l Головна l

Архів новин за 2008 рік

 

 

 


 

 

Дорогі українські шахісти!

 

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з Новим роком та Різдвом Христовим і бажаю всім Вам здоров’я, щастя, добра і добробуту, нових спортивних і творчих успіхів!

Минулий рік ще раз підтвердив високий рівень українських шахів. Чергового успіху добилася жіноча збірна команда України у складі Катерини Лагно, Анни Ушеніної, Наталії Жукової, Інни Гапоненко та Наталії Здебської (тренер В’ячеслав Ейнгорн), яка посіла друге місце на 38-ій Всесвітній шаховій Олімпіаді, що відбулася у м. Дрезден (Німеччина). Федерації шахів України було вручено престижний Кубок Нони Гаприндашвілі за кращий результат, показаний збірними командами України на Олімпіаді.

Успішно виступили українські шахісти на Перших Всесвітніх іграх з інтелектуальних видів спорту.

Катерина Лагно вдруге виборола титул чемпіонки Європи серед жінок.

Лідер українських шахістів Василь Іванчук виграв такі визначні міжнародні турніри, як «Меморіал М.Таля» у Москві та «Mtel Masters» у Софії. Значної кількісті перемог досягли й інші українські шахісти у престижних міжнародних змаганнях.

Перша чоловіча десятка наших гросмейстерів за своїм середнім рейтингом міцно утримує друге місце у світі, а дев’ять найкращих українських шахістів та десять шахісток на 1 січня 2009 р. увійшли до числа ста найсильніших у світі.

На високому рівні було проведено фінали чемпіонатів України серед чоловіків та жінок і супертурнір «Аеросвіт – 2008» у Форосі.

Непогані результати в офіційних міжнародних змаганнях показали і наші юні шахісти. Особливо хочу відзначити дуже талановитого дванадцятирічного Іллю Нижника, який став чемпіоном Європи у віковій категорії до 16 (!) років.

Київська команда «PVK Kievchess» посіла третє місце у чемпіонаті Європи серед клубних команд.

                Хочу висловити глибоку вдячність гравцям, тренерам, суддям, шаховим активістам України за їх самовідданий внесок у розвиток вітчизняних шахів у році, що минає.

Повага та шана їм усім!

  

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

 

 Президент ФШУ                                         Віктор Петров

 

 


30.12.2008

На курорті "Бермінводи" (с. Березовське,  Харківська область) 25-27 грудня 2008р. пройшли Новорічні шахові змагання: Відкритий чемпіонат Харківської області з швидких шахів (34 шахіста, швейцарська система, 9 турів) і бліц-марафон (40 шахістів, колова система). У змаганнях взяли участь шахісти з Польщі, Білорусі,  Харківської, Луганської, Донецької, Полтавської областей і АР Крим.

 

 

Докладніше...

 

 

 


29.12.2008

У Донецьку закінчився турнір пам'яті В.Н.Амітана. У програмі фестивалю два турніри:

- турнір з нормою майстра спорту України (колова система, 13 учасників);

- відкритий бліц-турнір (36 учасників, швейцарська система, 11 турів).

 

 

Докладніше...

 

 

 

 


 29.12.2008

У м. Євпаторії пройшов турнір з нормою міжнародного гросмейстера “UPA-66”. У змаганні у два кола взяло участь 8 шахістів з Азербайджану, Росії й України.

Докладніше...

Сайт Евпаторийской шахово-шашкової федерації


25.12.2008

До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у Х чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків /Будва, Чорногорія, 5 – 19 березня 2008 р./

                 Заявки на участь у чемпіонаті Європи направляти до ФШУ /Товчига О.Г./ в електронному вигляді /rating@ukr.net/ до 30 січня 2008 року.

До заяви додати таку інформацію:

1.     Закордонний паспорт, за яким буде здійснюватися виїзд /в електронному вигляді/.

2.     Замовлення проживання /назва готелю, тип номера (одномісний, двомісний) /.

3.     Трансферна інформація /спосіб та місце прибуття, №№ рейсів, час прибуття/.

Умови участі у чемпіонаті додаються.


25.12.2008

20-го грудня 2008 року відбулося чергове засідання Виконкому ФШУ.

Докладніше...


19.12.2008

У Святошинському районі м. Києва пройшов цікавий бліц-турнір серед жінок. Змагання проводилося в рамках «Кубка В.А.Мазепи з футзалу». Завдяки зусиллям голови Святошинського Управління з питань фізичній культурі і спорту М.Ф. Сагалакова та відомого спортивного журналіста Дмитра Нагорного сполучення футболу і жіночих шахів викликало великий інтерес і перетворилося в справжнє свято. Перемогу в турнірі одержала майстер спорту Тетяна Аксьонова. На другому місці - міжнародний гросмейстер Оксана Возовик, а на третьому - міжнародний гросмейстер Лідія Семенова. Призи одержали все учасниці, багато хто одержав ще і «спеціальні» призи.

 

 

 

 

Фоторепортаж про турнір

Дмитро НАГОРНИЙ «ЧП районного масштабу» (спеціально для «Молодь України»)

 

 


14-28.12.2008

В Елісті (Росія) проходить третій турнір серії Гран При ФИДЕ. У змаганні із кругової системи  беруть участь 14 гросмейстерів:  Т. Раджабов (Азербайджан, 2751), П. Леко (Угорщина, 2747), Д. Яковенко (Росія, 2737), Ванг Юэ (Китай, 2736), Ш. Мамедьяров (Азербайджан, 2731), П. Ельянов (Україна, 2720), О. Грищук (Росія, 2719), Є. Алексєєв (Росія, 2715), Е. Бакро (Франція, 2705), В. Гашимов, (Азербайджан, 2703), І. Чепаринов (Болгарія, 2696), В. Акопян (Вірменія, 2679), Р. Касимжанов (Узбекистан, 2672), Е. Інаркієв (Росія, 2669).

Контроль часу: 2 години на 40 ходів, 1 година на наступних 20 ходів, 15 мінут на закінчення партії + 30 секунд  додавання на хід, починаючи з 61-го ходу.

Вихідні дні: 19 і 24 грудня.

Офіційний сайт

Пряма трансляція партій

Сайт серії Гран Прі


11-21.12.2008

У  м. Нанкін (Китай) проходить двохколовий турнір, у якому беруть участь Веселин Топалов (Болгарія, 2791) Василь Іванчук (Україна, 2786), Левон Аронян (Вірменія, 2757), Сергій Мовсесян (Словаччина, 2732), Петро Свідлер (Росія, 2727) і Бу Сянжи (Китай, 2714).

Контроль часу: 90 хвилин на 40 ходів і 60 хвилин до кінця партії.

Офіційний сайт

Пряма трансляція партій


13.12.2008

Інна Гапоненко - чемпіонка України 2008 року!

У м. Миколаєві закінчився фінал чемпіонату України з шахів серед жінок 2008 року. Срібний призер Всесвітній олімпіаді -2008 в  Дрездені у складі національної збірні України заслужений майстер спорту Інна Гапоненко підтвердила свій високий клас, ставши переможцем турніру з результатом 8,5 очка з 11. Стільки ж очок  набрали представниці АР Крим - Василевич Тетяна і Грицаєва Оксана, але за додатковими показниками вони зайняли 2 і 3 місця відповідно.

 

 

 

Сайт Миколаївської обласної федерації шахів: http://www.chessclub.mksat.net/

 

 

 

 


10.12.2008

Євген Мірошниченко - чемпіон України 2008 року!

В останньому дев'ятому турі Дроздовський переміг Кононенко і наздогнав Мірошниченко, який зробив швидку нічию із Зубовим.

Остаточні підсумки:

  1.     Мiрошниченко Євген - 6.5  (47.5)

  2.     Дроздовський Юрiй -   6.5  (46.5) 

  3.     Коробов Антон  -           6.0  (46.0)

  4.     Зубов Олександр -       6.0  (44.0)

  5.     Кононенко Дмитро -    5.5  (47.0)

  6.     Кузубов Юрiй -               5.5  (46.0) 

  7.     Баклан Володимир -   5.5  (42.5)

 

 

Офіційний сайт чемпіонату

On-line трансляція партій  


02-10.12.2008

У м. Львові проходить півфінал чемпіонату України з шахів серед юнаків і дівчат до 20 років ( 1989-90 р.р.н.). Змагання проводяться за швейцарською системою в 9 турів. У турнірі юнаків бере участь 48 шахістів, у турнірі дівчат - 25.

Докладніше...


01.12.2008

У м. Миколаєві починається фінальний турнір чемпіонату України з шахів серед жінок. Дванадцять учасниць на чолі зі срібним призером Всесвітньої жіночої шахової олімпіади 2008 року в складі збірної України змс Інною Гапоненко (Херсон)  розіграють чемпіонський титул за коловою системою. Зі списком учасниць, регламентом і розкладом турів можна ознайомитися на сайті Миколаївської обласної федерації шахів: http://www.chessclub.mksat.net/


26.11.2008

До уваги учасників фіналу чемпіонату України 2008 р. з шахів серед чоловіків!

 Нагадуємо, що учасники чемпіонату будуть жити у готелі «Турист» (Полтава, вул. Миру, 12, у районі Південного залізничного вокзалу). З Київського залізничного вокзалу їхати тролейбусом № 1, з автовокзалу тролейбусами №№ 6, 11 до зупинки Богдана Хмельницького.

З усіх питань, пов’язаних з умовами прийому та перебуванням учасників і супроводжуючих осіб, звертатися до президента Полтавської обласної федерації шахів, директора чемпіонату Щербова Григорія Анатолійовича за контактним телефоном 8-095-513-92-42.

Усі учасники чемпіонату повинні обов’язково мати при собі копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру.

Остаточний список учасників

Офіційний сайт чемпіонату

On-line трансляція партій

Нова адреса сайту ШК Юридичної академії: http://chesslaw.org.ua


25.11.2008

У м. Дрезден (Німеччина) завершилася Всесвітня шахова олімпіада. Перед останнім туром чоловіча і жіноча  команди України займали у своїх турнірах другі місця.  Жіноча збірна в останньому турі з мінімальним рахунком перемогла лідерів - команду Польщі. Однак для перемоги в турнірі цього виявилося недостатньо. Стільки ж очок набрала також команда Грузії, яка перед останнім туром уступала Україні лише за додатковими показниками.  Але в останньому турі грузинські шахістки виграли у Сербії з великим рахунком і додаткові показники вивели їх на перше місце. Наші дівчата завоювали срібні медалі. Збірна України - єдина команда на Олімпіаді, яка не програла жодного матчу! Успішно виступили наші шахістки на окремих дошках (залік проводився за показником перформансу). Наталя Жукова на другій дошці посіла друге місце, поступившись першим колишньої української, а нині американської шахістці Анні Затонських. Поза конкуренцією виявилася Наталя Здебська серед запасних. Її результат - 7 очок з 8, а перформанс  2528 дозволив значно випередити конкуренток. На жаль, для чоловічої збірної України, яка зіграла 10 матчів без поразок, останній тур  став воістину чорним - команда зазнала великої поразки від шахістів США і у підсумку посіла четверте місце. Проте Україна завоювала «Кубок Нони Гаприндашвили» за кращий сумарний результат чоловічої та жіночої команд.

Федерація шахів України щиро вітає жіночу команду України із завоюванням срібних медалей, а також переможців і призерів за окремими показниками і бажає всім членам і тренерам збірних команд України подальших успіхів.

Підсумки Олімпіади (чоловіки):

1.     Вірменія - 19;

2.     Ізраїль - 18;

3.     США - 17;

4.     Україна (В. Іванчук, С. Карякін, П. Ельянов, З. Єфіменко, А. Волокітин) - 17;

5.     Росія - 16.

Підсумки Олімпіади (жінки):

1.     Грузія - 18;

2.     Україна (К. Лагно, Н. Жукова, А. Ушеніна, І. Гапоненко, Н. Здебська) - 18;

3.     США - 17;

4.     Росія - 17;

5.     Польща - 17.

Офіційний сайт

Результати збірної України (чоловіки)

Результати збірної України (жінки)

Фоторепортаж мг Анастасії Карлович  «Україна на Олімпіаді»


17.11.2008

ДЮК ФШУ оприлюднює  попередні  списки фіналістів чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат 2009 року. Свої  зауваження просимо направляти за адресою morozaldr@list.ru Нагадуємо, що термін подання заявок на проведення фінальних змагань та клопотань на участь спливає 15 грудня 2008р., після чого ДЮК ФШУ випрацює  свої пропозиції щодо проведення цих змагань та остаточні  списки.

Заявка на проведення фінальних змагань подається на дві адреси:

- на адресу Міністерства України у справах сім'і, молоді та спорту за підписом начальника областного спортуправління;

- на адресу федерації шахів України за підписом голови обласної федерації.

