• Архів 2019 р.
 

 
31 грудня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 січня 2020 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2698), Антон Коробов (2685), Юрій Криворучко (2685), Олександр Арещенко (2678), Ілля Нижник (2662), Андрій Волокитін (2660), Павло Ельянов (2650).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2552), Анна Музичук (2539), Анна Ушеніна (2416), Наталя Букса (2403), Інна Гапоненко (2396), Юлія Осьмак (2394).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен, Платон Гальперін.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Олена Мартинкова та Надія Шпанко. 
 
 
30 грудня 2019 р.

......
На фото: Анна Музичук
Анна Музичук - срібна призерка чемпіонату світу з бліцу серед жінок.
У 17 турах Анна набрала 12,5 очок, що на пів-очка менше, ніж у чемпіонки Катерини Лагно і так само на пів-очка більше за здобуток бронзової призерки Тань Чжуньі.
У чемпіонаті з рапіду А.Музичук фінішувала на 6 місці (8,5 очок з 12), сьомою з тією ж кількістю очок стала Марія Музичук.
Окрім Анни та Марії Музичук у чемпіонатах брали участь ще 7 українок: А.Ушеніна, І.Гапоненко, Н.Букса, Ю.Осьмак, Н.Жукова, Є.Долуханова, І.Барчук.
У чемпіонатах серед чоловіків від України виступали лише троє - Антон Коробов, Олександр Зубов та Ельдар Гасанов. Найкращий результат - 9 місце в рапіді Антона Коробова.
Вітаємо Анну зі срібною нагородою!

 
 
27 грудня 2019 р.

......
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №952/2019
Про відзначення державними нагородами України членів національної збірної команди України на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх 2019 року За досягнення високих спортивних результатів на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх 2019 року в Італійській Республіці, виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України постановляю:
Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня
БАКЛАНОВУ Тетяну Германівну — чемпіонку та срібну призерку з шахів
Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня
ГОНЧАР Світлану Яківну — чемпіонку з шахів
ЛЯНГУЗОВУ Аліну Євгенівну — чемпіонку з шахів
MИPOHEHKO Наталю Владиславівну — чемпіонку з шахів
ОСИПОВУ Альону Володимирівну — чемпіонку з шахів
РУДЕНКО Інгу Едуардівну — чемпіонку з шахів
Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня
KOBAЛEHKA Володимира Миколайовича — тренера з шахів
НІКОЛАЄВА Леоніда Вікторовича — тренера з шахів
Нагородити медаллю «За працю і звитягу»
ЯВОРОВСЬКОГО Валерія Олексійовича — тренера з шахів

 
 
27 грудня 2019 р.

......
Федерації шахів України та Харківської області з глибоким сумом повідомляють, що на 74-му році пішов з життя один з найстаріших та найактивніших учасників численних змагань у рідній Харківщині, в Україні та зарубіжжі, член комісії з любительских та ветеранських шахів ХОФШ, кандидат у майстри спорту Варченко Григорій Іванович та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким.
 
 
26 грудня 2019 р.

......
На фото: Команда України
Українська жіноча команда з шахів у складі національної збірної України у змаганнях на ХІХ зимовій Дефлімпіаді у італійському місті Кьявенна виборола золоті медалі.
У складі команди - Тетяна Бакланова, Наталя Мироненко, Світлана Гончар, Альона Осипова, Аліна Лянгузова, Інга Руденко. Тренер команди - Леонід Ніколаєв.
Крім того, в активі українських шахістів - срібна медаль Тетяни Баклановоі у бліці.
 
 
25 грудня 2019 р.

......
На фото: Переможці рапід-турніру
У м Харкові пройшов Кубок України зі швидких шахів і бліцу серед ветеранів.
У змаганнях взяли участь 68 шахістів-ветеранів (1969 р.н. і старші) з 13 міст України, в тому числі 4 міжнародних майстри, 3 майстри спорту і 9 кандидатів у майстри.
У швидких шахах переміг міжнародний майстер з Харкова Олександр Алексіков, на другому місці майстер спорту України Віктор Твердохлібов (Полтава), третє місце зайняв міжнародний майстер Василь Стець (Одеса).
У бліц-турнірі впевнену перемогу здобув кандидат в майстри Володимир Черних (Київ), друге місце зайняв міжнародний майстер Олександр Алексік (Харків), третє місце в активі майстра спорту України з Одеси Олега Мілютіна.
У командному заліку перемогла команда Харківської області, на другому і третьому місцях федерації шахів Полтавськоїта Одеської областей.
Вітаємо переможців та призерів!
 
 
24 грудня 2019 р.

...... У м.Дніпро фінішував міжнародний шаховий турнір на Кубок голови міської шахової федерації.
У турнірі за участі 10 шахістів (3 гросмейстери, 6 міжнародних майстрів) переміг гросмейстер з України Дмитро Максимов, в активі якого 7 очок, стільки ж очок та друга позиція у міжнародного майстра з Молдови Сергія Ведмедюка, третє місце з 5,5 очками посів міжнародний майстер Сергій Павлов (Україна).
 
 
21 грудня 2019 р.

...... Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту спільно з Федерацією шахів України та громадською організацією «Спортивний клуб «Інтелект, Краса, Сила столиці України» проводять шаховий фестиваль у Верховній Раді України.
У турнірі брали участь команди народних депутатів України, помічників-консультантів народних депутатів України, працівників Апарату Верховної Ради України та представників засобів масової інформації.
У програмі фестивалю відбувся сеанс одночасної гри з Юлією Осьмак та Ігорем Самуненко.
 
 
19 грудня 2019 р.

......
На фото: Н.Жукова та Є.Штембуляк
88-й чемпіонат України серед чоловіків.
79-й чемпіонат України серед жінок.

Чемпіоном України серед чоловіків став Євген Штембуляк - 7 очок, “срібний” призер - Юрій Криворучко - 6,5, 5,5 очок та “бронза” в активі Андрія Волокітіна.
Чемпіонка України серед жінок - Наталя Жукова - 7 очок, друге місце із результатом також 7 очок посіла Юлія Осьмак, третьою фінішувала Олена Мартинкова - 5 очок.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

9 тур (чол.): Височін-Волокитін 0.5:0.5; Бернадський-Моісеєнко 0.5:0.5; Ельянов-Кузубов 0.5:0.5; Криворучко-Ковчан 1:0; Голубка-Штембуляк 0:1;
9 тур (жін.): Мартинкова-Цирульник 0.5:0.5; Гребенщикова-Бердник 0.5:0.5; Должикова-Осьмак 0:1; Жукова-Рахмангулова 0.5:0.5; Долуханова-Бабій 1:0;
Підсумкове становище:
Чоловіки: Штембуляк-7; Криворучко-6,5; Волокитін-5,5; Моісеєнко-4,5; Ельянов-4; Кузубов-4; Височин-4; Бернадський-3,5; Ковчан-3,5; Голубка-2,5.
Жінки: Жукова-7; Осьмак-7; Мартинкова-5; Бердник-5; Гребенщикова-5; Цирульник-4; Долуханова-3,5; Рахмангулова-3; Должикова-3; Бабій-2,5.
 
 
18 грудня 2019 р.

...... Федерації шахів України та Дніпропетровської області щиро вітають зі знаменним ювілеєм одну з провідних шахісток України 60-80 рр. минулого сторіччя, чемпіонку України 1973 року та неодноразову призерку жіночих чемпіонатів України, багаторазову чемпіонку Дніпропетровської області та УР ДСТ «Буревісник», дитячого тренера, доцента Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, кандидата технічних наук Єліну Олену Володимирівну та бажають їй міцного здоров’я, добра і добробуту, творчих та життєвих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.
 
 
10 грудня 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ оголошує додатковий тендер на проведення командного чемпіонату України до 16 років у 2020 році.
У зв’язку з неузгодженням м. Львовом термінів проведення командного чемпіонату України до 16 років у 2020 році, що призвело до порушення умов тендеру на проведення всеукраїнських офіційних дитячо-юнацьких  змагань у 2020 році, дитячо-юнацька комісія ФШУ оголошує додатковий тендер на проведення командного чемпіонату України до 16 років у 2020 році.
Для участі в тендері необхідно заповнити заявку та надіслати її скановану копію на е-mail: martynkov@ukr.net та rating@ukr.net.
Остаточний час подання заявки – 12.00, 14 грудня 2019 року.
Рішення щодо місця проведення чемпіонату буде прийняте дитячо-юнацькою комісією ФШУ до 16 грудня 2019 року. 
 
 
10 грудня 2019 р.

......
На фото: Пен Лі Мін
У Харкові пройшов чемпіонат України серед студентів.
За програмою чемпіонату відбулися командні змагання за участю 14 команд з 8 міст України, а також змагання в особистому заліку з рапіду та бліцу. Загальна кількість учасників чемпіонату - 60 шахістів.
У командному турнірі перемогла збірна НУК, м. Миколаїв (Пен Лі Мін, Вальковий Олександр, Шаріпов Артур, Пен Лі Лі), друге місце посіла команда ХНУРЕ, м.Харків (Бахмацький Владислав, Яременко Роман, Болдиш Максим, Кривко Олександр), третіми фінішували шахісти ХНУРЕ-2 (Лотвін Ілля, Шалімов Олександр, Камишніков Андрій, Пічієнко Марія) .
В особистому заліку у рапіді та у бліці переможцем став міжнародний майстер з Миколаєва Пен Лі Мін. Друге та треті місця в рапіді відповідно посіли Котляр Олексій (Харків) та Малануха Маргарита (Київ).
У бліц-турнірі друге місце в активі Мосейка Андрія (Київ), третім фінішував Вальковий Олександр (Миколаїв).
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
9 грудня 2019 р.

...... 88-й чемпіонат України серед чоловіків.
79-й чемпіонат України серед жінок.
Сьогодні у Луцьку відбудеться відкриття фіналу особистого чемпіонату України серед чоловіків та фіналу особистого чемпіонату України серед жінок 2019 року.
Ігрові дні - з 10 по 19 грудня, початок турів о 15-00 (останній тур - о 12-00), 15 грудня - вільний день.
 
 
9 грудня 2019 р.

...... Премія ім. Є.М.Созонова для дітей-шахістів.
Відкрито прийом заявок на участь у конкурсі на отримання Премії ім. Є.М. Созонова Всеукраїнського благодійного фонду “Дитячі шахи” у 2019 році.Цього року Премія видається у двох категоріях та становить:
- у віковій категорії від 10 до 13 років – 10 000 гривень;
- у віковій категорії від 14 до 16 років – 10 000 гривень.
 
 
8 грудня 2019 р.

...... Чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років.

Чемпіонат України з шахів серед юніорів до 20 років (класичні, швидкі шахи та бліц) проходитиме у м. Краматорськ з 11 (день приїзду) по 22 лютого 2020 року.
 
 
4 грудня 2019 р.

...... Кубок України з шахів серед ветеранів проводиться з 20 по 22 грудня 2019 року у м. Харкові за адресою: пр. Людвіга Свободи, 51-б, гуртожиток №8 ХНУРЕ у приміщенні ШШК «Шахрад» Харківського національного університету радіоелектроніки.
Змагання проводяться окремо з рапіду та бліцу за швейцарською системою у 9 турів (рапід) та 11 турів (бліц).
 
 
4 грудня 2019 р.

...... Ветеранська комісія ФШУ вітає багаторічного очільника ветеранської комісії федерації шахів Одеської області, постійного учасника ветеранських змагань, чемпіона України серед ветеранів, чудового організатора Моісея Григоровича Хазанкіна з 75-річчям від дня народження та бажає йому міцного здоров’я, натхнення, багаторічної активної та плідної діяльності.
 
 
3 грудня 2019 р.

......
На фото: UKR Chess Stars
Змаганнями з блискавичної гри у Таллінні (Естонія) завершився чемпіонат Європи з рапіду та бліцу серед юнаків та дівчат. В останній день змагань українці здобули дві золотих медалі та одну срібну:
Анастасія Дубовик - 1 місце (дівчата до 14 років);
Анастасія Гнатишин - 1 місце (дівчата до 10 років);
Олексій Карвацький - 2 місце (юнаки до 10 років).

2 грудня пройшов командний чемпіонат Європи з рапіду. В категорії до 10 років українська команда у складі Теймур Токтомушев, Олексій Карвацький, Максим Дубневич та Анастасія Гнатишин здобули срібло чемпіонату.
А розпочався чемпіонат змаганнями зі швидких шахів, в яких українські шахісти вибороли чотири медалі:
Марія Манько - 2 місце (дівчата до 12 років;
Дубневич Максим - 2 місце (юнаки до 10 років);
Нєженцев Кирило - 2 місце (юнаки до 8 років);
Величко Софія - 2 місце (дівчата до 8 років).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!
 
 
2 грудня 2019 р.

...... Завтра у Монако стартує другий етап жіночого Гран-Прі ФІДЕ.
Серед 12 учасниць українки Анна та Марія Музичук.
Змагання проходитимуть 3-14 грудня (9 грудня - день відпочинку).
 
 
1 грудня 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ представляє списки учасників чемпіонатів України 2020 року серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 12, 14 та 16 років.
Списки учасників: до 12 років | до 14 років | до 16 років

 
 
1 грудня 2019 р.

......
На фото: Василь Іванчук
Василь Іванчук став переможцем престижного турніру у Загребі (Хорватія).

В 11 турах український гросмейстер набрав 7,5 очок і на пів-очка випередив найближчих переслідувачів М.Босіочича, Е.Бакро, Г.Мелкумяна.
 
 
1 грудня 2019 р.

...... У Талліні стартував чемпіонат Європи з рапіду та бліцу серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 8,10, 12, 14, 16 та 18 років.
Серед учасників 35 представників України.
 
 
1 грудня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 грудня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2690), Юрій Криворучко (2675), Олександр Арещенко (2675), Антон Коробов (2668), Юрій Кузубов (2667), Павло Ельянов (2663), Ілля Нижник (2660).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2559), Анна Музичук (2537), Анна Ушеніна (2416), Наталя Букса (2403), Інна Гапоненко (2396), Юлія Осьмак (2388).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Євген Штембуляк, Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Олена Мартинкова та Надія Шпанко. 
 
 
28 листопада 2019 р.

...... Особисті чемпіонати Європи з рапіду та бліцу серед жінок у Монако.
Україну представлятимуть: Анна та Марія Музичук, Інна Гапоненко, Наталя Букса, Ольга Бабій, Юлія Осьмак, Наталя Жукова, Євгенія Долуханова, Ірина Петрова.
30 листопада пройде чемпіонат світу з бліцу, а 30 листопада та 1 грудня - з рапіду.
 
 
23 листопада 2019 р.

......
На фото: Вадим Шишкін
У Бухаресті фінішував чемпіонат світу серед сеніорів.

