• Архів 2016 р.
 
Архів новин 2016 р.


 

Приємні миттєвості' 2016

Матч за світову першість серед жінок у Львові між М.Музичук та Хоу Іфань
Руслан Пономарьов - другий призер рапід-турніру та третій призер турніру з баскских шахів на Перших Елітних Інтелектуальних Іграх
Марія Музичук нагороджена премією «Каісса-2015» 
Анна Ушеніна - чемпіонка Європи 2016 року серед жінок!
Міжнародний майстер Валентин Богданов - чемпіон Європи серед сеньйорів у віковій категорії 65+!
Ігор Ярмонов - чемпіон світу серед спортсменів з особливими можливостями.
Олена Мартинкова і Юлія Осьмак - переможниці командного чемпіонату Європи серед дівчат віком до 18 років у складі збірної України
В.Ветошко , М.Бєлоус, В.Бахмацький, Ю.Крикун - бронзові призери командного чемпіонату Європи серед юнаків до 18 років у складі збірної України
Чемпіонат світу зі складання шахових композицій: М.Марандюк-2 золоті медалі, В.Дячук-золото та срібло, О.Семененко-золото, В.Крижанівський-срібло.
Чоловіча збірна України посіла 2 місце на 42-й всесвітній шаховій олімпіаді у Баку
Жіноча збірна України посіла 3 місце на 42-й всесвітній шаховій олімпіаді у Баку
Збірна України завоювала Кубок Нони Гапріндашвілі 42-ї всесвітній шаховій олімпіаді у Баку за кращий сумарний результат
Сергій Васін - Чемпіон світу серед шахістів з вадами зору (срібний призер - Сергій Григорчук)
Олександр Репринцев - другий призер чемпіонату світу серед сеньйорів у категорії 50+
Михайло Олексієнко та Єлізавета Малахова - переможці чемпіонатів України 2016 року серед чоловіків та жінок.
Василь Іванчук - чемпіон світу зі швидких шахів 2016 року!
Анна Музичук - чемпіонка світу зі швидких та блискавичних шахів 2016 року!
 
 
31 грудня 2017 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 січня 2017 року.
 
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2840). 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2755).  Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2755), Василь Іванчук (2752), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2701), Антон Коробов (2689), Олександр Арещенко (2679), Олександр Моісеєнко (2661). 
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2558), Марія Музичук (2546), Наталя Жукова (24470), Анна Ушеніна (2444), Інна Гапоненко (2407), Тетяна Василевич (2372). 
У списку ста найсильніших юнаків четверо українців: Володимир Ветошко, Євген Штембуляк, Павло Воронцов, Кирило Шевченко.
У сотні найсильніших дівчат троє українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова та Марія Бердник.       
 
 
30 грудня 2016 р.

......
Анна Музичук – двічі чемпіонка світу 2016 році!
 
На відміну від швидких шахів друге поспіль чемпіонське звання, тепер вже у бліці, дісталося нашій провідній шахістці у запеклій та нервовій боротьбі аж до кінця останньої партії чемпіонату. У перших трьох турах другого дня змагань Аня спромоглася добитися лише нічийних результатів. Щоправда, й інші лідери за цей період не змогли відірватися від нашої шахістки більш, ніж на пів-очка. З 13-го туру виграшем у Х.Конеру А.Музичук почала своє тріумфальне сходження на наступний шаховий олімп. Чотири виграші поспіль забезпечили їй звання чемпіонки світу серед жінок з бліцу 2016 р.!
Наші найщиріші вітання шаховій гордості України та побажання зберегти їй переможний настрій у наступному 2017 році!

Друге та третє місця з 12,5 очками та пів-очковим відставанням від А.Музичук завоювали, відповідно, росіянки В.Гуніна та К.Лагно.
 
У чоловіків, як і у перший день змагань, боротьба за чемпіонське звання звелася до суперництва С.Карякіна та М.Карлсена. З відривом у пів-очка на користь Карлсена лідери підійшли до останнього 21-го туру, в якому М.Карлсену не вдалося виграти у П.Леко, а С.Карякін переміг Б.Джобаву. Це й вирішило результат боротьби, бо за рівністю набраних очок (по 16,5 у кожного) додатковий показник віддав чемпіонське звання росіянину. Найкращими серед українських шахістів виявилися А.Коробов та В.Іванчук, які з 13 очками потрапили до чільної десятки, зайнявши при розподілі 7-10 місць, відповідно 8-ме та 9-те.
 
 
29 грудня 2016 р.

...... Чемпіонат світу з бліцу – перший день змагань.
 
Перший день чемпіонату світу з бліцу 2016 р. серед чоловіків, за винятком деяких результатів, не приніс особливих несподіванок. Після дванадцяти турів турнірну таблицю достатньо впевнено з 10 очками та з відривом у 1,5 очка від найближчих переслідувачів, очолюють нещодавні суперники у боротьбі за шахову корону – Сергій Карякін та Магнус Карлсен. З українських шахістів поки що найкращий результат у чемпіона світу з рапіду-2016 Василя Іванчука – 8 очок та участь у розподілі 7-12 місць після першого дня...
 
У жінок наші основні надії пов’язані з Анною Музичук, яка щойно блискуче стала чемпіонкою світу серед жінок у рапіді. Після перших п’яти турів, здавалося, що українські шахові надії виглядають досить примарними – 2,5 очка А.Музичук проти 5-ти, а після наступного туру – 6 очок у лідируючої Д.Харіки (Індія). Та, починаючи з 6 туру, Аня починає стрімко набирати темп – чотири перемоги поспіль, у тому числі над нещодавнім лідером, і вже участь у розподілі 3-5 місць з відставанням лише в одне очко від лідера після першого дня змагань - росіянки О.Костенюк.
 
 
 
29 грудня 2016 р.

...... Тимур Келеберда здобув срібло на 16-му чемпіонаті Європи зі швидких шахів серед юнаків до 10 років.
 
У дев’яти турах юний вихованець Львівської шахової академії (тренер Назар Фірман) здобув 5 перемог та 3 нічиї, що у підсумку принесло йому 6,5 очок.
Серед інших українських шахістів найкращий результат у харків’янки Альони Светличної - 4 місце у турнірі дівчат віком до 16 років.
Чемпіонат Європи зі швидких шахів серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16, 18 років проходив у м.Нови-Сад (Сербія) протягом 27-28 грудня.
 
Наші вітання призеру турніру!

 
 
29 грудня 2016 р.

...... Шановні колеги! Вітаємо всіх шахових «сеньйорит» та «сеньйорів» з наступаючим 2017 роком!
 
За підсумками року, що минає, є всі підстави подякувати всім, хто залучався до ветеранських шахових змагань. Особлива вдячність і шана міжнародним майстрам Валентину Фомичу Богданову (м. Одеса) – чемпіону Європи 2016 року та Олександру Васильовичу Репринцеву (м. Дніпро) – другому призеру чемпіонату світу. А також Одеській та Сумській обласним шаховим федераціям та клубу «Шахрад» Харківського національного університету радіоелектроніки за успішну організацію всеукраїнських змагань. У зв’язку з цим відзначимо великий персональний внесок Мойсея Григоровича Хазанкіна (м. Одеса), Миколи Єгоровича Тимошенко (м. Суми) та Григорія Сильвестровича Кіктєва (м. Харків).
Разом з поздоровленнями, побажаннями, подяками висловлюємо надію, що в 2017 році провідні українські шахісти, що мають почесний статус ветеранів-сеньйорів підтримають своєю участю ветеранські шахи в нашій країні.
 
З повагою, Ветеранська комісія ФШУ.

 
 
28 грудня 2016 р.

...... Подвійний успіх українських шахістів
 
У Катарі щойно завершилися чемпіонати світу з рапіду 2016 року серед чоловіків та жінок. Блискучу перемогу у жіночому турнірі за тур до фінішу здобула Анна Музичук. Захопивши одноосібне лідерство з перших турів, вона з 9,5 очками з 12, не програвши жодної партії, на очко випередила другу призерку росіянку, О.Костенюк, й на півтора – третю призерку, грузинку Н.Дзагнідзе.

Драматично склалася боротьба за чемпіонське звання у чоловіків для наших шахістів А.Коробова та В.Іванчука, причому для останнього кінець-кінцем все склалося більш, ніж вдало. Показавши стовідсотковий результат у перших п’яти турах, Коробов очолив турнірну таблицю після першого дня змагань. На жаль, наступні п’ять турів у другий день принесли йому тільки 2 очка і розподіл 4-10 місць. Та у цей час розігрався В.Іванчук, який набрав у 6-10 турах 4,5 очка, одержавши при цьому перемогу над чемпіоном світу М.Карлсеном, що дозволило йому захопити лідерство. На третій день змагань, в 11-му турі, А.Коробов, підхопивши «естафету» у Іванчука, теж обігрує чемпіона світу, та у цей час Іванчук програє Я.Непомнящему і втрачає лідерство. Все вирішилося у останньому 15-му турі, до якого відразу п’ять шахістів - В.Іванчук, М.Карлсен, О.Грищук, Я.Непомнящий та Ш.Мамедьяров прийшли з 10 очками. У вирішальному турі Карлсен обігрує Мамедьярова, Грищук - Непомнящего, а Іванчук – Мелкумяна. Додаткові показники вивели на перше місце нашого уславленого шахіста. Друге місце у О.Грищука, а третє – за М.Карлсеном.
Наші щирі вітання чемпіону та чемпіонці світу з рапіду 2016 року!

 
 
24 грудня 2016 р.

...... 10 грудня 2016 року відбувся ІХ позачерговий  З'їзд  ФШУ з питання приведення  Статуту   у відповідність   до вимог податкового законодавства України до безприбуткових організацій.  На З'їзді були присутні 16 з 29 обраних делегатів.
За перебігом спостерігали представники Мінмолодьспорту, ЗМІ та громадськості.
Статут ФШУ зі змінами зареєстровано та розміщено у відповідному розділі сайту.
 
 
23 грудня 2016 р.

......
Заслужений майстер спорту України гросмейстер Баклан у Федерації шахів України дав майстер-клас юному Данилові Мисику - синові загиблого в АТО співробітника Укренерго.
Подарунки від Мінмолодьспорту вручили заступник Міністра Мовчан Микола Петрович і державний тренер неолімпійських видів спорту Ярослав Мудрий.  

 
 
19 грудня 2016 р.

...... Федерації шахів України та Львівської області щиро вітають чемпіона України 2013 р., срібного   призера шахової олімпіади 2016 року, призера командних чемпіонатів світу 2013 та 2015 рр. у складі   збірної України, міжнародного гросмейстера Юрія Григоровича Криворучка    з 30-ми роковинами з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, добробуту, нових яскравих перемог та творчих звершень! 
 
 
17 грудня 2016 р.

...... Михайло Олексієнко та Єлізавета Малахова - переможці чемпіонатів України 2016 року серед чоловіків та жінок.
 
Львівський гросмейстер Михайло Олексієнко із результатом 8 очок з 11 здобув титул чемпіона України 2016 року. Друге та третє місця із 7 очками посіли харківські гросмейстери Антон Коробов та Олександр Моісеєнко.
 
У жіночому турнірі по 6 очок набрали Єлізавета Малахова (Дніпро) та Наталя Букса (Львів), але за додатковими показниками чемпіонкою стала Єлізавета Малахова. Третє місце із 5,5 очками посіла Інна Гапоненко-Яновська (Херсон)
 
Підсумковий прес-реліз ФШУПідсумковий відеосюжет (ТРК "Ритм")
Наші вітання чемпіонам та призерам!
 
Усі подробиці, фото, відео, партії на сторінці чемпіонату
 
 
11 грудня 2016 р.

...... У м.Дніпро стартували півфінальні змагання чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 16 років.

У турнірі дівчат змагаються 19 учасниць, у турнірі юнаків 57 шахістів.
Учасники змагаються за швейцарською системою у 9 турів.
Турнір триватиме до 17 грудня.
 
 
7 грудня 2016 р.

......
7 грудня 2016 року одному з найсильніших шахових майстрів України та Радянського Союзу 40-60 рр. минулого сторіччя, п’ятиразовому чемпіону України, дворазовому чемпіону ЦР ДСТ «Спартак», учаснику семи фіналів чемпіонатів СРСР Анатолію Олександровичу Баннику (1921 – 2013 рр.) виповнилося би 95 років.

 
 
6 грудня 2016 р.

...... Премія ім. Є.М.Созонова для дітей.
Продовжується прийом заявок на участь у конкурсі на отримання Премії ім. Є.М. Созонова Всеукраїнського благодійного фонду “Дитячі шахи” у 2016 році. Сума премії у 2016 році становить 10 000 гривень. Правління фонду залишає за собою право встановлювати додаткові грошові та речові призи для учасників конкурсу.
Премія ім. Є.М. Созонова - загальнонаціональна щорічна приватна премія, започаткована фондом з метою підтримки в Україні талановитих та обдарованих дітей віком від 10 до 15 років, які досягли успіхів як у навчанні в школі, так і грі в шахи. У 2016 році Премія вручається вчетверте.
Заявки приймаються до 9-00 17 грудня 2016 року.
 
 
5 грудня 2016 р.

...... Всеукраїнський суддівсько-тренерський семінар з шахів.
 
З 1 по 4 грудня 2016 року у м. Рівне проведено Всеукраїнський суддівсько-тренерський семінар з шахів.
До участі у роботі семінару були запрошені представники усіх регіонів України. У роботі семінару взяли участь 24 слухача та 1 лектор з 13 регіонів України.
Читати лекції було доручено голові президії колегії суддів ФШУ, міжнародному арбітру, лектору ФІДЕ Товчизі О.Г.
 
 
2 грудня 2016 р.

......
 
До уваги учасників півфіналів чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 16 років.

Стартові списки: турнір юнаківтурнір дівчат
 

 
 
1 грудня 2016 р.

......
Магнус Карлсен зберіг титул Чемпіону світу.
 
Норвезький гросмейстер переміг Сергія Карякіна на тай-брейку з рахунком 3-1 і виграв матч за світову шахову корону.
 
Наші вітання Чемпіонові світу!

 
 
1 грудня 2016 р.

...... У Чехії закінчився чемпіонат світу серед сеньйорів.
 
У віковій категорії 50+ український шахіст Олександр Репринцев із результатом 8,5 очок з 11 можливих посів друге місце. Стільки ж очок набрав Зураб Стуруа (Грузія), який фінішував третім.
Переможцем став Г.Багатуров (Грузія) із результатом 9,5 очок.
 
Наші вітання призеру чемпіонату!

 
 
30 листопада 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 грудня 2016 року.
 
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2840). 
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2762).  Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2762), Василь Іванчук (2747), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2699), Антон Коробов (2692), Олександр Арещенко (2678), Олександр Моісеєнко (2657). 
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2558), Марія Музичук (2546), Анна Ушеніна (2459), Наталя Жукова (2440), Інна Гапоненко (2411), Тетяна Василевич (2372). 
У списку ста найсильніших юнаків п’ятеро українців: Ілля Нижник, Олександр Бортник, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк та Павло Воронцов. 
У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Наталія Букса та Марія Бердник.      
 
 
29 листопада 2016 р.

...... До уваги учасників Кубку України з шахів серед ветеранів (9-12 грудня, м.Харків).

Публікуємо регламент змагань.
 
 
29 листопада 2016 р.

......
Федерації шахів України та Харківської області щиро вітають відомого шахового організатора, директора ШШК «Шахрад» Харківського національного університету радіоелектроніки, суддю національної категорії Кіктєва Григорія Сільвестровича з 75 – річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, гарного настрою, добра і добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.

 
 
28 листопада 2016 р.

...... У Мюнхені закінчився представницький турнір зі швидких шахів  "Beautiful Minds - Krulich Cup 2016", у якому брали участь українки Анна та Марія Музичук.
З результатом 8 очок з 11 можливих Анна Музичук розділила 2-3 місця з Н.Шортом, але за додатковими показниками посіла 3 місце. Перемогу з результатом 8,5 очок здобув іспанець Ф.Вальєхо. Марія Музичук набрала 5,5 очок, що принесло їй підсумкове 7 місце.
Наші вітання призерці турніру!

 
 
28 листопада 2016 р.

......

У віці 90 років пішов з життя видатний гросмейстер, чемпіон Радянського Союзу, учасник турнірів претендентів на першість світу, переможець та призер низки міжнародних турнірів, шаховий теоретик, журналіст, письменник, музикант, уродженець Харкова, Марк Євгенович Тайманов.
Наші співчуття рідним та близьким М.Є.Тайманова.

 
 
23 листопада 2016 р.

...... Командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат.
 
Розпочався командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат з класичних шахів.
У турнірі беруть участь 8 команд, які представляють Дніпропетровську, Вінницьку, Харківську та Сумську області.
Команди зіграють 7 турів за коловою системою.
 
 
23 листопада 2016 р.

...... До уваги учасників та суддів чоловічого та жіночого фіналів чемпіонатів України 2016 р.
 
Змагання проходитимуть у міському будинку культури (вул. Соборна, 3д), що знаходиться в центральній частині міста, при вході до парку ім. Т. Шевченка. Проживання у готелі “Мир” (близько 300 м. від місця проведення змагання).
Проїзд до готелю:
-від залізничного вокзалу маршруткою № 39 (зупинка розташована при виході з центральних дверей вокзалу) до наступної зупинки "Проспект Миру";
-від автовокзалу - тролейбусами: № 3, 10, маршрутками № 34,64 та іншими, що їдуть у напрямку центра, до зупинки "Майдан Незалежності" (третя зупинка).
 
 
23 листопада 2016 р.

...... До уваги учасників півфіналів чемпіонату України (класичні шахи, сезон 2016-2017 років) серед юнаків та дівчат віком до 16 років.

Публікуємо регламент змагань та умови розміщення учасників.
 
 
23 листопада 2016 р.