Списки учасників


13.11.2008

У м. Дрезден (Німеччина) починається Всесвітня шахова олімпіада. Список команд за середнім рейтингом очолюють національні збірні Росії (2756), України (2729), Китаю (2714), Азербайджану (2709), Угорщини (2692). До складу команди України входять Василь Іванчук (2786), Сергій Карякін (2730), Павло Ельянов (2720), Захар Єфіменко (2680), Андрій Волокітин (2659). Серед учасників 26 шахістів мають рейтинг вище 2700. У їхньому числі В.Топалов (Болгарія, 2791), О.Морозевич (Росія, 2787), М.Карлсен (Норвегія, 2786), В.Іванчук (Україна, 2786), В.Крамник (Росія, 2772), Л.Аронян (Вірменія, 2757), Т.Раджабов (Азербайджан, 2751).

У жінок список команд очолюють збірні Росії (2491), України (2486), Китаю (2486), Грузії (2476), Франції (2427). Команда України виступає у такому складі: Катерина Лагно (2491), Наталя Жукова (2488), Анна Ушеніна (2496), Інна Гапоненко (2473), Наталя Здебська (2419).

Змагання проводяться за швейцарською системою в 11 турів. Перший тур 13 листопада.

Офіційний сайт

Результати збірної України (чоловіки)

Результати збірної України (жінки)

Фоторепортаж мг Анастасії Карлович  «Україна на Олімпіаді»


08.11.2008

У м.Алмати (Казахстан) пройшов чемпіонат світу з бліцу. У турнірі за коловою системою брали участь 16 гросмейстерів з 12  країн. Список учасників очолили Олександр Морозевич (Росія, 2787), Василь Іванчук (Україна, 2786), Теймур Раджабов (Азербайджан, 2752).  11 шахістів мали рейтинг вище 2700. Єдиний представник України Василь Іванчук стартував з поразки і двох нічиїх. Після 7-го тура він мав лише 3,5 очка. Однак у останніх  турах Василь набрав 7,5 з 8! Цей ривок  дозволив Іванчуку посісти друге місце. А чемпіоном  світу став кубинський гросмейстер Домінгес Перес Леньер.  

Підсумки  чемпіонату:

1.     Домінгес Перес Леньер (Куба, 2719) -11,5;

2.     Іванчук Василь (Україна, 2786) - 11;

3.     Свідлер Петро (Росія, 2727) - 10;

4.     Грищук Олександр (Росія, 2719) - 10;

5.     Мамедьяров Шахріяр (Азербайджан, 2731) - 9,5

6.     Раджабов Теймур (Азербайджан, 2752) - 9,5;

Федерація шахів України вітає лідера українських шахів Василя Іванчука з успішним виступом!

Офіційний сайт


07.11.2008

Гетьману Запорізького шахового козацтва

Дорошенку М.П.!

 

Шановний Миколо Петровичу!

 

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 80-річчям з дня народження!

Ми цінуємо Вас як неординарну особистість, прекрасного тренера та організатора, добру, порядну і чуйну людину.

За півстоліття тренерської роботи Ви навчали молодь не лише шаховій мудрості, а й бути порядними і чесними людьми. Сьогодні разом з Вами цей ювілей відзначають Ваші вихованці – міжнародний гросмейстер з шахової композиції Леонід Любашевський, міжнародний гросмейстер з гри за листуванням, чемпіон Європи Олексій Лєпіхов, міжнародний арбітр Олег Товчига, міжнародні майстри Микола Кущ, Костянтин Криволапов, майстри спорту України Володимир Тесля, Сергій Люкін, переможці і  призери українських та міжнародних турнірів Ігор Хохлов, Станіслав Межебицький, Григорій Голяк. До них приєднуються вихованці Ваших вихованців – «Ваші онуки» - міжнародні гросмейстери Володимир Роговський та Альона Горескул. Багатьом своїм вихованцям Ви прищепили любов до тренерської роботи і сьогодні вони успішно продовжують справу свого вихователя.

Впевнений, що Ваш великий творчий та організаційний потенціал, невичерпна енергія й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.

Бажаю Вам, шановний Миколо Петровичу, міцного здоров’я, щастя, любові, сімейного добра і добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.

 

                Із щирою повагою,

 

                Президент ФШУ                                                                              В.М. Петров

 

Біографія Дорошенко М.П.


03-12.11.2008

У м.Червоноград   Львівської   області на  б/в "Ровесник" проходить міжнародний турнір «IV Кубок Червонограда». У програмі два турніри за коловою системою з нормою міжнародного майстра. Серед 32-х учасників з Вірменії, Білорусії, Молдавії, Росії та України вісім міжнародних майстрів і 11 майстрів ФІДЕ.

 

 

 

Докладніше...   

 

 


29.10.2008

Індійський гросмейстер Вишванатан Ананд зберіг звання чемпіона світу!

Сьогодні завершилася 11-я партія матчу Ананд - Крамник. Нічийний результат партії встановив загальний підсумок матчу  6,5:4,5 на користь Ананда.

 

 

 

 

 

Офіційний сайт

Сайт чемпіона світу Вишванатана Ананда


27.10-05.11.2008

У м.Харкові Національна Юридична академія  ім. Ярослава Мудрого проводить 5-й Міжнародний фестиваль «Феміда - Кубок мера м.Харкова - 2008».

У програмі два «колових» турніри - 10 чоловіків і 10 жінок.  У змаганнях беруть участь шахісти з Азербайджану, Білорусії, Голландії, Росії  та України. Серед учасників шість міжнародних гросмейстерів, дев'ять міжнародних майстрів і два майстри ФІДЕ.

 

Докладніше...

Положення про змагання

Прес-реліз

Сайт шахового клубу Юридичної академії


21-31.10.2008

У  м. Львові проходить 5-й Міжнародний фестиваль пам'яті М. Василишина. У турнірі за коловою системою беруть участь 16 шахістів  з Вірменії, Грузії, Польщі, Росії і України. Кваліфікаційний склад турніру: чотири міжнародних гросмейстери, дев'ять міжнародних майстрів, два майстри ФИДЕ.

 

 

 

 

 

Докладніше...

Сайт Львівського ШК

 


19-31.10.2008

У м. Вунг тау (В'єтнам) проходить чемпіонат світу з шахів серед юнаків і дівчат у вікових групах до 8, 10, 12, 14, 16 і 18 років.  У змаганнях беруть участь 885 шахістів з 73-х країн. Найбільша кількість представників  з В'єтнаму - 74. Індія делегувала 61 шахіста,  Росія - 46, США - 28, Китай -21. Україну представляють п’ять шахістів:  Воронцов Павло (Київ, юн-10), Бутчак Богдан (Дніпропетровськ, юн-12), мм Харченко Борис (Луганськ, юн-18), Ковальова Валерія (Київ, дів-16), Мальцев Леонід (Київ, юн-8).

 

 

Офіційний сайт

Результати шахістів України

Перегляд партій


16-24.10.2008

У м. Халькидики (Греція) проходить Кубок Європи з шахів серед клубних команд. У турнірі чоловіків беруть участь 64команди, у турнірі жінок -  18 команд. Обидва турніри проводяться за швейцарською системою в 7 турів. Залік матчевих зустрічей: за перемогу команда одержує 2 очка, за нічию - 1 очко і поразку - 0 очок. При рівності командних очок набуває чинності другий показник - кількість очок членів команди. У турнірі чоловіків Україну представляє команда «PVK Kiev Chess». Склад команди (6 основних і два запасних учасники): 1. Карякін Сергій, 2. Яковенко Дмитро (RUS), 3.Єфіменко Захар, 4. Арещенко Олександр, 5. Онищук Олександр (USA), 6.Мірошниченко Євген, 7.Баклан Володимир, 8. Белявський Олександр (SLO). Команда має 5-й номер у рейтинг-списку команд. Склад учасників досить представницький - 22 шахіста мають рейтинг вище 2700. Список очолюють Карлсен Магнус (NOR, 2786), Іванчук Василь (UKR, 2786), Аронян Левон (ARM, 2757). Кілька українських шахістів виступають за закордонні клуби. Іванчук В. і Волокитін А. очолюють команду з м.Саранська (Росія), Ельянов П. і Мойсеєнко О. виступають за клуб з Ізраїлю, Пономарьов Р. - за клуб з Іспанії, Максименко А. - за клуб зі Словенії. У змаганні жінок Україна не виставила команду, але  найсильніші українські шахістки (Ушеніна  Анна, Лагно Катерина, Жукова Наталя, Гапоненко Інна, Карлович  Анастасія)  виступають за закордонні клуби.

Чемпіонами Європи стали шахісти з російського клубу «Урал» Свердловської області. Лише за додатковими показниками поступилися переможцям члени німецького клубу OSG Baden-Baden.

Відмінно виступила єдина команда з України PVK Kiev Chess. Команда виграла чотири матчі при трьох нічиїх без поразок. Це дозволило українцям посісти третє місце.  Поздоровляємо бронзових призерів чемпіонату Європи! Наші поздоровлення президентові  федерації шахів м.Києва Куфтирєву Павлу В'ячеславовичу, який приклав чимало зусиль для створення команди. Успіхів  вам!

Подробиці на сайті http://ecc2008.chessdom.com/clubs-open


16-24.10.2008

У  м. Херсон проходить півфінал чемпіонату України серед юнаків і дівчат до 14 років ( 1995-96 р.н.). Змагання проводяться за швейцарською системою в 9 турів. У турнірі юнаків за вихід у  фінал  ведуть боротьбу 59 учасників, а в турнірі дівчат - 32 учасниці.

Докладніше...


14.10.2008

Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє матеріали:

- Національний рейтинг-лист шахістів України на 01.10.08;

- Алфавітний список (для користувачів програмами SwissMaster 5.x);

- Список турнірів, обрахованих на 01.10.08;

- Протокол 275 засідання КК.

Докладніша інформація на сайті КК


13.10.2008

До уваги учасниць фіналу чемпіонату України 2008 р. з шахів серед жінок

 

Для учасниць фіналу чемпіонату України 2008 р. у м. Миколаєві організаторами встановлений призовий фонд у розмірі 34700 грн.

 

1-й приз – 10000 грн

2-й приз –   7000 грн

3-й приз –   5000 грн

4-й приз –   3500 грн

5-й приз –   2500 грн

6-й приз –   1500 грн

7-й приз –   1200 грн

8-й приз –   1000 грн

9-й приз –     900 грн

10-й приз –     800 грн

11-й приз –     700 грн

12-й приз –     600 грн

 

Усі призи підлягають оподаткуванню згідно чинному законодавству України.

Нагадуємо, що усі учасниці чемпіонату повинні обов’язково мати при собі копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру.


11.10.2008

Чемпіону світу з шахів 2002 р.,

чемпіону 36-ї Всесвітної шахової Олімпіади

та чемпіону світу 2001 р.

у складі збірних команд України,

заслуженому майстру спорту

міжнародному гросмейстеру

Пономарьову Р.О.

 

Шановний Руслане Олеговичу !

 

Від імені Федерації шахів України щиро поздоровляю Вас з прекрасним ювілеєм молодості -  25-річчям з дня народження!

Ми знаємо Вас як видатного шахіста, який своїми досягненнями зробив значний внесок у піднесення міжнародного авторитету українських шахів та популяризацію нашого улюбленого виду спорту.

Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, щастя,  добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.

                                                          Із щирою повагою,

               Президент ФШУ                                                     В.М. Петров


05.10.2008

У столиці Китаю м. Пекіні з 3 по 18 жовтня проходять 1-і Всесвітні спортивні інтелектуальні ігри. У великій програмі Ігор представлені 10 турнірів з шахів: індивідуальні змагання з бліцу, з швидких шахів (чоловіки, жінки), парний мікст з бліцу, з швидких шахів, командні змагання з бліцу, рапіду (чоловіки, жінки). Всі турніри проводяться за стандартною схемою: попередня «швейцарка» в 11 турів, потім четвірка переможців грає за 1-4 місця в півфінальних і фінальних матчах.

Закінчився перший етап Ігор - бліц у чоловіків і жінок. Незважаючи на відсутність на Іграх шахістів - чоловіків Росії, склад учасників виглядає досить представницьким. У чоловіків з 32 шахістів 28 міжнародних гросмейстерів і 3 міжнародних майстри. Тим більше приємно відзначити, що у фінальному матчі за золоту медаль спор вели два українських шахісти. Першим чемпіоном Ігор став мм Кравцив Мартин (Львів, 24-й номер за списком учасників), а срібну медаль завоював мг Дроздовський Юрій (Одеса, 7-й номер). Результати інших представників України: 6 місце мг Коробов Антон (Харків), 21. мг  Авескулов Валерій (Харків), 22. мг Криворучко Юрій (Львів). У жінок чемпіонкою Ігор стала чемпіонка світу Костенюк Олександра (Росія). Кращий результат серед українських шахісток показала Василевич Тетяна - 15 місце серед 46 учасниць.

Після першого етапу Україна посідає перше місце за кількістю завойованих медалей.

Другий вид шахів на Іграх - особисті змагання з швидких шахів - закінчився успішно для України:  харківський гросмейстер Антон Коробов завоював срібну медаль. Після цього виду програми Україна займає 2-е місце по кількості медалей у загальному заліку.

У третьому виді програми шахів - «мікст» у турнірі з бліцу українська пара Василевич Тетяна (АР Крим) і Авескулов Валерій (Харків) завоювали бронзову медаль. Україна має кращий показник по завойованих медалях у шахах і другий (після Китаю) у загальному заліку.