Приємно відзначити, що у віковій категорії 50+ чемпіоном світу став представник України Вадим Шишкін із результатом 9 очок з 11 можливих - 7 перемог, 4 нічиї та жодної поразки!
Друге місце посів В. Неведничий (Румунія), третє - І. Морович (Чилі).
Загалом у цій віковій категорії взяли участь 138 шахістів з 44 країн, у тому числі 7 представників України. Ще троє українських шахістів змагались у турнірі 65+.
Вітаємо Вадима Шишкіна з перемогою!

 
 
23 листопада 2019 р.

...... У м. Івано-Франківську розпочинається півфінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 16 років.
Змагання пройдуть у 9 турів з 23 листопада по 1 грудня 2019 р.
 
 
22 листопада 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ оголошує додатковий тендер на проведення офіційних дитячо-юнацьких змагань у 2020 році.

Для участі в тендері необхідно заповнити заявку та надіслати її скановану копію на е-mail martynkov@ukr.net та rating@ukr.net.
Остаточний час подання заявки – 12.00, 24 листопада 2019 року.
Рішення щодо місць проведення змагань буде прийматися на скайп-конференції дитячо-юнацької комісії ФШУ 24 листопада 2019 року.
Список змагань:
• Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 14 років – фінал;
• Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 12 років – фінал;
• Командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 12 років.
Мінімальний заявочний призовий фонд для фіналів 15 тис. грн. За два тижня після затвердження місця проведення змагань, організатор зобов'язаний узгодити з ДЮК дати проведення, а не пізніше ніж за місяць до початку змагань – надати інформацію з точною адресою місця проведення, варіантами проживання, контактами відповідальних осіб, узгодити програму проведення змагань. В разі відсутності відповідної інформації від організатора, ДЮК має право змінити місце проведення чемпіонату.
 
 
20 листопада 2019 р.

......
На фото: Церемонія нагородження
У Харкові відбувся турнір юних чемпіонів.

Десять провідних юних шахістів зіграли в круговому турнірі (9 турів, контроль часу - по 3 хвилини кожному учаснику на партію з додаванням 2 секунд на хід, починаючи з першого).
Переможцем турніру став Дмитро Бондар із результатом 7,5 очок, 7 очок та “срібло” в активі Дмитра Кушка, “бронзовим” призером став Тихон Черняєв із результатом 6,5 очок.
 
 
19 листопада 2019 р.

...... Оголошений конкурс на вручення щорічної премії "Диво Дитина".
У 2019 році другу премію здобув харків'янин Тихон Черняєв.

Сайт: http://divo-dutuna.com

Правила подання документів
 
 
18 листопада 2019 р.

...... З 12 по 15 листопада 2019 року у м. Чернівці проведено Всеукраїнський семінар підвищення кваліфікації суддів з шахів.
До участі у роботі семінару були запрошені представники усіх регіонів України. У роботі семінару взяли участь 27 слухачів та 2 лектора з 11 регіонів України.
Читати лекції було доручено голові президії колегії суддів ФШУ, міжнародному арбітру, лектору ФІДЕ Товчизі О.Г. та міжнародному арбітру, міжнародному організатору, першому віце-президенту ФШУ Гнипу Ю.П.
 
 
17 листопада 2019 р.

......
На фото: представниці української команди
У Чорногорії фінішував Кубок Європейських клубів.

У жіночій секції друге місце посіла команда “Шахова федерація Києва”, до складу якої увійшли Марія та Анна Музичук, Юлія Осьмак, Інна Гапоненко та міжнародний майстер з Казахстану Жансая Абдумалік.
Перше місце посіла грузинська команда “Нона”, третіми стали шахістки з команди “Cercle d`Echecs” (Монте-Карло) 
 
 
12 листопада 2019 р.

......
На фото: Лауреати змагань
У Вінниці фінішували півфінали серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
За результатами змагань у фінал чемпіонату України до 14 років потрапили юнаки: Біловол Богдан, Прокоф'єв Валентин, Келеберда Тимур, Луцько Артем, Нагорний Ігор, Тобак Михайло, Матвієнко Михайло, Кучер Костянтин та дівчата: Дубовик Анастасія, Грига Дарина, Григорчук Катерина, Петренко Марина, Осмоловська Євгенія, Ломакіна Анжеліка та Басова Поліна.
Наші вітання!

 
 
12 листопада 2019 р.

...... 12 листопада 2019 року видатному українському гросмейстеру, одному з найсильніших шахістів світу 60-х – початку 70-х років минулого сторіччя, дворазовому чемпіону України, триразовому чемпіону Радянського Союзу, дворазовому переможцю Всесвітніх шахових олімпіад та командних чемпіонатів Європи у складі збірної СРСР, учаснику трьох міжзональних турнірів, заслуженому майстру спорту, тренеру, шаховому журналісту  Леоніду Захаровичу Штейну  (12.11.1934, Кам'янець-Подільський - 04.07.1973, Москва) виповнилось би 85 років.
Він назавжди у наший пам’яті.
 
 
9 листопада 2019 р.

......
На фото: Антон Коробов
Блискучу перемогу в Бухаресті на етапі Grand Chess Tour, на якому в рапіді (з подвійним нарахуванням очок) виступала практично майже вся світова шахова еліта, здобув український гросмейстер Антон Коробов. З 12 очками з 18 можливих наш шахіст на два очки випередив Л.Ароняна, А.Гірі та Ш.Мамедьярова. 5 і 6 місця з 9 очками посіли В.Ананд і С.Карякін. Ще далі з 8 очками виявилися В.Артемьєв, Ф.Каруана і Ле Куанг Льєм – 7 - 9 місця. І замкнув цю чудову десятку з 6 очками У Со. При цьому Антон виявився єдиним учасником, що не програв жодної партії!
Давно вже українські шахісти не втішали своїх уболівальників таким вражаючим результатом.
Наші вітання переможцю супертурніру!
 
 
7 листопада 2019 р.

......
На фото: У грі збірна України
Збірна України у складі Марії Бердник, Платона Гальперіна, Владислава Ларкіна, Юліана Мальованого та Даниїла Мосесова приймала участь у Всесвітній дитячій шаховій олімпіаді (до 16 років), яка проходила у м.Чорум (Туреччина) з 28 жовтня по 6 листопада 2019 року.
За підсумками змагань українська збірна посіла 6-те місце (12 командних очок; перемоги над Ісландією, Чехією, Чорногорією, Ізраїлем, Китаєм; поразки від Болгарії та Узбекистану, нічиї з Азербайджаном та Туреччиною).
 
 
2 листопада 2019 р.

......
На фото: Представники збірної України
Чоловіча збірна України - срібний призер командного чемпіонату Європи!
У Батумі щойно завершився 22 командний чемпіонат Європи серед чоловіків та серед жінок. Чоловіча збірна України у складі: Василь Іванчук, Юрій Кузубов, Андрій Волокитін, Олександр Моісєєнко, Володимир Онищук та капітан Олександр Сулипа набрала 14 очок - 6 перемог, 2 нічиї та 1 поразка, що принесло їй підсумковий другий результат.
У жіночій секції наша збірна (А.Ушеніна, І.Гапоненко, Н.Букса, Ю.Осьмак, Н.Жукова, капітан М.Бродський) здобула 6 перемог та зазнала 2 поразок і посіла четверте місце.
Вітаємо українську команду зі срібними нагородами!

 
 
1 листопада 2019 р.

...... Чемпіонат України серед студентів.
Чемпіонат проводиться з 23 по 25 листопада 2019 року в м.Харкові у приміщенні ШШК “Шахрад” Харківського національного університету радіоелектроніки.
Змагання особисто-командні. До участі допускаються студенти денної форми навчання закладів вищої освіти.
 
 
1 листопада 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 листопада 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Юрій Криворучко (2683), Василь Іванчук (2679), Олександр Арещенко (2675), Антон Коробов (2670), Ілля Нижник (2660), Павло Ельянов (2665), Юрій Кузубов (2652).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2552), Анна Музичук (2543), Анна Ушеніна (2439), Інна Гапоненко (2427), Наталя Букса (2410), Юлія Осьмак (2401).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Євген Штембуляк, Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Олена Мартинкова та Надія Шпанко.                                                         
 
 
1 листопада 2019 р.

...... Всеукраїнський семінар підвищення кваліфікації шахових арбітрів буде проведено у м. Чернівці з 12 листопаду (день приїзду - до 12.00) по 15 листопаду (день від'їзду - з 16.00). Довідки по розміщенню - Завьялов Володимир Євгенович, тел:  050 - 676 - 33 - 54, e-mail:  goapc@i.ua.
У додатку список основних та резервних учасників. Компенсація витрат по проїзду, проживанню та харчуванню буде виплачуватися тільки основним учасникам.
 
 
29 жовтня 2019 р.

...... Семінар для шахових тренерів!

м.Вінниця, 2 листопада о 15:30 в приміщенні МДЮСШ №6 своїм досвідом поділяться заслужені тренери України Микола Боднар, Роман Хаєцький та Володимир Вусатюк.
 
 
25 жовтня 2019 р.

......
На фото: Євген Штембуляк

Євген Штембуляк - Чемпіон світу серед юніорів віком до 20 років!

На чемпіонаті світу серед юніорів у віковій категорії до 20 років, який завершується в Індії, українець Євген Штембуляк упевнено пройшов всю дистанцію. Захопивши лідерство після 5 туру, Євген не відпустив його до самого кінця. Перемога в останньому турі принесла Євгенові підсумкові 9 очок з 11 можливих та “чисте” перше місце.
Варто зазначити досить представницький склад учасників - серед 78 гравців 15 гросмейстерів та 33 міжнародних майстри.
Вітаємо Євгена, його батьків та тренерів!


У чемпіонаті серед дівчат вдало виступила Марія Бердник, яка набрала 8 очок з 11 та взяла участь у розподілі 3-5 місць. У підсумку - 4 місце.
Результати: Юнаки | Дівчата
 
 
24 жовтня 2019 р.

...... Шахи в інтернеті.
Збільшується кількість шахових змагань, що проводяться у мережі інтернет, зростає їх авторитет. Так, нещодавно Збірна України з кібершахів Team Ukraine втретє виборола першість у суперфіналі Світової ліги, що відбувся на порталі шахової інтернет-спільноти Chess.com.
А невдовзі, 13 та 20 листопада, пройде командний чемпіонат Європи серед школярів з інтернет-шахів у вікових категоріях до 11 та до 17 років відповідно.
Команди складатимуться з 4 гравців - 2 хлопці та 2 дівчини (всі гравці мають бути учнями однієї школи).
 
 
23 жовтня 2019 р.

...... Завтра, 24 жовтня у м.Батумі стартують командні чемпіонати Європи.
До складу чоловічої збірної увійшли: Василь Іванчук, Юрій Кузубов, Олександр Моісеєнко, Андрій Волокітін та Володимир Онищук. Капітан Олександр Сулипа.
Склад жіночої збірної України: Анна Ушеніна, Інна Гапоненко, Юлія Осьмак, Наталя Букса, Наталя Жукова. Капітан Михайло Бродський.
Початок турів о 15:00.
 
 
21 жовтня 2019 р.

...... Фінали чемпіонатів України з класичних шахів 2019 року серед чоловіків та жінок відбудуться у м. Луцьку з 9 грудня (день приїзду) по 19 грудня 2019 р. з одним вихідним днем (15 грудня) за коловою системою серед 10 учасників(-ць) у приміщенні готелю «Україна» (вул. Словацька, 2), розташованого у центрі міста.
 
 
17 жовтня 2019 р.

......
На фото: В.Бернадський
У с.Омельник Полтавської області закінчився півфінал чемпіонату України серед чоловіків.
Перше місце із результатом 7,5 очок з 9 посів Віталій Бернадський, другим фінішував Спартак Височин - 7 очок. Четверо шахістів набрали по 6,5 очок. Кращим за додатковими показниками і, відповідно, третім призером став Олександр Ковчан.
По завершенню півфінальних змагань пройшли чемпіонати України з рапіду та бліцу. Чемпіоном з рапіду став Петро Голубка - 8 очок з 9, срібний призер - Станіслав Богданович (7,5 очок), бронза в активі Віктора Матвіїшена (7 очок).
Бліц-турнір завершився перемогою Віталія Бернадського - 8,0 очок з 9 можливих. По 7,5 очок в активі “срібного” та “бронзового” призерів Спартака Височина та Станіслава Богдановича.
Вітаємо переможців та призерів!

 
 
17 жовтня 2019 р.

...... На острові Мен триває супертурнір FIDE Chess.com Grand Swiss 2019, за участі провідних гросмейстерів світу.
Серед понад 150 учасників 10 представників України - А.Коробов, Р.Пономарьов, Ю.Криворучко, П.Ельянов, Ю.Кузубов, О.Моісеєнко, А.Волокітін, А.Вовк, З.Єфименко та А.Ушеніна.
На разі зіграно 6 з 11 турів.
 
 
17 жовтня 2019 р.

...... 17 жовтня відомому українському шахісту, тренеру, судді, організатору, майстру спорту СРСР та України, майстру ФІДЕ, п'ятиразовому чемпіону Дніпропетровської області, вихователю низки міжнародних гросмейстерів та майстрів, одному з провідних та досвідчених українських міжнародних арбітрів, колишньому голові суддівської колегії та члену Виконкому ФШУ (2002-2006 рр.)  Володимиру Піменовичу Гергелю  (17.10.1939 – 12.10.2018) виповнилось би 80 років.
 
 
14 жовтня 2019 р.

......
На фото: Віталій Сивук

Гросмейстер Віталій Сивук виграв опен-турнір Меморіалу Чигоріна.

Одразу три шахісти набрали по 7,5 очок у дев’яти турах, проте саме українця додаткові показники вивели на перше місце.
Другим фінішував гросмейстер з білорусі Олексій Александров, третім росіянин Іван Бочаров.
 
 
9 жовтня 2019 р.

......
На фото: А.Рахмангулова, Є.Долуханова
У Румунії пройшов меморіал Марії Албулець серед жінок.
У змаганнях взяли участь 16 шахісток, у тому числі й дві представниці України. Саме українки розташувались на двох верхніх щаблях турнірної таблиці.
Так Анастасія Рахмангулова у 9 турах набрала 6,5 очок і посіла перше місце.
Одразу 7 шахісток набрали по 5,5 очок, у тому числі Євгенія Долуханова, яку додаткові показники вивели на друге місце.
 
 
4 жовтня 2019 р.