......
Міжнародному гросмейстеру,
заслуженому майстру спорту,
чемпіону світу 2001 р. у складі
збірної команди України,
колишньому головному тренеру
жіночої збірної команди України,
сеньору- тренеру ФІДЕ
Ейнгорну В.С.Шановний В’ячеславе Семеновичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 60-річчям з дня народження!
Ви - один з найталановитіших українських шахістів, триразовий бронзовий призер чемпіонатів СРСР, чемпіон Європи у складі збірної команди СРСР, чемпіон та віце-чемпіон світу, віце-чемпіон Європи, бронзовий призер шахової Олімпіади у складі збірної команди України, тренер жіночої збірної команди України – чемпіонок та віце-чемпіонок шахових Олімпіади, переможець та призер численних національних та міжнародних змагань найвищого рівня, відомий шаховий літератор - все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри.
Ваш високий професійний рівень, ерудиція, скромність та тактовність принесли Вам заслужену повагу у шаховому світі.
Приміть, шановний ювіляре, побажання міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.
З щирою повагою, Президент ФШУ В.В.Капустін
 
 
21 листопада 2016 р.

......
Чемпіонат світу серед сеніорів.
 
У Чехії проходить 26 чемпіонат світу серед сеніорів. Чемпіонат складається з 4 турнірів - жіночі та опен-турніри у вікових категоріях 50+ та 65+.
Україну представляють по 3 шахісти у вікових категоріях 50+ та 65+ опен-турнірів.
 
 
21 листопада 2016 р.

...... Жіночий Гран-Прі ФІДЕ.
 
У Ханти-Мансійську проходить етап жіночого Гран-прі ФІДЕ, у якому бере участь й українка Наталя Жукова.
У перших 3 турах Жукова набрала 1,5 очка, зігравши всі партії у нічию.
 
 
17 листопада 2016 р.

...... У  Києві відбулася  прес-конференція, присвячена успішним виступам українських шахістів на міжнародній арені, в якій взяли участь Анна та Марія Музичук, Павло Ельянов, Андрій Волокітін, тренер жіночої збірної України  Михайло Бродський та президент Федерації шахів країни Віктор Капустін. 
Учасники презентували  звернення шахової громадськості до Верховної Ради з пропозицією розглянути і прийняти національну програму розвитку шахів в Україні.
Віктор Капустін повідомив, що послом українських шахів став відомий співак Святослав Вакарчук, який зазначив: 
 
“Шахова Україна завжди входить у світову еліту, що є предметом нашої гордості. Для того, щоб ця традиція зберігалася і надалі, шаховий спорт потребує особливої підтримки і уваги, як з боку держави, так і з боку всіх українців.  Після багатьох зустрічей з нашими шахістами, за пропозицією Федерації шахів України, я вирішив особисто долучитися до активної підтримки та популяризації цієї чудової гри. Найближчим часом, ми придумаємо формат такої співпраці та конкретний план дій. Роль "шахового амбасадора в Україні" є хоч і неформальною, але дуже приємною та почесною. Зроблю все можливе, щоб вона була і ефективною.  Спільні зусилля завжди дають більший результат.”
Також мова йшла про започаткування уроків шахів у школах та дитячих садках.
 
 
15 листопада 2016 р.

...... Фінали чемпіонату України серед чоловік та жінок.
 
У м.Рівному з 5 по 17 грудня пройдуть фінали чемпіонату України 2016 року серед чоловіків та жінок.
Пропонуємо склад учасників та учасниць фіналів.
 
 
13 листопада 2016 р.

...... Півфінали чемпіонатів України 2016-2017 рр. Серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
 
У м.Миколаїв стартували півфінальні турніри чемпіонатів України серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
У змаганнях беруть участь 74 юнаки та 32 дівчини.
 
 
13 листопада 2016 р.

...... У Нові-Саді (Сербія) закінчилися відкритий (чоловічий) та жіночий Кубки європейських клубів. Володарем Кубка європейських клубів у чоловічий секції стала команда «Алкалоід» (Македонія), у складі якої грали українські гросмейстери Павло Ельянов та Юрій Криворучко. У жінок перемогу святкувала команда «Монте-Карло», за яку виступали Анна та Марійка Музичук. Ще одна українська шахістка Анна Ушеніна, яка очолювала команду «Югра», стала у складі цього колективу бронзовою призеркою.
Варто відзначити індивідуальні досягнення українських шахістів. Так, Василь Іванчук став кращим на 1 дошці (5,5 очок, 78,5%), на 5 дошці Антон Коробов та Олександр Моісеєнко поділили 1-2 місця за відсотком набраних очок (83,3%, 5 очок), Михайло Бродський з 6 очками став кращим на 6 дошці. Серед жінок найбільшу кількість очок (6,5 з 7) здобула Марія Музичук, яка до того ж показала абсолютно кращий результат на 3 дошці.
Наші вітання переможцям та призерам турніру!
 
 
11 листопада 2016 р.

...... Ветеранська комісія ФШУ запрошує взяти участь у традиційному Кубку України з шахів серед ветеранів (рапід та бліц), що проводитиметься у м. Харків з 9 по 12 грудня.
Попередні заявки на участь просимо надати не пізніше ніж за сім днів до початку змагань.
Контакти: Федерація, Кіктєв Григорій Сільвестрович, KGS.Shahrad@mail.ru,
тел. (067)744-00-22(моб.), (057)781-02- 64(ШШК).
 
 
10 листопада 2016 р.

...... 10 листопада 2016 р. відбулося засідання Виконкому ФШУ. 
 
У зв’язку з терміновою необхідністю внесення змін до Статуту ФШУ для приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства України Виконком ФШУ прийняв рішення про проведення ІХ позачергового З'їзду ФШУ 10 грудня 2016 р. у м.Києві.
 
 
10 листопада 2016 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ просить зголоситись організаторів, зацікавлених у проведенні офіційних юнацьких змагань у 2017 році. Для цього необхідно заповнити заявку та вислати її скан на e-mail: grabinsky@ukr.net та оригінал на адресу ФШУ.  Остаточна дата подачі заявки 25 листопада 2016 року. Рішення про місце проведення всеукраїнських змагань буде обговорюватись на скайп-конференції дитячо-юнацької комісії ФШУ на початку грудня 2016 року.
 
 
 
9 листопада 2016 р.

...... Шановні любителі шахів! Організатори матчу на першість світу між М.Карлсеном та С.Карякіним, який розпочнеться 11 листопада, пропонують приєднається до комплексної он-лайн трансляції матчу. Базовий пакет, вартістю $15 включає наступні опції:
• Інтерактивна багатофункціональна демонстраційна дошка з аналізом ходів, он-лайн коментарями експертів і глядачів;
• Багатокамерна відеотрансляція;
• Коментарі в прямому ефірі на кількох мовах від провідних гросмейстерів та запрошених знаменитостей;
• Панорамне 3600 відео, доступне для перегляду на стаціонарних і мобільних пристроях;
• Трансляція в режимі 3D віртуальної реальності.
Володарям промокоду надаються знижки в розмірі 10% (тільки для пакетів вартістю $15 або $45).
Промокод: UACHESS.
Подробиці на сайті https://worldchess.com/nyc2016/
 
 
9 листопада 2016 р.

......

Почесному Голові правління
Центрального шахового клубу
Збройних Сил України,
судді національної категорії,
кандидату в майстри спорту
з шахів, контр-адміралу
Коровіну О.М.


Вельмишановний Олександре Михайловичу!

   Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм - 80-річчям з дня народження!
   Шахи, з якими Ви познайомились ще хлопчиком під час другої світової війни, завжди залишались поруч на протязі Вашого життя та й після закінчення служби у званні контр-адмірала, начальника київського вищого військово-морського політичного училища, кавалера численних орденів та медалей.
   Майже чверть сторіччя тому, очоливши Центральний шаховий клуб ЗСУ, Ви перетворили його у центр шахового життя Києва не тільки для дорослих шахістів, а й для юного покоління, вихованню та росту майстерності якого Ви завжди приділяли велику увагу.
   Ваша відданість шахам, чуйність і доброзичливість, скромність і тактовність принесли Вам заслужену повагу і вдячність всіх, хто мав і має щастя співробітничати з Вами.
   Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров'я, невичерпного оптимізму, творчих успіхів, щастя і радості, довголітнього служіння улюбленій справі.
З щирою повагою
Президент федерації шахів України В.В.Капустін
 
 
8 листопада 2016 р.

......
Гросмейстер Олександр Арещенко з 7,5 очками із 9 виборов перше місце на представницькому 20-му опені у Бад-Вісзе (Німеччина), в якому взяло участь 475 шахістів. Стільки ж очок набрали Л.-Д.Нісіпяну (Німеччина), Г.Гопал (Індія), С.Жігалко (Білорусь), Б.Лаліт, А.Гупта (обидва - Індія) і К.Ланда (Росія), та за додатковими показниками вони, відповідно, зайняли місця з другого по сьоме.
Наші вітання переможцю турніру!

 
 
3 листопада 2016 р.

...... Увага!
Від імені Ветеранської комісії ФШУ звертаюся до всіх зацікавлених з проханням: до 10 листопада надати інформацію про всеукраїнські ветеранські змагання, які ви бажаєте провести в своєму регіоні в 2017 році, з метою включення їх у Всеукраїнський календар спортивних заходів серед ветеранів.
Контактні телефони: (096)874-42-61; (063)842-67-80.
З повагою, Голова Ветеранської комісії ФШУ
Євген Абрамович Чернов.
 
 
31 жовтня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 листопада 2016 року ́.
 
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2853).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2757).  Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2757), Василь Іванчук (2733), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2702), Антон Коробов (2689), Олександр Арещенко (2673), Андрій Волокітін (2668).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2561), Марія Музичук (2532), Анна Ушеніна (2453), Наталя Жукова (2448), Інна Гапоненко (2415), Тетяна Василевич (2372). 
У списку ста найсильніших юнаків п’ятеро українців: Ілля Нижник, Олександр Бортник, Володимир Ветошко, Павло Воронцов та Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Бердник та Олена Мартинкова.     
 
 
31 жовтня 2016 р.

...... Півфінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 12 років.
 
У м.Житомир стартували півфінали чемпіонату України з шахів  серед юнаків та дівчат віком до 12 років (класичні шахи, сезон 2016-2017рр.).
У змаганнях беруть участь 147 юних шахістів (101 юнак та 46 дівчат).
Турнір триватиме до 6 листопада.
 
 
30 жовтня 2016 р.

...... У Франції завершилися два представницьких міжнародних турніра, в яких успішно виступили провідні українські гросмейстери.
 
В обох вони зайняли перші два місця. Але, якщо в Кап-д'Агд 7 набраних очок у 9 турах дозволили Мартину  Кравціву та Сергію Федорчуку при розподілі 1-6 місць завершити змагання переможцем (за додатковими показниками) і, відповідно, другим призером, то за підсумками опена Corsica Maestriті ж, одноосібно набрані Антоном Коробовим, 7 очок (1-е місце) і 6,5 очок Олександра Моїсеєнка (2-е місце) не дозволили святкувати перемогу, а дали право зіграти у числі 12-ти перших учасників (до числа яких потрапив ще один український «шестисотник» Володимир Онищук) у рапіді за олімпійською системою.
Алогічність ситуації, що склалася, полягала в тому, що, крім переходу з класики на рапід, до згаданої дюжині з 1/8-фіналу приєдналися В.Ананд (Індія), М.Вашье-Лаграв (Франція), Т.Раджабов (Азербайджан) і Хоу Іфань (Китай). Наша трійка, щасливо минувши 1/8-фіналу, в наступному колі вийшла на прибулих «гостей» і понесла втрати. Оніщук програв Вашьє-Лаграву (0:2), а Моїсеєнко - Раджабову (1:3). І лише Коробов обіграв Хоу Іфань (3:1). Але в півфіналі він мінімально поступився (0,5: 1,5) Вашьє-Лаграву, який має на сьогоднішній день третій «класичний» рейтинг світу (2812).
Таким чином, у фіналі зустрілися шахові лідери Індії і Франції. Зігравши внічию першу партію, Вашьє-Лаграв одержав перемогу у другій, а з нею – і в матчі, і в змаганні.
Наші вітання переможцям та призерам турнірів!

 
 
30 жовтня 2016 р.

...... На жаль, підсумки чемпіонату світу серед юнаків та дівчат віком до 8, 10 та 12 років виявились ненабагато кращими, ніж у їх старших "колег" до 14, 16 та 18 років місяцем раніше. Україна знову залишилась без медалей. Щоправда, зараз дві наші юні шахістки Анна Чекані (до 8 років) та Анастасія Дубовик (до 10 років) зуміли потрапити до чільних десяток, зайнявши з 8 очками 6-ті місця у своїх вікових категоріях. Особливо вражає фініш Ані – 6 очок в останніх 6-ти турах. Та для призового місця цього виявилось замало через не дуже вдалий старт.
 
 
27 жовтня 2016 р.

...... До уваги шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу зі швидких та блискавичних шахів (25-31 грудня 2016 року - Доха, Катар).
 
Будь ласка, зверніть увагу, що реєстрація учасників закінчується 30 жовтня 2016 року.
 
Сторінка реєстрації
 
Сайт турніру
 
26 жовтня 2016 р.

...... Командний чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат
 
Турнір пройде з 22 по 27 листопада 2016 року у м. Дніпро.
До уваги учасників пропонуємо регламент проведення змагань та інформацію про варіанти проживання.
 
 
Увага!

...... До уваги керівників та голів суддівських колегій регіональних федерацій!
З 1 по 4 грудня 2016 року Президія колегії суддів ФШУ разом з СКУ планує проведення у м. Рівне Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації шахових арбітрів. У зв’язку з обмеженою кількістю слухачів просимо до 1 листопада 2016 року подати для включення до персонального складу одного основного та одного резервного (на випадок відмови основного учасника) представників кожного регіону для участі у роботі семінару. Основним учасникам семінару буде частково компенсовано витрати на проживання, харчуванням та проїзд за рахунок коштів СКУ.
У семінарі можуть взяти участь додаткові учасники за рахунок організацій, що відряджають або власних коштів. Додаткові учасники сплачують 50 грн внеску за участь у роботі семінару (основні – без внеску).
Списки учасників семінару надіслати та погодити з Головою Президії колегії суддів ФШУ Товчигою О.Г. (тільки за електронною адресою olegtovchyga@ukr.net, його телефони у цей час не працюватимуть).
Президія колегії суддів ФШУ

 
 
21 жовтня 2016 р.

...... У м. Келіменешті (Румунія) пройшов особистий чемпіонат світу з шахів, організований Міжнародною федерацією спорту сліпих (IBSA). У чемпіонаті взяв участь 31 гравець з семи країн.
Чудово виступили українські шахісти з вадами зору. Перше місце і звання чемпіону світу виборов заслужений майстер спорту України Сергій Васін (Київ) - 7 очок. Срібну медаль завоював Сергій Григорчук (Херсон) - 6,5 очок.

Наші вітання переможцю та призеру турніру!

 
 
20 жовтня 2016 р.

...... Увага!
 
Федерація шахів України нагадує учасникам відкритого  чемпіонату Європи з шахів (рапід та бліц, Естонія, Таллінн, 14-18.12.2016) про необхідність термінової  реєстрації на сайті організатора.

 
 
20 жовтня 2016 р.

......
Заслуженому майстру спорту України,
гросмейстеру України,
багаторазовій чемпіонці світу
серед шахісток із вадами зору,
Президенту Спортивної
федерації незрячих України,
заслуженому працівнику
фізичної культури і спорту України
Жильцовій Л.В.

Дорога Любов Василівно!

 
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм!
 
Шахова громадськість знає і цінує Вас як видатну спортсменку, неординарну особистість, відомого спортивного діяча, організатора, прекрасну жінку, добру і чуйну людину. Ваші видатні досягнення на чемпіонатах світу серед шахісток з вадами зору та Всесвітніх шахових Олімпіадах як лідера міжнародної збірної команди незрячих шахісток є прикладом людського духу та сприяє піднесенню міжнародного авторитету українських шахів.
Впевнений, що Ваш великий творчий та організаційний потенціал, життєвий та професійний досвід, невичерпна енергія і надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.
Бажаємо Вам, дорога Любов Василівно, міцного здоров’я, щастя, добра і добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі!
 
З щирою повагою, Президент ФШУ В.В.Капустін
 
 
19 жовтня 2016 р.

...... Півфінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 14 років.
 
Турнір пройде з 12 по 20 листопада 2016 року у м.Миколаїв. Пропонуєму увазі регламент проведення чемпіонату, розклад турніру, інформацію про реєстрацію та проживання.
 
 
18 жовтня 2016 р.

......
19 жовтня у Батумі стартує чемпіонат світу з шахів серед юнаків та дівчат віком до 8, 10 та 12 років.

В усіх 6 турнірах є й представники України, загальною кількістю 11 шахістів.
Змагання триватимуть до 30 жовтня. 

 
 
18 жовтня 2016 р.

......

Федерація шахів України щиро вітає чемпіона світу 2014 р. серед юнаків до 18 років, міжнародного гросмейстера Олександра Бортника з прекрасним ювілеєм молодості – 20-річчям з дня народження!
Бажаємо Олександру нових шахових звершень! 

 
 
18 жовтня 2016 р.

......

Президенту Федерації шахів України  2002 - 2010 рр.
Петрову В.М.
 Шановний Вікторе Михайловичу!

 
   Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з знаменним ювілеєм – 70-річчям з дня народження!
  Шахова громадськість України пам’ятає Вас як енергійного організатора, який успішно поєднував роботу на високих державних посадах з ефективним керівництвом Федерацією шахів та сприяв видатним досягненням наших збірних команд на олімпійській арені.
  Приміть же, шановний ювіляре, наші поздоровлення та щирі побажання здоров’я, добробуту, невичерпного оптимізму, гарного настрою, здійснення усіх Ваших життєвих планів, задумів та побажань!
З щирою повагою,
Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
 
 
17 жовтня 2016 р.

...... Федерація шахів Чернігівської області запрошує взяти участь в другому Президентському гандикап-турнірі з шахів, який відбудеться 29 жовтня в м.Чернігові.
До участі запрошуються всі Президенти або віце-президенти обласних шахових федерацій.
 
 
Увага!

...... До уваги учасників чемпіонату світу з шахів серед юнаків та дівчат (8-12 років, ІІ ранг):
 
1. Нагадаємо про необхідність придбання медичної страховки на час проведення змагань.
2. Основним учасникам будуть компенсовані за рахунок Мінмолодьспорту:
    • оргвнесок (100$ за умови надання до Мінмолодьспорту іменної квитанції/інвойса та квитанції/прибуткового ордеру на сплату);
   • добові (прибл. 5000 грн. за умови надання до Мінмолодьспорту оригіналу паспорту або нотаріально-завіреної копії паспорту з відмітками про перетин держкордону України - вимагати у прикордонника на паспортному контролі).
3. З організаційних питань на місці звертатися до керівника делегації - Чернова Євгена Абрамовича.
 
