м. Полтава,  01-10.12.2008
26 учасників, швейцарська система
Головний суддя - міжнародний арбітр  С. Полєсський (м. Суми)


Євген Мірошниченко - чемпіон України 2008 року!

 

В останньому дев'ятому турі Дроздовський переміг Кононенко і наздогнав Мірошниченко, який зробив швидку нічию із Зубовим.

Остаточні підсумки:

  1.     Мiрошниченко Євген - 6.5  (47.5)

  2.     Дроздовський Юрiй -   6.5  (46.5) 

  3.     Коробов Антон  -           6.0  (46.0)

  4.     Зубов Олександр -       6.0  (44.0)

  5.     Кононенко Дмитро -    5.5  (47.0)

  6.     Кузубов Юрiй -               5.5  (46.0) 

  7.     Баклан Володимир -   5.5  (42.5)  

Перегляд партій 9-го туру

 

 

Восьмий тур почався з двох швидких нічиїх на перших двох дошках. У центрі уваги виявилася партія Коробов - Нижник. У прийнятому ферзевому гамбіті білі на 15-м ходу здійснили стандартне просування d4-d5, пов'язане з жертвою пішака. Імовірно, Нижник не був знаком з партією Коробов - Расмуссен, зіграної зовсім недавно на Перших Всесвітніх інтелектуальних іграх у Пекіні. У ній чорні протрималися лише до 20 ходу. Нижник теж не зумів знайти задовільного захисту і капітулював на 25-му ходу. Зубов одержав перевагу у дебюті проти Кравціва і закінчив партію симпатичною «маленькою» комбінацією з жертвою коня. Боровиков виграв затяжний ендшпіль у Тухаєва. Другий тур підряд останнім закінчує боротьбу Ковчан. Сьогодні він грав чорними з Максимовим і здобув перемогу лише на 96-му ходу. Поки це сама довга партія. Баклан переграв Олексієнко, а Невєров - Вовка. Сітников у партії з Жеребухом знайшов можливість піймати ферзя,який забрався в глибокий тил. Однак львівський майстер, схоже, був готовий до цієї операції. Замість ферзя він одержав не тільки туру і слона, але й більшу активність своїх фігур. Незабаром Жеребух знищив практично всі фігури суперника. Загальний підсумок туру: 7 перемог білих, 5 нічиїх і одна перемога чорних.

Становище учасників після 8-го туру:

1.     Мірошниченко - 6 очок;

2-5.  Коробов,  Дроздовський, Кононенко, Зубов - 5,5;

6.  Кузубов - 5.

Перегляд партій 8-го туру

 

 

У сьомому турі лідер турніру Мірошниченко грав чорними проти Дроздовського. У середині партії донецький гросмейстер проривом е6-е5 розкрив гру, а потім пожертвував коня за два пішаки. Йому вдалося розкрити позицію білого короля, однак  довести коректність жертви коня, а потім і якості чорним не вдалося, так само, як і білі не змогли за дошкою спростувати сміливу гру лідера. В результаті - нічия вічним шахом. Група «переслідування» закінчила свої партії внічию, лише Кузубову вдалося перемогти Баклана. Гостра сутичка Ковчан - Зубарєв буяла тактичними моментами, які підігрівав жорстокий обопільний цейтнот.  Ініціатива переходила з рук у руки, але після розміну ферзів на 69-м ходу партія закінчилася внічию. Чергове львівське «дербі» Олексієнко - Вовк завершилося знову результативно: Олексієнко виграв і трохи поліпшив своє турнірне становище. Успішно виступили полтавські шахісти, «господарі» чемпіонату. Соловчук виграв у досвідченого харківського гросмейстера Бродського, а Штанько переграв Жеребуха. Після 7-го туру лідируюча група має вигляд:

1.     Мірошниченко - 5,5 очка;

2-3. Дроздовський і Кононенко - 5;

4-7. Коробов, Нижник, Кузубов і Зубов - 4,5.

Перегляд партій 7-го туру.

 

 

Шість перемог чорними, шість нічиїх і лише одна перемога білих - такий підсумок шостого туру. Центральною партією була зустріч двох лідерів - Коробова і Мірошниченко. У староіндійському захисту чорним удалося раніше створити погрози білому королю. Ця перемога вивела Мірошниченко в одноособові лідери, тому що Дроздовський зробив швидку нічию з Зубовим. Нижник домігся успіху чорними в партії із Бродським, а Кононенко поставив мат Вовку. Баклан - єдиний учасник, який зумів трансформувати білий цвіт фігур у перемогу. Тривають безкомпромісні бої львів'ян. Цього разу Жеребух в ігровій позиції припустився грубої помилки і програв Криворучко. 

Після 6-го тура становище лідируючої групи таке:

1.  Мірошниченко - 5 очок;

2-3. Дроздовський і Кононенко - 4,5;

4-6. Коробов, Нижник і Зубов - 4,0.

Перегляд партій 6-го туру.