......
На фото: Переможці змагань
У Харкові пройшов традиційний, XIV за ліком рапід-турнір пам'яті Володимира Савона.
У турнірі взяли участь 86 шахістів, у тому числі 3 міжнародних гросмейстери, 3 міжнародних майстри, 7 майстрів спорту України, 2 майстра ФІДЕ.
Переможцем став майстер спорту з Полтави Олексій Соловчук, другим фінішував міжнародний гросмейстер Михайло Бродський (м.Харків), на третій позиції одесит Олександр Юровських.
 
 
2 жовтня 2019 р.

...... В Індії стартував чемпіонат світу з шахів серед юнаків та дівчат до 14,16 та 18 років.

Україну в змаганнях представляють Сидоріка Владислав (опен до 18), Шпанко Надія (дівчата до 18), Білич Олексій (опен до 16) та Григорчук Катерина (дівчата до 16).
 
 
1 жовтня 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ оголошує тендер на проведення офіційних дитячо-юнацьких змагань у 2020 році.
Для участі в тендері необхідно заповнити заявку та надіслати її скановану копію на е-mail martynkov@ukr.net та rating@ukr.net.
Остаточна дата подання заявки - 20 листопада 2019 року.
Рішення щодо місць проведення змагань буде прийматися на скайп-конференції дитячо-юнацької комісії ФШУ до 1 грудня 2019 року.
 
 
1 жовтня 2019 р.

...... У Херсоні пройшли півфінали з класичних шахів серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 12 років.
Серед юнаків кращим став Михайло Подольський (Київ), який набрав 7,5 очок у 9 турах. По 7 очок набрали другий та третій призери Кирило Нестеренко (Дніпро) та Даніїл Поляков (Одеса).
Також 7,5 очок набрала переможниця дівочого півфіналу Євгенія Торопцева, на пів-очка менше у Єлизавети Марченко (обидві - Київ), “бронза” в активі Поліни Михайлець (Херсон) - 6,5 очок.
Вітаємо переможців та призерів!

 
 
30 вересня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 жовтня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2686), Антон Коробов (2679), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Криворучко (2669), Ілля Нижник (2665), Павло Ельянов (2663).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2552), Анна Музичук (2543), Анна Ушеніна (2431), Інна Гапоненко (2427), Наталя Букса (2410), Юлія Осьмак (2409).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Євген Штембуляк, Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Олена Мартинкова та Надія Шпанко.                                                         
 
 
29 вересня 2019 р.

......
На фото: Команда Вінницької обл.
У м.Дніпро фінішував командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат у віковій категорії віком до 16 років.

У чемпіонаті взяли участь 24 команди з 7 регіонів країни: Дніпропетровська, Харківська, Чернігівська, Вінницька, Херсонська, Івано-Франківська та Одеська області. Змагання проходили у трьох дисциплінах: класичні шахи, швидкі шахи та блискавична гра. 
У “класиці” перше місце посіли шахісти Вінниччини, друге місце у команди Херсонської області, третє місце посіла збірна Чернігівської області.
Дуже цікава боротьба розвернулася у швидких шахах та блискавичної грі. В обох дисціплінах перші трійки виглядають однаково - Одеська область-1, Івано-Франківська область, Чернігівська область.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
27 вересня 2019 р.

...... Федерації шахів України та Одеської області щиро вітають директора Кодимського районного шахового клубу Одеської області, ветерана спорту, організатора всеукраїнських змагань серед ветеранів Корчинського Валерія Павловича з 60-річним ювілеєм та бажають ювіляру міцного здоров'я, добробуту, успіхів у справах. 
 
 
27 вересня 2019 р.

...... У Житомирі фінішували жіночі півфінал чемпіонату України з класичних шахів, чемпіонат України з рапіду, чемпіонат України з бліцу. У “класичному” півфіналі, де шахістки виборювали право участі у фіналі чемпіонату України 2019 року, перше місце із 7,5 очками посіла Катерина Должикова, по 6,5 очок набрали Анастасія Рахмангулова, Ольга Бабій та Маріца Цирульник.
Чемпіонат України з рапіду виграла Ірина Барчук - 7,5 очок, по 7 очок в активі Катерини Должиковой та Марії Бердник.
Чемпіонкою України з бліцу стала Ольга Бабій із результатом 7,5 очок, стільки очок в активі “срібної” призерки Ірини Барчук, “бронзу” виборола Віра Тарлева (6,5 очок).
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
26 вересня 2019 р.

...... На Президентській раді ФІДЕ у Будапешті відбулось присвоєння міжнародних звань. Серед українських шахістів звання отримали: Платон Гальперін - IM, Андрій Шанковський - IМ.
Вітаємо з присвоєнням!

 
 
25 вересня 2019 р.

......
На фото: Каміла Грищенко, Платон Гальперін,
Валентин Байдецький, Марія Бердник
У м.Цахкадзор (Вірменія) фінішував перший командний чемпіонат світу з шахів серед школярів.
Вдало виступили обидві українські команди.
Команда дівчат, яку складали Марія Бердник та Каміла Грищенко стала переможницею турніру, а наші юнаки - Платон Гальперін та Валентин Байдецький - фінішувала на другій позиції.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: Дівчата | Юнаки
 
 
25 вересня 2019 р.

...... 25 вересня вихованцю українських шахів, майстру спорту СРСР, триразовому чемпіону України (1924, 1925, 1928), учаснику 5-ти фіналів чемпіонатів СРСР, шаховому композитору, переможцю 1-го чемпіонату СРСР (1929) у розділі трьохходівок Якову Семеновичу Вільнеру (25.09.1899, Одесса — 29.06.1931, Ленінград) виповнилось би 120 років.
 
 
20 вересня 2019 р.

Федерації шахів України та Тернопільської області, колегія суддів ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що на 77-му році пішов з життя національний суддя, кандидат у майстри спорту Вовчишин Іван Степанович та висловлюють співчуття рідним та близьким покійного.
 
 
17 вересня 2019 р.

...... До уваги українських шахістів! З 30 листопада (день приїзду) по 4 грудня (день від’їзду) 2019 року у м. Таллінн (Естонія) проводиться 19-й чемпіонат Європи з швидких шахів, блискавичної гри та роз’язування шахових композицій серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років.
Для участі у змаганнях необхідно до 27 жовтня 2019 року надати таку інформацію до офісу ФШУ (rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net ):
1.Прізвище, ім’я учасників та супроводжуючих осіб. 
2.Вказати вікову категорію та турніри (юнаки, дівчата).
3.Номер закордонного паспорта.
4.ID ФІДЕ, титул, рейтинг.
5.Вказати дані по розміщенню (готель, тип номера, дата заїзду та дата виїзду).
6.Необхідність надання трансферу (вказати аеропорт трансферу). Також вказати дати та час прибуття та вибуття, №№ рейсів.
7.Необхідність оформлення Естонської (Шенгенської) візи. Для цього необхідно надати скан закордонного паспорта.
Звертаємо увагу на необхідність внесення організаційного та вступного внесків та оплати готелю та трансферу безпосередньо організаторам змагання до 31 жовтня 2019 року! При наданні неповної інформації заявки розлядатися не будуть.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
18 вересня 2019 р.

...... У м. Житомирі стартував півфінал особистого чемпіонату України з класичних шахів серед жінок. Змагання пройдуть з 15 по 24 вересня.
25 - 26 вересня - чемпіонат України з швидких шахів (рапід) серед жінок.
27 вересня - чемпіонат України з блискавичних шахів (бліц) серед жінок.
 
 
14 вересня 2019 р.

......
На фото: Каміла Грищенко
Каміла Грищенко - чемпіонка світу з бліцу серед дівчат до 18 років.

У Іспанії фінішував чемпіонат світу з рапіду та бліцу у вікових категоріях до 14, 16 та 18 років.
Серед учасників були й два представники України - Каміла Грищенко у турнірі дівчат до 18 років та Григорій Овчаренко (опен до 14 років).
У чемпіонаті з бліцу Каміла Грищенко набрала 8 очок у 9 турах і впевнено, із перевагою у два очки, посіла перше місце.
У чемпіонаті світу з рапіду Каміла із 5 очками посіла 5 місце.
Вітаємо Камілу з перемогою!

Результати: Бліц | Рапід
 
 
12 вересня 2019 р.

...... Закінчився перший раунд Кубку світу ФІДЕ, в якому стартували 128 шахістів, у тому числі двоє українців - Руслан Пономарьов та Антон Коробов.
Після поразки білими у першій партії, у другій Руслан Пономарьов не зміг взяти реванш і, таким чином, вибув із змагань.
Натомість Антон Коробов після двох нічиїх в основних партіях на тай-брейку програв першу партію, але завдяки перемозі у наступних трьох вийшов до другого кола, де зіграє з шахістом із В'єтнаму Ле Куанг Льємом.
 
 
12 вересня 2019 р.

......
На фото: Володимир Онищук
У Чернівцях вдруге пройшов представницький міжнародний шаховий фестиваль “CHERNIVTSI AUTUMN”, заснований Аароном Майбергом, який зокрема відомий організацією серії супер-турнірів “Аеросвіт” у Форосі (2006-2008 роки).
Цього разу фестиваль зібрав понад 80 учасників (у тому числі 24 гросмейстери) з 9 країн світу.
Українець Володимир Онищук відзначився “золотим дублем”. Так у рапіді Онищук набрав 7 очок у 9 турах, стільки ж очок та друге мысце у представника Азербайджану Рауфа Мамедова, 7 гравців набрали по 6,5 очок. Кращим з них за додатковими показниками та володарем третього місця став українець Андрій Волокитін.
У бліц-турнірі, який проходив в 11 турів, Онищук набрав 9 очок. По 8,5 та відповідно “срібло” й “бронза” у українського гросмейстера Станіслава Богдановича та Рауфа Мамедова з Азербайджану.
Вітаємо переможця та призерів!

Результати: Рапід | Бліц
 
 
8 вересня 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ представляє списки українських шахістів, які мають персональне право на участь у фіналах чемпіонатів України 2020 року з класичних шахів у вікових категоріях до 12, 14 та 16 років.
 
 
Увага!

...... До уваги керівників та голів суддівських колегій регіональних федерацій!
З 12 по 16 листопада 2019 року Президія колегії суддів ФШУ разом з СКУ планує проведення у м. Чернівці Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації шахових арбітрів. У зв’язку з обмеженою кількістю слухачів просимо до 6 жовтня 2019 року подати для включення до персонального складу одного основного та одного резервного (на випадок відмови основного учасника) представників кожного регіону для участі у роботі семінару. Основним учасникам семінару буде частково компенсовано витрати на проживання, харчуванням та проїзд за рахунок коштів СКУ.
У заявці необхідно вказати Прізвище, Ім’я, По-Батькові, дату народження, суддівську категорію, місто проживання. Які матеріали хотіли б прослухати на семінарі.
У семінарі можуть взяти участь додаткові учасники за рахунок організацій, що відряджають або власних коштів.
Списки учасників семінару надіслати та погодити з Головою Президії колегії суддів ФШУ Товчигою О.Г. (тільки за електронною адресою olegtovchyga@ukr.net).
Президія колегії суддів ФШУ

 
 
1 вересня 2019 р.

......
На фото: Збірна Миколаєва
У Вінниці щойно закінчився командний чемпіонат України з шахів (класика, рапід. бліц) серед збірних команд до 12 років.
Чемпіонами з класичних шахів стала збірна Миколаєва - 12 (15) очок, другими фінішували шахісти Івано-Франківська - 11 (16) очок, на третій позиції перша команда Києва, в активі якої 11 (14) очок.
У чемпіонаті зі швидких шахів збірні Івано-Франківська, Миколаєва та Київ-1 набрали по 11 очок. За рахунок найбільшої кількості набраних ігрових очок - 21,5 - перемогу святкували шахісти з Івано-Франківська, друге місце у команди Миколаєва (20,5), третіми фінішували кияни (17,5).
У бліц-турнірі чемпіонами стали шахісти Івано-Франківська - 17 (23) очок, “срібло” у миколаївської команди - 14 (21), “бронзу” виборола перша команда Вінниці - 12 (18,5) очок.
 
 
1 вересня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 вересня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2686), Антон Коробов (2679), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Криворучко (2669), Ілля Нижник (2665), Павло Ельянов (2663).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2551), Анна Музичук (2547), Інна Гапоненко (2444), Анна Ушеніна (2431), Юлія Осьмак (2408), Наталя Букса (2398).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Євген Штембуляк, Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Олена Мартинкова та Надія Шпанко.                                                         
 
 
30 серпня 2019 р.

...... З 5 по 17 жовтня 2019 року у селі Омельник (Кременчуцький район, Полтавська область) пройдуть півфінал чемпіонати України з класичних шахів та чемпіонати України з швидких і блискавичних шахів.
Призовий фонд - 160000,00 грн.
Додаткова інформація, регламенти, анкети, заявки дивіться на сторінці чемпіонатів.
 
 
29 серпня 2019 р.

...... 31 серпня за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 36, колонна зала КМДА пройде сесія з розробки стратегії розвитку шахів в Україні в 2020-2027 рр.
Учасники: тренери, шахісти, судді, організатори, представники бізнесу та медіа, керівники шахових осередків.

 
 
28 серпня 2019 р.

......
Федерації шахів України, м.Києва та дитячо-юнацька комісії ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що 28 серпня раптово пішов з життя відомий дитячий тренер, організатор численних традиційних національних та міжнародних шахових фестивалів, суддя національної категорії, кандидат у майстри спорту Шистарьов Сергій Юрійович та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким, його учням.

 
 
27 серпня 2019 р.

...... У Вільнюсі (Литва) пройшла фінальна частина особистого чемпіонату світа зі складання шахових композицій.
Змагання проходили у восьми видах програми. У черговий раз блискуче виступили українські шахісти. Василь Дячук (Закарпатська обл.), Михайло Марандюк (Чернівецька обл.) та Василь Крижанівський (Черкаська обл.) вибороли золоті медалі. Срібна нагорода у Олександра Семененка (Дніпропетровська обл.). До шістки кращих спортсменів у різних видах програми також увійшли Андрій Фролкін (Київ), Сергій Дідух (Львівська обл.), Валерій Семененко (Дніпропетровська обл.), Владислав Тарасюк (Харківська обл.) та Геннадій Козюра (Полтавська обл.).
Вітаємо шахових композиторів України з вагомими перемогами!

 
 
26 серпня 2019 р.

...... У Вінниці стартує командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 12 років (класичні шахи, рапід, бліц).
Перший тур - 27 серпня о 14:30.
 
 
23 серпня 2019 р.

... В Чернігові пройшов чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів.
У віковій категорії 50+ чемпіоном став Василь Стець (Одеса) - 7,5 очок , на другому місці - Ігор Шепелев (Донецька обл.) - 6,5 очок , третій - Микола Кожемяко (Ніжин, Чернігівська обл.) - 6 очок.
У віковій категорії 65+ переміг Віктор Твердохлєбов (Полтава) - 7,5 очок, другим фінішував Олег Юрасов (Чернігів) - 6,5 очок і на третій сходинці п'єдесталу пошани - Євген Чернов (Дніпро) - 6 очок.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: 65+ | 50+
 
 
21 серпня 2019 р.