 
15 жовтня 2016 р.

...... Закінчились чемпіонати України з бліцу та рапіду.
 
В обох турнірах перемогу здобув Микола Бортник, який набрав 7,5 очок в бліц-турнірі та 8 очок у турнірі зі швидких шахів.
Трійки призерів виглядають так: Микола Бортник (7,5), Станіслав Богданович (7,5), Віталій Сивук (7,0) - бліц;
Микола Бортник (8,0), Еміль Мірзоєв (7,0), Віталій Сивук (7,0) - рапід.
 
Наші вітання переможцю та призерам турнірів!

 
 
13 жовтня 2016 р.

......
Федерації шахів України та Івано-Франківської області з глибоким сумом повідомляють, що на 44 році після тяжкої та тривалої хвороби пішла з життя міжнародний майстер, заслужений майстер спорту, багаторазова чемпіонка Івано-Франківської області серед жінок, чемпіонка Івано-Франківської області 2003 року серед чоловіків, чемпіонка України 1998 року серед жінок, багаторазова чемпіонка Європи та світу серед шахістів з порушенням опорно-рухового апарату Галина Іванівна Шляхтич та висловлюють щире співчуття її рідним та близьким.
Пам’ять про цю мужню та світлу жінку назавжди залишиться у серцях тих, хто знав її.
 
 
12 жовтня 2016 р.

...... Закінчився півфінал чемпіонату України з класичних шахів.
 
Перемогу у турнірі та путівку у фінал чемпіонату України здобув гросмейстер Михайло Олексієнко з результатом 7,5 очок з 9.
Ще чотири путівки до фіналу вибороли відповідно Олексій Соловчук, Олександр Ковчан, Євген Штембуляк (по 7 очок) та Владислав Бахмацький із 6,5 очками.
 
 
9 жовтня 2016 р.

...... Чудовою перемогою нинішнього лідера збірної України Павла Ельянова завершився один з найбільш престижних опенів на острові Мен.
З 48 міжнародних гросмейстерів, які представляли 36 національних федерацій, у 25-ти учасників рейтинг перевищував 2600 (!). Тим вагоміша перемога нашого гросмейстера, яка стала своєрідним реваншем у збірної США за шахову олімпіаду в Баку. Там, за однакової кількості очок, додатковий коефіцієнт вивів американців на перше місце. Тут же Павло поодинці боровся з трьома провідними американськими зірками - Фабіано Каруаной, який має другий рейтинг в світі - 2813, Уеслі Со (2794) і Хікару Накамурою (2787), що входять до першої світової десятки, причому, зустрічаючись в останніх двох турах з першими двома, чітко і впевнено зробив нічиї, які в сумі з попередніми шістьма перемогами і однією нічиєю дозволили йому зафіксувати перше місце. І, хоча в останньому турі Каруана, перемігши Адамса, теж набрав 7,5 очок, але тут, при рівному першому додатковому показнику (особиста зустріч - нічия), другий додатковий показник - прогресивна сума очок - виявився вже на нашу користь. Результат, що показав П.Ельянов, дозволив йому додати до свого рейтингу 15,5 пунктів і переміститися в поточному рейтинг-листі на 16-е місце в світі. Третє місце з 7 очками посів колишній німецький, а нині азербайджанський гросмейстер Аркадій Найдич.
Ще одна наша учасниця, гросмейстер Анна Ушеніна в компанії з чотирма колегами по шаховому званню, розділила перший жіночий приз, залишивши позаду чемпіонку світу Хоу Іфань.
 
 
4 жовтня 2016 р.

...... Чемпіонат України серед чоловіків (півфінал).
 
У с. Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області розпочався півфінал чемпіонату України з шахів серед чоловіків.
У турнірі беруть участь 92 шахісти, серед яких 7 гросмейстерів та 3 гросмейстерів серед жінок.
Турнір триватиме до 12 жовтня.
 
 
3 жовтня 2016 р.

......
Невтішними для українських шахістів виявилися підсумки  чемпіонату світу з шахів серед юнаків та дівчат віком до 14, 16 та 18 років,  який щойно закінчився у Ханти-Мансійську. Краще від інших виступили Кирило Шевченко у віковій категорії до 14 років, який з 7 очками посів 11 місце, та Софія Краснокутська (дівчата до 18 років) – 12 місце з 6,5 очками.
 
 
3 жовтня 2016 р.

...... У клубі інтелектуальних ігор «Інтелект» Сумського державного університету відбувся обласний турнір зі швидких шахів, присвячений Дню ветеранів та людей похилого віку.
В турнірі взяли участь майже 40 шахістів різного віку з м.Суми та районів Сумської області. Переможцем турніру став Нікітін М.Є., друге і третє місця вибороли Савченко В.А. та Семенов М.В. Серед ветеранів шахів кращий результат показав Марков Л.С., серед жінок - Конобеєва В.В., серед школярів - Тютченко А.І.
 
 
2 жовтня 2016 р.

...... На острові Мен стартував представницький шаховий турнір.
 
Серед 133 учасників з 34 країн світу є й четверо представників України - П.Ельянов, О.Романишин, А.Ушеніна та І.Гапоненко.
Всього ж у турнірі беруть участь 48 гросмейстерів. Очолює стартовий список представник США Ф.Каруана (2813).
 
 
1 жовтня 2016 р.

...... Національний рейтинг-лист на 1 жовтня 2016 року.

Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 жовтня 2016 року за результатами обрахунку турнірів, які були проведені в Україні у період з 1 липня по 30 вересня.

 
 
Увага!

...... До уваги керівників та голів суддівських колегій регіональних федерацій!
З 1 по 4 грудня 2016 року Президія колегії суддів ФШУ разом з СКУ планує проведення у м. Рівне Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації шахових арбітрів. У зв’язку з обмеженою кількістю слухачів просимо до 1 листопада 2016 року подати для включення до персонального складу одного основного та одного резервного (на випадок відмови основного учасника) представників кожного регіону для участі у роботі семінару. Основним учасникам семінару буде частково компенсовано витрати на проживання, харчуванням та проїзд за рахунок коштів СКУ.
У семінарі можуть взяти участь додаткові учасники за рахунок організацій, що відряджають або власних коштів. Додаткові учасники сплачують 50 грн внеску за участь у роботі семінару (основні – без внеску).
Списки учасників семінару надіслати та погодити з Головою Президії колегії суддів ФШУ Товчигою О.Г. (тільки за електронною адресою olegtovchyga@ukr.net, його телефони у цей час не працюватимуть).
Президія колегії суддів ФШУ

 
 
30 вересня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 жовтня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2853).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2741).  Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 8 шахістів України: Павло Ельянов (2741), Василь Іванчук (2722), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2701),  Антон Коробов (2687), Андрій Волокітін (2677), Олександр Арещенко (2675),  Захар Єфіменко (2651).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2561), Марія Музичук (2532), Наталя Жукова (2464), Анна Ушеніна (2459), Інна Гапоненко (2421), Тетяна Василевич (2372). 
У списку ста найсильніших юнаків четверо українців: Ілля Нижник, Олександр Бортник, Володимир Ветошко та Еміль Мірзоєв.
У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Наталія Букса та Марія Бердник.    
 
 
30 вересня 2016 р.

...... XXIII Всеукраїнський шаховий фестиваль "Кубок Дунаю", який пройшов у місті Ізмаїлі, зібрав сімдесят шість юнаків та дівчат з різних міст Одеської, Київської та Тернопільскої областей.
Юні шахісти грали у чотирьох вікових категоріях. В особистому заліку розігрувалися 8 кубків в класичних шахах і 7 кубків у бліці.
Всього 45 медалей і 86 грамот (за підсумками особистого та командного заліків) отримали переможці та призери фестивалю. Були вручені також пам'ятні призи.
 
 
29 вересня 2016 р.

......
Федерації шахів України та Луганської області щиро вітають президента Федерації шахів Луганської області, директора «Міжнародного центру газових технологій», кандидата економічних наук, майстра ФІДЕ Коміссаренка Дмитра Анатолійовича з 50- річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, гарного настрою, добра і добробуту, здійснення усіх життєвих планів та задумів.
 
 
26 вересня 2016 р.

...... Більш ніж переконливою перемогою одеського міжнародного майстра Станіслава Богдановича завершився турнір у групі «А» на фестивалі «Баку Опен 2016».
 
Вже за тур до фінішу з чудовим результатом 7 очок з 8, випереджаючи на 1,5 очка найближчих конкурентів, він достроково забезпечив собі перше місце. Зробивши в останньому турі бойову нічию з румунським гросмейстером Лупулеску, український шахіст без жодної поразки, з шістьма виграними партіями і трьома нічиїми, випередив на очко відомих російських гросмейстерів С.Сюгірова та В.Артемьєва, які поділили 2-3 місця, та при цьому підняв свій міжнародний рейтинг на 21 пункт.
Наші вітання переможцю турніру!

 
 
26 вересня 2016 р.

......

На 69-му році пішов з життя Марк Ізраілевич Дворецький (1947 - 2016), міжнародний майстер, заслужений тренер СРСР, Росії та Грузії, тренер-сіньор ФІДЕ, на книгах і статтях якого в шаховому світі виросло багато відомих шахістів і тренерів.
 
Наші щирі співчуття.

 
 
25 вересня 2016 р.

...... Чемпіонат світу серед юнаків та дівчат віком до 14, 16 та 18 років.
 
У Ханти-Мансійську (Росія) проходить чемпіонат світу з шахів серед юнаків та дівчат віком до 14, 16 та 18 років, які представляють 52 національні федерації.
Від України у чемпіонаті беруть участь сім юних шахістів та шахісток.
Змагання триватимуть 11 турів і закінчуються 3 жовтня.
 
 
25 вересня 2016 р.

...... З 29 жовтня по 6 листопада 2016 року відбудеться півфінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 12 років.
 
Адреса проведення змагань: м. Житомир, вул. Київська, 3, у приміщенні готелю «Україна».

 
 
25 вересня 2016 р.

...... До уваги учасників півфіналу чемпіонату України з класичних шахів та фіналів зі швидких та блискавичних шахів серед чоловіків, які пройдуть з 3 по 12 жовтня 2016 року у селі Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області.
 
Пропонуємо вашій увазі регламент та додаток до регламенту проведення чемпіонату.
 
 
 
20 вересня 2016 р.

...... 18 вересня 2016 року в клубі інтелектуальних ігор “Інтелект” СумДу відбувся обласний турнір зі швидких шахів, присвячений Дню партизанської Слави. В турнірі взяли участь майже 30 шахістів різного віку з м.Суми і деяких районів області. Переможцем турніру став Савченко Володимир Андрійович друге і третє місця вибороли Онянов Іван Олександрович і Тихоновский Володимир Кузьмич. В цьому турнірі переможцем серед ветеранів став Рибалко Володимир Максимович (Краснопільский р-н с.Покровка), серед жінок Конобєєва Валентина Василівна, серед школярів учень 2-го класу Стрижак Дмитро Васильович.
 
 
20 вересня 2016 р.

......
Федерації шахів України та м. Києва щиро вітають з 70-річчям з дня народження президента Федерації шахів м. Києва з 2002  по 2006 рр., суддю національної категорії,   міжнародного майстра Маторіна Євгена Михайловича та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я,  щастя, гарного настрою, довголітнього служіння шаховому мистецтву. 

 
 
19 вересня 2016 р.

...... Присвоєння чергових спортивних звань.
 
Рішенням 87 конгресу ФІДЕ затверджено присвоєння наступних спортивних звань українським шахістам та арбітрам:
 
1.Осьмак Юлія - міжнародний гросмейстер серед жінок.
2.Шевченко Кирило - міжнародний майстер.
3.Штембуляк Євген - міжнародний майстер.
4.Богачов Олексій - міжнародний арбітр.
5.Богданов Валентин - міжнародний арбітр.
6.Бутенко Олег - арбітр ФІДЕ.
7.Кравченко Микола - арбітр ФІДЕ.
 
Наші вітання!
 
 
15 вересня 2016 р.

...... У рамках програми змагань 42-й Всесвітньої шахової олімпіади в Баку (01–14 вересня 2016 року) відбувся Олімпійський турнір FIDE зі складання шахових композицій.
169 шахістів з 33 країн світу виборювали перемогу у шести видах змагань. Вдало виступили українські спортсмени. Срібним призером Олімпійського турніру FIDE зі складання шахових композицій став Василь Марковцій із Закарпаття. Бронзовими медалістами стали Володимир Саміло (Харків) та Валерій Семененко (Дніпро).
Вітаємо шахових композиторів з успіхом!

 
 
14 вересня 2016 р.

......
Підсумки шахової олімпіади. Огляд.
 
Отже, наші чоловіча та жіноча національні збірні успішно завершили 42 Всесвітню шахову олімпіаду в Баку, завоювавши, відповідно, срібні та бронзові медалі.
Але, якщо успіх прекрасної половини нашої збірної був прогнозований, то чоловіча команда приємно здивувала...
 
 
13 вересня 2016 р.

......
Вітаємо чоловічу та жіночі збірні України з чудовим виступом на всесвітній шаховій олімпіаді!
 
Чоловіча команда у складі Павла Ельянова, Руслана Пономарьова, Юрія Криворучка, Антона Коробова та Андрія Волокітіна (капітан Олександр Сулипа, тренер Мартин Кравців) посіла 2 місце, трохи поступившись за додатковими показниками збірній США.
 
Наша жіноча збірна, до якої входили Анна та Марія Музичук, Наталя Жукова, Анна Ушеніна та Інна Гапоненко (капітан Михайло Бродський, тренер Олександр Ковчан) виборола бронзові нагороди, посівши третє місце після команд Китаю та Польщі.
 
Також збірна України завоювала Кубок Нони Гапріндашвілі, який вручається представникам країни, що здобула кращий сумарний результат.
 
Увага!!! Прибуття українських збірних очікується 14 вересня рейсом  PS 602.
 
 
7 вересня 2016 р.

...... Олімпіада наблизилася до свого екватору. Поки, після зіграних п'яти турів, єдиною країною, яка не втратила жодного командного очка в обох турнірах, залишилася Україна.
У чоловічому турнірі компанію їй складають Нідерланди та Індія, в жіночому - Росія.
 
 
6 вересня 2016 р.

......
Федерації шахів України та Запорізької області щиро вітають з 80-річчям з дня народження переможця Укрради ДСТ «Зеніт» 1975 р., неодноразового чемпіона та призера міста Запоріжжя та Запорізької області з шахів Олександра Володимировича Яковлева та бажають шановному ювіляру довголітнього служіння улюбленій справі.

 
 
1 вересня 2016 р.

...... Сьогодні в Баку урочисто відкривається 42-а Всесвітня шахова Олімпіада,
в якій виступатиме рекордна кількість команд. У чоловічому командному турнірі беруть участь 180 збірних команд із 176 країн, у жіночому –142 команди. У складі кожної команди 4 основних учасника та один запасний.
Вперше за збірну України не виступатиме її багаторічний лідер Василь Іванчук. У складі нашої чоловічої команди Павло Ельянов, Руслан Пономарьов, Юрій Криворучко, Антон Коробов, Андрій Волокитін. Старший тренер команди – Олександр Сулипа, тренер Мартин Кравців. У стартовому листі за середнім рейтингом Україна займає 5 місце. Попереду команди Росії, США, Китаю та Азербайджану.
У жінок до збірної команди України ввійшли Анна та Марійка Музичук, Наталія Жукова, Анна Ушеніна, Інна Гапоненко (Яновська). Старший тренер – Михайло Бродський, тренер Олександр Ковчан. На старті серед перших п’яти жіночих команд Україна за середнім рейтингом посідає третє місце. Попереду команди Китаю та Росії, позаду команди Грузії та Індії.
До початку першого туру розташування гравців по дошках може змінюватися. Олімпіада триватиме 11 турів, з 2 по 13 вересня, з одним вихідним днем.
 
 
31 серпня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 вересня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2857).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2739).  Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2739), Василь Іванчук (2722), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2693),  Антон Коробов (2675), Олександр Арещенко (2665),  Захар Єфіменко (2661).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України:  Анна Музичук (2550), Марія Музичук (2539), Наталя Жукова (2475), Анна Ушеніна (2457), Інна Гапоненко (2416), Тетяна Василевич (2372), Ольга Бабій (2370). 
У списку ста найсильніших юнаків четверо українців: Ілля Нижник, Олександр Бортник, Володимир Ветошко та Еміль Мірзоєв.
У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Наталія Букса та Марія Бердник.    
 
 
27 серпня 2016 р.

...... У Чехії завершився 26-й шаховий чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат.
 
Від України у 6 вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років взяли участь 26 учасників. На жаль, цього разу жодної медалі вони не вибороли. Тільки п’ятеро з українських шахістів увійшли до чільних перших десяток у своїх вікових категоріях. У дівчат до 8 років 9 місце з 6 очками зайняла Анна Чехані. Владислав Ларкін у віці до 12 років з 7 очками при розподілі 3-9 місць залишився 5-м. Ще більш прикрими виявились розподіли за додатковими показниками для Віктора Матвіїшина та Марії Бердник у категоріях до 14 років серед юнаків та дівчат, відповідно. Набравши по 7 очок, вони поділили 2-5 місця у своїх турнірах та у результаті опинились четвертими. І нарешті, Юлія Осьмак у категорії до 18 років з 6 очками при розподілі 7-11 місць виявилась 8-ю.
 
 
24 серпня 2016 р.

......

Вітаємо українських шахістів
та шанувальників шахів

з 25 річницею Незалежності України!

 
 
24 серпня 2016 р.

