• Архів 2024 р.
 

 
УВАГА!

......
До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 24-му чемпіонаті Європи з класичних шахів серед жінок (Родос, Греція, 18 – 30 квітня 2024 року).
 
Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 17 лютого 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:
1) Прізвище, ім`я шахістки англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір).
2) ID FIDE.
3) № закордонного паспорту.
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний). З ким бажаєте проживати.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дату).
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
1 лютого 2024 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 лютого 2024 року.
У світову сотню входять 5 шахістів України: Павло ЕЛЬЯНОВ (2699), Антон КОРОБОВ (2666), Андрій ВОЛОКИТІН (2663), Юрій КРИВОРУЧКО (2657), Руслан ПОНОМАРЬОВ (2647).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 5 представниць України: Анна МУЗИЧУК (2520), Марія МУЗИЧУК (2510), Юлія ОСЬМАК (2452), Анна УШЕНІНА (2415), Наталя БУКСА (2388).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Ігор САМУНЕНКОВ, Владислав ЛАРКІН, Святослав БАЗАКУЦА, Дмитро КУШКО.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки: Єлизавета ГРЕБЕНЩИКОВА, Анастасія ГНАТИШИН. 
! Оновлено також національний рейтинг-лист.
 
 
23 січня 2024 р.

......
На сторінці колегії суддів ФШУ розміщено нову редакцію Рейтингового регулювання ФІДЕ, що набирає чинності з 1 березня 2024 року.
Переклад здійснено секретарем президії колегії суддів ФШУ міжнародним арбітром Городиським О.О., Редагування - голова президії колегії суддів ФШУ міжнародний арбітр Товчига О.Г.
Також оновлені списки Президії колегії суддів, списку суддів та суддів першої категорії.
 
 
20 січня 2024 р.

......
Президенту федерації шахів
Київської області
Кавиліну О.А.
Шановний Олексію Анатолійовичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із прекрасним ювілеєм – 40-річчям від дня народження!
За відносно невеликий термін керівництва Київською обласною федерацією Ви зуміли внести вагомий внесок в її життєдіяльність, суттєво активізувавши її роботу. Та увага, яку Ви приділяли та приділяєте розвитку особливо дитячо-юнацьких шахів не залишилась поза увагою шахової громадськості України. Навіть у важкі часи нашої держави під час російської агресії ви зуміли знайти можливості підтримки юного таланту, члена Вашої федерації 14-річного Ігоря Самуненкова, який став зараз наймолодшим гросмейстером світу.
Впевнений, що Ваш організаційний потенціал, життєвий та професійний досвід й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, гарного настрою, довгих років служіння нашій улюбленій справі!  
З щирою повагою, Президент ФШУ В.В. Капустін

 
 
16 січня 2024 р.

......
16 січня гросмейстеру СРСР, учаснику 5-ти фіналів чемпіонатів Радянського Союзу (1967 рік - розподіл 3-5 місць), дворазовому срібному призеру   чемпіонатів України, чемпіону Києва, члену збірної команди УРСР, тренеру, колишньому Голові федерації шахів України (1970-1974), директору Республіканської шахово-шашкової школи «Школа гросмейстерів» Ігорю Володимировичу Платонову (16.01.1934 – 13.11.1994) виповнилось би 90 років.
 
 
15 січня 2024 р.

......
Заслуженому тренеру України,
сеньору-тренеру ФІДЕ,
міжнародному майстру
В.О.Грабінському
Шановний Володимире Олександровичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із славним ювілеєм – 50-річчям від дня народження!
Ви, відомий в Україніі за її межами, тренер, педагог, шаховий майстер і літератор, вихованець Львівської шахової школи, з честю продовжуєте її славнозвісні традиції. Як вихователь цілої низки відомих гросмейстерів, майстрів та тренерів, чемпіонів та призерів шахових олімпіад, світу, Європи та Україхни все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри у рідній Львівщині та в усій Україні.
Своїми відданістю справі, високим професіоналізмом, ерудицією, скромністю та тактовністю Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, нових успіхів у справі виховання талановитої шахової молоді.                
З щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін.

 
 
14 січня 2024 р.

......
Закінчився жіночий Чемпіонат Європи з рапіду та бліцу, серед учасниць якого були й 10 представниць України.
Перші нагороди були розіграні у бліц-турнірі. Серед наших найкраще виступили Юлія Осьмак та Анна Ушеніна, в активі яких по 9,5 очок з 13 можливих та 4 й 6 місця відповідно. Саме ці шахістки серед українок були кращими й у рапіді, але з більш скромними здобутками — Ушеніна з 7,5 очками в 11 турах посіла 9 місце, Осьмак з 7 очками 14-та.
Решта українок в обох турнірах посіли місця від 20-го та нижче.
 
 
11 січня 2024 р.

......
Федерація шахів України та Івано-Франківської області з глибоким сумом повідомляє, що на 74 році пішов з життя багаторічний президент обласної федерації, майстер спорту з шахів за листуванням, суддя національної категорії, тренер Василь Іванович Палагіцький (01.07.1950- 11.01.2024) та висловлюють щирі й глибокі співчуття його рідним та близьким.
 
 
10 січня 2024 р.