...
Федерація шахів України з сумом повідомляє, що у віці 62 роки пішов з життя міжнародний майстер, відомий дитячий тренер, перший тренер В.Іванчука та інших провідних шахістів України та Світу Калінін Олег Олексійович.
Федерація шахів України висловлює співчуття рідним та близьким.

 
 
21 серпня 2019 р.

... Чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 12 років (класичні шахи, півфінал) проводиться з 21 по 30 вересня 2019 року в місті Херсоні за адресою: вулиця Соборна, 18, у приміщенні Херсонської ДЮСШ з шахів і шашок Херсонської міської ради.
 
 
21 серпня 2019 р.

...... Командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 16 років пройде з 23 по 29 вересня 2019 року у м. Дніпрі за адресою: вул. Княгині Ольги, 5 у приміщенні ДЮСШ №9.
 
 
19 серпня 2019 р.

...... Федерації шахів України, м. Києва та президія колегії суддів ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що 19 серпня на 82-му році пішла з життя  одна з провідних шахових суддів України, Радянського Союзу та світу, багаторазовий головний суддя національних та міжнародних турнірів найвищого рівня, перша голова суддівської колегії Федерації шахів Незалежної України, яка виховала цілу низку національних та міжнародних шахових суддів, міжнародний арбітр Антонова Римма Миколаївна та висловлюють  щирі співчуття її рідним та близьким.
Світла пам'ять про Римму Миколаївну назавжди зберігатиметься в серцях всіх, хто ії знав!
 
 
19 серпня 2019 р.

...... З 17 по 22 серпня проходить відкритий "Кубок Львова- 2019".
У головному турнірі змагаються 195 учасників з 18 країн світу. Серед учасників зокрема 12 міжнародних гросмейстерів та 17 міжнародних майстрів.
Відкрився фестиваль двома турнірами з швидких шахів - серед юніорів до 10 років, та серед шахістів старшого віку. У “дорослому” рапіді одразу п’ятеро гравців набрали по 7,5 очок. Перше місце посів львів'янин Мартин Кравців, друге - представник м.Мукачево Сергій Овсеєвич, третім фінішував Віталій Сивук з Миколаєва.
У турнірі юніорів перемогла Яна Мочурад зі Львова, яка набрала 8 очок. Друге місце також з 8 очками посів Роман Сироїжка (Львів), третім фінішував харків'янин Олександр Сидорчук (7,5 очок).
 
 
18 серпня 2019 р.

......
На фото: Т.Черняєв та І.Самуненков
Дві “срібні” медалі - такий здобуток українських шахістів на третьому Чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат з рапіду та бліцу. Обидва “срібла” були виграні у турнірі зі швидких шахів.
У віковій категорії до 12 років Тихон Черняєв із 7,5 очками взяв участь у розподілі 1-4 місць і став другим лише за додатковими показниками. Так саме 7,5 очок набрав Ігор Самуненков у турнірі до 10 років і так саме посів друге місце. Серед дівчат найкращий результат - 6,5 очок та 5 - місце показала Анжеліка Ломакіна.
В бліц-турнірі українці, на жаль, залишились без медалей.
Вітаємо срібних призерів Чемпіонату!

 
 
27 вересня 2019 р.

...... Федерації шахів України та Одеської області щиро вітають директора Кодимського районного шахового клубу Одеської області, ветерана спорту, організатора всеукраїнських змагань серед ветеранів Корчинського Валерія Павловича з 60-річним ювілеєм та бажають ювіляру міцного здоров'я, добробуту, успіхів у справах. 
 
 
27 вересня 2019 р.

...... У Житомирі фінішували жіночі півфінал чемпіонату України з класичних шахів, чемпіонат України з рапіду, чемпіонат України з бліцу. У “класичному” півфіналі, де шахістки виборювали право участі у фіналі чемпіонату України 2019 року, перше місце із 7,5 очками посіла Катерина Должикова, по 6,5 очок набрали Анастасія Рахмангулова, Ольга Бабій та Маріца Цирульник.
Чемпіонат України з рапіду виграла Ірина Барчук - 7,5 очок, по 7 очок в активі Катерини Должиковой та Марії Бердник.
Чемпіонкою України з бліцу стала Ольга Бабій із результатом 7,5 очок, стільки очок в активі “срібної” призерки Ірини Барчук, “бронзу” виборола Віра Тарлева (6,5 очок).
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
26 вересня 2019 р.

...... На Президентській раді ФІДЕ у Будапешті відбулось присвоєння міжнародних звань. Серед українських шахістів звання отримали: Платон Гальперін - IM, Андрій Шанковський - IМ.
Вітаємо з присвоєнням!

 
 
25 вересня 2019 р.

......
На фото: Каміла Грищенко, Платон Гальперін,
Валентин Байдецький, Марія Бердник
У м.Цахкадзор (Вірменія) фінішував перший командний чемпіонат світу з шахів серед школярів.
Вдало виступили обидві українські команди.
Команда дівчат, яку складали Марія Бердник та Каміла Грищенко стала переможницею турніру, а наші юнаки - Платон Гальперін та Валентин Байдецький - фінішувала на другій позиції.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: Дівчата | Юнаки
 
 
25 вересня 2019 р.

...... 25 вересня вихованцю українських шахів, майстру спорту СРСР, триразовому чемпіону України (1924, 1925, 1928), учаснику 5-ти фіналів чемпіонатів СРСР, шаховому композитору, переможцю 1-го чемпіонату СРСР (1929) у розділі трьохходівок Якову Семеновичу Вільнеру (25.09.1899, Одесса — 29.06.1931, Ленінград) виповнилось би 120 років.
 
 
20 вересня 2019 р.

Федерації шахів України та Тернопільської області, колегія суддів ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що на 77-му році пішов з життя національний суддя, кандидат у майстри спорту Вовчишин Іван Степанович та висловлюють співчуття рідним та близьким покійного.
 
 
17 вересня 2019 р.

...... До уваги українських шахістів! З 30 листопада (день приїзду) по 4 грудня (день від’їзду) 2019 року у м. Таллінн (Естонія) проводиться 19-й чемпіонат Європи з швидких шахів, блискавичної гри та роз’язування шахових композицій серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років.
Для участі у змаганнях необхідно до 27 жовтня 2019 року надати таку інформацію до офісу ФШУ (rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net ):
1.Прізвище, ім’я учасників та супроводжуючих осіб. 
2.Вказати вікову категорію та турніри (юнаки, дівчата).
3.Номер закордонного паспорта.
4.ID ФІДЕ, титул, рейтинг.
5.Вказати дані по розміщенню (готель, тип номера, дата заїзду та дата виїзду).
6.Необхідність надання трансферу (вказати аеропорт трансферу). Також вказати дати та час прибуття та вибуття, №№ рейсів.
7.Необхідність оформлення Естонської (Шенгенської) візи. Для цього необхідно надати скан закордонного паспорта.
Звертаємо увагу на необхідність внесення організаційного та вступного внесків та оплати готелю та трансферу безпосередньо організаторам змагання до 31 жовтня 2019 року! При наданні неповної інформації заявки розлядатися не будуть.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
18 вересня 2019 р.

...... У м. Житомирі стартував півфінал особистого чемпіонату України з класичних шахів серед жінок. Змагання пройдуть з 15 по 24 вересня.
25 - 26 вересня - чемпіонат України з швидких шахів (рапід) серед жінок.
27 вересня - чемпіонат України з блискавичних шахів (бліц) серед жінок.
 
 
14 вересня 2019 р.

......
На фото: Каміла Грищенко
Каміла Грищенко - чемпіонка світу з бліцу серед дівчат до 18 років.

У Іспанії фінішував чемпіонат світу з рапіду та бліцу у вікових категоріях до 14, 16 та 18 років.
Серед учасників були й два представники України - Каміла Грищенко у турнірі дівчат до 18 років та Григорій Овчаренко (опен до 14 років).
У чемпіонаті з бліцу Каміла Грищенко набрала 8 очок у 9 турах і впевнено, із перевагою у два очки, посіла перше місце.
У чемпіонаті світу з рапіду Каміла із 5 очками посіла 5 місце.
Вітаємо Камілу з перемогою!

Результати: Бліц | Рапід
 
 
12 вересня 2019 р.

...... Закінчився перший раунд Кубку світу ФІДЕ, в якому стартували 128 шахістів, у тому числі двоє українців - Руслан Пономарьов та Антон Коробов.
Після поразки білими у першій партії, у другій Руслан Пономарьов не зміг взяти реванш і, таким чином, вибув із змагань.
Натомість Антон Коробов після двох нічиїх в основних партіях на тай-брейку програв першу партію, але завдяки перемозі у наступних трьох вийшов до другого кола, де зіграє з шахістом із В'єтнаму Ле Куанг Льємом.
 
 
12 вересня 2019 р.

......
На фото: Володимир Онищук
У Чернівцях вдруге пройшов представницький міжнародний шаховий фестиваль “CHERNIVTSI AUTUMN”, заснований Аароном Майбергом, який зокрема відомий організацією серії супер-турнірів “Аеросвіт” у Форосі (2006-2008 роки).
Цього разу фестиваль зібрав понад 80 учасників (у тому числі 24 гросмейстери) з 9 країн світу.
Українець Володимир Онищук відзначився “золотим дублем”. Так у рапіді Онищук набрав 7 очок у 9 турах, стільки ж очок та друге мысце у представника Азербайджану Рауфа Мамедова, 7 гравців набрали по 6,5 очок. Кращим з них за додатковими показниками та володарем третього місця став українець Андрій Волокитін.
У бліц-турнірі, який проходив в 11 турів, Онищук набрав 9 очок. По 8,5 та відповідно “срібло” й “бронза” у українського гросмейстера Станіслава Богдановича та Рауфа Мамедова з Азербайджану.
Вітаємо переможця та призерів!

Результати: Рапід | Бліц
 
 
8 вересня 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ представляє списки українських шахістів, які мають персональне право на участь у фіналах чемпіонатів України 2020 року з класичних шахів у вікових категоріях до 12, 14 та 16 років.
 
 
Увага!

...... До уваги керівників та голів суддівських колегій регіональних федерацій!
З 12 по 16 листопада 2019 року Президія колегії суддів ФШУ разом з СКУ планує проведення у м. Чернівці Всеукраїнського семінару підвищення кваліфікації шахових арбітрів. У зв’язку з обмеженою кількістю слухачів просимо до 6 жовтня 2019 року подати для включення до персонального складу одного основного та одного резервного (на випадок відмови основного учасника) представників кожного регіону для участі у роботі семінару. Основним учасникам семінару буде частково компенсовано витрати на проживання, харчуванням та проїзд за рахунок коштів СКУ.
У заявці необхідно вказати Прізвище, Ім’я, По-Батькові, дату народження, суддівську категорію, місто проживання. Які матеріали хотіли б прослухати на семінарі.
У семінарі можуть взяти участь додаткові учасники за рахунок організацій, що відряджають або власних коштів.
Списки учасників семінару надіслати та погодити з Головою Президії колегії суддів ФШУ Товчигою О.Г. (тільки за електронною адресою olegtovchyga@ukr.net).
Президія колегії суддів ФШУ

 
 
1 вересня 2019 р.

......
На фото: Збірна Миколаєва
У Вінниці щойно закінчився командний чемпіонат України з шахів (класика, рапід. бліц) серед збірних команд до 12 років.
Чемпіонами з класичних шахів стала збірна Миколаєва - 12 (15) очок, другими фінішували шахісти Івано-Франківська - 11 (16) очок, на третій позиції перша команда Києва, в активі якої 11 (14) очок.
У чемпіонаті зі швидких шахів збірні Івано-Франківська, Миколаєва та Київ-1 набрали по 11 очок. За рахунок найбільшої кількості набраних ігрових очок - 21,5 - перемогу святкували шахісти з Івано-Франківська, друге місце у команди Миколаєва (20,5), третіми фінішували кияни (17,5).
У бліц-турнірі чемпіонами стали шахісти Івано-Франківська - 17 (23) очок, “срібло” у миколаївської команди - 14 (21), “бронзу” виборола перша команда Вінниці - 12 (18,5) очок.
 
 
1 вересня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 вересня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2686), Антон Коробов (2679), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Криворучко (2669), Ілля Нижник (2665), Павло Ельянов (2663).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2551), Анна Музичук (2547), Інна Гапоненко (2444), Анна Ушеніна (2431), Юлія Осьмак (2408), Наталя Букса (2398).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Євген Штембуляк, Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Олена Мартинкова та Надія Шпанко.                                                         
 
 
30 серпня 2019 р.

...... З 5 по 17 жовтня 2019 року у селі Омельник (Кременчуцький район, Полтавська область) пройдуть півфінал чемпіонати України з класичних шахів та чемпіонати України з швидких і блискавичних шахів.
Призовий фонд - 160000,00 грн.
Додаткова інформація, регламенти, анкети, заявки дивіться на сторінці чемпіонатів.
 
 
29 серпня 2019 р.

...... 31 серпня за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 36, колонна зала КМДА пройде сесія з розробки стратегії розвитку шахів в Україні в 2020-2027 рр.
Учасники: тренери, шахісти, судді, організатори, представники бізнесу та медіа, керівники шахових осередків.

 
 
28 серпня 2019 р.

......
Федерації шахів України, м.Києва та дитячо-юнацька комісії ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що 28 серпня раптово пішов з життя відомий дитячий тренер, організатор численних традиційних національних та міжнародних шахових фестивалів, суддя національної категорії, кандидат у майстри спорту Шистарьов Сергій Юрійович та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким, його учням.

 
 
27 серпня 2019 р.

...... У Вільнюсі (Литва) пройшла фінальна частина особистого чемпіонату світа зі складання шахових композицій.
Змагання проходили у восьми видах програми. У черговий раз блискуче виступили українські шахісти. Василь Дячук (Закарпатська обл.), Михайло Марандюк (Чернівецька обл.) та Василь Крижанівський (Черкаська обл.) вибороли золоті медалі. Срібна нагорода у Олександра Семененка (Дніпропетровська обл.). До шістки кращих спортсменів у різних видах програми також увійшли Андрій Фролкін (Київ), Сергій Дідух (Львівська обл.), Валерій Семененко (Дніпропетровська обл.), Владислав Тарасюк (Харківська обл.) та Геннадій Козюра (Полтавська обл.).
Вітаємо шахових композиторів України з вагомими перемогами!

 
 
26 серпня 2019 р.

...... У Вінниці стартує командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 12 років (класичні шахи, рапід, бліц).
Перший тур - 27 серпня о 14:30.
 