...... Закінчився 25-й міжнародний шаховий фестиваль «Відкритий Кубок Києва - Кубок Незалежності-2016». У головному опен-турнірі з класичних шахів, який зібрав найсильніший за всі роки склад, сенсаційно переміг молодий одесит Еміль Мірзоєв, який має скромне звання кандидата в майстри, але при цьому рейтинг, відповідний міжнародному майстру. Вигравши в перших семи турах усі партії, в тому числі у трьох гросмейстерів, він практично вирішив долю турніру. І хоча в останніх двох турах одесит набрав всього пів-очка, кінцевих 7,5 очок вистачило йому для першого місця. Стільки ж очок набрав минулорічний переможець міжнародний майстер Анатолій Поліванов, який обіграв у передостанньому турі майбутнього переможця. Але гірший додатковий показник залишив його другим. 7 очок набрали міжнародні гросмейстери Андрій Боришполець, Віталій Сивук і Ольга Бабій. Коефіцієнт Бухгольца вивів на третє місце Боришпольца, а Ольга, природно, виявилася кращою в жіночій номінації.
На церемонії закриття президент ФШК Павло Куфтирєв, який забезпечив проведення ювілейного фестивалю в новому шаховому центрі столиці - будівлі бібліотеки Київського Національного Університету і гідний за теперішніх часів призовий фонд, поділився найближчими шаховими планами використання цього приміщення.
В рамках фестивалю в наступні два дні були проведені турніри з бліцу і швидких шахів. У першому з них перші три місця поділили Ігор Бабій, Анатолій Поліванов і Олег Будніков, які набрали по 8,5 очок в 11 турах. Додаткові показники розставили їх саме в такому порядку. І, нарешті, в рапіді гросмейстери взяли реванш у молодших за званням. Перше місце з 7,5 очками з 9 зайняв київський гросмейстер Володимир Сергєєв. 7 очок набрали гросмейстер Олексій Кіслинський, який представляє зараз чеську федерацію, і кандидат в майстри Орест Вовк. Але тут коефіцієнт Бухгольца віддав гросмейстеру «лише» третє місце.
Чітко провела всі турніри фестивалю суддівська колегія на чолі з міжнародним арбітром О.П.Приходько.
 
 
24 серпня 2016 р.

...... Вітаємо бронзового призера командного чемпіонату Європи серед юнаків до 18 років у складі юнацької збірної України, міжнародного майстра Володимира Ветошко з другим місцем у турнірі «А» на фестивалі у Відні, в якому взяли участь 310 гравців з 49 країн світу, у тому числі 12 гросмейстерів. А переміг господар турніру гросмейстер Маркус Раггер, який з 8 очками з 9 випередив Володимира на пів-очка. Цей результат дозволяє юному шахісту додати до свого рейтингу 21 пункт і ще більш наблизитись до гросмейстерської межі.
 
 
21 серпня 2016 р.

...... В Абу-Дабі (ОАЕ) стартував 23-й міжнародний шаховий фестиваль.
 
У Майстерському турнірі, який пройде за швейцарською системою у 9 турів, беруть участь 132 гравці, в тому числі 47 гросмейстерів, 24 з яких мають рейтинг понад 2600. Очолюють список два «семисотники» - Д.Андрейкін (Росія) і Ванг Хао (Китай).
Україну в цьому престижному турнірі представляють гросмейстери О.Арещенко, З.Єфименко, Ю.Кузубов, М.Олексієнко, О.Зубов та О.Бортник. Змагання закінчаться 29 серпня.
 
 
17 серпня 2016 р.

...... У Празі стартують чемпіонати Європи серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років.
 
В кожному з турнірів є й представники України - загалом 26 шахістів та шахісток. Всього ж чемпіонати налічують 1310 учасників.
Змагання будуть проходити з 18 по 27 серпня.
 
 
16 серпня 2016 р.

...... У м.Суми закінчилися фінальні змагання чемпіонату України серед ветеранів з шахів (класична, швидка та блискавична гра).
У загальному заліку турніру з класичних шахів перемогу здобув Василь Стець, який набрав 7 очок з 9 можливих. Стільки ж очок набрали другий та третій призери Євген Чернов та Володимир Федченко. Підсумкове становище у загальному заліку турнірів зі швидких та блискавичних шахів наступне: 1. Віктор Твердохлібов (8 очок з 9), 2. Євген Чернов (7,5), 3. Владислав Макаревич (6) - рапід; 1. Василь Стець (10 очок з 11), 2. Євген Чернов (10), 3. Віктор Твердохлібов (9) - бліц.
Наші вітання переможцям та призерам змагань!
 
 
15 серпня 2016 р.

...... У столиці України розпочався традиційний 25-й міжнародний шаховий фестиваль «Відкритий Кубок Києва – Кубок Незалежності-2016», присвячений чверть-віковому ювілею Незалежності України. Цього року головний турнір з класичних шахів зібрав один з найсильніших складів. Серед 108 учасників – міжнародні гросмейстери А.Баришполець, В.Сергеєв (обидва – Київ), В.Сивук (Миколаїв), О.Кіслинський (Чехія), міжнародний гросмейстер серед жінок О.Бабій (Тернопіль), гросмейстер України К.Должикова (Київ), понад 20 майстрів спорту з шахів та міжнародних майстрів.
Останній 9-й тур та урочиста церемонія закриття відбудуться у неділю, 21 серпня.
 
 
15 серпня 2016 р.

...... Львівський гросмейстер Мартин Кравців переміг у турнірі «А» на опені Ризького технічного університету серед 184 учасників з 31 країни світу, набравши у 9 турах 7 очок. Стільки ж очок набрали його колеги по найвищому шахову званню Г.Мелкумян (Вірменія), О.Нейкшанс (Латвія), О.Гоганов (Росія) та І.Шточек (Чехія), але з гіршими додатковими показниками. Крім вищезазначених у турнірі взяли участь ще 11 міжнародних гросмейстерів та 41 міжнародний майстер серед чоловіків. Слід додати, що у гросмейстерському складі грали 9 «шестисотників». Тим вагоміший успіх молодого українця.
 
Наші вітання переможцю турніру!

 
 
11 серпня 2016 р.

...... До уваги учасників чемпіонату Європи з шахів серед юнаків та дівчат (Прага, 17-29.08.2016)!
 
Як повідомляє організатор змагань усі учасники української делегації будуть розміщені у готелі Iris Eden hotel **** (http://www.irishoteleden.cz/en), Vladivostocka 2, Praha 10.
Умови (вартість, кількість осіб у номері, тощо) гарантуються ті ж самі, що у головному готелі. Будуть надані безкоштовні Wi-Fi та транспортування з/до місць проведення змагань.
Оплата за проживання, внесків здійснюється особисто учасниками в офісі Оргкомітету чемпіонату (TOP HOTEL PRAHA) 17 серпня до 18-00.
 
Запрошені гравці та гравці з особистим правом отримають часткову компенсацію витрат відповідно до наказа Міністерства:
-100% організаційного внеску - за умови надання іменного рахунка - фактури та квитанції (чека) про сплату.
- добових (еквів. 140$.) - за умови надання до Міністерства оригіналів паспортів з позначками про перетин держкордону України (про позначки просити на паспортному контролі).
 
З організаційних питань на місці звертатися до керівника делегації Грабінського Володимира Олександровича або виконавчого директора ФШУ Гнипа Ю.П. (17-18 серпня).
 
 
9 серпня 2016 р.

......
Увага! Терміново!

До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років (18 – 31 жовтня 2016 року, м. Батумі, Грузія).


Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net до 15 серпня 2016 року наступну інформацію:
 
Для гравців:
-Прізвище та Ім’я учасника (по рейтинг-листу ФІДЕ);
-Вікова категорія та статус учасника (основний, персональне право, додатковий);
Для супроводжуючих осіб:
-Прізвище, Ім’я супроводжуючої особи;
Для усіх категорій:
-Вказати варіант проживання (дата заїзду, дата виїзду, тип номера, інша інформація);
-Необхідність надання трансферу (дати, час прибуття та від’їзду, №№ рейсів, аеропорт прибуття та відльоту).
 
Внески до ФІДЕ будуть здійснюватися через Виконавчу дирекцію ФШУ у розмірі встановленому турнірним Положенням:
-70 Євро з основних та персональних гравців;
-168 Євро з додаткових учасників, які посіли у фінальних змаганнях чемпіонатів України серед юнаків та дівчат з класичних шахів місця з 1 по 12;
-210 Євро з додаткових гравців, які посіли у фінальних змаганнях чемпіонатів України серед юнаків та дівчат з класичних шахів місця нижче 12-го або взагалі не брали в них участі.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
9 серпня 2016 р.

......
Увага!
         Федерація шахів України при підтримці ПАТ ’’Укртатнафта’’  запрошують шахістів України прийняти участь у півфіналі чемпіонату України з шахів 2016 року серед чоловіків ( класичні, швидкі та блискавичні шахи).
 
Дата проведення змагання: 03-15 жовтня 2016 року.
 
Місце збору учасників: м. Кременчук, Полтавська область, вул.50 років Жовтня, буд. 33 - ЦЕНТР  КУЛЬТУРИ і ДОЗВІЛЛЯ (Палац культури "Нафтохімік")   ПАТ "Укртатнафта2.
Доставка до місця проведення змагання за замовленням: за рахунок організаційного комітету .
Місце проведення: Кременчуцький район, село Омельник, пер.Сонячний, 11 у приміщенні оздоровчого комплексу "Нафтохімік" ПАТ "Укртатнафта" (30 хвилин від центру міста Кременчука).
Система проведення: змагання проводяться згідно з діючими в Україні правилами змагань та затвердженого регламенту.
Організаційні питання- турнірний директор чемпіонату, президент Полтавської обласної федерації шахів  Щербов Григорій  Анатолійович. Тел.0955139242, 0967098179.  Електронна пошта: chess0@mail.ru.
Програма змагань:
-змагання з класичних шахів, 03-12 жовтня 2016 року.
- змагання з швидких шахів,13-14 жовтня 2016 року.
-змагання з блискавичних шахів,15 жовтня 2016 року.
Організаційним комітетом змагання встановлено призовий фонд:
-змагання з класичних шахів-80000 грн.;
-змагання з швидких шахів-10000 грн.;
-змагання з блискавичних шахів-10000 грн.
Учасники та особи, що супроводжують, зможуть розміститися у приміщенні оздоровчого комплексу "Нафтохімік" ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький район, село Омельник, пер.Сонячний, 11, www.ivushka.com.ua): 
вартість проживання за добу :100-140 гривень; триразове харчування 105 грн. на добу.
Для запрошених на змагання ФШУ ведучих спортсменів та  гросмейстерів з рейтингом ФІДЕ 2600 та вище забезпечується безкоштовне проживання і харчування за рахунок організаційного комітету.  
 
 
7 серпня 2016 р.

...... З 30 липня по 6 серпня 2016 року у Белграді (Сербія) відбувся заключний етап особистого чемпіонату світу зі складання шахових композицій. Чемпіонат проводився за вісьмома окремими видами змагань. Впевнено виступили українські шахові композитори. Міжнародний гросмейстер, заслужений майстер спорту України Михайло Марандюк (Чернівецька обл.) зробив черговий золотий дубль. У нього найкращі результати у триходовому та багатоходовому розділах. Золоту та срібну медалі відповідно у двоходовому та казковому розділах здобув міжнародний гросмейстер Василь Дячук. Повернув собі титул чемпіона світу у самому популярному серед шахових композиторів виді змагань – складанні задач на кооперативний мат - гросмейстер України, заслужений майстер спорту України Олександр Семененко (м.Дніпро). Друге місце – у талановитого шахіста Василя Крижанівського (Черкаська обл.). Тільки у цьому виді змагань взяли участь 100 шахістів з понад 30 країн світу.
Наші вітання переможцям та призерам чемпіонату світу!
 
 
5 серпня 2016 р.

...... Український шахіст Ігор Ярмонов (Маріуполь) став чемпіоном світу серед шахістів-опорників, перемігши на чемпіонаті світу, який проходив у Сербії (Нови Сад).  Гідно виступив в цьому турнірі Микола Муха (Дніпро), який посів 5 підсумкове місце.
Наші щирі вітання чемпіону світу!
 
Також відзначилася збірна України серед шахістів з проблемами зору.  У 1 командному чемпіонаті Європи (23.07-02.08, м. Варшава, Польща) збірна України у складі Сергія Григорчука (Херсон), Сергія Васіна (Київ), Олега Туки (Чернігів), Ігоря Шепелєва (Краматорськ) та Влада Колпакова (Львів), тренер В.Гриньов (Київ), посіла 2 підсумкове місце пропустивши вперед першу збірну Польщі та випередивши за додатковими показниками збірну Россії, яка посіла 3 місце.
Наші щирі вітання призерам чемпіонату!
 
 
4 серпня 2016 р.

...... У м.Суми (клуб «Інтелект» Сумського державного університету) стартував фінал чемпіонату України з шахів серед ветеранів (класична гра, швидкі шахи та бліц).
В особисто-командному заліку змагаються 27 спортсменів, серед яких 18 шахістів у віковій категорії 65+.
Турнір з класичних шахів проходитиме до 12 серпня, 13-14 серпня змагання зі швидких шахів, 15 - бліц-турнір.
 
 
4 серпня 2016 р.

...... До уваги учасників чемпіонату світу з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 14, 16 та 18 років (20 вересня – 4 жовтня 2016 року, м. Ханти-Мансійськ, Росія).

З питань організації поїздки звертатися до керівника делегації:
Мартинков Олександр Вікторович, e-mail: martynkov@ukr.net, тел. 0676285588.
 
 
1 серпня 2016 р.

...... У Пойковському завершився традиційний щорічний коловий супертурнір з середнім рейтингом 2680 (у старому вимірюванні – 18 категорія). Тим приємніше відзначити перемогу у цьому престижному змаганні нашого відомого гросмейстера Антона Коробова. Захопивши лідерство після 5-го туру, він до кінця турніру нікого не пропустив вперед. Набравши 6 очок у 9 турах, український шахіст одноосібно зайняв перше місце. Друге місце з 5,5 очками зайняв поляк Р.Войташек, трете (за додатковими показниками) з 5 очками - росіянин Д.Андрейкін.
Наші щирі вітання переможцю супертурніру!

 
 
1 серпня 2016 р.

...... 26-31 липня в м.Суми відбувся Перший особисто-командний чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи і шашки ‘64’).
В чемпіонаті взяли участь 24 шахіста і шашиста з шести областей України. Учасники грали між собою дві партії в шахи та дві - в шашки.
В особисто-командному заліку перше місце виборола команда Тернопільскої області у складі: Хабінець І.Б.та Юзюк В.Я., друге місце за командою Сумської області (Рудак В.Ю. і Кафтарян Л.С.), третє місце посіла команда Київської області (Лапін В.О. та Прокопюк В.В.). В особистому заліку чемпіоном України став Хабінець І.Б., другий - Юзюк.В.Я., третє місце виборов Рудак В.Ю.
 
 
31 липня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 серпня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2857).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2737).  Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2737), Василь Іванчук (2723), Руслан Пономарьов (2709), Юрій Криворучко (2691), Олександр Арещенко (2665),  Захар Єфіменко (2661),  Антон Коробов (2656).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2544), Марія Музичук (2539), Наталя Жукова (2475), Анна Ушеніна (2452), Інна Гапоненко (2416), Тетяна Василевич (2372). 
У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник.
У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Наталія Букса та Марія Бердник.  
 
 
31 липня 2016 р.

...... У Пардубіцах (Чехія) завершився один з наймасовіших міжнародних шахових фестивалів, який цього року зібрав 1102 учасника з 47 країн світу, в т.ч. 45 міжнародних гросмейстерів. Ці змагання дуже популярні серед українських шахістів. Ось і цього разу 48(!) представників нашої країни взяли в них участь. Щоправда, не всім вдалося домогтися своїх цілей. Найуспішніше серед них виступив недавній бронзовий призер командного чемпіонату Європи серед юнаків до 18 років у складі збірної України міжнародний майстер Володимир Ветошко (Львів). Набравши 7 очок у 9 турах, він поділив 2-10 місця, опинившись за додатковими показниками 4-м. А перше місце з 7,5 очками посів відомий вірменський гросмейстер Сергій Мовсесян.
 
 
31 липня 2016 р.

...... Наталія Жукова стала Почесним громадянином Каховки
 
Федерація шахів України вітає заслуженого майстра спорту України, дворазову чемпіонку Європи, чемпіонку Всесвітньої шахової Олімпіади, світу та Європи у складі збірної жіночої команди України, міжнародного гросмейстера Наталію Жукову з присвоєнням їй звання Почесного громадянина Каховки і висловлює щиру подяку меру Каховки А.А.Дяченко, депутатам міської ради за визнання заслуг уславленої землячки перед їх містом, національним і міжнародним шаховим спортом.
 
 
29 липня 2016 р.

...... У Словаччині фінішувала Всесвітня дитяча шахова олімпіада, у який брали участь 54 команди з 40 країн світу. Збірна України, яку представляли Євген Рошка, Олександр Юровських, Андрій Левитський та Софія Краснокутська ( 23-тя за стартовим рейтингом), поділила 9 -16 місця (за додатковими показниками посіла 14 місце). Переможцями знову стали шахісти з Ірану, другі та треті, відповідно, команди Росії та Вірменії.
 
 
25 липня 2016 р.

...... Відзначення Міжнародного Дня шахів та Дня шахів в Україні
 
Увесь тиждень, що минув, низка регіональних федерацій проводила заходи, присвячені Міжнародному Дню шахів та Дню шахів в Україні.
 
 
22 липня 2016 р.

...... Сьогодні у Словаччині стартує Всесвітня дитяча шахова олімпіада, у який беруть участь 54 команди з 40 країн світу. З 22 по 29 липня 2016 р. на протязі 9 турів по 4 шахіста кожної команди у віці до 16 років змагатимуться за перемогу на шахівницях. Україну на цих змаганнях представляють Олександр Юровських, Євген Рошка, Андрій Левитський та Софія Краснокутська. Очолює команду Ю.П.Гнип.
 
 
21 липня 2016 р.

...... У Ханьчені (Китай) на протязі трьох днів пройшов Перший жіночий Мастерс «Шовковий шлях», у якому спочатку в турнірі зі швидких шахів (19-20 липня), а потім у бліц-турнірі (21 липня) взяли участь шість провідних шахісток: чемпіонка світу Хоу Іфань (Китай), екс-чемпіонки А.Стефанова (Болгарія), А.Ушеніна, М.Музичук (обидві - Україна), а також Х.Конеру (Індія) та В.Гуніна (Росія).
У рапіді перемогла В.Гуніна, яка набрала 4 очка з 5. Стільки ж очок набрала і Хоу Іфань. Але програш особистої зустрічі В.Гуніной відсунув її на друге місце. Далі опинилися Х.Конеру – 3,5 очка, А.Ушеніна – 1,5 очка, М.Музичук і А.Стефанова – по 1 очку.
А ось у бліц-турнірі, який пройшов у два кола, прекрасно виступила А.Ушеніна. Набрав 7 очок з 10, вона посіла перше місце. Стільки ж очок набрала Хоу Іфань, але вона програла Ушеніной обидві партії. Своєрідний реванш нашої шахістки за програний матч у 2013 р.! У Х.Конеру - 5,5, В.Гуніной - 5, М.Музичук - 3,5 і А.Стефановой - 2 очка.
Наші щирі вітання переможниці престижного бліц-турніру!