Успішно виступили українські шахісти в командних видах. У змаганнях  з бліцу чоловіча команда України в складі  Мартина Кравцива (Львів), Юрія Дроздовського (Одеса), Юрія Криворучко (Львів), Антона Коробова (Харків) завоювала бронзову медаль. У змаганнях з швидких шахів  чоловіча команда (у тім же складі, тільки замість Мартина Кравцива виступав Валерій Авескулов) і жіноча (Тетяна Василевич, Наталія Здебська, Наталія Григоренко і Діана Арутюнова) завоювали срібні медалі. Отже у загальному заліку шахісти України виграли сім медалей (одна золота, чотири срібних і три бронзових), поступившись по кількості медалей лише Китаєві (9 медалей).

Наші поздоровлення!

Офіційний сайт (шахи)


04.10.2008

До уваги учасників фінальних змагань чемпіонату України з шахів

серед жінок 2008 р.!

Федерація шахів України повідомляє, що фінальні змагання чемпіонату України з шахів 2008 р. серед жінок відбудуться з 1 грудня (день приїзду) по 12 грудня у м. Миколаєві за коловою системою при 12 учасницях.

Умови і список учасниць

Просимо вищезгаданих шахісток підтвердити свою участь у зазначених змаганнях не пізніше 5 листопада 2008 р. (електронна адреса rating@ukr.net або факс 044-245-12-52).

 

До уваги учасників фіналу чемпіонату України з шахів 2008 р. серед чоловіків!

Фінальні змагання 77-го чемпіонату України з шахів серед чоловіків відбудуться у Зеленому залі приміщення Полтавської обласної державної адміністрації (вул. Жовтнева, 45).

Контроль часу - 90 хвилин на перші 40 ходів плюс 30 хвилин до закінчення партії кожному учаснику з додаванням 30 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого.

Учасники чемпіонату будуть проживати туристичному комплексі “Турист” (вул. Миру, 12, у районі Південного вокзалу) в одномісних номерах вартістю 180 грн. та двомісних - вартістю 100 або 140 грн. (більш комфортних) за добу.

З усіх питань, пов’язаних з умовами прийому та перебуванням учасників і супроводжуючих осіб, звертатися до президента Полтавської обласної федерації шахів Щербова Григорія Анатолійовича за контактним телефоном: 8-095-513-92-42.

Нагадуємо учасникам, що термін підтвердження Вашої участі у фіналі чемпіонату України завершується 1 листопада 2008 р. (електронна адреса rating@ukr.net або факс 044-245-12-52).

Умови і список учасників

 


02-10.10.2008

У  м. Харків проходить півфінал чемпіонату України серед юнаків і дівчат до 18 років ( 1991-92 р.н.). Змагання проводяться за швейцарською системою в 9 турів. У турнірі юнаків за вихід у  фінал  ведуть боротьбу 48 учасників, а в турнірі дівчат - 33 учасниці.

Докладніше...

У  м. Євпаторія проходить півфінал чемпіонату України серед юнаків і дівчат до 12 років ( 1997-98 р.н.). Змагання проводяться за швейцарською системою в 9 турів. У турнірі юнаків за вихід у  фінал  ведуть боротьбу 84 учасника, а в турнірі дівчат - 34 учасниці.

Докладніше...


04.10.08

28 вересня в Донецьку стартував  Командний чемпіонат Донецької області з шахів.

У змаганні  за коловою системою беруть участь 8 команд: Шаховий клуб ім. О.В.Момота, СДЮШОР м. Краматорськ, Донецький Національний Університет,  Донецький  Національний Університет Економіки і Торгівлі, збірні міст Маріуполь, Слов'янськ, Харцизськ  і Ясиновата.

Матчі будуть проходити по неділях.

Склад команди - 6 основних учасників і 8 запасних.

У заявочному списку один заслужений майстер спорту, два міжнародних гросмейстери, чотирнадцять  майстрів (міжнародних і національних).

 Докладніше на сайті ШК ім. О.В.Момота - http://www.chess.krm.dn.ua/


01.10.2008
ФІДЕ оприлюднила Рейтинг-лист на 1
жовтня 2008 року. Шахісти України посідають у ньому 1797 позицій (у попередньому списку -1720).
Згідно даних ФІДЕ із
907 активних шахістів України:
- міжнародних гросмейстерів (GM) -
68;
- міжнародних гросмейстерів серед жінок (WGM) - 1
6;
- міжнародних майстрів (IM) - 99
;
- міжнародних майстрів серед жінок (WIM) -
16;
- майстрів ФІДЕ (FM) - 52
;
- майстрів ФІДЕ серед жінок (WFM) - 18
;

У світову сотню входять 8 шахістів України (у попередньому списку 9) :
  3( 4)  Ivanchuk, Vassily         g       2786     5        50
 15(15)  Karjakin, Sergey          g       2730     3        24
 19(21)  Eljanov, Pavel            g       2720     4        26
 22(19)  Ponomariov, Ruslan        g       2719     1        14
 41(48)  Efimenko, Zahar           g       2680    10        10
 43(97)  Moiseenko, Alexander      g       2678    46        40
 57(56)  Areshchenko, Alexander    g       2664     0         0

 61(46)  Volokitin, Andrei         g       2659   -13        29
 

У жінок серед перших 100 шахісток - 9 українки (у попередньому списку 9):

 15(22)  Ushenina, Anna            m       2496     20       15
 19(12)  Lahno, Kateryna           g       2488    -19       24
 20(17)  Zhukova, Natalia          wg      2488     -1       11
 24(24)  Gaponenko, Inna           m       2473      5       52

 42(56)  Muzychuk, Mariya          wg      2436     23       30

 54(49)  Zdebskaja, Natalia        wg      2419     -3        7
 74(76)  Alexandrova, Olga         m       2383      0        0

 83(82)  Kononenko, Tatiana        m       2377      0        0

 90(91)  Vasilevich, Tatjana       m       2368      3        8


У списку 20-ти найсильніших юнаків Сергій Карякін посідає 2-у позицію, Юрій Кузубов 7-у; серед дівчат Катерина Лагно - на 3-му місці, Марія Музичук на 6-му, Катерина Должикова - на 16-му.

Рейтинг-лист ФІДЕ (Україна)  


30.09.2008

Шаховий клуб «32х64» м.Мукачева запрошує відвідати сайт клубу. У цей час проходить фінальна частина чемпіонату міста (попередній відбір пройшов за нокаут системою). Партії змагання транслюються на сайті «наживо». У планах клубу матч мг Захара Єфименко проти збірної команди клубу. Адреса гарного та інформативного сайту клубу: http://chess32x64.org/


29.09.2008

У Харкові 27-28 вересня пройшов рапід - турнір пам'яті Володимира Савона. Третій рік організаторами Меморіалу є Шахово-шашковий клуб "Шахрад" ХНУРЭ. Цього року в змаганні взяли участь 131 шахіст із 14 регіонів України (Харківська, Запорізька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Сумська, Херсонська, Луганська, Київська, Донецька, Полтавська, Кіровоградська, Хмельницька, Чернівецька області та м. Київ), а також два представники шахових федерацій Ізраїлю і Узбекистану. Серед учасників вісім міжнародних гросмейстерів, шість міжнародних майстрів і п'ять майстрів ФІДЕ.

 

Таблиця результатів і фотогалерея

 


27.09-05.10.2008

У м.Хмельницький проходить міжнародний шаховий турнір «Поділля-2008» з нормою міжнародного гросмейстера. Змагання проводиться за коловою системою. Серед п'ятнадцяти учасників три міжнародних гросмейстерів, сім міжнародних майстрів і один (чемпіон Європи серед юнаків до 16 років Нижник Ілля) - майстер ФІДЕ.

Докладніше...


14-25.09.2008

У  м. Герцег-Нові (Чорногорія) завершився чемпіонат Європи серед юнаків і дівчат у п'яти вікових групах:  до 10, 12, 14, 16 і 18 років. Загальна кількість учасників - 921. Україну представляли 28 юних шахістів.

 

Наші шахісти виступили успішно у вікових категоріях до 10, 12 і 16 років, завоювавши п'ять медалей (одна золота, дві срібні, дві бронзові). За кількістю медалей Україна посіла друге місце, поступившись першістю лише Росії (8 медалей).

 

Наводимо список шахістів України, які  ввійшли в першу десятку.

 

Нижник Ілля Вінниця 8 очок золота медаль юн-16
Ветошко Володимир Львів 7,5 срібна медаль юн-10
Осьмак Юлія Київ 7,5 срібна медаль дів-10
Воронцов Павло Київ 7,5 бронзова медаль юн-10
Бортник Олександр Миколаїв 7,5 бронзова медаль юн-12
Танцюра Марія АР Крим 6,5 4 місце дів-12
Соловйова Єлизавета Львів 6,5 5 місце дів-16
Сивук Віталій Миколаїв 6,5 5 місце юн-16
Швайгер Юлія Вінниця 6,0 8 місце дів-16

 

Після закінчення головних турнірів за традицією відбулися змагання з рішення шахових композицій, з швидких шахів і бліцу.  У конкурсі рішення завдань серед юнаків до 14 років найбільш кмітливим  виявився Даниленко Дмитро з м.Миколаєва. Він набрав 9 очок за 33 хвилини. Лише на дві хвилини більше треба було іншому миколаївському школяру Бортнику  Олександру, але він припустився помилки в рішеннях і з 8-ю очками посів третє місце. А другим став Кокотович Олександр із Боснії й Герцоговини, який набрав 9 очок за 64 хвилини.  Успішно виступили юні шахісти з Миколаєва у змаганнях з бліцу. У групі юнаків до 18 років Віталій Сивук, а в групі до 14 років Олександр Бортник завоювали срібні медалі (обидва  в розподілі  1-2 місць). Та ще одна перемога - Дмитро Даниленко завоював золоту медаль у турнірі юнаків до 14 років з швидких шахів.

Федерація шахів вітає переможців,  призерів і їхніх тренерів з успіхом і бажає нових спортивних досягнень!

 

Офіційний сайт

Докладні результати шахістів України


20-25.09.2008

У м. Південний проходить шаховий  фестиваль "Yuzhny-2008", присвячений 30-річчю Одеського припортового заводу.

У програмі: відкритий турнір за швейцарською системою в 9 турів, бліц-турнір, сеанс одночасної гри на 25 дошках за участю екс-чемпіона світу Руслана Пономарьова, сеанс одночасної гри на 4-х дошках «наосліп» за участю чемпіона України 2006 року Захара Ефименко. У головному турнірі приймають участь 55 шахістів, серед яких два міжнародних гросмейстерів, 12 майстрів.

Докладніше...


08-18.09.2008

В Одесі проходить IV Міжнародний  шаховий  фестиваль «МЕМОРІАЛ Юхима ГЕЛЛЕРА». У програмі фестивалю турніри за швейцарською  системою в 9 турів:

- «Опен А»  -  обрахування рейтингу ФІДЕ.

- «Турнір В»  -  обрахування національного рейтингу.

 - Дитячий «Турнір С» – Юнаки та дівчата не старше 16 років.

 - Бліц-турніри.

Серед учасників 7 міжнародних гросмейстерів,  20 міжнародних майстрів.

 

Докладніше..

 


02-13.09.2008

Фінальний турнір «Великого шолома» (Final Chess Masters) проходить в іспанському місті Більбао.  У двухколовому турнірі 22 категорії беруть участь шість шахістів: Вишванатан Ананд (Індія, 2798), Василь Іванчук (Україна, 2781), Веселин Топалов (Болгарія, 2777), Магнус Карлсен (Норвегія, 2775), Теймур Раджабов (Азербайджан, 2744), Левон Аронян (Вірменія, 2737).

Контроль часу - 90 хвилин на 40 ходів і 60 хвилин до кінця партії без додавання часу.

За перемогу нараховується 3 очка, за нічию - 1, за поразку - 0.

Ігрові дні - 2-6, 8-10, 12 і 13 вересня, вихідні - 7 і 11 вересня.

Початок гри о 18.00 за київським часом.

Офіційний сайт

Пряма трансляція партій

 

   Name FED ELO 1 2 3 4 5 6 Score Place
1  ANAND Viswanathan IND 2798   1  1 1  0 1  1 0  1

1  1

8 6
2  RADJABOV Teimour AZE 2744 1  1   1  3 0  1 1  1 1  0 10 5
3  ARONIAN Levon ARM 2737 1  3 1  0   0   0 1   3 3   1 13 2-3
4  CARLSEN Magnus NOR 2775 1  1 3  1 3  3   0   0 1   0 13 2-3
5  TOPALOV Veselin BUL 2777 3  1 1  1 1  0 3  3   1  3 17 1
6  IVANCHUK Vassily UKR 2781

1  1

1  3 0  1 1  3 1  0   12 4

28.08-18.09.08

У  м. Нальчику (Росія) проходить чемпіонат світу серед жінок за нокаут-системою при 64 учасницях.

У перших п'яти раундах передбачені триденні матчі із двох партій з класичним контролем часу і при рівному рахунку - тай-брейки (дві «швидкі» партії, а при необхідності - дві бліц-партії;  якщо і вони не дають переваги, то грається партія «смерті») .  6-й раунд - фінальний матч  складається із чотирьох партій з класичним контролем часу.