 
23 серпня 2019 р.

... В Чернігові пройшов чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів.
У віковій категорії 50+ чемпіоном став Василь Стець (Одеса) - 7,5 очок , на другому місці - Ігор Шепелев (Донецька обл.) - 6,5 очок , третій - Микола Кожемяко (Ніжин, Чернігівська обл.) - 6 очок.
У віковій категорії 65+ переміг Віктор Твердохлєбов (Полтава) - 7,5 очок, другим фінішував Олег Юрасов (Чернігів) - 6,5 очок і на третій сходинці п'єдесталу пошани - Євген Чернов (Дніпро) - 6 очок.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: 65+ | 50+
 
 
21 серпня 2019 р.

...
Федерація шахів України з сумом повідомляє, що у віці 62 роки пішов з життя міжнародний майстер, відомий дитячий тренер, перший тренер В.Іванчука та інших провідних шахістів України та Світу Калінін Олег Олексійович.
Федерація шахів України висловлює співчуття рідним та близьким.

 
 
21 серпня 2019 р.

... Чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 12 років (класичні шахи, півфінал) проводиться з 21 по 30 вересня 2019 року в місті Херсоні за адресою: вулиця Соборна, 18, у приміщенні Херсонської ДЮСШ з шахів і шашок Херсонської міської ради.
 
 
21 серпня 2019 р.

...... Командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 16 років пройде з 23 по 29 вересня 2019 року у м. Дніпрі за адресою: вул. Княгині Ольги, 5 у приміщенні ДЮСШ №9.
 
 
19 серпня 2019 р.

...... Федерації шахів України, м. Києва та президія колегії суддів ФШУ з глибоким сумом повідомляють, що 19 серпня на 82-му році пішла з життя  одна з провідних шахових суддів України, Радянського Союзу та світу, багаторазовий головний суддя національних та міжнародних турнірів найвищого рівня, перша голова суддівської колегії Федерації шахів Незалежної України, яка виховала цілу низку національних та міжнародних шахових суддів, міжнародний арбітр Антонова Римма Миколаївна та висловлюють  щирі співчуття її рідним та близьким.
Світла пам'ять про Римму Миколаївну назавжди зберігатиметься в серцях всіх, хто ії знав!
 
 
19 серпня 2019 р.

...... З 17 по 22 серпня проходить відкритий "Кубок Львова- 2019".
У головному турнірі змагаються 195 учасників з 18 країн світу. Серед учасників зокрема 12 міжнародних гросмейстерів та 17 міжнародних майстрів.
Відкрився фестиваль двома турнірами з швидких шахів - серед юніорів до 10 років, та серед шахістів старшого віку. У “дорослому” рапіді одразу п’ятеро гравців набрали по 7,5 очок. Перше місце посів львів'янин Мартин Кравців, друге - представник м.Мукачево Сергій Овсеєвич, третім фінішував Віталій Сивук з Миколаєва.
У турнірі юніорів перемогла Яна Мочурад зі Львова, яка набрала 8 очок. Друге місце також з 8 очками посів Роман Сироїжка (Львів), третім фінішував харків'янин Олександр Сидорчук (7,5 очок).
 
 
18 серпня 2019 р.

......
На фото: Т.Черняєв та І.Самуненков
Дві “срібні” медалі - такий здобуток українських шахістів на третьому Чемпіонаті світу серед юнаків та дівчат з рапіду та бліцу. Обидва “срібла” були виграні у турнірі зі швидких шахів.
У віковій категорії до 12 років Тихон Черняєв із 7,5 очками взяв участь у розподілі 1-4 місць і став другим лише за додатковими показниками. Так саме 7,5 очок набрав Ігор Самуненков у турнірі до 10 років і так саме посів друге місце. Серед дівчат найкращий результат - 6,5 очок та 5 - місце показала Анжеліка Ломакіна.
В бліц-турнірі українці, на жаль, залишились без медалей.
Вітаємо срібних призерів Чемпіонату!

 
 
16 серпня 2019 р.

...... У Мінську стартує III Чемпіонат світу з рапіду та бліцу серед кадетів.
Вікові категорії чемпіонату - до 8, 10 та 12 років.
Серед учасників 52 представники України.
 
 
13 серпня 2019 р.

......
На фото: Переможці матчу
11-12 серпня в м. Дніпро відбувся шаховий матч між містами Дніпро та Київ.
Від кожного міста була представлена команда з 20 провідних шахістів (у тому числі міжнародних гросмейстерів та міжнародних майстрів), які розподілилися за такими категоріями: по 10 основних гравців, по 1 ветерану, по 5 юнаків до 10, 12, 14, 16 і 18 років, по три жіночих дошки, а також по 1 дівчинці до 12 років. Всі пари зіграли по 2 класичні партії з контролем 60 хв + 30сек зі зміною кольору.
У першому турі перемогу здобула команда міста Київ, а в другому - команда Дніпра, тому інтрига зберігалася до самого кінця матчу, але все ж підсумковий результат - 21:19 на користь Київської команди.
 
 
12 серпня 2019 р.

......
На фото: Ілля Нижник
Продовжує радувати своїми шаховими успіхами на американському континенті студент Вебстерського університету український гросмейстер Ілля Нижник. Цього разу він став переможцем відкритого чемпіонату США 2019 року, який завершився в Орландо. Блискучий результат - 8 очок з 9 (!) дозволив йому не тільки зайняти чисте перше місце, але й довести свій поточний коефіцієнт до 2675, який виводить його на третє місце (після В.Іванчука та А.Коробова) у світовому рейтингу серед українських шахістів.
Відставши від переможця на пів-очка, друге і третє місце поділили кубинець Л.Брусон і поляк К.Драгун.
Наші щирі вітання переможцю чемпіонату США!

 
 
12 серпня 2019 р.

......
На фото: Ігрова зала
У Чернігові в приміщенні КДЮСШ №1 з 10 по 18 серпня проходить чемпіонат України серед ветеранів у двох вікових категоріях - 50+ та 65+.
У двох турнірах беруть участь 8 міжнародних майстрів та майстрів спорту України ( всього 34 учасники) з 10 регіонів України.
 
 
10 серпня 2019 р.

......
На фото: Анастасія Гнатишин
У Словаччині завершився Юнацький Чемпіонат Європи у вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років.

В активі українських шахістів 4 нагороди - “срібло”у Анастасії Гнатишин (Львів) у турнірі дівчат до 10 років (7,5 очок), “бронзу”здобули Єлизавета Гребенщикова (Дніпро) - дівчата до 14 років (7 очок), Семен Мітусов (Краматорськ) - опен до 14 років (7 очок) та Софія Гризлова (Одеська обл.) - дівчата до 16 років (7 очок).
Лише пів-очка не вистачило Вадиму Петровському до призового місця - 7 очок та 4 місце в активі. Ще п'ятеро представників України увійшли до перших десяток у своїх вікових категоріях: Амелія Марченко - 6 місце (до 8 років), Ігор Самуненков - 7 місце (до 10 років), Марія Манко - 8 місце (до 12 років), Михайло Тобак - 9 місце (до 12 років) та Юліан Мальований - 9 місце (до 16 років).
Вітаємо призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
7 серпня 2019 р.

...... З 15 по 24 вересня 2019 року в м. Житомирі за адресою: вул. Київська, 15, у приміщенні недільної школи при Свято-Михайлівському кафедральному соборі пройде півфінал Чемпіонату з класичних шахів України серед жінок.
З 25 по 27 вересня 2019 року в м. Житомирі за адресою: вул. Київська, 15, у приміщенні недільної школи при Свято-Михайлівському кафедральному соборі пройдуть фінали Чемпіонатів України з швидких та блискавичних шахів серед жінок.
 
 
УВАГА!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з класичних шахів серед юніорів та дівчат до 20 років (14–26 жовтня 2019 року, м. Нові Делі, Індія).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net та olegtovchyga@ukr.net до 13 серпня 2019 року наступну інформацію... читати далі
 
 
5 серпня 2019 р.

...... Стали відомі підсумки 7-го Кубку світу зі складання шахових композицій, який традиційно відбувся під егідою ФІДЕ.
Шахісти виборювали першість у восьми видах змагань. Чудово виступили українські спортсмени, у активі яких два «золота», чотири «срібла» та одна «бронза».  Переможцями  7-го Кубку світу стали Сергій Дідух (Львівська обл.) та Микола Колесник (Сумська обл.). «Срібло» вибороли Василь Дячук (Закарпатська обл.), Віктор Капуста (Київська обл.), Олександр Дашковський (Черкаська обл.) та Валерій Семененко (Дніпропетровська обл.). Третє місце посів львів’янин Іван Сорока.
До шістки кращих спортсменів у різних видах змагань Кубку світу також увійшли Валерій Копил (Полтавська обл.), Михайло Марандюк (Чернівецька обл.), Володимир Саміло (Харківська обл.) та Олександр Семененко (Дніпропетровська обл.).
Вітаємо шахових композиторів країни з черговим успіхом та бажаємо перемог в особистому чемпіонаті світу, який відбудеться наприкінці серпня у Литві.
 
 
5 серпня 2019 р.

...... У Кадимському районі Одеської області завершився Всеукраїнський ветеранський турнір з класичних шахів пам'яті міжнародного майстра Михайла Подгайця.
У змаганнях (окрім Кодимських шахістів) взяли участь спортсмени з багатьох регіонів і міст України, а також сусідніх Молдови та Угорщини.
Загальна кількість учасників турніру – 32 шахіста, троє з яких – міжнародні майстри, двоє – майстри спорту, та восьмеро – кандидати в майстри.
 
 
5 серпня 2019 р.

...... Федерації шахів України та Запорізької області щиро вітають першого віце-президента та колишнього багаторічного президента федерації шахів Запорізької області, міжнародного майстра ІКЧФ, суддю національної категорії Межебицького Станіслава Іларіоновича з 75–річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добра і добробуту, спортивних, творчих та життєвих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі. 
 
 
3 серпня 2019 р.

...... У Братиславі стартував чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років.

28 представників України виступають в усіх вікових категоріях.
Слідкуйте за виступами нашіх юних шахістів на офіційному сайті чемпіонату.
 
 
1 серпня 2019 р.

...... Федерація шахів України запрошує до участі у проведенні сесії з розробки стратегії розвитку шахів в Україні в 2020-2027 рр. 31 серпня 2019 року з 10.00 до 18.00 Колонну залу Київської міської ради в адміністративному будинку на вул. Хрещатик, 36 представників ЗМІ та членів Робочої групи...

 
 
31 липня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 серпня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2686), Юрій Криворучко (2686), Антон Коробов (2679), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Ілля Нижник (2666), Павло Ельянов (2663).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2551), Анна Музичук (2547), Інна Гапоненко (2446), Анна Ушеніна (2442), Юлія Осьмак (2414), Наталя Букса (2406).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Надія Шпанко та Олена Мартинкова.                                                          
 
 
29 липня 2019 р.

......
На фото: Команда ЛДУФК
Львівський державний університет фізичної культури, за який виступали К.Шевченко та П.Голубка, виборов командну бронзу в рапід-турнірі на Європейській Універсіаді в Будапешті.
В особистому заліку бліц-турніру перемогу здобув К.Шевченко, а П.Голубка фінішував другим.
Вітаємо українських шахістів з успішним виступом!

 
 
УВАГА!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 14, 16 та 18 років (1–13 жовтня 2019 року, м. Мумбай, Індія).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net та olegtovchyga@ukr.net до 28 липня 2019 року наступну інформацію... читати далі
 
 
22 липня 2019 р.

...... Федерації шахів України та м. Києва з глибоким сумом повідомляють, що 22 липня на 74-му році пішов з життя колишній перший віце-президент Федерації шахів України (1996-2001), відомий український політик, один з авторів тексту  Конституції України, народний депутат Верховної Ради України 2-го та 4-го скликань, заступник Голови Верховної Ради України 2-го скликання (1996-1998 рр.), заслужений юрист України, професор Києво-Могілянської академії, багаторазовий переможець шахових турнірів ВР України «Парламентська партія», кандидат у майстри спорту Віктор Лаврентійович Мусіяка та висловлюють  щирі співчуття його рідним та близьким. 
 
 
20 липня 2019 р.

......
На фото: Лауреати змаганнь
20 липня у київському парку імені Тараса Шевченка традиційно відбулися урочисті заходи, присвячені Міжнародному Дню шахів та Дню шахів в Україні.
Зі словами привітання до гостей заходу звернулись Президент спорткомітету Ілля Шевляк, заступник Міністра молоді та спорту з питань євроінтеграції Микола Мовчан, віце-президент Федерації шахів України Михайло Селезньов та міжнародний гросмейстер Володимир Баклан.
Після короткої урочистої частини розпочались сеанси одночасної гри, які проводили міжнародні гросмейстери Володимир Баклан та Олексій Кислинський, та змагання на "Кубок імені е2-е4", у якому взяли участь 67 шахістів.
Перше місце із результатом 8 очок з 9 посів кандидат у майстри Олег Будніков, 7 очок принесли друге місце міжнародному майстру Артему Омелі, по 6,5 очок набрали одразу 5 гравців, найкращим з яких за додатковими показниками став кандидат у майстри Геннадій Шикида.
 
 
20 липня 2019 р.

......
Шановні шахісти та прихильники шахів!

Вітаємо вас з Міжнародним Днем шахів та Днем шахів України!

 
 
18 липня 2019 р.

......
На фото: Сеанс одночасної гри
День шахів 2019 року.
20 липня 2019 року в шаховій альтанці парку ім. Тараса Шевченка святкуватимуть Міжнародний день шахів та День шахів в Україні. Початок заходів о 11.00.
У програмі сеанс одночасної гри з міжнародним гросмейстером. Головним суперником учасників турніру стане Володимир Баклан. Також всі охочі зможуть долучитися до традиційного бліц-турніру серед аматорів «Кубок імені е2-е4».
Щоб взяти участь у турнірі серед аматорів телефонуйте за номером: 097-473-43-14 (Пепа Юрій). Реєстація у сеансі  050-425-46-16 (Приходько Олександр). Участь у заході безкоштовна, реєстрація відкрита та триває до 19 липня до 15.00.
 
 
11 липня 2019 р.

......
На фото: Команда Полтавської обл.
У Полтаві завершився Кубок України з розв’язування шахових композицій. Змагання пройшли в особисто-командному заліку.
Перше місце посіла команда Полтавської області, друге - шахісти Дніпропетровської області, третіми фінішували спортсмени Харківщини.
В особистому заліку переміг Володимир Погорєлов (Полтавська обл.).
Також відбувся опен-турнір з шахової композиції в якому переміг міжнародний гросмейстер Олексій Соловчук.
 