 
 
20 липня 2016 р.

...... Міжнародний день шахів – з 1966 р. (50 років), День шахів в Україні – з 2012 р. (5 років).
 
20 липня на шаховому майданчику столичного парку імені Тараса Шевченка вп’яте відбулися традиційні урочисті та спортивні заходи, присвячені святкуванню Міжнародного Дня шахів та Дня шахів в Україні.  З привітаннями до численних присутніх та учасників змагань звернулися президент спортивного комітету України І.М.Шевляк, заступник Міністра молоді та спорту України М.П.Мовчан, який зачитав вітального листа Міністра молоді та спорту України І.О.Жданова, перший віце-президент ФШУ М.Я.Селезньов та почесний президент ФШК Л.М.Боданкін.
Потім були проведені сеанси одночасної гри, які давали міжнародний гросмейстер Володимир Сергеєв та чемпіонка Європи серед дівчат до 18 років у складі збірної України, майстер спорту Юлія Осьмак. Сеансери дали можливість по одному супернику з 10 у кожному сеансі зробити нічиї. Одночасно відбувся бліц-турнір, в якому переміг міжнародний гросмейстер Олексій Кіслинський, другим став дворазовий переможець попередніх бліц-турнірів міжнародний майстер Віктор Янов, третім - майстер ФІДЕ Віктор Скляров. Серед ветеранів переміг М.Ногін, серед жінок – М.Новікова, серед юнаків – Хадж Хамед Джаміль. Переможець та призери турніру, а також найкращі учасники сеансів отримали призи та сувеніри від Спортивного Комітету, Федерації шахів України, Федерації шахів Києва (президент Куфтирєв Павло В'ячеславович). 
 
 
20 липня 2016 р.

......

Вітаємо шахістів України
з Міжнародним днем шахів та
Днем шахів України!

 
 
18 липня 2016 р.

...... У середу, 20 липня, у світі в 51-й раз відзначатимуть Міжнародний день шахів. З нагоди шахового свята Спортивний комітет України та Федерація шахів України організовує захід, в програмі якого заплановані сеанс одночасної гри і традиційний турнір з шахів (бліц) серед аматорів. Найкращих гравців буде відзначено цінними призами від організаторів.
Захід розпочнеться об 11 годині в шаховій альтанці парку ім. Тараса Шевченка. Варто відзначити, що під час сеансу одночасної гри любителі шахів зможуть помірятися силами з міжнародними гросмейстерами. Участь у святковій події візьмуть майстер ФІДЕ серед жінок Юлія Осьмак та гросмейстер Володимир Сергеєв.
Якщо у вас виникло бажання взяти участь в сеансі одночасної гри та аматорському турнірі, не забудьте зареєструватися. Заповнену довідку про себе, в якій потрібно вказати прізвище, ім’я, по-батькові, вік, спортивну кваліфікацію (якщо така є), захід, в якому ви бажаєте взяти участь: «сеанс» або «турнір», та контактний телефон, надсилайте на sportcomua@gmail.com. Також ви можете отримати інформацію за телефоном (044) 289-74-07. Участь у заході – безкоштовна.
Зауважимо, реєстрація припиниться у вівторок, 19 липня, о 18:00 (за наявності вільних місць).

 
 
18 липня 2016 р.

...... 18-го липня у м. Миргороді (Полтавської області) стартував 15-й міжнародний шаховий фестиваль «Миргород – 2016».
За програмою фестивалю буде зіграно 5 турнірів: А – з обрахунком міжнародного та національного рейтингів; Б – з обрахунком національного рейтингу (для шахістів з національним рейтингом до 2250); В – дитячий (шахісти 2002 року народження та молодші); Г – швидкі шахи з обрахунком міжнародного рейтингу; Д – блискавична гра з обрахунком міжнародного рейтингу. 18 липня проведено турнір з швидких шахів. Фестиваль фінішує 25 липня.
 
 
17 липня 2016 р.

...... Відмінно виступило наше юне покоління шахістів на командному чемпіонаті Європи серед юнаків та дівчат до 18 років, що пройшов у Словенії. Особливо порадувала наша команда дівчат у складі Юлії Осьмак і Олени Мартинковой, яка вже за тур до кінця змагань практично забезпечила собі перше місце. Тому єдиний програш в останньому турі команді Словенії «А» не вплинув на кінцевий результат - 11 командних очок і звання чемпіонок Європи. Обидві наші переможниці внесли у скарбничку команди України по 5,5 очок (5 перемог, 1 нічия, 1 поразка). Друге місце з 10 очками посіла команди Польщі «А», а третє, набравши на очко менше - команди Польщі «В».
Але якщо від наших дівчат, які мали за середнім рейтингом перший номер, в принципі можна було очікувати високого результату, то українські юнаки приємно здивували. Будучи за цим показником лише восьмими на старті, вони зуміли фінішувати третіми, набрав 9 командних очок. Попереду опинилися лише команди Ізраїлю (13 очок) і Угорщині (11 очок). Наші бронзові медалісти набрали в сумі 14,5 очок (В.Ветошко - 4 очка, М.Бєлоус, В.Бахмацький, Ю.Крикун - по 3,5 очка).
Наші гарячі привітання юним українським чемпіонкам і призерам, тренеру А.В.Мартинкову!

 
 
Увага!

...... Чехія запрошує гравців і супроводжуючих їх осіб з України на чемпіонат Європи з шахів серед юнаків та дівчат, який пройде з 17 по 28 серпня в Празі.
 
Доводимо до відома інформацію, на базі якої будуть виставлені інвойси на сплати.
 
 
14 липня 2016 р.

...... З 7 по 10 липня 2016 року у м. Кремінна, Луганської області проведено Всеукраїнський суддівсько-тренерський семінар з шахів. Семінар було організовано та проведено завдяки спільним зусиллям Спортивного Комітету України, президії колегії суддів Федерації шахів України та Федерації шахів Луганської області (президент – Коміссаренко Д.А., виконавчий директор – Поляков В.В.).
 
 
14 липня 2016 р.

...... У китайському Ченду фінішував четвертий етап Гран-прі ФІДЕ серед жінок.
З 7 очками 1-2 місця поділили індійські шахістки Харіка Дронаваллі та Конеру Хампі але за додатковим показником - результатом особистої зустрічі - першою стала Харіка Доноваллі. За цим же показником наша Анна Музичук, яка набрала 6 очок та поділила місця з 3 по 5, у підсумку посіла 5 місце. Марія Музичук із 5,5 очками поділила 6-8 місця але у підсумку посіла 8 місце.
 
 
13 липня 2016 р.

...... Федерація шахів України щиро вітає з 60-річчям з дня народження першого віце-президента ФШУ з 2006 по 2010 рр. Арона Сергійовича Майберга, завдяки діяльності якого на посаді керівника авіакомпанії «Аеросвіт» у 2006 – 2008 рр. у Форосі було проведено три найсильніших в історії незалежної України шахових супертурніра, голову Наглядової ради авіакомпанії МАУ та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, оптимізму, добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.
 
 
11 липня 2016 р.

......
 
Перший особисто-командний чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи, шашки-64).
 
З 26 по 31 липня у м.Суми пройде Перший особисто-командний чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи, шашки-64).

 
 
11 липня 2016 р.

...... Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє відкорегований національний рейтинг-лист шахістів України на 1 липня 2016 року та оновлене Положення про єдину національну рейтингову систему України.

Детальніше на сторінці кваліфкомісії
 
 
9 липня 2016 р.

...... Збірні команди України серед юнаків та дівчат вилетіли до Словенії, де у м.Цельє з 10 по 16 липня пройде юнацький командний чемпіонат Європи 2016 р. у віці до 18 років. Наша команда дівчат у складі Юлії Осьмак та Олени Мартинковой за своїм середнім рейтингом є лідером серед інших 13-ти команд. У юнаків наш квартет у складі Володимира Ветошка, Михайла Бєлоуса, Владислава Бахмацького та Юрія Крикуна за цим же показником займає 8-е місце серед 12 команд. Тренер - Олександр Мартинков.
 
 
5 липня 2016 р.

...... Увага! Ветеранська комісія ФШУ повідомляє.
З 3 по 15 серпня в м. Суми відбудуться особисто-командні чемпіонати України з класичних, швидких і блискавичних шахів.


 
 
5 липня 2016 р.

...... У м.Мукачево закінчився рекордний для України за кількістю учасників представницький міжнародний шаховий фестиваль "Мукачівське літо 2016".
У рамках фестивалю відбулись 6 турнірів з класичних та блискавичних шахів, у яких взяли участь шахісти з Польщі, Білорусі, Угорщини, Молдови, Чехії, Азербайджану та 24 областей України. Серед учасників було 3 міжнародні гросмейстери та 30 міжнародних, національних та ФІДЕ майстрів. 
У Турнірі „А” – опен з обрахунком рейтингу FIDE - перемогу здобув Станіслав Богданович з Одеської області, другим став Олександр Зубарєв (м.Запоріжжя), третій - Олег Будніков (м.Запоріжжя).
 
 
4 липня 2016 р.

...... До уваги учасників Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації суддів (м. Кремінна, Луганської області, 7 – 10 липня 2016 року)!
 
Подаємо список учасників та план роботи семінару.
Звертаємо увагу учасників на необхідність мати при собі копію довідки про надання ідентифікаційного коду. Для отримання відшкодування витрат по участі у семінарі необхідно мати дані для перерахування коштів на особисті рахунки (картки).
Довідки - Поляков Володимир Васильович (066-411-08-65);
     Товчига Олег Григорович (067-660-97-85)
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
3 липня 2016 р.

...... Мiнiстерство молоді та спорту України та Федерація шахів України запрошують чемпіонів та срібних призерів чемпіонатів України серед юнаків та дівчат у категоріях до 8, 10, 12 років на навчально-тренувальний збір до чемпіонатів Європи та Світу з шахів.
Дати: заїзд — з 23 липня (день приїзду) до 1 серпня (день виїзду).
Місце проведення: пансіонат “Бойківщина”, м. Славське, посеред мальовничих Карпат.
Організаційні питання – міжнародний гросмейстер Назар Фірман nazarfirman@gmail.com.
 
Список персонально запрошених спортсменів за кошти Міністерства Молоді та Спорту:
 
 
3 липня 2016 р.

...... Андрій Волокитін блискуче виграв 20-й Меморіал М. Відмара, десять учасників якого забезпечили турніру досить високий середній рейтинг 2609 (15-я категорія). Набравши 7 очок (5 перемог, 4 нічиї), переможець випередив другого призера Аркадія Найдича лише на пів-очка, але фактично боротьби за перше місце не було. Нокаутуючий удар Андрія на старті такого короткого і досить рівного за складом турніру - 4 очка в перших 4-х турах дозволив йому відразу ж відірватися від суперників на 1,5 очка. Цю ж дистанцію він зберіг майже до кінця турніру. Бурхливий фініш Найдича - 3 перемоги в останніх трьох турах усього лише максимально наблизив його до лідера турніру.
Третє місце з 6 очками посів Дітер Нісіпяну.
Прекрасна перемога нинішнього чемпіона України!
Наші вітання переможцю!

 
 
1 липня 2016 р.

...... Олександр Арещенко разом із ще шістьма колегами по гросмейстерському званню з 7 очками з 9 поділив перше місце на "3-му Портіччо опен" (Франція). Але додаткові показники зробили його переможцем турніру. 2-е і 3-е місця зайняли, відповідно, Д.Народицький (США) та Д.Сенгупта (Індія). Місця з 4-го по 6-е поділили С.Жигалко (Білорусь), Р.Едуар (Франція) і Г.Джонс (Англія).
Ще два українські учасника Ю.Кузубов та дружина переможця Катерина Арещенко з 6-ма очками поділили місця з 13 по 22.
Наші щирі вітання переможцю турніру!

 
 
1 липня 2016 р.

...... Четвертий етап Гран-прі ФІДЕ серед жінок.
 
У китайському Ченду стартує четвертий етап Гран-прі ФІДЕ серед жінок. Серед дванадцяти учасниць і дві українки - Анна та Марія Музичук.
Окрім сестер Музичук у турнірі беруть участь шахістки з Китаю, Індії, Грузії, Болгарії, Швеції та Росії.
Турнір триватиме до 14 липня включно.
 
 
1 липня 2016 р.

...... Національний рейтинг-лист на 1 липня 2016 року.
 
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 липня 2016 року за результатами обрахунку турнірів, які були проведені в Україні у період з 1 квітня по 30 червня.


 
 
30 червня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 липня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2855).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2737).  Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2737), Василь Іванчук (2728), Руслан Пономарьов (2706), Юрій Криворучко (2691),  Антон Коробов (2656),     Захар Єфіменко (2655), Олександр Арещенко (2654).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2545), Марія Музичук (2545), Наталя Жукова (2475), Анна Ушеніна (2458), Інна Гапоненко (2416), Тетяна Василевич (2367). 
У списку ста найсильніших юнаків троє українців: Ілля Нижник, Олександр Бортник та Павло Воронцов.
У сотні найсильніших дівчат п'ятеро українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Наталія Букса, Ірина Барчук та Марія Бердник.  
 
 
30 червня 2016 р.

......
з 29 червня по 4 липня у місті Мукачево проходить десятий ювілейний міжнародний шаховий фестиваль "Мукачівське літо - 2016". Участь у змаганнях приймає 370 учасників з Польщі, Білорусі, Угорщини, Молдови, Чехії, Азербайджану та 24 областей України. Серед учасників 3 міжнародні гросмейстери та 30 міжнародних, національних та ФІДЕ майстрів.
 
 
27 червня 2016 р.

...... Гросмейстер Володимир Баклан переміг в турнірі «А» на шаховому фестивалі в Чешме (Туреччина), набравши в 9 турах 7,5 очок і випередивши за додатковими показниками двох господарів змагань - М.Йилмаза і Б.Йилдиз. Ще один український учасник Ю.Вовк, набравши на пів-очка менше, поділив 4-5 місця з азербайджанцем Б.Рзаєвим.
Наші вітання переможцю турніру!
 
 
22 червня 2016 р.

......
Заслуженому майстру спорту України,
міжнародному гросмейстеру серед жінок
та міжнародному майстру серед чоловіків,
чемпіонці України з шахів 2008 року,
переможниці шахової Олімпіади 2006 року, 
чемпіонці світу 2013 року та чемпіонці Європи 2013 року
у складі жіночої збірної України
 
Інні Григорівні Гапоненко-Яновській 

Дорога Інно Григорівно!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з ювілеєм!
Ми цінуємо Вас як видатну спортсменку, прекрасну жінку, неординарну особистість, добру і чуйну людину. Своїми видатними досягненнями Ви зробили значний внесок у справу піднесення міжнародного авторитету українських шахів та популяризації нашого улюбленого виду спорту.
Ваша відданість шахам, високий професіоналізм, скромність і тактовність є прикладом для усіх шахістів.
Бажаю Вам, шановна Інно Григорівно, міцного здоров’я, щастя, любові, добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.
 
З щирою повагою, Президент ФШУ В.В.Капустін
 
 
20 червня 2016 р.

...... У Варадеро (Куба) достроковою перемогою Василя Іванчука за тур до фінішу завершився 51-й Меморіал Х.Р.Капабланки. Впевнена гра Іванчука у двоколовому супер-турнірі 18-ої категорії (7 очок з 10 та 17 пунктів надбавки до рейтингу) без жодної поразки вселяє надію, що смуга відносних невдач багаторічного лідера національної команди залишилася позаду.
Не може не радувати друге місце в цьому ж змаганні ще одного члена збірної України Юрія Криворучка, який набрав 6 очок (до речі, теж без поразок) і випередив на очко угорця З.Алмаші і болгарина І.Чепарінова.

Наші вітання переможцю та призеру турніру!

 
 
20 червня 2016 р.

...... Закінчився ряд престижних міжнародних турнірів за участю українських шахістів.
 
В Алмати пройшов Кубок Євразії Президента Казахстану з бліцу, який зібрав винятково сильний склад. На старт вийшло 100 учасників, в т.ч. 60 гросмейстерів, серед яких 6 українців. І хоча наші земляки не потрапили до числа призерів, але виступили цілком гідно. Змагання проходило за швейцарською системою в 11 подвоєних турів два дні і закінчилося сенсаційною перемогою таджицького гросмейстера Фаруха Амонатова, який виграв останні дві партії у лідера після першого дня Ш.Мамедьярова. Це дозволило Амонатову з 16 очками наздогнати Яна Непомнящего і обійти його за кількістю перемог. Кращим серед українських шахістів виявився Володимир Онищук, який з 15 очками поділив 5-7 місця в компанії з С.Карякіним і П.Свідлером. По 14 очок набрали О.Моісеєнко і Р.Пономарьов, які розділили 8-14 місця в сусідстві з Б.Гельфандом, Р.Касимджанови, І.Коваленко та ін.. На очко менше виявилося у А.Волокитіна.
 
На турнірі «А», що входив до програми шахового фестивалю в Яссах (Румунія), гросмейстер Олександр Зубарєв, набравши 6,5 очок у 9 турах, розділив 1-5 місця зі своїми колегами по шаховому званню. Але найкращий додатковий показник вивів його на перше місце.
Наші вітання переможцю турніру!
 
А ось на опені в Тепліце (Чехія) сім чоловік набрали по 7 очок, у т.ч. і наш Юрій Солодовніченко. Але тут фортуна виявилася немилостивою до українця - «тільки» 6-е місце. А перше дісталося Сергію Мовсесяну (Вірменія). До речі, третє місце в цьому розподілі виявилося у нашого земляка, який виступає за Словенію, легендарного Олександра Білявського. Добре виступив ще один легендарний український шахіст Олег Романишин, який з 6,5 очками виявився в наступній очкової групи, яка поділила 8-е місце, та завоював другий ветеранський приз.
 
 
19 червня 2016 р.