Розклад ігор: 1 раунд: 29-31 серпня, 2 раунд: 1-3 вересня, 3 раунд: 4-6 вересня, 4раунд: 7-9 вересня, 5 раунд: 10-12 вересня, вихідний день - 13 вересня, 6 раунд (фінал) : 14-18 вересня.

Рейтинг-лист чемпіонату очолює Хампі Конеру (Індія, 2622), ще дев'ять шахісток мають рейтинг вище 2500. Серед учасниць - чемпіонка світу Сюй Юйхуа (Китай, 2483); три шахістки з України: Анна Ушеніна, Наталя Жукова та Інна Гапоненко.

 

Офіційний сайт

Пряма трансляція партій


30.08.08

У Москві 29-30 серпня пройшов фінальний етап Кубку Михайла Таля з бліцу. У двухколовому турнірі взяли участь 18 гросмейстерів - учасники головного турніру, спеціально запрошені гросмейстери (Анатолій Карпов,   Магнус Карлсен, Петро Свідлер і Влад Ткачьов) і переможці відбіркового турніру (у тому числі українські гросмейстери Сергій Карякін і Павло Ельянов). Список учасників турніру очолили Володимир Крамник і Олександр Морозевич  з рейтингом  2788. Усього з 18 учасників 15 шахістів мають рейтинг вище 2700, у трійці замикаючий список - Анатолій Карпов (2651). Блискуче виступив переможець головного турніру Меморіалу М.Таля український гросмейстер Василь Іванчук. У передостанньому турі він переміг Володимира Крамника і вийшов на перше місце. Наші вітання!

Підсумки турніру:

1.            В. Іванчук (Україна, 2781) - 23,5 з 34;

2.            В. Крамник (Росія, 2788) - 22,5;

3.            М. Карлсен (Норвегія, 2775) - 20,5;

4.            П. Свідлер (Росія, 2738) - 20,0;

5.            Ш. Мамедьяров (Азербайджан, 2742) - 20,0;

 

Турнірна таблиця


27.08.08

У Москві закінчився головний турнір пам'яті Михайла Таля. Переконливу перемогу  в турнірі 20-й категорії одержав лідер українських шахів Василь Іванчук, який пройшов все змагання без поразок і випередив  найближчих чотирьох конкурентів  на очко. Успішно зіграв і інший представник України - Руслан Пономарьов, який розділив  2-5 місця з Володимиром Крамником,  Олександром Морозевичем (обидва Росія)  і Борисом Гельфандом (Ізраїль).

Федерація шахів України поздоровляє Василя Іванчука з блискучою перемогою і  Руслана Пономарьова з успішним виступом!

 

Офіційний сайт

 

    FED ELO 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Score Pl
1 Kramnik, Vladimir RUS 2788   ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 5 2-5
2 Leko, Peter HUN 2741 ½   ½ 0 0 1 ½ ½ ½ 1 6
3 Morozevich, Alexander RUS 2788 1 ½   1 0 0 ½ 1 ½ ½ 5 2-5
4 Ponomariov, Ruslan UKR 2718 ½ 1 0   ½ ½ ½ ½ ½ 1 5 2-5
5 Ivanchuk, Vassily UKR 2781 ½ 1 1 ½   1 ½ ½ ½ ½ 6 1
6 Kamsky, Gata USA 2723 ½ 0 1 ½ 0   ½ ½ 0 1 4 7-8
7 Gelfand, Boris ISR 2720 ½ ½ ½ ½ ½ ½   ½ 1 ½ 5 2-5
8 Alekseev, Evgeny RUS 2708 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½   1 ½ 4 7-8
9 Mamedyarov, Shakhriyar AZE 2742 ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 0   0 3½ 9
10 Shirov, Alexei ESP 2741 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 1   3 10

25-30.08.08

На курорті  "Бермінводи"  (с. Березовське, Харківська область) проходить міжнародний шаховий фестиваль  «Бермінводи - 2008». У програмі фестивалю три турніри:

А. Турнір з обрахуванням українського рейтингу.

В. Турнір з обрахуванням рейтингу ФІДЕ.

С. Турнір з швидких шахів (швейцарська система, 7 турів).

У змаганні беруть участь 80 шахістів, серед яких шість міжнародних майстрів і п'ять майстрів ФІДЕ.

 

Докладніше...

 


20.08.08

Фінал чемпіонату України з шахів 2008 року серед чоловіків відбудеться у м. Полтаві за сприяння Полтавської обласної державної адміністрації з 1 грудня (день приїзду) по 10 грудня 2008 р. за швейцарською системою у 9 турів.

Список учасників і розподіл призового фонду

Просимо вищезгаданих шахістів не пізніше 1 листопада 2008 р. підтвердити свою участь у фіналі чемпіонату України серед чоловіків.


17-31.08.08

У Москві проходить Меморіал Михайла Таля - коловий турнір XX категорії (середній рейтинг учасників  - 2745). У змаганні беруть участь 10 шахістів: Володимир Крамник (2788, Росія), Олександр Морозевич (2788, Росія), Василь Іванчук (2781, Україна), Шахрияр Мамедьяров (2742, Азербайджан), Олексій Широв (2741, Іспанія), Петер Леко (2741, Угорщина), Гата Камський (2723, США), Борис Гельфанд (2720, Ізраїль), Руслан Пономарьов (2718, Україна), Євген Алексєєв (2708, Росія). Тури будуть проходити щодня 18-28 серпня, вихідний - 23 серпня. Початок кожного туру о 14.00 за київським часом.

 29-30 серпня пройде фінальний етап Кубку Таля з бліцу. У двохколовому турнірі візьмуть участь 18 гросмейстерів - учасники головного турніру, спеціально запрошені гросмейстери (Анатолій Карпов і Магнус Карлсен) і гравці, що пройшли відбір. Відбірний етап Кубку Таля з бліцу пройде 27 і 28 серпня в ЦШК на Гоголівському бульварі, 14.

Офіційний сайт

Трансляція партій


15.08.08

У Туреччині завершився чемпіонат світу серед юнаків і дівчат (до 20 років). Змагання проводилися за швейцарською системою в 13 турів. У турнірі юнаків брало участь 109 шахістів, а в турнірі дівчат – 68. Чемпіонські звання завоювали індійські шахісти. Мг Абхиет Гупта (2551) став чемпіоном світу серед хлопців, а  мм Донаваллі Харіка (2461) – серед дівчат. Ми вітаємо українську шахістку п'ятнадцатирічну Марію Музичук, яка стала срібним призером розподілі 2-5 місць). Представник України в турнірі юнаків Мартин Кравцив розділив 15-19 місця.

Офіційний сайт


13-23.08.08

У Києві проходить «Кубок Незалежності - турнір А». У змаганні за швейцарською системою в 11 турів беруть участь 58 шахістів, у тому числі 3 міжнародних гросмейстерів і 8 міжнародних майстрів.

Докладніше…

Турнір з нормою міжнародного гросмейстера (14-21 серпня 2008 р.) проводиться за коловою системою в 9 турів.  У турнирі  IX категорії беруть  участь:

1. мг Андрій Зонтах (Україна) – 2582;

2. мг Юрій Круппа (Україна) -2547;

3. мг Олександр Ковчан (Україна) -2520;

4. мм Олег Гладишев (Росія) – 2473;

5. мм Храір Сімонян (Вірменія) – 2452;

6. мм Сергій Павлов (Україна) -2433;

7. мф Ілля Нижник (Україна) – 2428;

8. мф Сергій Слугін (Росія) – 2425;

9. мф Андрій Баришполец (Україна) – 2413;

10. мм Хадер Самі (Іорданія) – 2398.

Прес-реліз

Докладніше...


06.08.08

Меру м. Іллічівська

п. ХМЕЛЬНЮКУ В. Я.

 

Шановний Валерію Яковичу!

 

     Проведення у липні цього року в м. Іллічівську Х міжнародного шахового фестивалю «Сонячний пішак» стало визначною подією в житті юних шахістів України та інших країн. Завдяки Вашій допомозі шахові організатори Іллічівська змогли провести фестиваль на найвищому організаційному рівні.

      Щиро дякую Вам та всім організаціям Вашого міста, які взяли активну участь в організації і проведенні цього свята шахового мистецтва та висловлюю надію на плідну співпрацю по популяризації та розвитку шахового мистецтва в м. Іллічівську та за його межами у майбутньому.

 З повагою,

Президент ФШУ                        В.М. Петров

 

X міжнародний  шаховий фестиваль ''Сонячний пішак'' проходив у м. Іллічевську з 20 по 31 липня 2008 року. Відповідно до програми фестивалю проведено 9 турнірів: два кругових з нормою міжнародного майстра, відкритий рейтинговий турнір, юнацькі у 4-х вікових групах і два "ATMANN" турніри (швидкі шахи і бліц). Усього в змаганні взяли участь 326 шахістів з Вірменії, Білорусі, Грузії,  Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Фіджі  та 17-и регіонів України.

   Докладніше ...


02-10.08.08

У Києві проходить «Кубок Незалежності - турнір В». У змаганні за швейцарською системою в 9 турів беруть участь 81 шахіст, у тому числі 5 майстрів  і 30 кандидатів  у майстри.

Докладніше…


30.07-14.08.08

У Сочі (Росія) проводиться 2-й етап серії ФІДЕ «Гран При». У турнірі за коловою системою беруть участь 14 гросмейстерів: Василь Іванчук (Україна, 2781), Теймур Раджабов (Азербайджан, 2744), Петро Свідлер (Росія, 2738), Левон Аронян (Вірменія, 2737), Олександр Грищук (Росія, 2728), Сергій Карякін (Україна, 2727), Гата Камський (США, 2723), Борис Гельфанд (Ізраїль, 2720), Вугар Гашимов (Азербайджан, 2717), Дмитро Яковенко (Росія, 2709), Ван Юэ (Китай, 2704), Іван Чепаринов (Болгарія, 2687), Давид Навара (Чехія, 2646), Мохамад Аль-Медейхи (Катар, 2556).  Середній рейтинг турніру 2708.

Перший тур відбудеться 31 липня. Вихідні дні  5 та 10 серпня.

Офіційний сайт


27.07-03.08.08

У м.Краснотурїнськ (Росія) проходить VI традиційний жіночий супертурнір «Кубок Північного Уралу - 2008». Турнір має рекордну 19 категорію ФІДЕ при середньому рейтингу учасниць 2520.

У змаганні беруть участь: діюча чемпіонка світу Ксю Ю Хуа  (Китай), рейтинг - фаворит турніру і переможниця «Кубку Північного Уралу - 2005» Хумпі Конеру (Індія), чемпіонка світу 2004 року Антоанета Стефанова (Болгарія), чемпіонка Європи 2003 року Піа Крамлинг (Швеція), трикратна чемпіонка Європи серед дівчат Марі Себа (Франція), переможниця «Moscow – Open 2008» Анна Музичук (Словенія), бронзовий призер чемпіонату Європи 2008 Анна Ушеніна (Україна), чемпіонка Європи серед дівчат 2003 року Наталя Погоніна (Росія). Вихідний день – 30-го липня.

 

   Участницы ФЕД Зв Рейт 1 2 3 4 5 6 7 8 Очки М
1  Крамлинг Піа SWE GM 2544   0 0 ½ 1 1 0 ½ 3 6-7
2  Ксю Юхуа CHN GM 2483 1   ½ ½ 0 ½ ½ ½ 4-5
3  Конеру Хумпи IND GM 2622 1 ½   1 ½ 0 0 ½ 4-5
4  Погоніна Наталія RUS WGM 2469 ½ ½ 0   ½ 0 ½ ½ 8
5  Ушеніна Анна UKR IM 2476 0 1 ½ ½   ½ ½ 1 4 2-3
6  Стефанова Антоанета BUL GM 2550 0 ½ 1 1 ½   1 ½ 1
7  Себа Марі FRA IM 2529 1 ½ 1 ½ ½ 0   ½ 4 2-3
8  Музичук Анна SLO IM 2504 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½   3 6-7

 

Офіційний сайт


28.07.08

У липні пройшло кілька більших турнірів, у яких успішно виступили українські шахісти.

Міжнародний шаховий фестиваль  у м. Пардубиця (Чехія), 18-26.07.08.

Тільки в «Опен-А» взяли участь 339 шахістів. Перше місце зайняв харківський гросмейстер Ельдар Гасанов - 7,5 (9). Дев'ять гросмейстерів набрали на пів-очка менше, серед них - ще один представник  м. Харкова - Антон Коробов. Він зайняв 4-і місце. А всього у всіх турнірах взяло участь 44 шахіста з України.

Докладні результати

«Politiken Cup», Копенгаген, 19-27.07.08

Спереду 280 учасників головного турніру виявилися відразу 6 шахістів. Серед переможців - Юрій Кузубов (Краматорськ), він відстав від  Сергія Тів’якова (NED) і Володимира Малахова (RUS) лише за додатковими коказниками.

Офіційний сайт

 Відкритий чемпіонат Канади, Монреаль, 19-27.07.08

Кількаразовий переможець традиційного змагання харківський гросмейстер Олександр Мойсеєнко виявився першим і цього разу (у розподілі 1-4 місць), випередивши 15 гросмейстерів  з  48-и учасників головного турніру.  