 
8 липня 2019 р.

......
На фото: Переможці змагань
З другого по сьоме липня в Сумах пройшов 4-й Чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи та шашки “64”).
У чемпіонаті взяли участь 19 шахістів з Донецької, Житомирської, Харківської, Сумської областей, м.Київ та м.Суми.
У командному заліку перемогла команда з Києва, в особистому заліку у шахах чемпіонський титул виборов Володимир Черних, в номінації “шашки” перше місце посів Андрій Калюжний.
 
 
6 липня 2019 р.

......
На фото: Ігрові моменти
З третього по сьоме липня у Вінниці проходить перший міжнародний дитячий шаховий фестиваль «Золота молодь».

У вікових категоріях до 6, 8, 10, 12 та 14 років змагаються юні шахісти з України, Білорусії, Ізраїлю, Молдови, та інших країн.
Варто відзначити, що  турнір увійшов у книгу рекордів України в номінації “Наймасовіший міжнародний дитячий турнір з шахів”. Зареєстрована кількість учасників - 648.
 
 
5 липня 2019 р.

...... На Президентській раді ФІДЕ у Баку відбулось присвоєння міжнародних звань. Серед українських шахістів звання отримали: Еміль Мірзоєв - GM, Валентин Байдецький, Володимир Бахмацький, Данило Мосесов - IM, Вадим Білий та Микола Кейк - IA, Кейк Микола - IO.
Вітаємо з присвоєнням!

 
 
3 липня 2019 р.

......
На фото: Павло Ельянов
У Нетанії (Ізраїль) пройшов великий шаховий фестиваль, у якому взяла участь низка провідних українських шахістів.
Головний турнір фестивалю – коловий супертурнір 18 категорії (сер. рейтинг 2677) виявився рекордним в шаховій історії Ізраїлю. У число його 10 учасників був запрошений наш Павло Ельянов. Після 6 турів Павло з 2 очками займав передостаннє 9-е місце. Але блискучий фініш в турнірі такого рівня - 3 очка в останніх трьох турах - дозволили йому стати третім призером, обійшовши по Бергеру Д.Дубова (Росія). А переміг з 5,5 очками “господар поля” Борис Гельфанд, залишивши на другому місці з тією ж кількістю очок, але гіршим додатковим показником Л.Домінгеса. Будемо сподіватися, що успіх в цьому турнірі послужить стимулом до повернення Павла на верхні щаблі шахового Олімпу.
В опен-турнірі, здобувши перемогу в останньому турі, Олександр Моісеєнко з 7 очками, як і ізраїльський гросмейстер Таль Барон, завдяки кращому Бергеру посів друге місце. Переможцем же із 7,5 очками став російський гросмейстер Михайло Антипов. Ще троє наших відомих гросмейстера - Захар Єфименко, Олександр Зубов І Антон Коробов з 6,5 очками посіли, відповідно, четверте, п'яте і шосте місця.
Вітаємо призерів фестивалю!

Результати турнірів: гросмейстерський | опен
 
 
30 червня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 липня 2019 року.
У світову сотню входять 8 шахістів України: Юрій Криворучко (2691), Антон Коробов (2687), Василь Іванчук (2684), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Кузубов (2671), Ілля Нижник (2657), Павло Ельянов (2655).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2551), Анна Музичук (2547), Інна Гапоненко (2450), Анна Ушеніна (2448), Юлія Осьмак (2395), Наталя Букса (2379).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Євген Штембуляк, Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 2 українки - МАрія Бердник та Олена Мартинкова.                             
 
 
27 червня 2019 р.

...... Чемпіонат України з інтелектуальних видів спорту (шахи та шашки-64).

Чемпіонат України проводиться з 02 по 07 липня 2019 року в м. Суми, за адресою: вул. Петропавлівська, 108, м. Суми, Сумська область, Україна, у приміщенні Сумського державного будівельного коледжу.
 
 
25 червня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України, комісія з розв’язування шахових композицій Федерації шахів України та Полтавська обласна федерація шахів запрошують шахістів України прийняти участь у кубку України з розв’язування шахових композицій, який пройде у м.Полтава з 5 по 7 липня 2019 року.

 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (1 – 11 серпня 2019 року, м.Братислава, Словаччина).
Просимо надіслати на trokhymyshyn24@gmail.com квитанції щодо оплати реєстраційних внесків і проживання. Квитанції підписувати в форматі: organization_fee_SURNAME(за організаційний внесок) і accomodation_SURNAME (готель). Якщо одна квитанція, то organization_fee+accomodation_SURNAME.
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з рапіду та бліцу в шахи серед юнаків та дівчат до 14, 16 та 18 років (10 - 14 вересня 2019 року, м. Салобренія, Іспанія).

Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net та  olegtovchyga@ukr.net до 8 липня 2019 року наступну інформацію......... (читати далі) 
 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті світу з класичних шахів серед кадетів та дівчат до 8, 10 та 12 років (20 серпня – 2 вересня 2019 року, м.Вейфанг, Китай).

Для реєстрації у чемпіонаті просимо до 27 червня 2019 року надіслати наступну інформацію на rating@ukr.net та olegtovchyga@ukr.net ......... читати далі
З питань організації поїздки та участі в змаганнях звертатися до керівника української делегації Роєнко Артура Олеговича, тел. 0978736823, e-mail: artroenko21@gmail.com
 
 
18 червня 2019 р.

......
Заслуженому тренеру СРСР та України,
міжнародному арбітру
В.Е.Карту
Вельмишановний
Вікторе Еммануїловичу!


Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас, легендарного шахового тренера,   із знаменним ювілеєм – 90-річчям з дня народження!
Все своє свідоме життя Ви присвятили розвитку нашої улюбленої гри та вихованню талановитої шахової молоді у Вашому рідному Львові та в усій Україні.
Ваше рішення, прийняте ще у 1963 р., залишити вдалу особисту шахову кар’єру, де Ви вже встигли у п’ятдесяти роки стати дворазовим чемпіоном Львова та ДСТ «Авангард», лідером збірної команди Львівської області, та перейти на тренерську роботу, виявилося доленосним не тільки для Вас, не тільки для Вашого рідного міста та України, а й для усіх світових шахів.
Ваша відданість справі, блискучий тренерсько-педагогічний талант, доброзичливість та інтелігентність, ерудиція та скромність, чуйність і тактовність, вміння бути не просто спортивним наставником, а й старшим другом для своїх учнів, дозволили Вам стати засновником  всесвітньовідомої львівської шахової школи, вихователем видатних гросмейстерів О.Білявського, О.Романишина, А.Михальчишина, М. Літинської.
І хоч зараз Ви живете у Німеччині, у Вашому рідному Львові Ваші учні та послідовники продовжують Вашу справу по підготовці та вихованню талановитої шахової молоді.
Бажаю Вам, дорогий ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, щастя й радощів, довгих років служіння улюбленій справі!            
Із щирою повагою,  Президент Федерації шахів України  В.В.Капустін

 
 
17 червня 2019 р.

......
На фото: Анна Музичук
У Казані завершився двоколовий турнір, який визначив претендентку на матч з чинною чемпіонкою світу з шахів серед жінок китаянкою Цзюй Веньцзюнь.
Захопивши лідерство з перших турів, 20-річна росіянка Олександра Горячкіна тільки збільшувала відрив від переслідувачів і вже за два тури до фінішу забезпечила собі перемогу в турнірі з остаточним результатом 9,5 очок з 14 можливих.
Друге місце зайняла Анна Музичук з 8 очками. До честі Ані слід зазначити, що вона у другій половині дистанції зробила спробу наздогнати лідера, показавши найкращий результат на цьому відрізку - 5 очок з 7, але втрачене у першому колі не вдалося надолужити. Проте, гра і результат, показані нею на фініші, вселяють оптимізм щодо майбутньої боротьби за найвищі шахові нагороди. Третє і четверте місця з 7 очками поділили в ихованка українських шахів, а нині росіянка Катерина Лагно та китаянка Тань Чжуньі. Чемпіонка світу 2015 р Марія Музичук з 6,5 очками розділила з грузинкою Наною Дзагнідзе 5-6 місця. При цьому вона виявилася єдиною з учасниць, яка завдала поразку переможниці, «грюкнувши дверима» в останньому турі.
 
 
17 червня 2019 р.

...... Український гросмейстер Ілля Нижник переміг на престижному турнірі у Лас-Вегасі (США).
У турнірі брали участь 108 шахістів, у тому числі 27 міжнародних гросмейстери. У 9 турах українець набрав 7 очок, що забезпечило йому одноосібну перемогу. Місця з 2 по 9 поділили 8 гросмейстерів, які набрали 6,5 очок. Серед них і українець Євген Штембуляк (8 місце).
Ще двоє українців - Андрій Баришполець та Павло Воронцов фінішували на 18 та 19 місцях відповідно.
Вітаємо Іллю з перемогою!

 
 
Увага!

...... До уваги українських шахістів!

З 15 серпня (день приїзду) по 19 серпня (день від’їзду) 2019 року у м. Мінську (Республіка Білорусь) проводиться 3-й чемпіонат світу ФІДЕ з швидких шахів та блискавичної гри серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років.

Для участі у змаганнях необхідно до 26 червня 2019 року надати таку інформацію до офісу ФШУ (rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net ).........читати далі
 
 
14 червня 2019 р.

...... Чемпіонат України з шахів серед ветеранів 2019 року.

Чемпіонат України з класичних шахів серед ветеранів проводиться з 9 по 18 серпня 2019 року в місті Чернігові за адресою: вулиця Захисників України, 3б в приміщенні КДЮСШ № 1 (їхати автобусом або маршруткою №12 від залізничного та автобусного вокзалів до зупинки «школа № 27»).
 
 
12 червня 2019 р.

...... У Харкові відбувся традиційний, вже 6-й за ліком, відкритий рапід-турнір з шахів пам’яті Данила Кучеренко.
У турнірі взяли участь 105 шахістів з 12 міст України, у тому числі 2 міжнародних гросмейстери, 4 міжнародних майстри, 7 майстрів ФІДЕ та 5 майстрів спорту. Сенсаційно перемогу в турнірі одержав кандидат в майстри Дмитро Гриценко з відмінним результатом 7,5 очок з 9, на другому місті міжнародний майстер Дмитро Міщук -7 очок (обидва м.Харків), третє місце посів  майстер ФІДЕ з Полтави Сергій Набока.
 
 
12 червня 2019 р.

...... В Одесі фінішували змагання чемпіонату України серед юнаків та дівчат у наймолодшій віковій категорії - до 8 років.
Два останні дні проходили турніри з швидких та блискавичних шахів. В рапіді з 8 очками одноосібно переміг Степан Могильний (Київ), по 7,5 очок у Михайла Алєксєєнко (Дніпро) та Дмитра Гривастова (Львів). У турнірі дівчат перемогу святкувала киянка Амелія Марченко - 7,5 очок, по 7 очок у другої та третьої призерок Софії Величко (Львівська обл.) і Наталії Мовчан (Одеса).
У бліц-турнірі троє юнаків, які розташувались на перших 3 рядках турнірної таблиці, набрали по 7,5 очок: Тарас Руденко (Полтава), Данило Звіринський (Львів), Сергій Анучин (Київ). Серед дівчат найкращий результат показала Софія Величко - 7,5 очок, 7 очок набрала Наталя Мовчан, по 6,5 - Божена Добровольська-Рахніна (Харків) та Валерія Зубенко (Харків).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
10 червня 2019 р.

...... Закінчився чемпіонат України серед юнаків та дівчат віком до 8 років (класична гра).
Одразу троє шахістів набрали по 7,5 очок з 9 можливих - Степан Могильний (Київ), Михаїл Алєксєєнко (Дніпро) та Микола Бубело (Вінниця). Саме в такому порядку розставили гравців додаткові показники. Ще троє юнаків набрали по 7 очок - Тимофій Пономаренко (Чорноморськ), Семен Величко (Львів), Дмитро Гривастов (Львів).
Серед дівчат “чисте” перше місце посіла киянка Амелія Марченко, яка набрала 8,5 очок, друга - Софія Величко (Львівська обл.) - 8 очок, ще четверо дівчат набрали по 6 очок і посіли місця з 3 по 6: Божена Добровольська-Рахніна (Харків), Катерина Баніна (Вінниця), Вероніка Білик (Київ) та Аліса Романченко (Полтава).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
Увага!

...... Системний розвиток шахів та сучасні виклики потребують зміни підходів та розробки документів (концепції, міські та обласні програми фінансування тощо), які дозволять закласти міцний фундамент для широкої популяризації гри та отримання довгострокового позитивного результату для всіх груп зацікавлених осіб (тренери, гравці, судді, організатори, ДЮСШ та приватні шахові школи, журналісти, спонсори та меценати тощо).

18 травня 2019 року Виконкомом ФШУ прийнято рішення щодо розроблення формування робочої групи з розробки Стратегії розвитку шахів на 2020-2027 рр. в Україні (далі – Стратегія).

Просимо надавати свої кандидатури та пропозиції щодо розробки Стратегії віце-президенту ФШУ Артему Миколайовичу Сачуку на електронну адресу strategy@ukrchess.org.ua у термін до 10 червня.
 
 
Увага!

...... Додаткові учасники чемпіонату Європи з шахів серед юнаків та дівчат вікової категорії до 8 років (Братіслава, 1 – 11 серпня 2019 р.) повинні подати заявки до ФШУ (rating@ukr.net, olegtovchyga@ukr.net ) до 28 травня2019 р. Тільки основні учасники, згідно результатів чемпіонату України, мають право зробити це до 14 червня 2019 р.
Виконавча дирекція ФШУ

 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (1 – 11 серпня 2019 року, м.Братіслава, Словаччина).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net до 28 травня 2019 року (для основних учасників вікової категорії до 8 років - до 14 червня 2019 року) наступну інформацію...(читати)
 
 
9 червня 2019 р.

...... Киянин Ігор Самуненков став чемпіоном Європи серед школярів у віковій категорії до 11 років. У 9 турах Ігор набрав 7,5 очок і посів “чисте” перше місце.
Усього в Чемпіонаті брали участь 10 представників України. Найкраще з них зіграли Владислава Корольчук (дівчата до 9 років) - 4 місце, Дмитро Гаюн (опен до 17 років) - 5 місце та Марина Петренко (дівчата до 11 років) - 6 місце.

 
Вітаємо Ігоря з перемогою!

 
 
9 червня 2019 р.

...... 9 червня видатному шахісту, вихованцю українських шахів, триразовому чемпіону України (1938, 1939, 1940), чемпіону всесвітньої шахової Олімпіади (1952) у складі збірної команди СРСР, багаторічному тренеру олімпійської команди СРСР, претенденту на світову першість у 1950-х рр., міжнародному гросмейстеру, заслуженому майстру спорту СРСР, заслуженому тренеру СССР, шаховому теоретику та літератору Ісааку Єфремовичу Болеславському (09.06.1919, м.Золотоноша Полтавської губ., – 15.02.1977, Мінськ) виповнилось би 100 років.
 