 

 

Швидка нічия Дроздовського і Коробова, які очолювали турнірну таблицю, не знизила напругу боротьби в п'ятому турі. Мірошниченко білими переміг Нижника і наздогнав лідерів. Драматично закінчилася зустріч  Боровиков - Зубов. Після тривалого маневрування при повній дошці фігур білі на 41-му ходу пожертвували слона за два пішаки і одержали дві зв'язані прохідні на ферзевому фланзі, які швидко просувалися вперед. Здавалося, що контргра чорних на королівському фланзі запізнюється. Але  природний хід перетворення білого пішака у ферзя виявився останнім - після відповіді чорних з'ясувалося, що білі, маючи на ферзя більше, не можуть захиститися від мату.  Красиво грав Тухаев білими проти Олексієнка. У сициліанському захисту він спочатку здійснив стандартну жертву коня на d5 і одержав атакуючу позицію, а потім жертвою слона зруйнував пішакове прикриття короля чорних. Атака білих виявилася непереборною. Гостра сутичка Жеребух - Павлов завершилась елегантною жертвою білого ферзя. З волею жереба Вовк знову зустрівся з представником Львова - цього разу з Криворучко - і знову переміг. Після п'яти турів попереду  Коробов, Дроздовський і Мірошниченко - 4 очка. На пів-очка менше у Кононенко та Зубова.

Перегляд партій 5-го туру.

 

 

У четвертому турі в партії лідерів турніру Коробов - Боровиков у динамічній позиції чорні на 25-м ходу допустили помилку і залишилися без якості. Через кілька ходів другий кінь білих зробив «свою» вилку. Із двома якостями Коробов легко нейтралізував погрози чорних і записав у таблицю важливе очко. Ще одна вилка в цей день трапилася в партії Нижник - Кузубов. Недбалий хід чорних коштував їм втрати двох легких фігур за туру. Нижник без проблем реалізував матеріальну перевагу. Дроздовський чорними в ендшпілі поступово переграв Баклана, а Мірошниченко білими захопив ініціативу і упевнено переміг Гасанова. Атака білих на королівському фланзі в партії Сітников - Зубарєв трансформувалася в матеріальну перевагу у вигляді ферзя за туру і коня. Львівське «дербі» Вовк - Жеребух принесло успіх старшому за званням. Чотири партії закінчилися внічию. Після чотирьох турів лідерів двоє: Коробов і Дроздовський - 3,5 очка. По 3 очка мають Мірошниченко та Нижник.

Перегляд партій 4-го туру.

 

 

 

Третій тур почався з швидкої нічиєї в партії лідера турніру Боровикова з рейтинг-фаворитом турніру  Мірошниченко. В інших зустрічах ішла уперта боротьба. Юрій Дроздовський вже в дебюті пожертвував якість Михайлу Бродському і навіть форсував перехід у багатофігурний ендшпіль. У вигляді компенсації він одержав активну фігурну гру і можливість організувати прохідний пішак. Чорним так і не вдалося налагодити взаємодію своїх фігур і Дроздовський здобув важливу перемогу. В партії Сітников - Коробов білі потрапили в жорстокий цейтнот. Зробити необхідну кількість ходів без помилок  у такій ситуації практично нереально. Цікаву комбінацію з жертвою якості здійснив Юрій Кузубов у партії з Юрієм Вовком. Львівський гросмейстер змушений був віддати ферзя і через кілька ходів здався. В партії Криворучко - Нижник незабаром після дебюту відбувся масовий розмін фігур. У виниклому закінченні тактична перепалка тривала до 83 ходу і завершилася мирним результатом. Після трьох турів лідирують Боровиков, Коробов і Дроздовський, які мають по 2,5 очка. На пів-очка менше в семи учасників.

Перегляд партій 3-го туру.

 

 

У другому турі було зафіксовано шість нічиїх і вісім результативних партій. В партії Вовк - Боровиков білі у сициліанському захисті здійснили  типову жертву коня на е6, але чорним удалося швидко розміняти ферзів і перейти в ендшпіль із зайвою фігурою. Це - друга стартова перемога Боровикова.   Сітников успішно провів захист у партії проти Бродського і зумів зіграти внічию. Також унічию закінчилася партія Нижник - Гасанов. Після двох турів положення лідерів наступне:

1.Боровиков - 2 очка; 2-9. Сітников, Нижник, Бродський, Гасанов, Дроздовський, Мірошниченко, Баклан, Коробов - 1,5 очка.

 

Перегляд партій 2-го туру

 

 

2-го грудня відбулася церемонія відкриття Фіналу 77-го чемпіонату України з шахів серед чоловіків.  Учасників тепло привітав голова  облдержадміністрації Валерій Асадчев. Президент Федерації шахів України Віктор Петров побажав всім учасникам яскравої, безкомпромісної гри. І одразу же перший тур підніс кілька сюрпризів. Так, перша за списком шістка гросмейстерів завершила партії внічию з шахістами, які уступають їм за рейтингом.  Ще два двобої закінчилися на користь «молодших» за званнями: мм Сітников переміг мг Олексієнко і мф Нижник  виграв у досвідченого мг Нєверова. У чотирьох партіях сенсацій не відбулося: Боровиков виграв у Жеребуха, Бродський - у  Павлова, Гасанов - у Штанько і Вовк - у Соловчука. Відзначимо також, що партія Зубов - Борадай закінчилася внічию.

Перегляд партій 1-го туру

 

 

Через два роки Полтава знову приймає учасників чергового чемпіонату України з шахів серед чоловіків - «Фінал-2008». Боротьбу за звання чемпіона України поведуть представники  з 12-ти регіонів: АР Крим, Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської областей, м. Києва і м. Севастополя.  Турнір проводиться за швейцарською системою в 9 турів. Серед 26 учасників приймають участь 18 міжнародних гросмейстерів і вісім міжнародних і національних майстрів. Відкриття і перший тур відбудуться 2 грудня 2008 року, останній - 10 грудня 2008 року.

Фотогалерея "Пішки по Полтаві"