Офіційний сайт

Федерація шахів України вітає переможців і призерів змагань!


20-31.07.08

X міжнародний  шаховий фестиваль ''Сонячний пішак'',

м. Іллічівськ.

У програмі фестивалю два кругових турніри з нормой міжнародного майстра, відкритий рейтинговий турнір, юнацькі по вікових групах.

Усього в змаганні беруть участь 326 шахісти з Вірменії, Білорусі, Грузії,  Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Фіджі та 17-и регіонів України.

 

   Докладніше ...

 


20.07.08

      Від імені Федерації шахів України щиро вітаю всіх українських шахістів і шанувальників нашої улюбленої гри із святом - Міжнародним днем шахів

      У 1924 році у Парижі представники 14 країн утворили Міжнародну федерацію шахів. Зараз більше 160 країн входять до ФІДЕ - однієї з найбільших міжнародних спортивних федерацій світу. І ми по праву пишаємося тим, що серед них наша молода незалежна країна посідає одне з провідних місць.

       Щиро бажаю всім шахістам України, від уславлених гросмейстерів до аматорів, здоров'я, добра, добробуту, спортивних і творчих успіхів.

 

Президент Федерації шахів України                          В.М.Петров


10.07.08

Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє матеріали:

- Національний рейтинг-лист шахістів України на 01.07.08;

- Алфавітний список (для користувачів програмами SwissMaster 5.x);

- Список турнірів, обрахованих на 01.07.08;

- Протокол 274 засідання КК.

Докладніша інформація на сайті КК


10.07.08

Федерація шахів України представляє умови та перелік необхідних документів для участі в чемпіонаті Європи серед юнаків та дівчат до 10, 12, 14, 16 та 18 років (м. Херцег Нові, Чорногорія, 14 – 25 вересня 2008 року):

-          Положення про змагання;

-          Список основних учасників від України;

-          Умови допуску;

-          Заява-анкета для отримання транзитної візи Сербії;

-          Заява-анкета для отримання транзитної візи Угорщини.


0307.07.08

В Київському академічному театрі ляльок (м.Київ, вул. Грушевського, 1А) проходитиме матч з 10 партій з швидких шахів між гросмейстерами Найджелом Шортом (Велика Британія) і Сергієм Карякіним (Україна).

Вхід вільний

Фоторепортаж про закриття матчу

Перегляд партій

Сайт турніру: http://chess.life.com.ua

Програма матчу:

3 липня, четвер 16:00 – 1 партія 18:00 – 2 партія
4 липня, п'ятниця 16:00 – 3 партія 18:00 – 4 партія
5 липня, субота 16:00 – 5 партія 18:00 – 6 партія
6 липня, неділя 16:00 – 7 партія 18:00 – 8 партія
7 липня, понеділок 15:00 – 9 партія 17:00 – 10 партія
  18:00 – Церемонія нагородження і закриття.

 

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Рахунок
Карякін С. 2727 1 1 1 0 1 ½ 1 0 1 1 7½
Шорт Н. 2655 0 0 0 1 0 ½ 0 1 0 0 2½

01.07.08
ФІДЕ оприлюднила Рейтинг-лист на 1 липня
2008 року. Шахісти України посідають у ньому 1720 позицій (у попередньому списку -1674).
Згідно даних ФІДЕ із
808 активних шахістів України:
- міжнародних гросмейстерів (GM) -
65;
- міжнародних гросмейстерів серед жінок (WGM) - 1
6;
- міжнародних майстрів (IM) - 112
;
- міжнародних майстрів серед жінок (WIM) -
12;
- майстрів ФІДЕ (FM) - 41
;
- майстрів ФІДЕ серед жінок (WFM) - 15
;

У світову сотню входять 9 шахістів України (у попередньому списку 11) :
  4(11)  Ivanchuk, Vassily         g       2781     41       25
 15(13)  Karjakin, Sergey          g       2727    -5        27
 19(17)  Ponomariov, Ruslan        g       2718    -1        10
 21(32)  Eljanov, Pavel            g       2716     29       23
 46(36)  Volokitin, Andrei         g       2672    -12       31
 48(56)  Efimenko, Zahar           g       2670     10       40
 56(69)  Areshchenko, Alexander    g       2664     14       40

 97(68)  Moiseenko, Alexander      g       2632    -18       27
101(73)  Baklan, Vladimir          g       2631    -16       43
 

У жінок серед перших 100 шахісток - 9 українки (у попередньому списку 4 з 50):

 12(18)  Lahno, Kateryna           g       2507     28       20
 17(33)  Zhukova, Natalia          wg      2489     39       20
 22(20)  Ushenina, Anna            m       2476      2       28
 26(37)  Gaponenko, Inna           m       2468     26       37

 49      Zdebskaja, Natalia        wg      2422     54       33
 56      Muzychuk, Mariya          wg      2413     26       31

 76      Alexandrova, Olga         m       2383     12        9

 82      Kononenko, Tatiana        m       2377      0        0

 91      Vasilevich, Tatjana       m       2365      5       25


У списку 20-ти найсильніших юнаків Сергій Карякін посідає 2-у позицію, Юрій Кузубов 17-у; серед дівчат Катерина Лагно - на 2-му місці, Марія Музичук на 7-му, Катерина Должикова - на 19-му.

Рейтинг-лист ФІДЕ (Україна)  


Вітаємо!

Під час прес-конференції, проведеної 24 червня в агенції УНІАН, Президент Всесвітньої шахової федерації Кірсан Ілюмжинов вручив президенту Федерації шахів України Віктору Михайловичу Петрову Золотий знак ФІДЕ, яким нагороджуються діячі міжнародного шахового руху за видатні заслуги перед ФІДЕ.


21.06.08

 

Завершився міжнародний шаховий турнір «АЭРОСВИТ-2008», якій проходив 7 - 20 червня 2008 року у сел. Форос (АР Крим).   У турнірі XIX категорії (середній рейтинг учасників 2711,7) за круговою системою  брали участь 12 міжнародних гросмейстерів з 7 країн.

 

 

Остаточний розподіл місць:

------------------------------------------------

                         Рейт Очки  TPR    W-We

------------------------------------------------

 1. КАРЛСЕН Магнус   NOR 2765  8,0  2882  +1,61

 2. ІВАНЧУК Василь   UKR 2740  7,0  2811  +1,03

 3. КАРЯКІН Сергій   UKR 2732  6,0  2746  +0,16

 4. ЕЛЬЯНОВ Павло    UKR 2687  6,0  2750  +0,90

 5. ШИРОВ Олексій    ESP 2740  5,5  2709  -0,47

 6. ЯКОВЕНКО Дмитро  RUS 2711  5,5  2712  +0,01

 7. ВОЛОКИТІН Андрій UKR 2684  5,5  2714  +0,47

 8. АЛЕКСЄЄВ Євген   RUS 2711  5,0  2676  -0,49

 9. СВІДЛЕР Петро    RUS 2746  5,0  2673  -1,08

10. НІСІПЯНУ Дітер   ROU 2684  5,0  2678  -0,03

11. Ван ВЕЛІ Люк     NED 2676  4,0  2613  -0,90

12. ОНИЩУК Олександр USA 2664  3,5  2583  -1,21

Офіційний сайт


15.06.08

У м.Батумі (Грузія) завершився чемпіонат Європи з шахів у віковій категорії до 8 років. Чемпіон України у цьому віці Олександр Тряпішко (Сімферополь) посів третє місце. Вітаємо талановитого шахіста та його тренера Шемякіна Олександра Андрійовича!


06.06.08

Міжнародному арбітру

Антоновій Р.М.

 

Дорога Риммо Миколаївно!

 

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм!

 

Ми цінуємо Вас як прекрасну жінку, неординарну особистість, організатора, добру і чуйну людину.

Ми памятаємо Ваші спортивні досягнення у молоді роки, коли Ви були неодноразовою чемпіонкою та призером першостей України серед дівчат старшого віку, а потім - дворазовою чемпіонкою ДСТ “Авангард” і м. Києва та членом збірної команди України, яка вперше за післявоєнні роки стала срібним призером командного чемпіонату СРСР, а Ви на своїй дошці посіли перше місце.

У наступні роки Ви стали однією з провідних шахових арбітрів не тільки в Україні, а і в колишньому Радянському Союзі та за його межами. Ви неодноразово обиралися у керівні органи Федерації шахів України. Як голова суддівської колегії ФШУ Ви зуміли підготувати плеяду національних та міжнародних шахових арбітрів.

Впевнений, що Ваш великий творчий, організаційний і суддівський потенціал, життєвий та професійний досвід, невичерпна енергія й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.

Бажаю Вам, дорога Риммо Миколаївно, міцного здоров’я, щастя, любові, сімейного добра і добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.

 

                  З щирою повагою,

 

                  Президент ФШУ              В.М. Петров


05.06.08

Інформація

 

Фінал Всеукраїнських змагань з шахів «Біла тура» 2008 року відбудеться з 23 по 30 червня 2008 р. у м. Біла Церква Київської обл.

День приїзду – 23.06.2008 р.,  перший тур – 24.06.2008 р., закриття – 30.06.2008 р.

Після прибуття звертатися у ДЮСШ «Юність» за адресою: м. Біла Церква, вул. Курсова, 22–а, тел. 8-04463-566-11.  


04.06.08

Заслуженому тренеру України,

майстру спорту України з шахів

О.Н.Вайсману

 

Шановний Олександре Наумовичу!

 

                Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із славним ювілеєм – 70-річчям з дня народження!

                Ви, відомий український шахіст, тренер і педагог, вихователь цілої низки гросмейстерів, майстрів та тренерів, все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри в Вашому рідному Харкові та в усій Україні.

                Своїми відданістю справі, високим професіоналізмом, принциповістю, ерудицією Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України.

                Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, життєвого оптимізму, добробуту, нових успіхів у справі виховання талановитої шахової молоді.

                 З щирою повагою

                  Президент  Федерації шахів України                                                        В.М.Петров


30.05-01.06.08

У м. Леон (Іспанія) відбувся турнір з швидких шахів (20 хвилин на партію + 10 секунд на хід). У змаганні брали участь чотири шахісти: Вишванатан Ананд (Індія, 2803), Василь Іванчук (Україна, 2740), Олексій Широв (Іспанія, 2740), Франциско Вальехо (Іспанія, 2684). У півфіналі Ананд переміг Вальехо ( 2 : 2 в основний час, 1,5 : 0,5 - бліц), а Іванчук  виграв матч у Широва: 3 : 1. Фінальний двобій Іванчук - Ананд закінчився перемогою українського шахіста з рахунком 2,5 : 1,5. Вирішальну 4-у партію Іванчук виграв вже на 16-му ході!  

Наші вітання!

 

 

Офіційний сайт.

 

 

 


30.05-01.06.08

Четвертий шаховий кубок банку "Південний" (Pivdenny Bank Chess Cup) проходить у приміщенні Одеської національної юридичної Академії (вул. Сергія Варламова, 2).

У двухколовому турнірі з швидких шахів беруть участь 8 шахістів: Борис Гельфанд (Ізраїль, 2723), Руслан Пономарьов (Україна, 2719), Анатолій Карпов (Росія, 2655), Павло Трегубов (Росія, 2629), Віктор Корчной (Швейцарія, 2598), Юрій Дроздовський (Україна, 2581), Валерій Бейм (Австрія, 2523), Михайло Голубєв (Україна, 2474). Початок турів - щодня о 13-00.

 

 

 

 

Офіційний сайт

Пряма трансляція партій

 


26.05.08

У Євпаторії 17-21 травня 2008 р. пройшли III Спортивні ігри школярів України 2008 року. У змаганні за швейцарською системою в 7 турів взяло участь 19 команд (склад команди - 3 юнаки і 1 дівчина 1991 р.н. та молодше). Підсумки турніру:

1. м.Київ (1. Баришполець А. 2. Голіченко І. 3. Кругляков П. 4. Корніюк М.) - 12 очок;

2. Львівська область (1. Жеребух Я. 2. Іпатов О. 3. Ветошко В. 4.Соловйова Є.) - 11;

3. Вінницька область (1. Нижник І. 2. Борсук К. 3. Биковський О. 4. Швайгер Ю.) - 10.

Докладніше...


21-30.05.08

У Євпаторії проходить півфінал Чемпіонату України з шахів серед жінок. У змаганні за швейцарською системою в 9 турів беруть участь 44 шахістки, у тому числі 1 міжнародний гросмейстер, 14 майстрів.

Докладніше...


20-29.05.08

В Алушті проходить Чемпіонат України серед клубних команд. У змаганні за коловою системою беруть участь 9 клубів. Найбільш значною виглядає команда «PVK - Kievchess» (Київ), яку очолює Сергій Карякін (2732).

Докладніше...


10-19.05.08

В Алушті проходить півфінал чемпіонату України серед чоловіків 2008 року. У змаганні за швейцарською системою в 9 турів беруть участь 90 шахістів. Список учасників очолюють мг Тухаєв Адам (АР Крим, 2512), мм Максимов Дмитро (Дніпропетровськ, 2485), мг Кузьмін Геннадій (Луганськ, 2469).

Докладніше...


