м. Харків,  17-25.11.2007
28 учасників, швейцарська система
Головний суддя - міжнародний арбітр Л.Боданкін (м.Київ)


Валерій Авескулов - чемпіон України!

 

Після швидкої нічиї в партії Мірошниченко - Кузубов, доля чемпіонської медалі виявилася в руках Валерія Авескулова, який грал білими з Ігорем Коваленко. Перемога в цій партії дозволила Валерію Авескулову зайняти чисте перше місце.

 

Остаточні підсумки чемпіонату (лідируюча група):

1. В. Авескулов - 6,5;

2. Є. Мірошниченко - 6;

3. Ю. Кузубов - 6;

4. Е. Гасанов - 6;

5. Ю. Криворучко - 5,5;

6. О. Ковчан - 5,5.

 

Перегляд партій 9-го туру

 

 

Першої поразки зазнав лідер чемпіонату Валерій Авескулов у передостанньому восьмому турі. Перемога Юрія Кузубова дозволила йому наздогнати лідера. Важлива для розподілу місць партія  І.Коваленко – Є.Мірошниченко завершилася внічию.

 

Становище лідерів після 8-го туру:

1-3. Є.Мірошниченко, В.Авескулов, Ю.Кузубов - 5,5;

4-8. Ю.Криворучко, О.Ковчан, Е.Гасанов, І.Коваленко - 5.

 

Перегляд партій 8-го туру

 

 

Швидка нічия в сьомому турі лідера чемпіонату Валерія Авескулова з Олександром Ковчаном надала можливість найближчим переслідувачам спробувати скоротити розрив. Цим шансом зумів скористатися Євген Мірошниченко, який переміг Адама Тухаева. Ельдар Гасанов зробив нічию з Юрієм Криворучко і залишився в поділі 3-го місця. До цієї групи приєднався Юрій Кузубов після перемоги над Юрієм Дроздовским (друга підряд поразка одесита) і Ігор Коваленко, який виграв у Михайла Бродського. Шість учасників мають по 4 очка.

 Становище лідируючої групи після 7-го туру:

1. В.Авескулов - 5,5 очка;

2. Є.Мірошниченко - 5;

3 - 6. О.Ковчан, Ю.Кузубов, І. Коваленко, Е.Гасанов  - 4,5;

 

Перегляд партій 7-го туру

 

Центральною зустріччю шостого туру була партія Ю.Дроздовський - В.Авескулов. У ферзевому гамбіті чорні на 14-му ході почали комбінацію з жертвою ферзя за туру та слона. Активність чорних фігур наростала з кожним ходом, і білі змушені були віддати ще одну легку фігуру і пішака. В.Авескулов здобув важливу перемогу і зміцнив лідерство. «Група переслідування» закінчила свої партії внічию і до неї приєднався Е.Гасанов, який переміг чорними С.Височіна.

 

Становище лідерів після  6-го туру:

1. В.Авескулов -  5 очок;

2-5. Є.Мірошниченко, А.Тухаєв, О.Ковчан, Е.Гасанов - 4 очка.

Перегляд партій 6-го туру

 

П'ятий тур виявився найбойовитішим - 10 партій закінчилися результативно! Після перемоги В.Авескулова над Ю.Криворучко харківський гросмейстер очолив турнірну таблицю з 4 очками. О.Зубов програв А.Тухаеву і відстав від лідера на очко. Є.Мірошниченко переміг Г.Арзуманяна, Ю.Дроздовський - В.Онищука, О.Ковчан - Я.Зінченко.

Становище лідерів після 5-го тура:

1. В.Авескулов - 4

2-5. Є.Мірошниченко, Ю.Дроздовський, А.Тухаев, О.Ковчан - 3,5.

 

Перегляд партій 5-го туру

Стаття Ю.Лазарєва («Спортивна газета»)

«Таємничі нумерації» (75 чемпіонів України)

 

Сім перемог білих у четвертому турі! Один з лідерів чемпіонату В.Авескулов зіграв унічию з Є.Мірошниченко і з трьома очками залишився в перших рядах турнірної таблиці. Стілько ж очок у Ю.Криворучко, якій переміг іншого лідера - В.Онищука, та в О.Зубова після перемоги над В.Маланюком. По 2,5 очка мають 8 учасників. Серед них О.Ковчан, якій одержав перемогу над Ю.Солодовниченко і С.Височін, якій переміг О. Трускавецкого.

 Перегляд партій 5-го тура  

 

В 3-му турі партія лідерів чемпіонату Онищук - Авескулов завершилася внічию. Нічийний результат був зафіксований також і в партіях учасників, які відставали від лідерів на пів-очка. Таким чином, після 3-го туру лідирують Валерій Авескулов і Володимир Онищук - 2,5 очка. По 2 очка має група з 8 учасників. До попередньої групи «переслідування» приєднався Володимир Маланюк, якій переміг Михайла Олексієнко. З іншіх результатів відзначимо перемоги Солодовниченко над Максимовим, Тарлєва над Шишкіним і Якімова над Кононенко.

Перегляд партій 3-го тура

 

 

У другому турі половина партій закінчилася результативно. Другу перемогу святкували Валерій Авескулов, який розгромив Олександра Трускавецкого й наймолодший учасник чемпіонату Володимир Онищук, що здолав Олега Романишина. У третьому турі лідери грають між собою. По 1,5 очка мають 6 шахістів, у тому  числі й 1-й номер турніру Євген Мірошниченко.

Перегляд партій 2-го тура

 

  17 листопада в Палаці студентів Національної Юридичної Академії відбулася церемонія відкриття та чемпіонат України з шахів серед чоловіків "Фінал - 2007" стартував.

   Швидкі нічиї в партіях Маланюк - Дроздовський (13 ходів), Кузубов - Зубарєв (18 ходів) і Бродський - Гасанов (19 ходів) не відбивають загального бойового настрою учасників  у першому турі. У чотирьох партіях чорні фігури виявилися «сильнішими»: Арзуманян переміг Солодовниченко, Зубов - Тарлєва, Авескулов - Роговського і Онищук - Шишкіна. Білі перемогли лише  у  двох партіях: Романишин виграв у Максимова на 43-му ходу  та Трускавецький - у Кононенко на 62-му.

Перегляд партій 1-го туру

Вітання мера м.Харкова М.Добкіна

Вітання заст.міністра Мінсім'ямолодьспорт В.Хрістоєва

Вітання Президента ФШУ В.Петрова

Вітання ректора НЮАУ академіка В.Тація

 

Через три роки Палац студентів Національної Юридичної Академії знову приймає учасників чергового чемпіонату України з шахів серед чоловіків - «Фінал - 2007». На відміну від трьох попередніх чемпіонатів, які проводилися за «нокаут-системою», нинішній проводиться за швейцарською системою в 9 турів. Серед 28 учасників 19 міжнародних гросмейстерів і дев'ять міжнародних і національних майстрів. Відкриття і перший тур відбудуться 17 листопада 2007 року, останній - 25 листопада 2007 року.