 
8 червня 2019 р.

...... На 12-му шаховому фестивалі у м. Бхубанешварі у головному опен-турнірі категорії «А», який зібрав 278 учасників з 19 країн, у тому числі 16 досить відомих носіїв вищого шахового звання, одним з трьох переможців з результатом 8 очок з 10 можливих виявився харківський гросмейстер Валерій Нєверов.
В остаточному підсумку додаткові показники вивели на перше місце венесуельського «шестисотника» Едуардо Ітуррісагу. Наш шахіст опинився другим, а третім став ще один «шестисотник» Самвел Тер-Саакян (Вірменія).
 
Наші вітання другому призеру змагання!

 
 
5 червня 2019 р.

...... За ініціативи Харківської обласної федерації шахів (Президент Олександр Грановський) у Харкові було встановлено рекорд України «Сеанс одночасної гри в шахи для дітей дошкільного та шкільного віку».
На честь Дня захисту дітей Харківська обласна федерація шахів провела сеанс одночасної гри, в якому взяли участь 556 юних шахістів. Суперниками гравців стали провідні гросмейстери і дитячі тренери.
Після гри юні спортсмени отримали медалі за участь у рекорді України та подарунки від Харківської обласної федерації шахів.
 
 
1 червня 2019 р.

...... В Києві відбувся сеанс одночасної гри з шахів, присвячений головуванню України в ГУАМ у 2019 році.
Сеанс одночасної гри проводили міжнародний гросмейстер Антон Коробов та міжнародний майстер Анастасія Рахмангулова.
Участь у сеансі взяли представники дипломатичних місій держав-членів ГУАМ – Молдови, Грузії, Азербайджану, дипломатичних представництв інших держав, представники центральних органів виконавчої влади України, а також молодіжних організацій та спортивних федерацій.
 
 
1 червня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 червня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2691), Юрій Криворучко (2691), Антон Коробов (2687), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Кузубов (2671), Павло Ельянов (2655).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2563), Анна Музичук (2539), Інна Гапоненко (2450), Анна Ушеніна (2443), Юлія Осьмак (2387), Наталя Букса (2379).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 1 українка - Олена Мартинкова.  о.                             
 
 
31 травня 2019 р.

...... Нагадуємо, що сьогодні стартує турнір претенденток, у якому гратимуть зокрема Анна та Марія Музичук.
Турнір пройде за коловою системою у два кола (кожна учасниця зіграє з кожною суперниць по дві партії - одну білими фігурами і одну чорними). Переможниця турніру претенденток отримає право зіграти матч на першість світу з діючою чемпіонкою Цзюй Веньцзюнь (Китай).
 
 
31 травня 2019 р.

...... У Чорноморську закінчився чемпіонат України серед клубних команд.
В останній день розігрувались нагороди у турнірі з блискавичних шахів. Чемпіонський титул упевнено виграла команда “ФШК-ФШД” (18 очок з 18 можливих). Друге місце (14 очок) у команди Одеського Шахового клубу, треті з 13 очками стали шахісти криворізького”Кривбасу”.
Напередодні закінчився турнір зі швидких шахів, в якому також сильнішими стали шахісти “ФШК-ФШД” (17 очок), другі - вінницькі “Вовки” (14 очок), третіми фінішували одесити - “Papashon - Шато Грона” (13 очок).
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
28 травня 2019 р.

...... Шахісти команди “Юридична Академія” з м.Харків стали чемпіонами України серед клубних команд з класичних шахів з результатом 17 очок (38). Друге місце посіла “збірна” команда з Києва та Дніпра “ФШК-ФШД” - 16 очок (42,5), третіми стали Вінницькі “Вовки” - 12 (35,5). Також по 12 очок набрали команди “Мрія” (Київ) та “Кривбас” (Кривий Ріг), проте сумарна кількість очок (35 та 34 відповідно) розташувала їх на 4 та 5 місцях.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
22 травня 2019 р.

...... Український гросмейстер Станіслав Богданович став переможцем міжнародного турніру 1-st Archibald Chess Professional-2019.

У 9 турах Богданович разом з Кирилом Ступаком (Білорусь) набрав 7 очок. За регламентом змагань переможця виявив додатковий мікро-матч, який Богданович виграв 1,5:0,5.
 
 
20 травня 2019 р.

...... У Чорноморську Одеської області стартував чемпіонат України з шахів серед клубних команд.

Змагання пройдуть з трьох видів - класичні шахи 20 - 28 травня, швидкі шахи - 29 - 30 травня, Блискавичні шахи - 31 травня 2019 року.
На старт змагань у класичні шахи вийшли 16 команд.
 
 
18 травня 2019 р.

...... У рамках Всесвітніх інтелектуальних ігор пройшов бліц турнір.

Знову успішно зіграв Антон Коробов, який набрав 13,5 очок у 22 партіях і посів “чисте” друге місце. Руслан Пономарьов із 11,5 очками фінішував на 8 місці. Не "пішла гра" у Марії Музичук, яка посіла 15 місце з 8 очками у 22 турах, а от Анна Ушеніна фінішувала на 8 місці. Її результат - 10,5 очок.
 
 
16 травня 2019 р.

...... Антон Коробов став переможцем рапід-турніру на Всесвітніх інтелектуальних іграх  IMSA World Masters 2019  у Китаї.

В 11 турах український гросмейстер набрав 8,5 очок і випередив найближчих переслідувачів на 1,5 очка. Ще один український шахіст, Руслан Пономарьов, посів 8 місце з 5 очками.
У жіночій секції Марія Музичук стала третьою з результатом 6,5 очок. Анна Ушеніна, яка набрала 5 очок фінішувала на 12 місці.
Наші вітання Антону та Марії!

 
 
14 травня 2019 р.

......
Перемогою Василя Іванчука закінчився традиційний елітний міжнародний Меморіал Капабланки.
Український гросмейстер набрав 7 очок у 10 турах. Друге та третє місця з 6,5 очками відповідно посіли С.Севян (США) та Д.Антон (Іспанія).
У турніри брали участь шестеро шахістів, які розіграли нагороди у 2 кола.
Вітаємо Василя Іванчука з перемогою!

 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Європи з класичних шахів серед юнаків та дівчат до 8, 10, 12, 14, 16 та 18 років (1 – 11 серпня 2019 року, м.Братіслава, Словаччина).
Для реєстрації у чемпіонаті просимо надіслати на rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net до 28 травня 2019 року (для вікової категорії до 8 років - до 14 червня 2019 року) наступну інформацію...(читати)
 
 
12 травня 2019 р.

...... У м. Миколаїв завершилися змагання чемпіонатів України серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 10 років.
В останні 2 дні розігрувались нагороди у чемпіонатах з швидких та блискавичних шахів.
У рапіді знов, як і у класиці, стовідсотковий результат - 9 з 9 показав Ігор Самуненков (Київ), другий - киянин Теймур Токтомушев (7,5 очок), також 7,5 очок і третє місце в одесита Баграта Бабаяна.
Бліц-турнір виграв Артем Дячук (Дніпро), який набрав 8 очок. Одразу четверо шахістів набрали по 7 очок і за додатковими показниками розмістились відповідно з 2 по 5 рядки турнірної таблиці: Максим Дубневич (Львів), Ігор Самуненков (Київ), Олексій Карвацький (Львів) та Назір Мухамед (Миколаїв).
У рапіді серед дівчат найкращий результат - 8,5 очок з 9 - показала львів'янка Анастасія Гнатишин, на другому місці Поліна Басова (Харків) з 7 очками, ще пʼятеро дівчат набрали по 6 очок і зайняли місця з 3 по 7 - Марія Габор, Марина Петренко, Поліна Безсонна, Євгенія Торопцева, Аліна Прочаєва.
Чемпіонкою України з бліцу стала Поліна Басова зі стовідсотковим результатом 9 очок з 9. 8 очок та друга позиція у Анастасії Гнатишин, третя - Марина Петренко (7 очок).
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
10 травня 2019 р.

...... Наказ Міністерства молоді та спорту України “Про проведення навчально-тренувального збору національної команди України з шахів до чемпіонатів світу та Європи з шахів серед юнаків” та склад учасників навчально-тренувального збору.
 
 
10 травня 2019 р.

...... Киянин Ігор Самуненков з абсолютним результатом - 9 очок з 9 можливих (!) став чемпіоном України серед юнаків віком до 10 років. Друге місце посів Олексій Карвацький (Львів) з 8 очками, по 7 очок набрали одесити Баграт Бабаян та Владислав Гарський. За додатковими показниками вони посіли третю та четверту сходинки відповідно.
Чемпіонкою України серед дівчат стала Марина Петренко (Житомир), яка набрала 8 очок. Друге місце посіла киянка Євгенія Торопцева з результатом 7,5 очок, по 6,5 очок в активі Поліни Басовой (Харків) та Божени Піддубної (Київ), які стали відповідно третьою та четвертою.
Вітаємо чемпіонів та призерів, їх батьків та тренерів!

 
 
9 травня 2019 р.

...... 5 травня в приміщенні броварського концерт-холу «Термінал», відбувся 4-й турнір з шахів «Кубок міста Бровари-2019».
У турнірі взяли участь 128 шахістів. Рейтинг-фаворитом турніру був міжнародний гросмейстер киянин Спартак Височін. Неабиякий інтерес представляла участь у змаганні бронзового призера чемпіонату Європи з швидких шахів Вадима Разіна (Хмельницький), киян Сергія Павлова, Катерини Должикової.
Перше місце із результатом 7,5 з 9 посів Сергій Павлова. Другий - Спартак Височін, який набрав також 7,5 очок, третій з 7 очками Олег Будніков.
 
 
9 травня 2019 р.

...... У Харкові відбувся 5-й відкритий турнір з шахів пам’яті ЗТУ Володимира Ельянова.
У турнірі взяли участь 72 шахіста, у тому числі 1 МГ, 3 ММ, 4 МФ та 3 МС України.
З відмінним результатом (8 очок з 9) перемогу в турнірі одержав майстер ФІДЕ Владислав Войтович (м Харків), на другому місці майстер спорту України Дмитро Кушко (7 очок), третє місце посів міжнародний гросмейстер Михайло Бродський (6,5 очок).
 
 
5 травня 2019 р.

...... Федерація шахів України та Харківська обласна шахова федерація з глибоким сумом повідомляють, що 5 травня на 81-му році пішов з життя відомий український шахіст і тренер, майстер спорту СРСР та України, чемпіон України 1975 р.,.міжнародний майстер ІКЧФ, вихователь цілої низки відомих міжнародних гросмейстерів та майстрів, заслужений тренер України Олександр Наумович Вайсман та висловлюють щирі співчуття його рідним та близьким.
 
 
5 травня 2019 р.

......
Заслуженому майстру спорту України,
переможниці Всесвітньої шахової Олімпіади
та чемпіонату світу у складі збірної команди України,
дворазовій чемпіонці Європи, міжнародному гросмейстеру
Жуковій Н.О.

Дорога Наталіє Олександрівно!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас з ювілеєм!

     Ми цінуємо Вас як видатну спортсменку, яскраву особистість, прекрасну жінку. Ваші видатні досягнення на шахових олімпіадах, чемпіонатах світу та Європи, численних міжнародних змаганнях сприяли піднесенню авторитету українських шахів та популяризації нашого улюбленого виду спорту,
     Впевнений, що Ваша відданість шахам, великий спортивний та творчий потенціал, життєвий та професійний досвід, невичерпна енергія й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів.
     Бажаю Вам, дорога Наталіє Олександрівно, міцного здоров’я, щастя,  любові, добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.  
 Із щирою повагою, Президент ФШУ    В.В.Капустін
 
 
3 травня 2019 р.

...... Відбулося жеребкування  турніру претенденток, який пройде у Казані з 29 травня по 19 червня 2019 року. Змагання пройдуть у два кола (кожна шахістка зіграє з кожною по 2 партії різним кольором). Переможниця турніру отримає право зіграти матч на першість світу з діючою чемпіонкою Цзюй Веньцзюнь.
У турнірі змагатимуться 8 шахісток: 1. В. Гуніна; 2. А. Костенюк; 3. А. Горячкіна; 4. Є. Лагно - всі Росія; 5. Н. Дзагнідзе (Грузія); 6. М. Музичук (Україна); 7. А. Музичук (Україна); 8. Тань Чжуньї (Китай).
Згідно регламенту змагань шахістки з однієї країни мають зіграти між собою у перших турах кожного з кіл. Таким чином сестри Музичук зіграють між собою у першому та восьмому турах.
 
 
3 травня 2019 р.

...... У с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області закінчилися 33-й відкритий особисто-командний чемпіонат України з шахів та 11-й особистий чемпіонат України з шахів серед юніорів з розв’язування шахової композиції.

Завантажити підсумкові таблиці 
 
 
1 травня 2019 р.

...... 1 травня колишньому члену Виконкому ФШУ, багаторічному виконавчому директору федерації шахів і шашок АР Крим, директору Кримської дитячо-юнацької шахово-шашкової спортивної школи, міжнародному арбітру, судді національної категорії з шахів, організатору численних міжнародних, національних, республіканських змагань з шахів та шашок Віталію Макаровичу Жуку (1.05.1949-19.02.2015) виповнилось би 70 років. 
 
 
30 квітня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 травня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Юрій Криворучко (2691), Антон Коробов (2687), Василь Іванчук (2677), Олександр Арещенко (2675), Руслан Пономарьов (2675), Юрій Кузубов (2664), Павло Ельянов (2661).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2563), Анна Музичук (2539), Інна Гапоненко (2445), Анна Ушеніна (2442), Юлія Осьмак (2387), Наталя Букса (2379).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 2 українок: Софія Краснокутська, Олена Мартинкова.                             
 
 
28 квітня 2019 р.

...... Федерації шахів України та м. Києва щиро вітають багаторічного члена Президії Федерації шахів України та Київської міської Федерації шахів, діючого голову ветеранської комісії міської федерації, міжнародного майстра, майстра спорту СРСР та України Чубаря Володимира Федоровича з 70–річчям з дня народження  та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добра і добробуту, спортивних та творчих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі. 
 
 
22 квітня 2019 р.

...... У Туреччині фінішував особистий Чемпіонат Європи серед жінок.