...... У м.Чорноморську закінчилися фінальні турніри чемпіонату України серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 8 років.
У змаганнях з класичних шахів серед юнаків перше місце посів Михайло Подольський, який набрав 8 очок з 9 можливих, другим став Василь Лях (7,5 очок), третій - Олександр Кулепестін (7 очок). Серед дівчат найсильнішою стала Єлизавета Марченко (8 очок). Друге та третє місця відповідно посіли Анна Чехані (7,5) і Дарина Грига (7).
У турнірах зі швидких шахів зафіксовані такі результати: Кирило Нестеренко (8,5 з 9), Кирило Совенко (7,5), Володимир Єлізаров (7) - турнір юнаків; Єлизавета Марченко (8 очок), Юлія Басова (8), Аліса Наливаєва (7) - турнір дівчат.
Наші вітання переможцям та призерам турнірів!

 
 
18 червня 2016 р.

......
Чемпіону 36-ї Всесвітної шахової Олімпіади
у складі збірної команди України,
чемпіону України 2004 та 2015 рр.,
міжнародному гросмейстеру
Волокитіну А.О.

Шановний Андрію Олександровичу!
 
Від імені Федерації шахів України приміть щирі поздоровлення з прекрасною датою – 30-річчям з дня Вашого народження!
Ви, один з найталановитіших вихованців українських шахів, яскрава творча особистість, своїми численними перемогами у престижних національних та міжнародних змаганнях та у складі збірної команди України здобули шану й повагу у світових шахах.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, щастя, добробуту, нових яскравих перемог та творчих звершень!

 
З повагою, Президент Федерації шахів України  В.В.Капустін                                                         
 
 
18 червня 2016 р.

...... Федерація шахів України щиро вітає віце-президента Кіровоградської обласної шахової федерації, багаторічного організатора та суддю численних шахових змагань, відомого дитячого тренера, кандидата у майстри спорту Георгія Георгійовича Дубівку зі знаменною датою –  75-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, добра та добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.
 
 
15 червня 2016 р.

Анатолій Бородавкін У Словаччині, в м. Ружомбероке з 6-го по 12 червня проходив чемпіонат Європи з шахів серед аматорів. Україна була представлена ​​3-ма учасниками. Програвши першу партію і вигравши всі інші, з чудовим результатом - 8 очок з 9 чемпіоном Європи став Анатолій Бородавкін з Одеси, який випередив найближчого переслідувача на пів-очка. Він отримав персональне право на участь у чемпіонаті світу серед аматорів у наступному році в Італії. Інші українські учасники виступили менш вдало. Роман Корман зі Стрия набрав 5,5 очок, Владислав Халілов з Чорноморська - 4.5 очка та 3-тє місце в своїй номінації.
Наші вітання переможцю!
 
 
15 червня 2016 р.

......
Члену національної збірної команди України з шахів,
чемпіону України 2005 р.,
міжнародному гросмейстеру
 Арещенко О.В.
 
Шановний Олександре Валентиновичу!
 
  Від імені Федерації шахів України приміть щирі поздоровлення
з прекрасним ювілеєм молодості –
30-річчям з дня Вашого народження!

Ми знаємо Вас як одного з провідних українських шахістів, відомого міжнародного гросмейстера, який своїми численними перемогами у національних та міжнародних змаганнях зробив значний внесок у справу піднесення міжнародного авторитету українських шахів та популяризацію нашого улюбленого виду спорту.
Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів, добра та добробуту, нових спортивних і творчих звершень.
 
                   
З повагою, Президент Федерації шахів України  В.В.Капустін
 
 
Увага!

...... ДЮК та Виконавча дирекція ФШУ нагадують, що згідно Регламенту чемпіонатів України серед юнаків та дівчат перший та другий призери чемпіонатів України 2016 року віком до 10, 12, 14, 16 та 18 років у дисципліні «класичні шахи» отримують право виступати у чемпіонаті світу або Європи серед юнаків та дівчат з дисципліні «класичні шахи» у відповідних вікових категоріях у якості основних гравців. У разі, коли чемпіон не скористався правом вибору одного зі змагань у термін до 15 червня 2016 року, це право надається другому призеру. Якщо перший та другий призери своєчасно не дали згоди виступати у чемпіонатах світу або Європи, їх замінюють відповідно ті, хто посів наступні місця.
 
 
14 червня 2016 р.

...... Валентин Богданов - чемпіон Європи серед сеньйорів!
 
Міжнародний майстер Валентин Богданов (Одеса) став переможцем чемпіонату Європи серед сенйьорів у віковій категорії 65+.
Всього у турнірі взяли участь 52 шахісти. Троє гравців - В.Богданов (Україна), В.Купрейчик (Білорусь) та Б.Соренсен (Данія) набрали по 6,5 очок з 9 можливих, але саме у українського шахіста додаткові показники виявились найкращими.

Наші вітання чемпіону Європи!

 
 
10 червня 2016 р.

...... Фінал чемпіонату України у віковій категорії до 8 років.
 
У місті Чорноморську (Одеська область) розпочались фінали чемпіонату Україну серед юнаків та дівчат віком до 8 років.
З 10 по 17 червня пройдуть змагання з класичних шахів, а 18-19 червня - фінали зі швидких шахів.
 
 
7 червня 2016 р.

......
Анна Ушеніна - чемпіонка Європи 2016 року серед жінок!
 
Анна Ушеніна впевнено виграла чемпіонат Європи 2016 р. серед жінок, який щойно завершився в Румунії. Досить скромно почавши змагання (плюс 1 після перших чотирьох турів), вона показала в наступних 5-ти турах стовідсотковий (!) результат і вийшла в лідери. Спокійно відфіксувавши в останніх двох турах нічиї, українка завершила чемпіонат із 8,5 очками з 11. І хоча, в останньому турі іспанка Сабріна Вега, наздогнала нашу шахістку, але перевага Ані Ушеніної майже за всіма додатковими показниками забезпечила їй звання чемпіонки Європи 2016 року.
Третє місце з 8 очками зайняла Антоанета Стефанова (Болгарія), яка випередила за додатковими показниками Лілі Мкртчян (Вірменія).
Ще дві наші шахістки - Інна Гапоненко та Юлія Осьмак незадовго до кінця чемпіонату мали непогані шанси увійти до числа перших 14-ти учасниць, що потрапляють на Кубок Світу. Але відверто слабкий фініш залишив їх з 6 очками за межами заповітного числа. Мало того, блискуче фінішувавши (3,5 очка з 4), їх на пів-очка обійшла ще одна наша учасниця - Ольга Бабій (Калініна), яка розділила у підсумку 24-30 місця. Інші наші учасниці А.Рахмангулова та Є. Долуханова набрали по 5 очок, Н.Букса - 4,5 очка.
Наші найщиріші вітання чемпіонці Європи! 

 
 
6 червня 2016 р.

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат до 14, 16 та 18 років (20 вересня – 4 жовтня 2016 року, м. Ханти-Мансійськ, Росія).
 
У зв’язку з необхідністю подачі попередньої заявки на участь у змаганнях до 20 червня 2016 року, Виконавча дирекція ФШУ просить до 18 червня 2016 року надати списки бажаючих взяти участь у змаганнях (гравці, тренери, супроводжуючі особи) за електронною адресою rating@ukr.net .
 
Виконавча дирекція ФШУ

Умови участі в змаганнях у запрошенні: російськоюанглійською.
 
 
6 червня 2016 р.

...... До уваги голів суддівських колегій та керівників регіональних федерацій!
 
Президія колегії суддів ФШУ разом зі Спортивним Комітетом України планують проведення з 7 по 10 липня 2016 року у м. Кремінна (Луганської області) Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації суддів з шахів.
У зв’язку з обмеженою кількістю учасників семінару, яким буде компенсовано витрати на проїзд, харчування та проживання просимо у термін до 22 червня 2016 року погодити персональний склад запрошених учасників від кожного регіону з головою колегії суддів ФШУ Товчигою О.Г. ( 067-660-97-85, olegtovchyga@ukr.net ).
Учасники, які бажають взяти участь у семінарі за власний рахунок повинні узгодити це питання за вказаними телефоном або електронною адресою.
Довідки про вартість проживання та харчування – Поляков Володимир Васильович (066-411-08-65)/
Президія колегії суддів ФШУ
 
 
5 червня 2016 р.

...... У Чорноморську фінішував чемпіонат України 2016 р серед клубних команд (класичні шахи). У підсумку два колективи - «Юридична академія» (Харків) і «Вінницькі вовки» - набрали по 19 командних очок, зігравши між собою внічию 3: 3. Але, оскільки вінничани у всіх інших матчах набрали в сумі на одне очко більше своїх конкурентів (перший додатковий показник), то вони і стали чемпіонами. У цьому велика заслуга їхнього капітана заслуженого тренера України, міжнародного майстра Миколи Боднара, який і сам прекрасно виступив, набравши 7 очок з 9. Рейтинг-фаворити змагань, минулорічні чемпіони, команда Юридичної академії, єдина, в складі якої грали три гросмейстера на чолі з дворазовим чемпіоном шахових олімпіад, чемпіоном Європи 2013 р. Олександром Моісеєнко, в ряді виграних матчів виглядала не надто переконливо. І навіть відмінний результат їхнього лідера (5 очок з 6) не допоміг відстояти своє минулорічне звання. Третє місце впевнено посіла команда «Шахова академія», очолювана трійкою наших шахових надій Павлом Воронцовим, Емілем Мірзоєвим, Євгеном Штембуляком, яка програла лише двом командам-переможницям, але виграла всі інші 8 матчів, набравши 16 командних очок.
6-7 червня в рамках чемпіонату пройде турнір зі швидких шахів, а 8 - бліц-турнір.
 
 
4 червня 2016 р.

...... Федерація шахів України щиро вітає заслуженого тренера України, міжнародного майстра Желяндінова Віктора Савелійовича, який рішенням тренерської комісії ФІДЕ за підсумками 2015 р увійшов до «Залу слави ФІДЕ».
 
Джерело: fide.com
 
 
3 червня 2016 р.

...... У В А Г А !
Півфінал чемпіонату України з шахів 2016 року серед чоловіків замість раніш оголошених термінів 04.07.2016 – 13.07.2016 р. відбудеться з 05-10-2016 по 14-10-2016 р.
У зв'язку з цим термін фіксації 5 найвищих рейтингів ФІДЕ серед українських шахістів, які запрошуються до фіналу чемпіонату України, переноситься з раніше оголошеного 1 червня на 1 вересня 2016 р.
Про місце проведення буде повідомлено окремо.
 
 
1 червня 2016 р.

...... ФІДЕ оголосила склад учасників серії турнірів Гран-Прі 2016-2017 рр.. Буде проведено чотири турніри, у яких візьмуть участь 24 шахісти, кожен з яких зіграє в трьох турнірах. Україну представлятиме Павло Ельянов.
Двоє кращих гравців за результатами серії зможуть взяти участь у турнірі претендентів на звання Чемпіону світу циклу 2017-2018 рр. Перший турнір відбудеться у жовтні 2016, решта - наступного року.
 
 
1 червня 2016 р.

......

Федерації шахів України та Києва щиро вітають шахового тренера та викладача, міжнародного гросмейстера Георгія Анатолійовича Тимошенко зі знаменною датою – 50-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, сімейного добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.

 
 
31 травня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 червня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2855).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2751).  Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 7 шахістів України: Павло Ельянов (2751), Василь Іванчук (2710), Руслан Пономарьов (2706), Юрій Криворучко (2682),  Антон Коробов (2656),     Захар Єфіменко (2656), Олександр Арещенко (2654).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України:  Анна Музичук (2551), Марія Музичук (2546), Наталя Жукова (2475), Анна Ушеніна (2439), Інна Гапоненко (2415), Тетяна Василевич (2367). 
У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник.
У сотні найсильніших дівчат четверо українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Наталія Букса та Ірина Барчук.  
 
 
27 травня 2016 р.

...... У м.Чорноморську, Одеської області, стартує чемпіонат України серед клубних команд.
Турнір пройде з 28 травня по 5 червня, змагатимуться 11 команд, які представляють різні регіони України.
 
Детальніше...
 
 
27 травня 2016 р.

...... У Румунії стартував чемпіонат Європи серед жінок, у якому беруть участь 112 шахісток, в тому числі 7 українок на чолі з екс-чемпіонкою світу Анною Ушеніною.
Змагання складаються з 11 турів і триватимуть до 7 червня.
 
 
27 травня 2016 р.

...... Семен Мітусов із результатом 8 очок з 11 можливих та Євгенія Дзятко (9 з 11) стали переможцями фіналів чемпіонатів України з класичних шахів серед юнаків та дівчат віком до 12 років.
У турнірі юнаків друге та третє місця посіли відповідно Дмитро Бондар та Владислав Ларкін, які набрали у підсумку по 7 очок. У турнірі дівчат “срібло” виборола Єлизавета Гребенщікова - (8 очок), “бронза” у Юлії Олексієнко (7 очок). Детальніше...
Наші вітання переможцям та призерам турнірів!
У суботу та неділю, 28-29 травня, у м.Буча пройдуть змагання зі швидких та блискавичних шахів.
 
 
27 травня 2016 р.

...... В Азербайджані розпочався третій турнір-меморіал В.Гашимова. За перемогу змагатимуться 10 шахістів, у тому числі й українець Павло Ельянов. Очолює список Ф. Каруана (США) із рейтингом 2804. Серед учасників, зокрема, претендент на шахову корону С. Карякін та чемпіонка світу серед жінок Хоу Іфань.
 
 
25 травня 2016 р.

......
 
У неділю 5 червня 2016 року в рамках інтернет-турніру відбудеться Третій відкритий чемпіонат Ізраїлю з розв'язування шахових композицій.
Координатор від України - Юрій Білокінь (e-mail: jvb579@meta.ua,  т.095-690-46-47).
Місце проведення - м. Полтава, вул. Половка 64В, початок об 11.00.
 
 
23 травня 2016 р.

......
 
Жіноча комісія ФІДЕ за підсумками минулого року присудила премію «Каісса-2015» українській шахістці Марії Музичук.
 
Комісія відзначає, що в 2015-му році М.Музичук досягла низки чудових результатів, головні з яких:
 
- перемога на жіночому чемпіонаті світу з шахів;
- присвоєння їй за це звання міжнародного гросмейстера;
- друге місце на першому етапі серії жіночого Гран Прі (Монако);
- золота медаль на першій дошці на командному чемпіонаті Європи (7 очок з 8) і т.д.
 
Стаття на сайті FIDE
Федерація шахів України щиро вітає Марію Музичук
та бажає їй нових спортивних та творчих досягнень!
 
 
23 травня 2016 р.

...... Повною невдачею закінчився чемпіонат Європи для всіх 14 українських гросмейстерів, які брали в ньому участь. Жодному з них не вдалося пробитися в заповітні перші 23 місця, які дають право приймати участь в розіграші Кубка Світу. Ближче всіх до цього виявився наш наймолодший учасник 19-річний Олександр Бортник, який набрав 7,5 очок і розділив місця з 6 по 26. Але додаткові показники вивели його на останнє місце в цій групі. Деякою втіхою для нього, як і для Олександра Зубова, який опинився з 7 очками на 28 місці, виявилося збільшення їх рейтингів на 13,7 і 14,5 пунктів, відповідно. Більшості ж інших наших гросмейстерів цей показник тільки додав прикрощів.
Залишається тільки побажати нашим учасникам яскравими перемогами в найближчих змаганнях швидше компенсувати нинішнє європейське фіаско.
 
 
Увага!

...... До уваги бажаючих взяти участь у турнірах зі швидких та блискавичних шахів у рамках фіналу чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 12 років!
 
Турніри пройдуть у м.Буча (Бучанський міський парк):
28 травня - Швидкі шахи, 9 турів;
29 травня - Бліц, 11 турів;
Розклад змагань
 
Запрошуються всі бажаючі! Обов'язкова попередня реєстрація!
Проїзд: Маршрутне таксі №381 ст. м. Академмістечко - м.Буча, зупинка біля входу в метро, навпроти ринку. Їхати до Бучанського міського парку.  Автобуси з рекламними оголошеннями турніру будуть проходити через Бучанський міський парк, спеціально для зручності шахістів. Для шахістів проїзд безкоштовний. Інтервал руху автобусів ходитимуть - 15-20 хв.
З питань реєстрації учасників: Прохоров Олександр Валерійович (головний суддя). 
Моб. тел. +38 (097) 496 82 58; e-mail: prohorov@chessclub.lviv.ua
 
 
18 травня 2016 р.

......
 
Фінал чемпіонату України у віковій категорії до 12 років.
 
У м.Буча (Київська область) розпочались фінальні турніри серед юнаків та дівчат віком до 12 років.
З 18 по 27 травня 12 юнаків та 12 дівчат за коловою системою виявлять сильніших у класичних шахах, а 28 та 29 травня пройдуть змагання зі швидких та блискавичних шахів.

 
 
15 травня 2016 р.

......
 
У м. Дніпропетровську закінчився фінальний турнір чемпіонату України зі швидких та блискавичних шахів серед жінок.
У бліц-турнірі перше та друге місця із 7 очками з 9 можливих відповідно посіли Катерина Должикова та Інна Гапоненко. Ольга Бабій (Калініна) з відставанням у пів-очка - третя.
Переможницею турніру зі швидких шахів також стала Катерина Должикова із 7,5 очками. Друге місце посіла Ольга Бабій (7,0), третя - Юлія Осьмак (6,5).
 
Вітаємо переможницю та призерок!
 
 
13 травня 2016 р.

...... У м.Миколаїв закінчився фінал чемпіонату України з шахів (класичні, швидкі та блискавичні) серед юнаків та дівчат віком до 10 років.
У турнірі юнаків з класичних шахів із результатом 8 очок з 9 можливих переміг Семен Мітусов. Другим фінішував Андрій Пальчук (7,5 очок), третє місце посів Євген Замеховський (7 очок). Серед дівчат найсильнішої стала Марія Козаченко (8 очок), друге та третє місця із сімома очками посіли відповідно Анжеліка Ломакіна та Вікторія Біляк.
Семен Мітусов також став переможцем турнірів зі швидких та блискавичних шахів серед юнаків. Обидва “швидкі” турніри серед дівчат виграла Анастасія Дубовик. Другі та треті місця вибороли: Богдан Сичевський, Вадим Петровський - рапід; Євген Замеховський, Богдан Біловол - бліц; Вікторія Біляк, Вероніка Верем’юк - рапід; Марія Козаченко, Людмила Іваницька - бліц.
Вітаємо юних переможців та призерів!
 
