зіграла внічию і теж вийшла в наступне коло. Особливо порадувала наша наймолодша учасниця, дебютантка чемпіонату Наталка Букса. Зігравши внічию обидві партії в класику з відомою угорською, в минулому в'єтнамською, шахісткою Хоанг Транг, рейтинг якої вищий більше ніж на 150 пунктів, Наталка прекрасно провела на тай-брейку обидві рапід-партії. Вона мала серйозні підстави перемогти вже в першій партії, але досягла шуканого в другій прямою атакою на короля. Тепер її суперницею у другому колі буде грузинка Софіко Гурамішвілі, Анну Музичук чекає росіянка Аліна Кашлінская, Інну Гапоненко - екс-чемпіонка світу Олександра Костенюк (Росія) і, нарешті, нашу екс-чемпіонку світу Анну Ушеніну - китаянка Тан Жонгю.
 
 
13 лютого 2017 р.

......
14 лютого 2017 р. одному з найвідоміших, талановитих шахових майстрів України та Радянського Союзу 50-70 рр. минулого сторіччя, триразовому чемпіону України, чемпіону світу серед студентів у складі збірної СРСР, учаснику трьох фіналів чемпіонатів СРСР Юрію Васильовичу Ніколаєвському (1937-2004 рр.) виповнилося би 80 років

 
 
13 лютого 2017 р.

Збільшити До уваги учасників чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 16 років.
 
Фінал чемпіонату України з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 16 років відбудеться у місті Вінниці з 7 березня (день приїзду) по 17 березня 2017 року, чемпіонат зі швидких шахів – 18 березня, бліц – 19 березня.
Буде здійснюватися пряма он-лайн трансляція партій.
За вимогою регламенту міністерства просимо фіналістів підтвердити участь за 7 діб до початку чемпіонату.

Детальна інформація на сторінці чемпіонату
 
Варіанти проживання
 
 
13 лютого 2017 р.

...... 12 лютого в клубі “Інтелект” СумДУ Федерація шахів Сумщини провела обласний турнір зі швидких Шахів, присвячений Дню Героїв Небесної Сотні, у якому взяли участь понад 30 шахістів з м.Суми та районів області різного віку і кваліфікації.
Переможцем турніру став Семенов Микола Володимирович, друге і третє місця вибороли Лемешенко Юрій Володимирович та Тихоновский Володимир Кузьмич. Кращим серед ветеранів визнаний Солодовніков Сергій Харлампійович, серед юнаків - Панікаренко Сергій Валерійович, серед школярів - Ольштинский Олексій Павлович.
Переможці і призери отримали медалі, грамоти і грошові призи.
 
 
12 лютого 2017 р.

...... У м.Чернівці закінчився чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
У турнірі з класичних шахів серед юнаків переможцем із 7,5 очками з 11 можливих став Владислав Ларкін. Також 7,5 очок набрав другий призер Кирило Волотовський, третій результат у Марьяна Кириченка - 7 очок. Серед дівчат найсильнішою стала Марія Бердник - 9 очок. По 7,5 очок та відповідно 2 і 3 місця вибороли Марія Відрук та Єлизавета Гребенщикова.
У змаганнях зі швидких шахів кращим з юнаків став Платон Гальперін (7,5 очок з 9), другий - Данило Мосесов (7 очок), третій - Володимир Медведик (6,5 очок). У дівчат перемогу святкувала Анастасія Дубовик з 8 очками, по 6 очок набрали друга і третя призерки Юлія Олексієнко та Марина Відрук.
У бліц турнірі місця розподілились наступним чином: Платон Гальперін - 7,5 очок, Данило Мосесов - 7, Ілля Волощук - 6,5 - юнаки; Юлія Олексієнко - 7, Євгенія Дзятко - 7, Анастасія Дубовик - 6,5 - дівчата.
 
Наші вітання переможцям та призерам чемпіонату!

 
 
10 лютого 2017 р.

...... Чемпіонат світу FIDE серед жінок.
 
З 10 лютого по 5 березня у Тегерані пройде жіночий чемпіонат світу, в якому за нокаут-системою стартують 64 шахістки, в тому числі п'ять українських шахісток: Анна Музичук, Наталя Жукова, Анна Ушеніна, Інна Гапоненко та Наталя Букса.
Змагання складатимуться з шістьох раундів. Перші 5 раундів - міні-матчі з двох партій (з тай-брейками у разі нічийного підсумку), шостий фінальний раунд складатиметься з чотирьох партій. Змагання триватимуть до 3 березня.
 
Інтерв’ю тренера жіночої збірної України Михайла Бродського
 
Сайт чемпіонату
 
 
9 лютого 2017 р.

...... Півфінал чемпіонату України з класичних шахів, чемпіонат України зі швидких шахів та бліцу серед жінок.

Місце проведення - Донецький обласний шаховий клуб імені О.В.Момота (м.Краматорськ).
 
