74-й чемпіонат України з шахів серед чоловіків, Фінал-2005
Головний суддя - міжнародний арбітр В.П. Гергель (Дніпропетровськ)

Регламент

проведення фіналу чемпіонату України з шахів 2005р. серед чоловіків

м. Рівне                                                                        23 серпня 2005 р.

1. Фінал чемпіонату України з шахів 2005 р. серед чоловіків проводиться у м. Рівне з 24 серпня по 2 вересня 2005 р. у приміщенні Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру (пл. Театральна, 4) за нокаут-системою у 5 раундів між 32 учасниками, згідно Положенню про Всеукраїнські змагання з шахів на 2005 р.

2. Змагання проводяться згідно з Правилами шахової гри, Турнірними правилами та Правилами проведення чемпіонатів світу ФІДЕ.

3. Раунди з 1-го по 5-й включають до себе матчі з двох партій зі зміною кольору фігур, по одній партії у день.
У 1-му раунді беруть участь 32 гравці;
у 2-му раунді – 16 гравців;
у 3-му раунді – 8 гравців;
у 4-му раунді – 4 гравці;
у 5-му раунді – 2 гравці – матч за 1-2 місця;
                          2 гравці – матч за 3-4 місця.
Переможцем матчу визнається гравець, який першим набрав 1,5 очка.

4. Урочисте відкриття турніру відбудється 24 серпня о 13 год. 30 хв.
Початок усіх турів, окрім останнього – о 14 год. 30 хв.
Початок останнього, 10-го туру – 2 вересня об 11 год. По закінченню останнього раунду – урочисте закриття змагань.

5. Для створення пар учасники розташовуються згідно з рейтинг-листом ФІДЕ на 1 липня 2005 р. У разі рівності рейтингів у двох або більше учасників гравець, який зіграв більше партій за період, що оцінювався на липень 2005 р., повинен розташовуватися вище. У випадку рівної кількості партій розташування гравців вирішується жеребкуванням.
Створення пар має проводитися за наступним принципом. Учасник з найвищим рейтингом (№1) повинен грати з учасником, який має найнижчий рейтинг (№32). Учасник, який має другий рейтинг (№2), повинен грати проти учасника, який має передостанній рейтинг (№31). І т.д.
Для другого та наступних раундів визначення пар відбувається за цією ж самою процедурою з поясненням, що у разі перемоги нижчестоящого гравця у будь-якому матчі, він повинен автоматично зайняти положення вищестоящого гравця.
Ніякі перенесення партій не дозволяються.

6. Жеребкування на колір фігур проводиться з учасником №1 під час технічного відкриття змагань 23.08.05 о 20 год.
У другому матчі учасник №2 повинен мати колір, протилежний кольору гравця №1, і таке чергування йде через весь список. Для наступних ігор того ж самого раунду кольори пар повинні чергуватися автоматично.
У 2-м раунді переможець 1-го матчу повинен мати в 1-й партії колір, протилежний кольору, що гравець №1 мав у першій партії з 1-го раунду. Переможець 2-го матчу у першій партії повинен мати колір, протилежний кольору, що гравець №2 мав у першій партії з 1-го матчу, і кольори повинні послідовно чергуватися у відповідності з матчем.
Протягом 3-5-го раундів та ж сама процедура застосовується з поясненням, що у випадку, коли нижчестоящий гравець перемагає в будь-якому матчі, він повинен у наступному раунді автоматично зайняти позицію вищестоящого гравця.
Для матчів тай-брейку жеребкування проводиться для кожного такого матчу. Якщо ці матчі також закінчуються внічию, проводиться жеребкування, що повинне вирішити, хто отримає відповідний колір у вирішальній бліц-партії.

7. Контроль часу: 90 хвилин на перші 40 ходів кожному учаснику та додатково 15 хвилин до закінчення партії з доданням 30 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Усі партії повинні гратися з використанням електронних шахових годинників.

8. У разі рівного рахунку по закінченні двох партій у той же день, після нового жеребкування, граються дві додаткові партії зі зміною кольору фігур з 15-хвилинним контролем на партію кожному гравцю та доданням 10 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого.
Перша додаткова партія повинна починатися не пізніше однієї години після завершення другої партії матчу. Між першою та другою додатковими партіями надається 10-хвилинна перерва.
Якщо рахунок продовжує залишатися нічийним по закінченні двох додаткових партій, граються дві бліц-партії з 5-хвилинним контролем на партію кожному гравцю та доданням 5 секунд за кожний зроблений хід., починаючи з першого. Перша бліц-партія повинна починатися не пізніше 15 хвилин після закінчення другої додаткової партії.
Якщо рахунок продовжує залишатися нічийним по закінченні двох бліц-партій, грається одна бліц-партія з контролем часу 6 хвилин у білих та 5 хвилин у чорних без додання часу за зроблені ходи. Перед партією проводиться жеребкування на право вибору кольору фігур. У разі нічийного результату учасник, який грав чорними, вважається переможцем матчу.

9. Протести щодо зіграної партії подаються до суддівської колегії у письмовій формі не познше 30 хв. після закінчення туру під грошову заставу 100 грн. У разі прийняття протесту грошова застава повертається.

10. Переможець фінального матчу стає чемпіоном Україны 2005 р., його суперник – другим призером. Переможець матчу за 3-4 місця стає третім призером, його суперник займає четверте місце.

11. Переможець й призери чемпіонату нагороджуються медалями та дипломами відповідних ступенів Держкомспорту України і призами Федерації шахів України.
Тренери, які підготували переможця та призерів чемпіонату, нагороджуються дипломами відповідних ступенів Держкомспорту України.