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з швидких (рапіду) та блискавичних (бліц) шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років (Дуррес, Албанія, 25 – 29 квітня 2024 року).

Для заявки на участь у чемпіонаті необхідно надати до офісу ФШУ до 20 лютого 2024 року (rating@ukr.net , olegtovchyga@ukr.net) таку інформацію:
1) Прізвище, ім`я шахіста англійською мовою (тренера, супроводжуючої особи та інше – тільки тих, хто їде на турнір), дату народження.
2) ID FIDE.
3) Необхідність отримання візи. Власники біометричних паспортів мають право відвідувати Албанію при наявності страхового полісу.
4) Турнір, у якому бажаєте взяти участь (юнаки, дівчата, 8, 10, 12 р.).
5) Надати інформацію про умови проживання та тип номера (1, 2-х місний, 3-х місний і т.д.).З ким бажаєте проживати. Дату заїзду та виїзду з готелю.
6) Інформацію про прибуття та від`їзд (дату, час, №№ рейсів).
Реєстрація буде здійснюватися в онлайн режимі і при найменшій відсутності даних не буде здійснюватися.
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
8 січня 2024 р.

......
До уваги шахових організаторів та суддів!
Президія колегії суддів ФШУ інформує про затвердження третьою Радою ФІДЕ нових редакцій «Рейтингової системи ФІДЕ» та «Титульного регулювання ФІДЕ».
Вказані документи діють з 1 січня 2024 року. Президія колегії суддів ФШУ планує найближчим часом з дійснити переклад та редагування вказаних документів для розміщення на суддівській сторінці сайту ФШУ.
Нагадуємо, що юридичну силу мають тільки англійські тексти документів.
Президія колегії суддів ФШУ

 
 
8 січня 2024 р.

......
Федерація шахів України та Одеської області, комісія з шахової композиції ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що 8 січня на 87-му році пішов з життя видатний шаховий композитор України, міжнародний майстер, міжнародний арбітр, гросмейстер України з шахової композиції, заслужений майстер спору України, чотириразовий чемпіон світу з шахової композиції у складі команди СРСР, чемпіон та триразовий срібний призер чемпіонатів світу з шахової композиції у складі команди України, багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів України в особистому та командному заліках, багаторічний (2010 – 2018) головний редактор журналу «Проблеміст України», автор книг з шахової композиції Юрій Маркович Гордіан (24.03.1937 – 08.01.2024) та висловлюють щирі та глибокі співчуття його рідним та близьким.
 
 
5 січня 2024 р.

......
Європейська шахова федерація спільно з Англійською шаховою федерацією запрошує національні Європейські шахові федерації взяти участь у online Європейській молодіжній Лізі Націй, яка пройде з 17 січня по 13 березня 2024 року на online платформі Tornelo.
Командні змагання, окремо серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 10, 14, 18 років народження.
 
 
4 січня 2024 р.

......
Починаючи з 2008 року за ініціативи заслуженого майстра спорту України та заслуженого тренера України Валентина РУДЕНКА щорічно 4 січня відзначається Міжнародний день шахової композиції. На честь цього свята Дніпровська міська федерація шахової композиції та редакція журналу «Проблеміст України» провели міжнародний турнір «ЗА ТОРЖЕСТВО МІЖНАРОДНОГО ПРАВА», присвячений Дню шахової композиції.
У турнирі взяли участь 100 авторів з 26 країн світу. Підсумки турніру оголошені в День шахової композиції та з ними можна ознайомитись за посиланням
Організатори щиро вдячні всім учасникам турніру, які своєю участю підтвердили свою відданість принципам міжнародного права. Особлива вдячність шаховим композиторам, які висловили підтримку українському народові.
Турнір «За торжество міжнародного права» було оголошено під час війни, коли в результаті брутальної агресії російської імперії проти нашої країни була фактично знищена структура міжнародного права, яка створювалась спільними зусиллями світу після Другої світової війни. На такому тлі для виживання України та світової цивілізації вкрай важливо, щоб якнайшвидше була відновлена справедливість, з аснована на фундаментальних принципах міжнародного права. Проведений турнір – це маніфест солідарності шахових композиторів світу з українськими шаховими композиторами.
Щиро вітаємо всіх шахових композиторів з Міжнародним днем шахової композиції!
 
 
1 січня 2024 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 січня 2024 року.
У світову сотню входять 5 шахістів України: Павло ЕЛЬЯНОВ (2704), Антон КОРОБОВ (2663), Андрій ВОЛОКИТІН (2663), Юрій КРИВОРУЧКО (2650), Руслан ПОНОМАРЬОВ (2647).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 5 представниць України: Анна МУЗИЧУК (2525), Марія МУЗИЧУК (2510), Юлія ОСЬМАК (2450), Анна УШЕНІНА (2415), Наталя БУКСА (2388).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українеців: Ігор САМУНЕНКОВ, Владислав ЛАРКІН, Святослав БАЗАКУЦА, Дмитро КУШКО.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки: Єлизавета ГРЕБЕНЩИКОВА, Анастасія ГНАТИШИН. 
! Оновлено також національний рейтинг-лист.
 

© Федерація шахів України (2003-2024 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!