ФІНАЛ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ З ШАХІВ 2013 р.

СЕРЕД  ЧОЛОВІКІВ

 

м. Київ,  14-26.06.2013


Головна

Організаційний комітет

Регламент

Розклад

Список учасників

Результати

Live

Фотогалерея


Р Е Г Л А М Е Н Т

 

проведення фіналу чемпіонату України 2013 року з шахів серед чоловіків

 м. Київ                                                                                                                   14 червня -26 червня 2013р.

1.Термін і місце проведення змагань

Змагання проводяться у м. Києві в приміщенні Готельного комплексу «Русь» (вул. Госпітальна, 4) з 14 червня (день приїзду) по 26 червня 2013 р. серед 12 учасників за коловою системою в 11 турів з одним вільним днем. Змагання проводяться у відповідності з Правилами шахової гри та Турнірними правилами ФІДЕ, що діють з 1 липня 2009 року.

2.Контроль часу

Контроль часу – 90 хвилин кожному учаснику на перші 40 ходів плюс 30 хвилин до закінчення партії з додаванням 30 сек. за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Дозволений час спізнення на партію – 15 хвилин з часу початку туру.

3. Протести

Протести подаються до апеляційного жюрі у письмовій формі не пізніше 30 хв. після закінчення туру під грошову заставу 400 грн. У разі задоволення протесту грошова застава повертається.

4. Підведення підсумків

Місця визначаються за кількістю набраних очок. У разі рівності очок у двох або більше учасників місця визначаються (у порядку пріоритетів) за наступними додатковими показниками:

- за системою коефіцієнтів Зоннеборна-Бергера;

- за результатом особистої зустрічі;

- за кількістю перемог;

-плей-офф.

Плей-офф між двома учасниками проводиться як додаткове змагання за наступним регламентом: дві партії у швидкі шахи з контролем часу 10 хвилин кожному учаснику до закінчення партії з додаванням 10 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. За нічийного рахунку проводиться нове жеребкування кольорів. Гравці грають до першої перемоги з контролем часу 3 хвилини кожному учаснику до закінчення партії з додаванням 2 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Після кожної непарної партії кольори міняються.

У змаганнях плей-офф між трьома та більше учасниками проводиться як колове змагання з контролем часу 10 хвилин кожному учаснику до закінчення партії з додаванням 10 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Якщо переможець не виявиться, то, у випадку, якщо залишилось двоє учасників, проводиться нове жеребкування кольорів. Шахісти грають додаткові партії до першої перемоги з контролем часу 3 хвилини кожному учаснику до закінчення партії з додаванням 2 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Після кожної непарної партії кольори міняються. Якщо учасників залишилось більше двох, між ними проводиться додатковий коловий турнір(и) з контролем часу 3 хвилини кожному учаснику до закінчення партії з додаванням 2 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого до виявлення переможця або перших двох учасників. Якщо залишилися два учасники, то проводиться нове жеребкування кольорів. Учасники грають до першої перемоги з контролем часу 3 хвилини на всі ходи з додатковими 2 секундами за кожний хід, починаючи з першого. Після кожної непарної партії кольори міняються.

Плей-офф починається через 30 хв. після закінчення партій усіх претендентів.

6. Нагородження

Переможець та призери чемпіонату України серед чоловіків нагороджуються медалями та дипломами Держмолодьспорту. Тренери, які підготували переможця та призерів, нагороджуються дипломами Держмолодьспорту України

 

Головний суддя, міжнародний арбітр                                       О.Г.Товчига