07-18.05.08

У Софії (Болгарія) проходить 4-й міжнародний турнір «Mtel Masters». У двохколовому турнірі беруть участь 6  гросмейстерів:  Веселин Топалов (Болгарія, 2767), Левон Аронян (Вірменія, 2763), Теймур   Раджабов   (Азербайджан,   2751),   Василь Іванчук (Україна, 2740), Бу Сянчжи (Китай, 2708), Іван Чепаринов (Болгарія, 2695). Середній рейтинг турніру 2737.  Партії граються щодня, вихідний день 13 травня.

       Сенсаційно закінчилося перше коло турніру. Василь Іванчук виграв всі п'ять партій! Найближчий конкурент - Веселин Топалов відстає на півтора очка. Чи зможе український гросмейстер зберегти лідерство, про це ми дізнаємося після вихідного дня, коли почнеться друге коло змагання.

       Василь Іванчук став переможцем турніру. В останньому турі він виграв у Чепаринова й у підсумку випередив другого призера Веселина Топалова на 1,5 очка. Наші вітання лідерові українських шахів, який досяг блискучого результату в турнірі 20-ї категорії! Остаточні підсумки:

1.       В. Іванчук - 8 (10);

2.       В. Топалов - 6,5;

3.       Т. Раджабов - 5,5;

4.       І. Чепаринов - 4;

5.       Бу Сянжи - 3;

6.       Л. Аронян - 3.

 

Офіційний сайт


10.05.08

Члену національної

збірної команди України,

міжнародному гросмейстеру

Ельянову П.В.

 

Шановний Павло Володимировичу!

 

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з прекрасним ювілеєм молодості – 25-річчям з дня народження!

Ви як один з лідерів українських шахів, відомий міжнародний гросмейстер своїми численними перемогами у престижних міжнародних турнірах та у складі національної збірної примножуєте авторитет та спортивну славу нашої держави.

Приміть наші найтепліші поздоровлення і побажання міцного здоров’я, щастя, любові, добробуту, нових спортивних і творчих звершень.

З повагою

 

Президент Федерації  шахів України                                    В.М.Петров


06.05.08

Федерація шахів України представляє Положення та умови допуску до участі в чемпіонаті Європи серед юнаків і дівчат до 8 років, м. Батумі  (Грузія), 4-15.06.2008:

- Положення про змагання;

- Умови допуску;


02.05.08

У м. Пловдив (Болгарія) завершилися чемпіонати Європи серед чоловіків і жінок. Блискуче виступили шахістки України. Перше місце і звання чемпіонки Європи серед жінок завоювала Катерина Лагно. Це вже другий її чемпіонський титул (перший вона виграла в 2005 році). Результат К.Лагно - 8,5 очка з 11 Друге й третє місця зайняли також українські шахістки Анна Ушеніна і Наталя Жукова. Вони набрали по 8 очок. Наші поздоровлення дворазовій чемпіонці Європи та призерам чемпіонату - найсильнішим шахісткам України!

Досягнення українських шахістів скромніше. Кращий результат показали Володимир Баклан і Юрій Криворучко - 8 очок. Вони поділили 2-10 місця і за додатковими показниками зайняли 8 і 9 місця, відповідно. А чемпіоном Європи став Сергій Тівяков (Нідерланди) - 8,5 очка.

Остаточно доля срібних і бронзових медалей у турнірах чоловіків і жінок  була вирішена після тай-брейків між учасниками, що поділили други місця. Тай-брейки також повинні визначити шахістів, що завоювали право брати участь у Кубку світу.

У підсумку срібні медалі у жінок завоювала Вікторія Чмиліте (Литва), а бронзові - Анна Ушеніна. Три українські шахістки (К.Лагно, А.Ушеніна і Н.Жукова) завоювали право брати участь у Кубку світу. У чоловіків за результатами тай-брейків кваліфікаційний бар'єр перебороли теж три українських шахісти: В.Баклан, Ю.Криворучко та З.Єфіменко.

 


25.04.08

Дитячо-юнацька комісія ФШУ інформує:

- щодо участі переможців чемпіонатів України серед юнаків і дівчат у чемпіонатах Європи та світу;

- щодо умов і порядку проведення ІІІ спортивних ігор школярів;

- щодо проведення півфінальних змагань чемпіонатів України серед юнаків і дівчат.

Докладна інформація на веб-сторінці ДЮК.


21.04-03.05.08

У м. Пловдив (Болгарія) проходить чемпіонат Європи серед чоловіків і жінок. Обидва турніри проводяться за швейцарською системою в 11 турів. У чоловіків стартовий список учасників очолює Сергій Мовсесян (Словаччина, 2695). Серед 337 учасників 15 представників України: 3. Волокитін Андрій (2684), 7. Федорчук Сергій (2671), 12. Єфіменко Захар (2660), 17. Арещенко Олександр (2650), 18. Моїсеєнко Олександр (2650), 21. Баклан Володимир (2647), 24. Мірошниченко Євген (2642), 56. Криворучко Юрій (2612), 65. Кузубов Юрій (2603), 140. Вовк Юрій (2549), 148. Авескулов Валерій (2535), 176. Тухаєв Адам (2512), 198. Кривошея Сергій (2488), 221. мм Жеребух Ярослав (2445), 266. мм Песоцький Віталій (2370).

Список учасниць турніру жінок (159 шахісток) очолюють Піа Крамлинг (2539) і Антоанета Стефанова (2538). Від України виступають: 5. Лагно Катерина (2479), 8. Ушеніна Анна (2474), 14. Жукова Наталія (2450), 37. Музичук Марія (2387), 48. Василевич Тетяна (2360), 94. Чередниченко Світлана (2270), 132. Чередниченко Олена (2155).

Офіційний сайт

Статистика


21.04-05.05.08

У столиці Азербайджану м. Баку проходить 1-й турнір із серії Гран При ФІДЕ. У змаганні 14 гросмейстерів грають за коловою системою: М. Карлсен (Норвегія, 2765),  Ш. Мамедьяров (Азербайджан, 2752), Т. Раджабов (Азербайджан, 2751), П. Свідлер (Росія, 2746), С. Карякін (Україна, 2732), М. Адамс (Англія, 2729), Г. Камський (США, 2726), О. Грищук (Росія, 2716), Э. Бакро (Франція, 2705), І. Чепаринов (Болгарія, 2695), Ван Ю (Китай, 2689), Е. Інаркієв (Росія, 2684), В. Гашимов (Азербайджан, 2679), Д. Навара (Чехія, 2672). Вихідні дні: 26 квітня і 1 травня.

 

Офіційний сайт

Сайт Серії Гран При

 


19.04.08

Рішення Виконкому ФШУ

 м. Київ                                                                               22 лютого 2008 р.

 

Умови допуску учасників до півфінальних змагань чемпіонатів України 2008 р.

серед чоловіків і жінок

 

Міжнародні гросмейстери ФІДЕ, призери чемпіонату України 2007 р. серед чоловіків та жінок, члени збірної команди України, 1-2 призери чемпіонатів України 2008 р. серед юнаків та дівчат до 14 – 18 років, 2-3 призери чемпіонатів України 2008 р. серед юнаків та дівчат до 20 років допускаються без внеску.

Міжнародні майстри ФІДЕ з рейтингом 2500 (2300 у жінок) і вище допускаються без турнірного внеску.

Інші міжнародні майстри ФІДЕ сплачують турнірні внески:

- з рейтингом 2426 – 2499 – 50 грн.;  2376 – 2425 – 70 грн.;

2326 – 2375 – 90 грн.; менше  2325 – 110 грн.

 Для інших шахістів:

 

Рейтинг ФІДЕ

Турнірний внесок

Чоловіки (грн.)

Турнірний внесок

Жінки (грн.)

Без рейтингу

1801-2000

2001-2175

2176-2225

2226-2275

2276-2325

2326-2375

2376-2425

2426-2499

240

220

180

160

140

120

100

80

60

120

110

90

80

70

60

-

-

-

 

 Президент ФШУ                                                             В.М.Петров

Для друку


17.04.08

Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє матеріали:

- Національний рейтинг-лист шахістів України на 01.04.08;

- Алфавітний список (для користувачів програмами SwissMaster 5.x);

- Список турнірів, обрахованих на 01.04.08;

- Протокол 273 засідання КК.

Докладніша інформація на сайті КК


15.04.08

Карпов, Пономарьов і Гельфанд зіграють в Одесі

Четвертий Кубок Банку ПІВДЕННИЙ (PIVDENNY BANK CHESS CUP) буде розіграний в Одесі з 30 травня по 2 червня 2008 року. Як звичайно, у цьому змаганні з швидких шахів візьмуть участь деякі зі славнозвісних у світі гросмейстерів. На даний момент участь підтвердили екс-чемпіони світу Анатолій Карпов (Росія) і Руслан Пономарьов (Україна), а також найсильніший шахіст Ізраїлю Борис  Гельфанд. Цього року число учасників буде зменшено з десяти до восьми, і також трохи скорочений буде контроль часу. Завдяки цим змінам, гросмейстери зіграють один з одним по дві партії, а не по одній, як у минулі роки.

 Переможцями трьох перших турнірів були:

2005 - Руслан Пономарьов (Україна)

2006 - Жоель Лотьє (Франція)

2007 - Василь Іванчук (Україна)

 

Цього року призовий фонд Кубка складе 35 тисяч доларів. Головний організатор змагання - Банк ПІВДЕННИЙ (bank.com.ua), найбільший банк Півдня України. У числі інших шахових заходів Банк ПІВДЕННИЙ провів Кубки світу Асоціації шахових професіоналів в 2007 і 2008 роках. На цих турнірах перемогли Петер Леко (Угорщина) і Теймур Раджабов (Азербайджан).

 

Інтернет-Висвітлення Кубка Банку ПІВДЕННИЙ буде організовано на шаховому

сайті Банку: http://worldcup.pivdenny.com.


04-15.04.08

У м.Миколаїв проходить фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків і дівчат до 12 років. У змаганнях за коловою системою беруть участь 12 юнаків і 12 дівчат з 14-і регіонів України.

Сайт Миколаївського шахового клубу


 

Віце-президенту

Федерації шахів України,

міжнародному арбітру

Селезньову М.Я.

 

Шановний Михайле Яковичу!

 

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас зі знаменним ювілеєм - 50-річчям з дня народження!

     

Ми знаємо і цінуємо Вас – одного з найактивніших керівників Федерації шахів України, неординарну творчу особистість, талановитого та енергійного шахового менеджера і арбітра, добру та чуйну людину.  Ваша невтомна, кропітка та самовіддана праця на благо українських шахів, високий професіоналізм, ерудиція, тактовність і доброзичливість принесли Вам заслужене визнання, повагу й вдячність шахової громадськості України.

Хай же довгі роки крокують поруч з Вами успіх, щастя й радість!

Приміть же, дорогий ювіляре, найтепліші поздоровлення і найщиріші побажання міцного здоровя, сімейного добробуту, невичерпного оптимізму, гарного настрою, довгих років служіння нашій улюбленій справі!

З глибокою повагою,

 

Президент Федерації шахів України                                     В.М.Петров

  

4 квітня 2008 р.


04-13.04.08

Міжнародний шаховий турнір «6-й Меморіал Володимира Набокова» присвячений до дня народження письменника. Організатором турніру виступає Київське Набоковське товариство «Камера Обскура» за підтримкою Федерації шахів міста Києва. Інформаційний партнер турніру - Київський Медіа Холдинг. У турнірі беруть участь гросмейстери Юрій Круппа (2543), Спартак Височін (2521), Вадим Шишкін (2510), міжнародні майстри Руслан Солтанич (2395, Молдова) Герман Кочетков (2386, Білорусь), Євген Маторін (2286), група молодих київських майстрів: Сергій Павлов (2418), Андрій Баришполець (2409), Ілля Голіченко (2353) і 11-літній Ілля Нижник (2397, Вінниця).

Докладніше...

Прес-реліз


02.04.08
ФІДЕ оприлюднила Рейтинг-лист на 1 квітня
2008 року. Шахісти України посідають у ньому 1674 позицій (у попередньому списку -1644).
Згідно даних ФІДЕ із 756
активних шахістів України:
- міжнародних гросмейстерів (GM) - 7
4;
- міжнародних гросмейстерів серед жінок (WGM) - 1
6;
- міжнародних майстрів (IM) - 115
;
- міжнародних майстрів серед жінок (WIM) -
14;
- майстрів ФІДЕ (FM) - 44
;
- майстрів ФІДЕ серед жінок (WFM) - 13
;

У світову сотню входять 11 шахістів України (у попередньому списку 11) :
11( 9)   Ivanchuk, Vassily          g       2740    -11       35
13(14)   Karjakin, Sergey           g       2740      0        0
17(18)   Ponomariov, Ruslan         g       2719      0        0
32(27)   Eljanov, Pavel             g       2687     -5       13
36(45)   Volokitin, Andrei          g       2684     10       16
50(61)   Fedorchuk, Sergey A.       
g       2671     19       24

56(81)   Efimenko, Zahar            g       2660     22       19
68(75)   Moiseenko, Alexander       g       2650      7       27
69(71)   Areshchenko, Alexander     g       2650      5       19

73(65)   Baklan, Vladimir           g       2647      0        0
77(66)   Miroshnichenko, Evgenij    g       2642     -5       18
 

У жінок серед перших 50-ти шахісток - 4 українки (як і у попередньому списку)
18(20)  Lahno, Kateryna             g       2479      4       18
20(14)  Ushenina, Anna              m       2474    -10       34
33(35)  Zhukova, Natalia           wg       2450      7        9
37(45)  Gaponenko, Inna             m       2442     20       18

У списку 20-ти найсильніших юнаків Сергій Карякін посідає 2-у позицію, Юрій Кузубов 9-у; серед дівчат Катерина Лагно - на 3-му місці, Марія Музичук на 7-му.