Терміни проведення:
Класична гра 4-12 травня;
Швидкі шахи 13-14 травня;
Бліц 15 травня
 
 
4 лютого 2017 р.

...... Федерації шахів України та Чернігівської області з глибоким сумом повідомляють, що на 50-му році після тяжкої та тривалої хвороби пішов з життя відомий український шахіст та шаховий організатор, президент федерації шахів м. Чернігова, міжнародний гросмейстер Олександр Миколайович Носенко та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким.

 
 
1 лютого 2017 р.

...... Чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
 
У м.Чернівці стартували фінальні турніри чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
З 1 по 10 лютого пройдуть змагання з класичних шахів, у яких беруть участь по 12 юнаків та дівчат.
11 лютого відбудуться турніри зі швидких шахів (9 турів), 12 лютого - турніри з блискавичної гри (9 турів).
Сторінка чемпіонатуТрансляція партій (рапід): юнаки дівчата
Увага!
 
Турнір зі швидких шахів - 11 лютого 2017 року.
Допускаються всі бажаючі (за узгодженням з організаторами).
Реєстрація учасників до 9:45, жеребкування, відкриття змагань – 11 лютого 2017 року, субота з 10:00.
Підведення підсумків, закриття – 11 лютого 2017 року, орієнтовно 18:30.
Блискавична гра, 12 лютого 2017 року.
Допускаються всі бажаючі (за узгодженням з організаторами).
Реєстрація учасників до 9:45, жеребкування, відкриття змагань – 12 лютого 2017 року, неділя з 10:00.
Підведення підсумків, закриття – 12 лютого 2017 року, орієнтовно 14:00.
 
З питань реєстрації учасників: Прохоров Олександр Валерійович (головний суддя) моб.тел - +38 (097) 496-82-58, електронна пошта - prohorov@chessclub.lviv.ua
 
Стартові списки (рапід): юнакидівчата
Стартові списки (бліц): юнакидівчата
 
 
31 січня 2017 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 лютого 2017 року.
 
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2838). 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2759).  Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2759), Василь Іванчук (2751), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2705), Антон Коробов (2691), Олександр Арещенко (2683), Олександр Моісеєнко (2661). 
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2558)-3 позиція, Марія Музичук (2546), Наталя Жукова (2447), Анна Ушеніна (2444), Інна Гапоненко (2407), Тетяна Василевич (2372). 
У списку ста найсильніших юнаків четверо українців: Володимир Ветошко, Павло Воронцов, Євген Штембуляк, Кирило Шевченко.
У сотні найсильніших дівчат троє українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова та Марія Бердник.         
 
 
31 січня 2017 р.

...... Фінал чемпіонату України серед юнаків та дівчат до 12 років
 
(класичні шахи, швидка гра та бліц, сезон 2016-2017 років)
Дата проведення: 18 - 29 квітня 2017 р.
Місце проведення: м. Вишгород, Київська обл.
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з класичних шахів серед школярів віком до 7, 9, 11, 13, 15 та 17 років (21 квітня – 01 травня 2017 року, м.Яси, Румунія).
  Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати до 15 лютого 2017 року на olegtovchyga@ukr.net (телефон 044-235-45-49, Товчига Олег Григорович) та копію на rating@ukr.net наступну інформацію:
Для гравців:
     -Прізвище та Ім’я учасника (по рейтинг-листу ФІДЕ);
     -Вікова категорія;
     -Паспортні дані: Прізвище, Ім’я (по паспорту), дата народження, № паспорта (проїзного документа дитини), дата видачі, дата дії, поштова адреса.
     -Вказати на необхідність (чи ні) отримання візи.
     -Якісна, чітка копія першої сторінки закордонного паспорта (проїзного документа дитини)
 
Для супроводжуючих осіб:
     -Прізвище, Ім’я супроводжуючої особи;
     -Паспортні дані: Прізвище, Ім’я (по паспорту), дата народження, № паспорта, дата видачі, дата дії, поштова адреса.
     -Вказати на необхідність (чи ні) отримання візи.
     -Якісна, чітка копія першої сторінки закордонного паспорта.
 
Для усіх категорій:
     -Вказати варіант проживання (дата заїзду, дата виїзду, тип номера, отель, інша інформація);
     -Необхідність надання трансферу (дати, час прибуття та від’їзду, №№ рейсів, місце прибуття).
 
Звертаємо увагу на необхідність здійснення оплати організаційного внеску (40 Євро) та оплату за проживання та харчування безпосередньо організаторам змагань.
Внески до ФІДЕ будуть здійснюватися через Виконавчу дирекцію ФШУ у розмірі встановленому турнірним Положенням:
     -48 Євро з кожного гравця.
 
УВАГА: реєстрація буде проводитися ФШУ після оплати внеску до ФІДЕ і при відсутності необхідної інформації, вказаної в оголошенні, здійснюватися не буде!

Виконавча дирекція ФШУ

 

© Федерація шахів України (2003-2015 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!