фшу

08.04.2016 м.Київ
Прес-реліз федерації шахів України (ФШУ) з приводу ситуації,
що склалася навколо матчу за
звання чемпіонки світу з шахів серед жінок у м. Львові.

   З 01 по 18 березня 2016 року у місті Львові проходив матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок за участі українки Марії Музичук та китаянки Хоу Іфань. Матч відбувся на високому організаційному рівні та здобув високі оцінки проведення з боку міжнародної шахової федерації (ФІДЕ).
   Така визначна подія відбулася з ініціативи та підтримки державних органів України. ФШУ працювала у рамках Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок 2016 року (далі Оргкомітет). Останній, свою чергу, доручив ФШУ укласти Угоду про проведення матчу і це рішення було затверджено Виконкомом ФШУ. Гарантіями виконання фінансових та організаційних зобов’язань по цій Угоді були офіційні листи до ФІДЕ підписані у тому числі такими посадовцями як Міністр молоді та спорту України та Львівський міський голова А.І. Садовий.
   На превеликий жаль, питання фінансування матчу на разі не є остаточно вирішеним, що ставить під серйозну загрозу авторитет України на міжнародній арені. Відповідно до принципу повної прозорості у роботі громадських об’єднань, хочу зазначити, що з затвердженого Оргкомітетом кошторису у розмірі 405 500 євро ФШУ отримала та перерахувала до ФІДЕ кошти у розмірі 345 500 євро, з яких 245 500 євро це кошті місцевих бюджетів м. Львова та області і 100 000 євро є коштами ФШУ залученими від спонсорів.
   Попередньо, джерелом фінансуванням решти 60 000 євро (призові кошти Марії Музичук) передбачалась Львівська міська влада, яка вела переговори з пані Марією, щодо компенсації цих коштів у іншій прийнятній формі. Про цей процес були повідомлені всі сторони – спортсменка, її батьки та тренери, ФШУ, ФІДЕ, Мінмолодьспорт. Зі свого боку я написав кілька листів заступнику Робочої групи з підготовки та проведення матчу за звання чемпіонки світу з шахів у Львові, Львівському міському голову пану А. Садовому з проханням прискорити ці переговори (які він сам ініціював і неодноразово обіцяв вирішити позитивно), бо відтягування вирішення цього питання може призвести до небажаних дій з боку ФІДЕ по відношенню до всіх українських шахістів.
   У зв’язку з цим дивним виглядає звернення у ЗМІ заступника пана А.Садового – пана А. Москаленко з проханням до ФШУ «сплатити до ФІДЕ 60 000 євро», бо пан А. Москаленко був поінформований про спосіб, у який планувалося у рамках Оргкомітету компенсувати зазначені кошти і навіть брав безпосередню участь у переговорах – тобто пропонував батькам спортсменки конкретні варіанти нерухомості.
   Позиція ФШУ є наступною – ініціатори та безпосередні організатори матчу, що надавали свої зобов’язання, мають знайти можливості по врегулюванню цього питання з екс-чемпіонкою світу Марією Музичук у світлі попередніх домовленостей. Зі свого боку ФШУ, як і завжди, докладе зусиль для захисту членів федерації та усіляко сприятиме досягненню консенсусу.
   Маємо надію, що робоча нарада у Львівській обласній державній адміністрації (11 квітня 2016 року) за участю всіх зацікавлених сторін зможе суттєво наблизити вирішення цього питання.
Президент ФШУ pidpys Віктор Капустін