Рейтинг-лист ФІДЕ (Україна)  


19-30.03.08

У м.Одеса проходить фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків і дівчат до 16 років. У змаганнях за коловою системою беруть участь 12 юнаків і 12 дівчат з 10-і регіонів України.

Докладніше...


18.03.08

Шановні організатори юнацьких шахових фестивалів! На веб-сторінці дитячо-юнацької комісії ФШУ відкрит новий розділ "Юнацькі шахові фестивалі". Пропонуємо Вам надсилати Положення про юнацькі шахові фестивалі на адресу dnemoroz@a-teleport.com


 

Дорогі наші шахістки!

 

   

 Щиро вітаємо Вас із святом весни, любові та краси – Міжнародним жіночим днем 8 березня!

Бажаємо Вам завжди бути Королевами на шаховій ниві життя, прекрасними, радісними та загадковими! Нехай щодня для Вас лунає мелодія кохання, а в житті панує щастя та успіх!

Міцного здоров’я Вам, особистого щастя, любові, добробуту, спортивних і творчих звершень.

З любов’ю та повагою,

 Чоловіча половина Федерації шахів України


04-15.03.08

У Дніпропетровську проходить фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків і дівчат до 14 років. У змаганнях за коловою системою беруть участь 12 юнаків і 12 дівчат з 13-і регіонів України.

Докладніше...

У м.Одеса проходить фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків і дівчат до 20 років. У змаганнях за коловою системою беруть участь 12 юнаків і 12 дівчат з 10-і регіонів України.

Докладніше...


27.02-05.03.08

У м. Харкові проходить X Міжнародний шаховий турнір “Кубок Ректора” Національної юридичної академії України. У програмі змагань гросмейстерські турніри за коловою системою серед жінок і серед чоловіків.

 

Докладніше...

Фоторепортаж мг А.Карлович на сайті chessbase.com

Відеорепортаж

 

Під патронатом мера м. Харкова Михайла Марковича Добкіна

МАТЧ  ЧЕМПІОНІВ “ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ”  -  “KIEVCHESS”

5 березня 2008 року. Початок гри об 11.00

Матчева зустріч проводиться по дошках в 1 коло.

Контроль часу - 2 години до кінця партії + 30 сек. на хід.

 

  “ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ”   “KIEVCHESS
1 Ельянов Павло (2692) 0:1 Пономарьов Руслан (2719)
2 Моїсеєнко Олександр (2643) 0:1 Єфіменко Захар (2638)
3 Авєскулов Валерій (2532) ½:½ Баклан Володимир (2647)
4 Бродський Михайло (2572) 0:1 Белявський Олександр (2638)
5 Ковчан Олександр (2515) 0:1 Арещенко Олександр (2645)
6 Фірман Назар (2501) 1:0 Височин Спартак (2519)
    1½ : 4½  

Трансляція партій в мережі Інтернет на сайті шахового клубу НЮАУ

http://www.chesslaw.kharkov.ua

Положення про змагання


27.02.08

Федерація шахів України, Федерація шахів м. Києва з глибоким сумом повідомляє про передчасну смерть міжнародного майстра спорту ICĈF, учасника першості світу за листуванням Георгія Яковича Котенка, що сталася внаслідок сердечного нападу 14 лютого 2008 року.


26.02.08

Відкрита Web-сторінка Дитячо-юнацької комісії ФШУ (розділ меню «ФШУ»). Представлено матеріали за проблемою «Шахи - школі», надано список переможців юнацьких чемпіонатів України, Європи, світу у 2007 році, поміщена різна інформація про юнацькі змагання.


25.02.08

Голові Ради гравців ФШУ,

заслуженому майстру спорту України, чемпіону світу у складі збірної команди України, 

міжнародному гросмейстеру Баклану В.О.

 

 

Дорогий Володимире Олеговичу!

 

Від імені Федерації шахів України щиро поздоровляю Вас з прекрасним ювілеєм молодості -  30-річчям з дня народження!

Ми цінуємо Вас як видатного спортсмена, який своїми досягненнями зробив значний внесок у справу піднесення міжнародного авторитету українських шахів та популяризації нашого улюбленого виду спорту, неординарну особистість, добру і чуйну людину.

Ваша відданість шахам, високий професіоналізм, скромність і тактовність є прикладом для усіх шахістів.

Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя,  добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.

 

 Із щирою повагою,

 

Президент ФШУ                                                     В.М. Петров

25 лютого 2008 р.


24.02.08

17 лютого в м. Краматорську пройшов шаховий фестиваль " 2-й Меморіал Ш.Г.Кадирова", у якому взяло участь більше 150-ти учасників з 11 міст. Фестиваль складався із двох дитячих і головного турніру.

Докладніше...

Сайт  Шахового клубу ім. Олександра Момота:  http://www.chess.krm.dn.ua/


19.02.08

Заслуженому майстру спорту України,

заслуженому тренеру України,

міжнародному гросмейстеру

та міжнародному арбітру

з шахової композиції

Руденку В.Ф.

 

Дорогий Валентине Федоровичу!

 

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із славним ювілеєм – 70-річчям з дня народження!

Ми цінуємо Вас як яскраву особистість, відомого вченого, який протягом усього життя успішно поєднував наукову діяльність з шаховим мистецтвом. Важко переоцінити Ваш внесок у розвиток шахової композиції в усьому світі. Тільки чемпіоном СРСР Ви ставали 10 разів! А ставши старшим тренером збірної команди СРСР (1976), наймолодшим за всі роки, Ви неодноразово приводили її до золотих нагород. Очоливши збірну команду України з шахової композиції, Ви вперше серед інших команд України у 1997 році вибороли звання чемпіонів світу. У 2001 та 2004 роках збірна команда України під Вашим керівництвом ставала срібним призером чемпіонатів світу. У 1999 році у Дніпропетровську вперше у світі з'явилась очолювана Вами «Авторська школа В. Руденка». З Вашої ініціативи 50-й міжнародний конгрес РССС ФІДЕ (Греція, 2007) прийняв рішення відзначати 4 січня як Міжнародний день шахової композиції. Ви - визнаний лідер шахової композиції у всьому світі, і ми щиро пишаємося Вами.

Своїм високим професіоналізмом, ерудицією, доброзичливістю, скромністю та тактовністю Ви заслужили велику повагу й вдячність всіх, хто мав і має щастя співробітничати з Вами.

Хай же довгі роки крокують поруч з Вами успіх, щастя і радість.

Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.

 

З щирою повагою,

 

Президент Федерації                                                                      

      шахів України                                                                     В.М.Петров

 


15.02.08

Стартував XXV Міжнародний шаховий турнір у Лінаресі - Морєлії (15.02 - 7.03.2008). Вісім гросмейстерів проведуть турнір у два кола. Перший коло пройде з 15 по 23 лютого в Морєлії, другий - у Лінаресі (28 лютого - 7 березня) Вихідні дні 18, 21, 24-27 лютого, 2 і 5 березня. Склад учасників: Вишванатан Ананд (Індія, 2799), Веселин Топалов (Болгарія, 2780), Олексій Широв (Іспанія, 2755), Петер Леко (Угорщина, 2753), Василь Іванчук (Україна, 2751), Левон Аронян (Вірменія, 2739), Теймур Раджабов (Азербайджан, 2735), Магнус Карлсен (Норвегія, 2733). Середній рейтинг турніру 2756. З нинішнього складу переможцями турнірів у Лінаресі ставали: В.Іванчук - 3 рази (1989, 1991 і 1995), В.Ананд - 2 рази (1998, 2007), П.Леко (2003), Л.Аронян (2006).

Турнірна таблиця

        1 2 3 4 5 6 7 8 1 2 3 4 5 6 7 8 Sc Pl
1 Shirov, Alexei ESP 2755 X ½ ½ 1 ½ 1 ½ 0 X 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 5½ 7-8
2 Carlsen, Magnus NOR 2733 ½ X ½ 1 1 0 ½ 0 1 X 0 1 ½ ½ 1 ½ 8 2
3 Leko, Peter HUN 2753 ½ ½ X 0 ½ 1 0 0 ½ 1 X 0 ½ ½ 0 ½ 5½ 7-8
4 Topalov, Veselin BUL 2780 0 0 1 X 1 ½ 1 ½ 1 0 1 X 0 ½ ½ ½ 7½ 3-4
5 Aronian, Levon ARM 2739 ½ 0 ½ 0 X ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 X ½ ½ ½ 7½ 3-4
6 Radjabov, Teimour AZE 2735 0 1 0 ½ ½ X ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ X ½ ½ 7 5
7 Ivanchuk, Vassily UKR 2751 ½ ½ 1 0 0 ½ X ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ X ½ 6½ 6
8 Anand, Viswanathan IND 2799 1 1 1 ½ 0 ½ ½ X 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ X 8½ 1

Офіційний сайт (Морелія)

Офіційний сайт (Лінарес)


14-22.02.08

У Москві проходить «Aeroflot Open 2008». Міжнародний шаховий фестиваль включає чотири турніри в 9 турів за швейцарською системою. Рейтинг-фаворит змагання Акопян Володимир (Вірменія, 2700).

Турнір «А1» (шахісти з рейтингом вище 2550) - 66 учасників, мг Волокітін Андрій (2674) - єдиний представник України.

Турнір «А2» (шахісти з рейтингом 2400 - 2550) - 92 учасника, Україну представляють мм Ушеніна Анна (2484), мг Солодовниченко Юрій (2541), мг Тухаев Адам (2524), мм Островський Андрій (2430) і мф Ніжник Ілля (2405).

Турнір «В» (шахісти з рейтингом 2200 - 2400) - 135 учасників, Україну представляють мм Стець Василь (2294) і Богданович Станіслав (2286).

Турнір «С» (шахісти з рейтингом нижче 2200) - 140 учасників, Україну представляють три шахісти.

Офіційний сайт


12.02.08

У Харкові 30.01-08.02.2008 пройшов 1-й Кубок Ректора ХНУРЭ Міжнародний шаховий фестиваль «Шахрад-2008». У програмі фестивалю Опен турнір, турніри з швидких шахів, блискавичної гри, «шведок», шахів Фішера.

 

Стартовий лист ОПЕН - турніру;

Підсумкова таблиця ОПЕН - турніру;

Переможці й призери фестивалю по всіх номінаціях.

 


11.02.08

У Москві завершився Міжнародний шаховий фестиваль «Moscow Open» ( 2-10.02.08). У програмі фестивалю пройшли 4 турніри: «А» (шахісти з рейтингом 2300 і вище),  «В» (шахісти з рейтингом нижче 2300), «С» - турнір жінок і «D» - дитячий турнір. У змаганнях взяла участь велика група шахістів з України (43 чоловік). Приводимо результати переможців і українських шахістів.

 

Турнір «А» (274 учасників, 22 з України)

Rk.         Name                     FED    Rtg     Pts   W-We

 1    GM    Timofeev Artyom          RUS    2664    7,5   1,96

 4    GM    Efimenko Zahar           UKR    2638    7,0   1,46

 9    GM    Moiseenko Alexander      UKR    2643    7,0   1,20

14    GM    Korobov Anton            UKR    2573    6,5   1,48

19    GM    Areshchenko Alexander    UKR    2645    6,5   0,24

23    GM    Kuzubov Yuriy            UKR    2606    6,0   0,27

40    IM    Vovk Yuri                UKR    2561    6,0   0,05

46    GM    Oleksienko Mikhailo      UKR    2590    5,5  -0,32

47    IM    Zherebukh Yaroslav       UKR    2420    5,5   2,31

50    GM    Miroshnichenko Evgenij   UKR    2647    5,5  -0,55

57          Ivanov Oleg V            UKR    2454    5,5   2,08

89    GM    Gasanov Eldar            UKR    2541    5,0  -0,08

96    IM    Tarlev Konstantin        UKR    2492    5,0  -0,62

111         Ipatov Alexander         UKR    2323    5,0   2,31

135   IM    Sitnikov Anton           UKR    2450    4,5   0,73

196         Prihotko Alexander       UKR    2340    4,0  -0,30

201   FM    Nyzhnyk Illya            UKR    2405    4,0  -1,01

217   IM    Alexeev Alexey           UKR    2316    4,0  -1,90

226   IM    Polivanov Anatoliy       UKR    2391    3,5  -1,61
244         Viliavin Roman           UKR    2239    3,0   0,60
259   IM    Zakharchenko Arnold      UKR    2309    3,0  -2,18
269         Kurilenko Vladimir       UKR    2129    3,0  -1,07
294   IM    Reprintsev Alexander     UKR    2406    1,0   0,00
 

Турнір «В» ( 414 учасників, 12 з України)

Rk.         Name                     FED    Rtg     Pts   W-We

  1        Khojayan Vardan           ARM    2180    8,5   4,53

 22        Vartapetyan Armen         UKR    2290    6,5   5,30

 43        Bogdanovich Stanislav     UKR    2286    6,0   6,00

 52        Borsuk Konstantin         UKR    2297    6,0   4,69

 66   FM   Bylino Oleg               UKR    2178    6,0   5,55

 93        Romashko Andrei           UKR    2278    5,5   6,45

120        Kuchkin Maksjm            UKR    2086    5,5   2,98

 

Турнір «C» ( Жінки,  136 учасників, 6 з України)

Rk.        Name                      FED    Rtg     Pts   W-We

 1    IM   Muzychuk Anna             SLO    2460    8,0   1,81

 2    IM   Ushenina Anna             UKR    2484    7,5   1,25

 3   WGM   Zhukova Natalia           UKR    2443    7,0   0,68

 5    GM   Lahno Kateryna            UKR    2475    7,0   0,43

45   WGM   Huda Maryana              UKR    2278    5,0  -1,16

49         Dobrzhanskaya Irina       UKR    2087    5,0   2,24

67         Aganesova Evgeniya        UKR    2038    4,5  -0,04

 

Турнір «D» (Юнаки)

Антон Воловіков зайняв 2 місце в турнірі юнаків до 15 років

 

Офіційний сайт


 

Федерації шахів України та м. Києва з глибоким сумом повідомляють, що 5-го лютого 2008 р. на 79-му році пішов з життя заслужений працівник фізичної культури і спорту України, директор Республіканської шахово-шашкової школиАвангардЮрій Федорович Євсюков та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким.