 
13 травня 2016 р.

......
Федерація шахів України та Тернопільська обласна шахова федерація щиро вітають із знаменною датою - 70-річчям з дня народження Василенка Геннадія Михайловича - колишнього директора Тернопільского шахового клубу «Авангард», першого шахового наставника багаторічного лідера українських шахів Василя Іванчука та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добра і добробуту, здійснення усіх життєвих планів та задумів.
 
 
12 травня 2016 р.

...... У Дніпропетровську закінчився півфінальний турнір чемпіонату України серед жінок.
Беззаперечну перемогу - 7,5 очок з 9 можливих - виборола Олена Мартинкова. Друге та третє місця із 6,5 очками поділили відповідно Ольга Іваненко та Маріца Цирюльник. По 6 очок та місця з 3 по 6 відповідно вибороли Ольга Бабій, Катерина Должикова та Ірина Петрова.
 
 
12 травня 2016 р.

...... Сьогодні у Джякові (Косово) розпочинається 17-й чемпіонат Європи серед чоловіків, в якому беруть участь 262 шахісти, у тому числі 107 гросмейстерів. Від України в чемпіонаті грають 15 наших представників на чолі з екс-чемпіоном світу Русланом Пономарьовим.
Змагання пройдуть за швейцарською системою в 11 турів з 12 по 23 травня з одним вихідним 18 травня. Початок турів – о 16.30, останнього – о 12.00. Крім боротьби за звання чемпіона Європи 2016 р., учасники будуть змагатися за потрапляння у перші 23 місця, що виводять на Кубок Світу.
 
 
4 травня 2016 р.

...... У м. Дніпропетровську відбулось відкриття півфіналу чемпіонату України з класичних шахів серед жінок.
У чемпіонаті беруть участь 25 шахісток з 12 регіонів України. З них 4 гросмейстера та 8 майстрів спорту України.
Турнір триватиме з 4-го по 12 травня. 
 
 
3 травня 2016 р.

...... У Батумі (Грузія) закінчився третій етап жіночого Гран-прі.

У ньому брали участь лідери українських жіночих шахів Анна та Марія Музичук. На жаль, жодній з них не вдалося увійти в призери, хоч Анна була у пів-кроці від цього.
Результати та аналіз їх виступу дивіться в
матеріалі міжнародного майстра П.Марусенка.
 
 
1 травня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 травня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2851).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2765).  Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 8 шахістів України: Павло Ельянов (2765), Руслан Пономарьов (2715), Василь Іванчук (2710), Юрій Криворучко (2691),  Антон Коробов (2674),     Олександр Арещенко (2667), Олександр Моісеєнко (2663),  Захар Єфіменко (2656).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2561), Анна Музичук (2555), Наталя Жукова (2489), Анна Ушеніна (2450), Інна Гапоненко (2415), Тетяна Василевич (2367). 
У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник.
У сотні найсильніших дівчат п'ятеро українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра, Олена Мартинкова та Ірина Барчук.  
 
 
28 квітня 2016 р.

...... У Вінниці закінчився фінал чемпіонату України з класичних шахів серед юнаків та дівчат віком до 16 років. У турнірі юнаків упевнену перемогу із 10,5 очками з 11 здобув Віктор Матвіішен. Максим Усатенко та Євген Рошка з 7 очками посіли відповідно 2 та 3 місця.
Серед дівчат сильнішою стала Олена Мартинкова із результатом 9,5 очок з 11 можливих. Марія Бердник - друга (9 очок), третя - Софія Краснокутська (8,5).
Вітаємо переможців та призерів!

 
 
28 квітня 2016 р.

...... У м. Одесі завершилися традиційні міжнародні змагання між дитячо-юнацькими збірними Литовської Республіки та України. У підсумку, литовські спортсмени одержали перемогу  (12-8) у дисципліні класичні шахи. У дисциплінах рапід та бліц  сильнішими виявилися українці.
На церемонії закриття учасників змагань вітали та нагороджували заступник губернатора  пані Соломія Бобровська та почесний консул Литовської Республіки пані Олена Друтіс.
Детальні результати змагань та фотогалерея – на сайті "chess-results.com":
 
 
25 квітня 2016 р.

...... Змагання силовиків

У Центральному Будинку офіцерів вперше відбулися командні змагання центральних органів безпеки та оборони України. З сімох команд, що боролися за почесний трофей - перехідний Кубок - переможцем вийшла команда Збройних сил України, на другому місці – команда Генерального штабу ЗСУ, на третьому – збірна команда ветеранів Збройних сил. Кращий індивідуальний результат на першій дошці показав Сергій Сав’ян з Міністерства внутрішніх справ.
Велика подяка організатору цікавого і корисного командного турніру – правлінню Центрального шахового клубу Збройних сил України на чолі з контр-адміралом Олександром Коровіним. Сподіваємося, що наступного року у змаганнях візьмуть участь не сім, а двадцять сім команд, як було у минулі часи.
 
 
24 квітня 2016 р.

...... В Одесі проходять традиційні міжнародні шахові змагання між дитячо-юнацькими збірними України та Литовської республіки.
У цьому році захід  присвячений  25-тій річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литвою. Урочисту церемонію відкрив вітанням Міністра молоді та спорту заступник міністра пан М.П. Мовчан. До юних учасників також  з теплими словами  звернулися  повноважний міністр посольства Литовської Республіки в України Гвідас Керушаускас , президент  федерації шахів України Віктор  Капустін та віце-президент литовської шахової федерації Йонас Седабрас.
У программі - турніри з класичних шахів, рапіду та бліцу. У вільний від гри час литовські та українські юнаки і дівчата матимуть можливість ознайомитися з визначними пам'ятками  м. Одеси.
 
 
22 квітня 2016 р.

......
Гросмейстери Павло Ельянов (Харків) і Марія Музичук (Львів) стали лауреатами конкурсу «Шаховий Гетьман» як найкращий шахіст і найкраща шахістка України 2015 року.

Подробиці - у прес-релізі
 
 
21 квітня 2016 р.

...... У Харкові, в чудовому Палаці студентів Національного університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого» пройшов турнір з швидких шахів «Кубок Ректора-2016», присвячений 20-річчю шахового клубу цього престижного ВНЗ - багаторазового чемпіона України серед клубних команд.
У числі 8-ми учасників турніру - 6 міжнародних гросмейстерів, включаючи чемпіонку світу з шахів 2012-13 рр. серед жінок Анну Ушеніну, дворазового чемпіона шахових олімпіад у складі збірної України, чемпіона Європи 2013 р Олександра Моїсеєнка, чемпіонів України різних років Михайла Бродського, Валерія Авескулова, Євгенію Долуханову.
А переміг чемпіон України минулого року з швидких шахів та бліцу Володимир Онищук. Щоправда, переміг не один, а в компанії з Олександром Моїсеєнко з результатом 5 очок з 7, але кращий коефіцієнт Бергера вивів його вперед. Вони на очко обійшли Михайла Бродського, який лідирував до передостаннього туру, залишивши його на третьому місці. Бурхливий фініш Анни Ушеніної (2,5 очка з 3-х) дозволив їй переміститися з останнього місця після першого дня змагань на почесне 4-е.
На церемонії закриття віце-президент ФШУ, проректор з наукової роботи, президент ШК «Юридична академія», професор А.П.Гетьман вручив усім учасникам призи і Кубок переможцю.
 
 
20 квітня 2016 р.

...... У Батумі стартував третій етап Гран-прі ФІДЕ серед жінок. 

У турнірі беруть участь українки Марія Музичук (2561) та Анна Музичук (2555); Олександра Костенюк (2557), Валентина Гуніна (2497), Ольга Гіря (2442) - Росія; Нана Дзагнідзе (2535), Бела Хотенашвілі (2493), Лела Джавахашвілі (2489), Ніно Баціашвілі (2457) - Грузія; китаянка Чжао Сюе (2504), представниця Вірменії Еліна Даніелян (2445) та Ельміра Скрипченко (2453) з Франції.
У першому турі Анна та Марія Музучук зіграли між собою унічию.

 
 
19 квітня 2016 р.

...... У Києві пройшов перший Президентський гандикап-турнір з шахів.

Зустріч президентів, віце-президентів обласних федерацій і шахового активу України відбулася! 16 квітня з ініціативи Президента Федерації шахів Києва, віце-президента Федерації шахів України Павла В'ячеславовича Куфтирєва в столиці пройшов перший Президентський гандикап-турнір.
Поспілкуватися і зіграти кілька партій в шахи в столицю України приїхали представники Житомирської, Закарпатської, Київської, Миколаївської, Чернігівської, Рівненської, Запорізької, Івано-Франківської, Луганської обласних федерацій.
Гандикап-турнір відвідав Президент Федерації шахів України В.В.Капустін. Віктор Володимирович підтримав ініціативу проводити Президентський гандикап-турнір на постійній основі.
 
 
16 квітня 2016 р.

...... Старший тренер національної жіночої збірної команди України, міжнародний гросмейстер Михайло Бродський, набравши 6,5 очок з 9, став переможцем турніру «А» на 34-му опені в Меці (Франція). Таку ж кількість очок набрали ще два гросмейстери - Маріус Манолаке (Румунія) і наш Володимир Онищук. Але за додатковими показниками вони виявилися, відповідно, на другому і третьому місцях.
Ще одна українська учасниця, гросмейстер Євгенія Долуханова з 5 очками стала кращою серед жінок, поділивши в загальному заліку місця з 9 по 16.
Наші вітання переможцю та призеру турніру!

 
 
15 квітня 2016 р.

......
Федерація шахів України повністю розділяє підхід міністра молоді та спорту України І.О. Жданова стосовно ситуації з матчем за звання чемпіонки світу з шахів в Україні, викладену на особистому блозі: http://blogs.pravda.com.ua/authors/zhdanov/5710e6725d47f/ . У першу чергу  усім нам слід керуватися інтересами спортсменів. В цьому ми маємо широку підтримку шахової спільноти.
Сподіваємося, що Мінмолодьспорт зможе об’єктивно  розібратися у ситуації, що склалася та гарантуємо зі свого боку  свою всіляку підтримку для термінового вирішення цього питання.
Принагідно звертаємося до членів ФШУ з проханням утриматися від коментарів, які можуть бути розцінені ЗМІ, як офіційна позиція ФШУ. Натомість така позиція буде оприлюднюватися шляхом публікування офіційних прес-релізів федерації шахів України.
 
 
15 квітня 2016 р.

......
Прес-реліз федерації шахів України (ФШУ) з приводу ситуації, що склалася навколо матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок у м. Львові та тимчасового припинення послуг ФІДЕ.
 
 
15 квітня 2016 р.

...... Рішенням Президентської Ради ФІДЕ, що пройшла у Москві 28-29 березня 2016 р., присвоєні міжнародні суддівські звання наступним українським суддям:
Приходько А.П. - міжнародний арбітр,
Ніколаєв Л.В. - арбітр ФІДЕ.
Наші вітання!
 
 
13 квітня 2016 р.

...... Регламенти проведення чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат віком до 10 років, чемпіонату України серед жінок (рапід та бліц) та півфіналу чемпіонату України серед жінок.
 

 
 
9 квітня 2016 р.

......   Марійка Музичук по праву продовжує збирати спортивні трофеї за свій минулий тріумфальний 2015 рік. Саме визначенню «Зірок спортивного 2015 року» була присвячена церемонія, проведена Спортивним комітетом України та приурочена до Міжнародного дня спорту заради розвитку і миру. Марія Музичук перемогла у номінації «Дебют року», яка відкривала урочистості. У минулому році Марія увірвалася до світової шахової еліти, ставши 15-ю чемпіонкою світу з шахів серед жінок.
  А вчора, 8 квітня,  в Київському національному академічному театрі оперети, відбулася ювілейна Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року-2015», на якій вже десятий рік поспіль Національний олімпійський комітет України спільно з Міністерством молоді та спорту вшанував кращих з кращих зірок спорту. Рішенням Спортивної Академії у номінації «Разом із олімпійцями (неолімпійські види спорту)» перемогла Марія Музичук. Разом з іншими переможцями та номінантами однієї з найголовніших спортивних подій року вона була нагороджена традиційною ексклюзивною статуеткою, дипломом та цінним призом від спонсорів проекту.
«Рада усіх вітати. Насправді дуже приємно перемагати, коли люди вболівають, підтримують, стежать по інтернету. Це надзвичайно приємно. Сподіваюся, що так буде продовжуватися», - зізналася Марійка.
Федерація шахів України щиро вітає нашу володарку престижних всеукраїнських спортивних премій та бажає їй нових досягнень!
 
 
8 квітня 2016 р.

......
Прес-реліз федерації шахів України (ФШУ) з приводу ситуації, що склалася навколо матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок у м. Львові.
 
 
6 квітня 2016 р.

...... Шаховий матч Херсон-Миколаїв.

Протягом двох днів між командами Херсона та Миколаєва проходив традиційний шаховий матч на 30 дошках, в програму якого входили класичні шахи, рапід і бліц. Перший матч між цими містами відбувся ще в 1927 році.
У складах обох команд грали багато відомих шахістів. Перший день матчу в Миколаєві закінчився переконливою перемогою господарів - 55:35. На другий день, переїхавши додому, херсонці виступили дещо успішніше, хоча знову не уникли поразки - 41,5: 48,5. Загальний рахунок - 103,5: 76,5 на користь команди Миколаєва.
 
 
6 квітня 2016 р.

Хануков
Федерації шахів України та Харківської області щиро вітають відомого тренера, вихователя цілої низки гросмейстерів, міжнародних майстрів, майстрів спорту, дитячих тренерів, автора популярних шахових підручників, заслуженого тренера України Ханукова Михайла Григоровича зі знаменною датою - 80-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, успіхів в улюбленій шаховій справі! 
 
 
5 квітня 2016 р.

...... Шановні керівники обласних федерацій шахів!
З великим задоволенням запрошуємо вас взяти участь у першому Президентському гандикап-турнірі з шахів!​ ​Цей неофіційний захід відбудеться 16 квітня 2016 року в Києві за ініціативою Президента Федерації шахів Києва, віце-президента Федерації шахів України П.В.Куфтирєва.
Гандикап – це чудовий привід для усіх, щоб зустрітися, познайомитися та обговорити всі існуючи питання з розвитку шахів в Україні. До участі запрошуються всі президенти або віце-президенти обласних федерацій шахів.
Місце проведення: м. Київ, вул. Мечникова, 3, ресторан "Серебро".
Програма зустрічі:
13:00-14:00 - збір всіх учасників, знайомство;
14:00-15:00 - обід;
15:00-17:00 - гандикап-турнір;
17:00-18:00 - кофе-пауза;
18:00-20:00 - продовження гандикап-турніру;
​      з 20:00 - неформальне спілкування.
З повагою, виконавчий директор ФШК Тетяна Іванівна Костак тел. 050-746-76-24.
 
 
Увага!

...... Фінал чемпіонату України з шахів 2016 року серед чоловіків відбудеться в м. Рівне з 20 листопада (день приїзду) по 2 грудня 2016 р. за коловою системою серед 12 учасників.
До участі у фіналі запрошуються:
- чемпіон України 2015 р. (А.Волокитін);
- п’ять шахістів, які матимуть найвищі рейтинги ФІДЕ серед українських шахістів на 01.06.2016 р.;
- один шахіст - за номінацією Президента ФШУ;
- шахісти, які займуть перші п’ять місць у півфіналі чемпіонату України 2016 р.

Фінал чемпіонату України з шахів 2016 року серед жінок відбудеться в м. Рівне з 22 листопада (день приїзду) по 2 грудня 2016 р. за коловою системою серед 10 учасниць.
До участі у фіналі запрошуються:
- чемпіонка України 2015 року (А.Рахмангулова);
- п’ять шахісток, які матимуть найвищі рейтинги ФІДЕ серед українських шахісток на 01.04.2016 р.;
- одна шахістка - за номінацією Президента ФШУ;
- шахістки, які займуть перші три місця у півфіналі чемпіонату України 2016 р.
 
 
2 квітня 2016 р.

...... Федерація шахів України та комісія з шахової композиції ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що 2 квітня 2016 року на 79-му році життя пішов з життя видатний шаховий композитор сучасності, міжнародний гросмейстер і арбітр, заслужений майстер спорту України Валентин Федорович Руденко, який мав величезний авторитет серед шахових композиторів не лише в Україні, а й в усьому світі.
В.Ф. Руденко досяг великих успіхів і в професійній діяльності. За роки роботи в КБ «Південне» під його керівництвом, як провідного конструктора, було створено понад 60-ти супутників наукового призначення. Він був також членом Президії Федерації космонавтики СРСР.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Валентина Федоровича.
 
 
1 квітня 2016 р.

...... Національний рейтинг-лист на 1 квітня 2016 р.

Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 квітня 2016 року за результатами обрахунку турнірів, проведених в Україні за період з 1 січня по 31 березня 2016 року. 
 
 
31 березня 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 квітня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2851).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2765).  Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 8 шахістів України: Павло Ельянов (2765), Руслан Пономарьов (2712), Василь Іванчук (2710), Антон Коробов (2695),    Юрій Криворучко (2692),  Олександр Арещенко (2674), Олександр Моісеєнко (2667),  Захар Єфіменко (2665).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2561), Анна Музичук (2555), Наталя Жукова (2489), Анна Ушеніна (2450), Інна Гапоненко (2408), Тетяна Василевич (2367). 
У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник.
У сотні найсильніших дівчат п'ятеро українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра, Олена Мартинкова та Ірина Барчук.  
 
 
31 березня 2016 р.

...... До уваги учасників фіналу чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
Пропонуємо до уваги регламент проведення чемпіонату.
 
 
29 березня 2016 р.

...... Рішення Виконкому ФШУ  від 28.03.2016 (шляхом опитування):

1. Відсторонити Герасименюка  Михайла від участі в офіційних змаганнях з шахів в Україні до розгляду на найближчому очному засіданні Виконкому ФШУ .
2. Виконавчій дирекції ФШУ - довести це  рішення до  осередків ФШУ та спільно з юридичною комісією ФШУ підготувати відповідні матеріали  стосовно інциденту на Меморіалі М.В. Шелеста -2016  для розгляду на  засіданні  Виконкому ФШУ.
 
 
28 березня 2016 р.