 

 

 

 

 


01-12.02.08

У Києві проходить фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків і дівчат до 18 років. У змаганнях за коловою системою беруть участь 12 юнаків і 12 дівчат з 12-і регіонів України.

Докладніше...


30.01.08

Дитячо-юнацька комісія ФШУ пропонує наступні документи:

1) Коректування списку учасників фіналу чемпіонату України серед юнаків до 20 років.

Повний список.

2) Варіанти розселення учасників фіналу чемпіонату України серед юнаків і дівчат до 14 років

 у м. Дніпропетровську з 4 по 14 березня 2008 року. Прохання з питань розселення звертатися

до 10 лютого до голови Дніпропетровської обласної шахової федерації. Список.

E-mail - dnemoroz@a-teleport.com  Тел. моб. 8-050 - 909-92-86.

3) Повідомлення голови ДЮК віце-президента ФШУ Олександра Мороза  про перспективи роботи ДЮК. Текст повідомлення.


25.01.08

У Києві під патронатом Президента Федерації шахів м. Києва П. Куфтирєва відбувся Відкритий суперфінал чемпіонату м. Києва з блискавичної гри. У змаганні за коловою системою взяли участь 12 шахістів: мг Руслан Пономарьов (Київ, 2719), мг Володимир Баклан (Київ, 2647), мг Георгій Тимошенко (Київ, 2560), мг Юрій Круппа (Київ, 2543), чемпіон України мг Валерій Авескулов (Харків, 2532), мг Олександр Ковчан (Харків, 2515), мм Олексій Кислинский (Київ, 2432), мс Сергій Павлов (Київ, 2418), мф Ілля Нижник (Вінниця, 2405), мф Андрій Баришполець (Київ, 2389), мф Ілля Голіченко (Київ, 2351), мм Юрій Жизмер (Київ, 2319). Рейтинг-фаворит турніру Р. Пономарьов захопив лідерство в 4-м турі й утримував його до передостаннього тура. На пів-очка від нього відставав В. Баклан. В останньому турі Р. Пономарьов несподівано зазнав поразку від 16-тирічного київського майстра І. Голіченко. В. Баклан зробив нічию з Ю. Круппой і наздогнав лідера. За додатковими показниками переможцем став Р. Пономарьов. 2-й приз завоював В. Баклан.

Турнірна таблиця

Деякі партії турніру:   pgn-формат     перегляд

Фоторепортаж


24.01.08
Дітячо-юнацька комісія Федерації шахів України внесла деякі зміни в списки учасників 
фіналів чемпіонатів України серед юнаків і дівчат 2008 року у вікових групах до 18 і 20 років.
Оновлений список учасників

19-31.01.08

У Києві проходить чемпіонат міста серед чоловіків 2008 року. У турнірі за швейцарською системою буде зіграно 11 турів. Серед 43-х учасників 13 майстрів (міжнародних і національних).

Докладніше...


18-30.01.08

У Донецьку проходить Меморіал мс Юрія Коца. У турнірі за коловою системою беруть участь

14 шахістів, серед них 8 міжнародних і національних майстрів. Середній національний

 рейтинг турніру 2301.

Web-Сторінку турніру веде міжнародний майстер Антон Сітніков.

Життєвий шлях Майстра (Юрій Ісаакович Коц, 1933-2001)


18.01.08

 

 Сумна звістка прийшла з Ісландії: 17 січня на 65-му році пішов з життя 11-й чемпіон світу Роберт Джеймс Фішер, пішов непереможеним...

 

Роберт Джеймс Фішер народився 9 березня 1943 року в Чикаго. Міжнародний гросмейстер з 1958 року. Власник трьох шахових Оскарів (1970-1972 рр.). Восьмикратний чемпіон США, чемпіон світу з шахів (1972 р.), власник найвищого (до 1990 року) рейтингу ФІДЕ - 2780.

 

 

 

 

 

 


17.01.08

Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту оприлюднює підсумки результатів навчально-спортивної роботи за 2007 рік. Подаємо підсумки роботи регіонів з шахів. З питаннями звертатися до провідного тренера Міністерства Тимошенка Леоніда Володимировича: тел: 8-044-289-67-48.

Список


14.01.08

 

Президенту Тернопiльської обласної федерації шахів,

доктору економічних наук,

професору Олійнику В.М.

 

Шановний Василю Михайловичу!

 

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 60-річчям з дня народження!

 

                Ви, відомий український вчений у галузі економіки сільського господарства, академік Академії економічних наук, член-кореспондент Академії аграрних наук, заслужений працiвник сiльського господарства України, багато років свого життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри в Вашій рідній області та в усій Україні.

Завдяки високому професіоналізму, відданості справі, ерудиції та тактовністі Ви заслужили велику повагу й вдячність всіх, хто мав і має можливість співпрацювати з Вами.

Приміть же, дорогий ювіляре, найтепліші поздоровлення і найщиріші побажання здоров’я, щастя, добробуту, невичерпного оптимізму, подальших життєвих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.

 

 З глибокою повагою

 

Президент ФШУ                                      В.М.Петров


12-28.01.08

У м. Вейк-ан-Зее (Голландія) проходить великий міжнародний шаховий фестиваль. У програмі фестивалю три  турніри за коловою системою і турнір ветеранів (В. Корчной, Я. Тімман, Л. Любоевич і Л. Портиш). У головному турнірі – А  беруть участь чемпіон світу Вишванатан Ананд (Індія, 2799), Володимир Крамник (Росія, 2799), Веселин Топалов (Болгарія, 2780), Шахрияр Мамедьяров (Азербайджан, 2760), Петер Леко (Угорщина, 2753), Василь Іванчук (Україна, 2751), Левон Аронян (Вірменія, 2739), Борис Гельфанд (Ізраїль, 2737), Теймур Раджабов (Азербайджан, 2735), Магнус Карлсен (Норвегія, 2733), Майкл Адамс (Англія, 2726), Юдит Полгар (Угорщина, 2707), Павло Ельянов (Україна, 2692), Люк Ван Велі (Нідерланди, 2681). Середній рейтинг турніру 2742. У турнірі - В (середній рейтинг 2618) список учасників очолюють два «семисотника» Іван Чепаринов (Болгарія, 2713) і Етьен Бакро (Франція, 2700). У турнірі - С (середній рейтинг 2494) бере участь член жіночій збірної України Анна Ушеніна (2484).

Вихідні дні: 16, 21 і 24 січня.

Турнірна таблиця

Офіційний сайт


11.01.08
Дитячо-юнацька комісія Федерації шахів України направила свої пропозиції  щодо 
проведення фіналів чемпіонатів України серед юнаків і дівчат 2008 року 
в  Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту.
 Свої запитання і зауваження щодо списку фіналістів просимо надсилати
 Морозу Олександру Степановичу dnemoroz@a-teleport.com
 Товчизі Олегу Григоровичу olegtovchyga@ukr.net

11.01.08

Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє матеріали:

- Національний рейтинг-лист шахістів України на 01.01.08;

- Алфавітний список (для користувачів програмами SwissMaster 5.x);

- Список турнірів, обрахованих на 01.01.08;

- Протокол 272 засідання КК.

Докладніша інформація на сайті КК


03-07.01.08

В Одесі проходить 2-й Кубок Миру АШП за нокаут-системою. Контроль часу: 20 хв. на партію + 5 сек. на хід. У змаганні беруть участь 16 шахістів: Петро Свідлер (Росія, 2763), Олексій Широв (Іспанія, 2755), Василь Іванчук (Україна, 2751), Борис Гельфанд (Ізраїль, 2737), Теймур Раджабов (Азербайджан, 2735), Сергій Карякін (Україна, 2732), Дмитро Яковенко (Росія, 2720), Олександр Грищук (Росія, 2711), Юдит Полгар (Угорщина, 2707), Павло Ельянов (Україна, 2692), Ернесто Інаркієв (Росія, 2681), Анатолій Карпов (Росія, 2655), Євген Наєр (Росія, 2634), Олександр Шабалов (США, 2622), Борис Савченко (Росія, 2589), Юрій Дроздовський (Україна, 2574).

4-5 січня відбудуться матчі 1/8 фіналу, 6 січня - чвертьфінали, 7 січня - півфінали й фінал.

4 січня (1/8 фіналу): Савченко - Яковенко 0 - 2;  Раджабов - Дроздовський 1,5 - 0,5;

Ельянов - Іванчук 0,5 - 1,5;   Широв - Інаркиев  0,5 - 1,5.

5 січня (1/8 фіналу):  Свідлер - Шабалов: 2 - 0;  Гельфанд - Наєр: 1,5 - 0,5; 

Грищук - Карпов:  2,5 - 1,5;  Карякін – Полгар: 2 - 0.

6 січня (1/4 фіналу): Яковенко - Інаркієв: 1,5 - 0,5; Раджабов - Іванчук: 3 - 2;

Свідлер - Грищук: 0,5 - 1,5;  Карякін - Гельфанд: 3 - 1.

7 січня (1/2 фіналу):  Раджабов - Яковенко: 2 - 0; Грищук - Карякін: 3 - 2.

7 січня (1/2 фіналу):  Грищук - Раджабов (1,5 - 2,5).

Азербайджанський гросмейстер Теймур Раджабов став переможцем змагання.

 

Становище учасників в АШП серії 2006/2007 на сайті:

http://chess-players.org/eng/tour/tour_2006/standings.html.

Офіційний сайт: http://worldcup.pivdenny.com/ru/


03.01.08
ФІДЕ оприлюднила Рейтинг-лист на 1
січня 2008 року. Шахісти України посідають у ньому 1644 позицій (у попередньому списку -1626).
Згідно даних ФІДЕ із 10
78 активних шахістів України:
- міжнародних гросмейстерів (GM) - 6
4;
- міжнародних гросмейстерів серед жінок (WGM) - 1
6;
- міжнародних майстрів (IM) - 13
3;
- міжнародних майстрів серед жінок (WIM) - 2
1;
- майстрів ФІДЕ (FM) -
51;
- майстрів ФІДЕ серед жінок (WFM) - 1
5;

У світову сотню входять 11 шахістів України (у попередньому списку 10) :
9(2)     Ivanchuk, Vassily          g       2751    -36       30
14(24)   Karjakin, Sergey           g       2732     38       36
18(21)   Ponomariov, Ruslan         g       2719     14       40
27(30)   Eljanov, Pavel             g       2692     11        8
45(34)   Volokitin, Andrei          g       2674     -4       12
61(69)   Fedorchuk, Sergey A.       
g       2652      7       27

65(81)   Baklan, Vladimir           g       2647      8       24
66(58)   Miroshnichenko, Evgenij    g       2647     -4       22
71(84)   Areshchenko, Alexander     g       2645      7       23

75(66)   Moiseenko, Alexander       g       2643     -3       19
81       Efimenko, Zahar            g       2638     14       25

У жінок серед перших 50-ти шахісток - 4 українки (як і у попередньому списку)
14(11)  Ushenina, Anna              m       2484     -2       22
20(30)  Lahno, Kateryna             g       2475     16       16
35(29)  Zhukova, Natalia           wg       2443     -9       25
45(36)  Gaponenko, Inna             m       2422    -18       22

У списку 20-ти найсильніших юнаків Сергій Карякін посідає 2-у позицію, Юрій Кузубов6-у та Юрій Вовк -16-ту; серед дівчат Катерина Лагно - друга, Марія Музичук – 11-та.

Рейтинг-лист ФІДЕ (Україна)