...... У Києві пройшов традиційний, вже 26-й, шаховий фестиваль “Київська весна на Оболоні”, незмінним організатором якого є Сергіій Юрійович Шистарьов.
До програми фестивалю входила низка дитячих турнірів у різних вікових категоріях в особисто-командному заліку, а також опен-турніри з класичних та блискавичних шахів.
 
 
25 березня 2016 р.

......
Федерація шахів України та федерація шахів Житомирської області щиро вітають відомого дитячого тренера, педагога, суддю національної категорії Новофастовського Леоніда Мойсейовича із знаменною датою – 85-річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, довголітнього служіння улюбленій справі.

 
 
21 березня 2016 р.

...... Чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 18 років.

У Херсоні проходить чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат віком до 18 років. У турнірі з класичних шахів (19-26 березня) змагаються 37 юнаків та 23 дівчини з багатьох регіонів України.
 
 
21 березня 2016 р.

......
19 березня 2016 року вихованцю київських шахів, заслуженому тренеру Грузинської РСР і СРСР, шаховому літератору і коментатору, міжнародному гросмейстеру Едуарду Юхимовичу Гуфельду (1936-2002 рр.) виповнилося би 80 років.
 
 
16 березня 2016 р.

...... У Львові пройшов представницький міжнародний турнір "Банк Львів опен-2016".

Не встиг ще завершитися львівський матч на першість світу серед жінок, як місто Лева, продовжуючи свої шахові традиції, провело представницький міжнародний шаховий фестиваль «Банк Львів опен-2016», в якому загалом взяло участь 550 шахістів з 10 країн світу, у т.ч. 22 міжнародних гросмейстера.
Рідкісну стабільність виявили перші два призери головних фестивальних турнірів з бліцу та рапіду. В обох турнірах переміг чемпіон світу 2014 року серед юнаків до 18 років гросмейстер Олександр Бортник з Миколаєва, який у рапіді набрав 9 очок з 11, а у бліц-турнірі - 10,5 очок з 13. Друге місце, з відставанням у пів-очка як у бліці, так і в рапіді, посів чемпіон України минулого року львівський гросмейстер Андрій Волокитін.
 
 
14 березня 2016 р.

......
Хоу Іфань - переможниця матчу за звання чемпіонки світу.

Дев’ята партія матчу між Марією Музичук та Хоу Іфань закінчилась перемогою китайської шахістки. Таким чином матч завершився із рахунком 6-3 на користь Хоу Іфань, яка у підсумку і стала чемпіонкою світу.
 
 
10 березня 2016 р.

...... Інна Гапоненко - переможниця турніру в Казахстані.

Інна Гапоненко здобула перемогу у жіночому турнірі зі швидких шахів “II Кубок Акіма Павлодарської Області”. Українська шахістка здобула 6 очок з 9-ти, що дозволило їй розділити 1-3 місця та стати переможницею за додатковими показниками.

Наші вітання переможниці турніру!

 
 
8 березня 2016 р.

......

Дорогі українські шахістки!

Щиро вітаємо вас із чудовим святом весни - Міжнародним жіночим днем!
Бажаємо вам гарного весняного настрою, тепла, любові, успіхів у шахових та життєвих справах!


Федерація шахів України.

 
 
6 березня 2016 р.

...... Меморіал Володимира Петрова в Юрмалі - швидкі шахи.

В Юрмалі фінішував Меморіал Володимира Петрова зі швидких шахів, в якому взяли участь 129 шахістів з 19 країн.
Приємно відзначити, що друге місце посів українець Василь Іванчук , який із 9-ма очками з 12 можливих розділив 1-4 місця, поступившись переможцю, голландцю Ван Велі, за додатковими показниками.
Наші вітання срібному презеру турніра!

 
 
5 березня 2016 р.

...... Меморіал Володимира Петрова в Юрмалі.

В Юрмалі в п'ятий раз стартував традиційний Меморіал Володимира Петрова з швидких шахів, в якому беруть участь 129 шахістів з 19 країн, в т.ч. 37 володарів і володарок вищого шахового звання, включаючи наших гросмейстерів В.Іванчука і О.Бортника.
Цьому змаганню передував бліцтурнір, який одноосібно виграв, набравши 9 очок, юний український гросмейстер Олександр Бортник. Він випередив на пів-очка І.Коваленка (Латвія) і на очко ще 8 іменитих учасників, включаючи Н.Вітюгова (Росія), А.Широва (Латвія), А.Найдіча (Азербайджан), Л.ван Велі (Нідерланди) та ін.
Наші вітання переможцю бліц-турніра!

Результати: БліцРапід
 
 
5 березня 2016 р.

......
Заслуженому тренеру України,
сеньору-тренеру ФІДЕ,
міжнародному гросмейстеру,
В.Б.Тукмакову

Шановний Володимире Борисовичу!

Федерація шахів України щиро вітає Вас із знаменним ювілеєм – 70-річчям із дня народження!
Ви, легендарний український шахіст, відомий тренер і талановитий літератор, володар унікального досягнення – звання триразового чемпіона Всесвітньої шахової олімпіади у складі збірної СРСР у 1984 р. та двічі як тренер чоловічої збірної України у 2004 та 2010 рр., переможець та призер численних змагань найвищого рівня, все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри в Вашій рідній Одесі, Україні та в усьому світі.
Ваша відданість справі, високий професіоналізм, принциповість, ерудиція принесли Вам заслужену повагу української та міжнародної шахової спільноти.
Приміть, шановний ювіляре, наші побажання міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.
З щирою повагою
Федерація шахів України

 
 
3 березня 2016 р.

...... Руслан Пономарьов - третій призер турніру з баскских шахів на Елітних Інтелектуальних Іграх.

У Китаї закінчилися шахові змагання у рамках І Елітних Інтелектуальних Ігор. В останній дисципліні - баскских шахах (суперники грають один з одним одночасно на двох дошках білим та чорним кольорами) Руслан Пономарьов із 6 очками поділив 2-5 місця і став у підсумку бронзовим призером. Нагадаємо, що Пономарьов також виборов “срібло” рапід-турніру цих змагань.

Наші вітання призеру змагань!
Підсумкова таблиця
 
 
1 березня 2016 р.

...... Урочисте відкриття матчу за світову шахову корону.

Сьогодні у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулося урочисте відкриття матчу за звання чемпіонки світу з шахів між Марією Музичук та Хоу Іфань. На честь відкриття Чемпіонату відбувся святковий концерт. Також до учасниць чемпіонату та прихильників шахів із привітальними промовами звернулись поважні гості - віце-президент ФІДЕ Георгіос Макропулос, мер Львова Андрій Садовий, президент ФШУ Віктор Капустін.
 
 
29 лютого 2016 р.

...... Чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років.

У Львові розпочався чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років. До готелю «Волтер» з’їхалось 94 спортсмени з різних куточків України.
Серед них 6 майстрів спорту України. Представлені спортсмени з 16 областей України та м.Київ.
 
 
29 лютого 2016 р.

...... ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 березня 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2851).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2765).  Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 8 шахістів України: Павло Ельянов (2765), Антон Коробов (2713),  Руслан Пономарьов (2712), Василь Іванчук (2710),  Юрій Криворучко (2692), Олександр Арещенко (2674), Олександр Моісеєнко (2668),  Захар Єфіменко (2660).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2563), Анна Музичук (2555), Наталя Жукова (2489), Анна Ушеніна (2450), Інна Гапоненко (2406), Тетяна Василевич (2367). 
У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник.
У сотні найсильніших дівчат п'ятеро українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра, Олена Мартинкова та Ірина Барчук. 
 
 
29 лютого 2016 р.

...... Шаховий турнір на кубок НВК «Домінанта» – 2016.

26 лютого у навчально-виховному комплексі «Домінанта» у 5-й раз відбувся щорічний командний турнір з блискавичних шахів на Кубок «Домінанти». Під час урочистого відкриття від Міністерства молоді та спорту України учасників змагань привітав директор Департаменту з фізичної культури та неолімпійських видів спорту В.Г.Стеценко, який зачитав вітального листа від заступника Міністра Міністерства молоді та спорту України Ярослава Войтовича.
Під прискіпливим наглядом головного судді, міжнародного арбітра О.Г.Товчиги 6 команд за коловою системою на протязі декількох годин з’ясовували між собою шахові відносини.
В результаті, вигравши усі матчі, переможцем стала команда НВК «Домінанта». Друге місце – за командою ШК Міноборони України, а трете – у команди «Журналісти». 4 та 5 місця поділили команди народних депутатів «Верховна Рада України» та лікарів «Ескулап», залишивши на 6-му місці юну команду дитячого шахового центру «Десантник».
На церемонії закриття віце-президент та виконавчий директор ФШУ Ю.П.Гнип вручив Кубок НВК «Домінанта» капітану команди-переможниці, учню 8-а класу, майстру ФІДЕ Кирилу Шевченко.
Федерації шахів України та Києва висловлюють щиру вдячність колективу НВК «Домінанта» (директор - заслужений працівник освіти України С.В.Уфімцева, керівник шахового клубу Т.Ф.Лазарєва) за багаторічну підтримку, розвиток та популяризацію шахів.
 
 
27 лютого 2016 р.

...... Руслан Пономарьов - другий призер рапід-турніру на Елітних Інтелектуальних Іграх.

У Китаї закінчився турнір зі швидких шахів у рамках Елітних Інтелектуальних Ігор. По 5 очок з 7 можливих здобули Руслан Пономарьов та Шахріяр Мамедьяров. У плей-офф кращим виявився Мамедьяров, а Пономарьов, відповідно, посів підсумкове друге місце.
Наші вітання срібному призеру!
Привітання від МінмолодьспортуПідсумкова таблиця
 
 
25 лютого 2016 р.

...... У Китаї стартують І Елітні Інтелектуальні Ігри.

Завтра у Китаї відкриваються І Елітні Інтелектуальні Ігри, до програми яких зокрема входять і шахові турніри - зі швидких шахів, бліц-турнір та турнір із баскских шахів.
Серед учасників змагань троє представників України. В опен-турнірі зіграють Василь Іванчук та Руслан Пономарьов, а в жіночому - Анна Ушеніна. Змагання, які проводятся замість Всесвітніх Інтелектуальних Ігор і мають той самий статус, триватимуть до 3 березня.
 
 
24 лютого 2016 р.

...... Претендентка на світову шахову корону Хоу Іфань прибула до Львова.

Сьогодні ввечері до Львова прибула учасниця матчу за звання чемпіонки світу з шахів Хоу Іфань, яка побореться за титул з Марією Музичук.
Урочисте відкриття чемпіонату відбудеться 1 березня у Львівському театрі опери та балету, а безпосередньо ігрові баталії розпочнуться 2 березня.
 
 
20 лютого 2016 р.

...... Підсумки Cappelle la Grande - 2016.

У Франції закінчився традиційний, вже 32-й за ліком, турнір Cappelle la Grande, у якому взяли участь більш ніж 500 шахістів, в тому числі 15 представників України. Перемогу із 7,5 очками з 9 можливих здобув американець Гата Камський.
Кращим серед наших шахістів став Андрій Вовк, який, маючи лише на пів-очка менше ніж переможець, розділив місця з 2 по 8 і за додатковими показниками став п’ятим.
 
 
18 лютого 2016 р.

...... Міжнародний фестиваль, присвячений пам’яті «Небесної сотні».

19 лютого у Луцьку стартує 3-й Міжнародний шаховий фестиваль, присвячений пам’яті «Небесної сотні».
До програми фестивалю входять турніри з блискавичних (19 лютого) та швидких (20-21 лютого) шахів. У бліц-турнірі змагатимуться більш ніж 250 шахістів, серед яких 9 гросмейстерів. У змаганнях зі швидких шахів зустрінуться близько 300 гравців, у тому числі 11 гросмейстерів.
У фестивалі беруть участь представники восьми країн.
 
 
7 лютого 2016 р.

...... Антон Коробов - бронзовий призер “Moscow-open 2016”.
На “Moscow-open 2016” (турнір “А”) найкращим серед українських шахістів став Антон Коробов, який із 7 очками з 9 можливих поділив місця з 3 по 9 і у підсумку, за додатковими показниками, посів призове 3 місце. Усі результати
Наші вітання бронзовому призеру!
 
 
4 лютого 2016 р.

...... Анна Музичук - краща серед жінок на "Gibraltar-Masters-2016"!

У Гібралтарі пройшов один з найпрестижніших світових шахових фестивалів, головний турнір якого «Мастерс» зібрав 257 учасників з 51 країни, в тому числі 83 гросмейстери, 10 з яких мали рейтинг понад 2700. Від України грали, головним чином, представниці прекрасної статі, які входять до складу національної жіночої команди - Марія і Анна Музичук, Наталія Жукова та Інна Гапоненко.
Найуспішніше з них виступила Анна Музичук, яка в цьому суперопені з 7 очками з десяти, поділивши в загальному заліку місця з 9 по 23, зайняла чисте перше місце серед жінок.
А загальне перше місце посів Накамура (США). Він виборов перемогу на тай-брейку в «армагедоні» у Вашьє-Лаграва (Франція), який, як і американець, набрав у турнірі 8 очок.
Наші вітання володарці 1-го жіночого призу!

 
 
31 січня 2016 р.

...... У Вейк-ан-Зеє (Нідерланди) завершився один з найсильніших у світі колових турнірів (турнір «А»), в якому брав участь володар найвищого міжнародного рейтингу серед українських шахістів Павло Ельянов. Вигравши в заключному турі у чеського гросмейстера Д.Навари, українець з 7 очками поділив 4-6 місця з американцем Веслі Со і голландцем Анішем Гірі. Цей результат дозволив Павлу з рейтингом 2762,7 піднятися на 12-е місце в поточному рейтинг-листі ФІДЕ та обійти при цьому свого колишнього співвітчизника Сергія Карякіна, який грав в цьому ж турнірі.
А переміг у п’яте чемпіон світу Магнус Карлсен, який набрав 9 очок у 13 партіях; на очко відстали американець Ф.Каруана і Дін Ліжень (Китай).
 
 
31 січня 2016 р.

FIDE ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 лютого 2016 року.
Очолює список чемпіон світу Магнус Карлсен (Норвегія, 2844).
Рейтинг-лист шахістів України очолює Павло Ельянов (2760), який посідає 13 місце. Четверо українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище. У світову сотню входять 8 шахістів України: Павло Ельянов (2760), Руслан Пономарьов (2712), Василь Іванчук (2710), Антон Коробов (2710), Юрій Криворучко (2694), Олександр Арещенко (2675), Олександр Моісеєнко (2673), Захар Єфіменко (2663).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2554), Анна Музичук (2537), Наталя Жукова (2484), Анна Ушеніна (2450), Інна Гапоненко (2393), Тетяна Василевич (2380).
У списку ста найсильніших юнаків двоє українців: Ілля Нижник та Олександр Бортник.
У сотні найсильніших дівчат п'ятеро українок: Юлія Осьмак, Наталія Букса, Марія Танцюра, Олена Мартинкова та Ірина Барчук.
 
 
24 січня 2016 р.

......
Наталю Жукову нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня!

Указом Президента України з нагоди Дня Соборності України чемпіонку Європи з шахів 2015 року серед жінок міжнародного гросмейстера Наталію Жукову нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня.


Наші щирі вітання!

 
 
19 січня 2016 р.

......

Заслуженому тренеру СРСР,
чемпіону Європи та Всесвітньої
шахової олімпіади у складі збірної СРСР,
дворазовому чемпіону України,
міжнародному гросмейстеру Г.П.Кузьміну


Шановний
Геннадію Павловичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 70-річчям з дня народження.
Ми знаємо Вас як одного з найсильніших шахістів світу та Радянського Союзу 70-80 рр. минулого сторіччя, яскраву особистість, легендарного шахіста та видатного тренера, чиї блискучі перемоги в численних змаганнях найвищого рівня та світові здобутки Ваших вихованців принесли Вам славу й пошану в національних та міжнародних шахах.
Своїми відданістю справі, високим професіоналізмом, скромністю та ерудицією Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості в Україні та за її межами.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.
З щирою повагою Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
 
 
16 січня 2016 р.

...... У Делі (Індія) закінчився турнір "Делі-опен".
У гросмейстерському турнірі "А" взяли участь 5 українських гросмейстерів. Перед останнім 10-м туром троє з них - Ю.Солодовніченко, В.Сівук і В.Неверов з 7 очками ділили 3-5 місця, відстаючи на пів-очка від угорця А.Цебе і на очко від І.Попова. Виграш Неверова в останньому турі у Попова дозволив харків'янину наздогнати російського гросмейстера, який лідирував весь турнір. Нічия Сивука з Цебе залишила нашого молодого гросмейстера на 4-му місці, а угорцеві дала можливість приєднатися до розподілу першого місця. Додаткові показники зберегли І.Попову лідерство, А.Цебе залишили другим, В.Неверова - третім призером. Програш Ю.Солодовніченко в останньому турі відкинув його на 12 місце. П'ятий наш учасник В.Вернадський набрав 6,5 очок.
Наші поздоровлення бронзовому призеру!

 
 
12 січня 2016 р.

......
Інтерв'ю з родиною Музичук.

Напередодні матчу за світову шахову корону Петро Марусенко поспілкувався з батьками та тренерами сестер Музичук про підготовку до матчу Марія Музичук - Хоу Іфань і не лише про це...


 
 
6 січня 2016 р.

......
На сервері Міжнародної федерації заочних шахів ICCF розпочався товариський матч Україна-Австралія на 45 дошках, по дві партії між суперниками. Матч організований Федерацією заочних шахів України та Лігою заочних шахів Австралії.
Подробиці заочних змагань на сайті ФЗШУ.
 
 
3 січня 2016 р.

...... Андрій Вовк - переможець турніру TV2 Chess International.

Гросмейстер Андрій Вовк із 6,5 очками з 9 став переможцем турніру TV2 Chess International у Фагернесі (Норвегія).
На пів-очка менше здобув Юрій Вовк, який поділив місця з 2 по 5 і у підсумку посів третю сходинку.

Наші вітання переможцю та призеру!
 
 
1 січня 2016 р.

...... Новий національний рейтинг-лист.

Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист шахістів України на 1 січня 2016 року за результатами обрахунку турнірів, проведених в Україні за період з 1 жовтня по 31 грудня 2015 року.
 

© Федерація шахів України (2003-2024 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!