Українка Інна Гапоненко після 10 турів займала перше місце, проте її поразка в останньому турі дозволила ще чотирьом шахісткам набрати таку ж кількість очок. Таким чином пʼятеро шахісток із результатом 8 очок з 11 брали участь у розподілі місць на п'єдесталі пошани. Додаткові показники визначили для Інни 4 місце, а чемпіонкою стала Аліна Кашлинська.
Також слід відзначити вдалий виступ Анни Ушеніної, яка лише на пів-очка відстала від лідерів та посіла 8 місце, а головне виборола право виступати на наступному чемпіонаті світу.
 
 
17 квітня 2019 р.

...... У Будапешті завершився представницький шаховий фестиваль “Budapest Spring Festival 2019”, у якому взяла участь низка гросмейстерів та міжнародних майстрів.
Українець Володимир Онищук у 9 раундах набрав 7 очок, як і ще троє шахістів.
Додаткові показники вивели його на підсумкове друге місце.
 
 
УВАГА!

...... До уваги юних учасників чемпіонату України з шахів серед клубних команд (м.Чорноморськ, 19-31 травня 2019 року), яким потрібне  звільнення від ДПА.
Для формування відповідного наказу по Міністерству молоді та спорту України, що дає підставу для звільнення від ДПА, до 26 квітня 2019 року необхідно надіслати на адресу rating@ukr.net   наступну інформацію: П.І.Б., регіон, контактний телефон.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
17 квітня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України та Федерація шахів України запрошують шахістів України прийняти участь у наступних змаганнях:
- 33-му відкритому особисто-командному чемпіонаті України з шахів (розв’язування шахової композиції );
- 11-му особистому чемпіонаті України з шахів серед юніорів (розв’язування шахової композиції).
 
 
16 квітня 2019 р.

...... У Харкові з 05 по 14 квітня 2019 року відбувся особистий Чемпіонат України серед спортсменів з порушенням слуху.

Чемпіонат проводився в 4-х категоріях: «Юнаки»; «Дівчата»; «Жінки»; «Чоловіки».
Загалом в турнірі прийняли участь – 58 шахістів.

До вашої уваги детальний звіт, таблиці результатів, партії (PGN), фотогалерея.
 
 
15 квітня 2019 р.

...... Міністерство молоді та спорту України, Федерація шахів України запрошують шахістів України прийняти участь у фінальних змагань VIIІ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М. Баки з шахів, які пройдуть з 21 по 26 травня 2019 року у селі Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області.
 
 
14 квітня 2019 р.

...... У Луцьку фінішували чемпіонати України серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.
У жіночому чемпіонаті 13 спортсменок змагались у 7 турів. По 6 очок набрали Тамара Прусська та Світлана Соломна, на очко менше у “бронзової” призерки Анни Командирчик.
На відміну від жінок чоловіки змагались у 9 турів. Чемпіонский титул виборов Ігор Ярмонов, котрий набрав 7 очок. Також 7 очок в активі другого призера, яким став Вадим Бондарець, третій - Микола Муха - 6,5 очок.

На фото: Ігор Ярмонов
Вітаємо чемпіонів та призерів!

Результати: чоловікижінки
 
 
14 квітня 2019 р.

...... Підсумки чемпіонатів України серед юнаків та дівчат до 18 років (рапід та бліц).

Рапід, юнаки: 1.Рошка Євген (Київ) - 7,5 з 9; 2.Купріянов Даніель (Харків) - 7; 3.Сидорика Владислав (Миколаїв) - 7.
Рапід, дівчата: 1.Бердник Марія (Харків) - 8; 2.Малануха Маргарита (Київ) - 7,5; 3.Шпанко Надія (Вінниця) - 7.
Бліц, юнаки: 1.Ларкін Владислав (Вінниця) - 9 з 11; 2.Сидорика Владислав - 9; 3.Рошка Євген - 8,5.
Бліц, дівчата: 1.Шпанко Надія - 10,5; 2.Бердник Марія - 10; 3.Гризлова Софія - 7.
На фото: Є.Рошка та М.Бердник
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
12 квітня 2019 р.

...... На Чемпіонаті України у віковій категорії до 18 років визначились чемпіони та призери серед юнаків та серед дівчат у класичних шахах.
У турнірі дівчат боротьба за п'єдестал точилась в основному між Надією Шпанко, Марією Бердник, Юлієй Олексієнко та Камілою Грищенко, яка, зрештою і вирвала перемогу.
Семен Мітусов, який утримував лідерство протягом останніх трьох турів, поступився в останньому турі, чим скористався Андрій Левицький, який і став чемпіоном України.
Дівчата: 1. Грищенко Каміла (Краматорськ) - 7 очок; 2.Шпанко Надія (Вінниця) - 6,5; 3. Бердник Марія(Харків) - 6.
Юнаки: 1. Левицький Андрій (Миколаїв) - 7 очок; 2. Сидорика Владислав (Миколаїв) - 6,5; 3. Семен Мітусов (Краматорськ) - 6,5.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
12 квітня 2019 р.

...... У Туреччині стартував особистий Чемпіонат Європи серед жінок.

В чемпіонаті беруть участь і 10 українських шахісток - усі найсильніші, за винятком сестер Музичук.
Турнір складається з 11 турів.
 
 
8 квітня 2019 р.

...... У м. Луцьку проходить чемпіонат України серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.
У двох окремих турнірах - чоловічому та жіночому - змагаються 13 жінок та 36 чоловіків.
Усього буде зіграно 7 турів у жіночому чемпіонаті та 9 у чоловічому.
Результати: чоловікижінки
 
 
8 квітня 2019 р.

...... Представляємо регламенти:

1.Відкритий особисто-командний чемпіонат України та особистий чемпіонат України з шахів серед юніорів (розв'язування шахових композицій) - 26-28 квітня 2019 року, село Омельник, Кременчуцький район Полтавської області
2.Чемпіонат України з шахів серед клубних команд - 19-31 травня 2019 року, місто Чорноморськ (Одеська область) 3.Командний чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 12 років - 26 серпня-01 вересня 2019 року, м. Вінниця
 
 
7 квітня 2019 р.

......
У Італії стартував 14-й особистий чемпіонат світу з шахів для сліпих та спортсменів з порушенням зору.
Серед 86 учасників п'ятеро представників України - Олег Тука, Сергій Васін, Сергій Григорчук, Любов Жильцова-Лисенко та Владислав Колпаков.
Чемпіонат складатиметься з 9 турів.
 
 
6 квітня 2019 р.

......
5 квітня заслуженому тренеру України, засновнику Житомирської шахової школи, вихователю низки відомих гросмейстерів та майстрів в Україні та США Тросману Михайлу Еммануіловичу (5.04.1929, Житомир – 20.12.2011, Нью-Йорк) виповнилось би 90 років.

 
 
1 квітня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 квітня 2019 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Юрій Криворучко (2685), Василь Іванчук (2677), Антон Коробов (2675), Руслан Пономарьов (2673), Олександр Арещенко (2663), Павло Ельянов (2661), Юрій Кузубов (2653).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2563), Анна Музичук (2539), Анна Ушеніна (2432), Інна Гапоненко (2428), Наталя Букса (2407), Юлія Осьмак (2399).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Марія Бердник, Софія Краснокутська, Олена Мартинкова, Надія Шпанко.                             
 
 
31 березня 2019 р.

...... Підсумки чемпіонатів України з швидких та блискавичних шахів у віковій категорії до 12 років.

Рапід (юнаки): 1. Самуненков Ігор (Київ) - 8 очок з 9; 2. Тобак Михайло (Одеса) - 7; Шахайло Дмитро (Харків) - 7.
Рапід (дівчата): 1. Манько Марія (Київ) - 6,5; 2. Грига Дарина (Городок) - 6,5; 3.Ломакіна Анжеліка - (Миколаїв) - 6,5.
Бліц (юнаки): 1. Тобак Михайло - 7,5; 2. Самуненков Ігор - 7,5; 3. Нагорний Ігор (Івано-Франківськ) - 7.
Бліц (дівчата): 1. Ломакіна Анжеліка - 8; 2. Грига Дарина - 7,5; 3. Манько Марія - 6,
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
29 березня 2019 р.

......
Закінчився особистий чемпіонат Європи серед чоловіків, в якому змагалися і 17 представників України.
Найбільше очок серед українців - по 7,5 з 11 - разом ще з низкою шахістів набрали Руслан Пономарьов, Юрій Кузубов та Андрій Волокитін (25, 30 та 35 місця відповідно).
Перше та друге місця з 8,5 очками відповідно посіли В.Артемьєв та Н.Гранделіус, 8 очок та третє місце виборов К.Пьорун.
 
 
29 березня 2019 р.

...... Кандидати у майстри спорту Вадим Петровський з Мукачева та киянка Марія Манько виграли чемпіонати України у віковій категорії до 12 років.

У чемпіонаті серед дівчат Марія Манько набрала 10 очок з 11 можливих, срібною призеркою з 8,5 очками стала львів'янка Дарина Грига, третя - Ташкінова Софія з Києва, яка набрала 8 очок.
Чемпіон України серед юнаків Вадим Петровський набрав 9 очок. Одразу троє шахістів набрали по 7,5 очок. За додатковими показниками другим став харків'янин Святослав Базакуца, третє місце посів Ігор Самуненков з Києва.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
27 березня 2019 р.

......
Головному тренеру жіночої
збірної команди України,
віце-президенту, ст. тренеру
шахового спортивного
клубу «Юракадемія»,
міжнародному гросмейстеру
Бродському М.Л.

Шановний Михайло Леонідовичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас
із знаменним ювілеєм – 50-річчям з дня народження!

Ви, вихованець Харківської шахової школи, один з перспективних молодих українських шахістів кінця 80-х років минулого сторіччя, який в 1990 році став чемпіоном України серед чоловіків. Ваші подальші перемоги у численних міжнародних особистих і командних змаганнях та пов’язана з цим серйозна аналітична та психологічна підготовка привели Вас до висновку зайнятися, паралельно з активною шаховою грою, тренерською діяльністю. Ваша успішна робота з цілою низкою провідних шахістів, а надалі – граючим тренером команди «Юракадемія», багаторазовим переможцем та призером клубних чемпіонатів України, підтвердила правильність цього напрямку діяльності.
 
Та найбільш вдало Ваша тренерська робота втілилась у підготовці та виступах жіночої збірної команди України. І справа не тільки у командному золоті світу та Європи, срібних та тричі бронзових нагородах Всесвітніх шахових олімпіад нашої жіночої команди, а у створенні єдиного колективу шахісток з доброзичливим внутрішнім мікрокліматом, готового боротися за найвищі місця.
 
Ваша відданість шахам, принциповість, скромність і ерудиція, чуйність, доброзичливість і тактовність принесли Вам заслужену повагу в Україні і в усьому шаховому світі.
 
Хай же довгі роки крокують поруч з Вами успіх, щастя й радість.
 
Приміть же, шановний ювіляре, наші вітання та найщиріші побажання міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, довгих років служіння нашій улюбленій справі!                
 Із щирою повагою,
Президент Федерації шахів України  В.В.Капустін
 
 
26 березня 2019 р.

...... Ветеран українських шахів 67-річний гросмейстер Олег Романишин переміг на 35-м фестивалі у Бад-Верисхофені (Німеччина).
У дев'яти турах Романишин набрав 8 очок, що дозволило йому випередити майже півтори сотні шахістів серед яких декілька гросмейстерів, міжнародних майстрів, майстрів ФІДЕ.
 
 
25 березня 2019 р.

......
Заслуженому майстру спорту,
заслуженому працівнику
фізичної культури і спорту України,
міжнародному гросмейстеру
Літинській М.І.
Шановна Марто Іванівно!

Від імені Федерації шахів України щиро поздоровляю Вас із знаменним ювілеєм!

Ми знаємо і цінуємо Вас, одну з найталановитіших вихованок Львівської шахової школи В.Е.Карта, яскраву творчу особистість, видатну шахістку, чиї блискучі перемоги в численних змаганнях найвищого світового рівня принесли Вам славу й пошану в національних та міжнародних шахах і зробили значний внесок у справу піднесення авторитету українських шахів.
 
Своєю відданістю справі, високим професіоналізмом, доброзичливістю і чуйністю, скромністю та тактовністю Ви заслужили велику вдячність й повагу шахової громадськості України.
 
Бажаю Вам, шановна Марто Іванівно, міцного здоров’я, щастя, любові, добра і добробуту, довголітнього служіння шаховому мистецтву.
 Із щирою повагою,  Президент ФШУ В.В.Капустін
 
 
23 березня 2019 р.

...... З 1 квітня 2019 року стартує продаж програми для шахових Арбітрів та Організаторів “ChessManager”.
Пропонуються версії “FREEMIUM” та “PREMIUM”.
 
 
20 березня 2019 р.

......
Федерації шахів України, Дніпропетровської області та м.Кривий Ріг з глибоким сумом сповіщають, що 19 березня 2019 року   на 63 році пішов з життя відомий український шахіст, майстер спорту СРСР та України  Марчик Микола Олександрович та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким.

 
 
19 березня 2019 р.

...... Фінал чемпіонату України з шахів серед юнаків та дівчат до 12 років.
Змаганнями з класичних шахів на Львівщині стартували чемпіонати України (класичні, рапід, бліц) серед юнаків та дівчат у віковій категорії до 12 років.
В обох турнірах змагатимуться по 12 юних шахістів з багатьох регіонів України.
 
 
18 березня 2019 р.

......
Заслуженому майстру спорту України,
міжнародному гросмейстеру
В.М. Іванчуку


Шановний Василю Михайловичу!
Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм –
50–річчям з дня народження!

Ви, легендарний український шахіст, володар унікальних шахових досягнень - чотириразовий переможець Всесвітніх шахових Олімпіад та дворазовий чемпіон світу у складі збірних команд СРСР та України, чемпіон світу з рапіду та бліцу, віце-чемпіон світу та чемпіон Європи з класичних шахів, переможець та призер міжнародних змагань найвищого рівня, кавалер численних урядових нагород нашої країни, все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри у Вашому рідному Львові, в Україні та в усьому світі.
 
Як багаторічний лідер українських шахів своїми блискучими перемогами, високим професіоналізмом, принциповістю та скромністю Ви завоювали палку любов і повагу шахової спільноти в усьому світі та зробили видатний особистий внесок у справу піднесення міжнародного авторитету незалежної української держави та популяризації нашого виду спорту.
 
Приміть же, шановний ювіляре, найкращі побажання міцного здоров’я, щастя, любові, добробуту, спортивних та творчих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.
З щирою повагою, Президент Федерації шахів України В.В.Капустін
 
 
18 березня 2019 р.

......
Сьогодні, 18 березня, у Македонії стартує чемпіонат Європи серед чоловіків.
Серед 365 учасників 17 представників України. Всього буде зіграно 11 турів, останній з яких 29 березня.
 
 
17 березня 2019 р.

...... У Чехії закінчився представницький шаховий фестиваль, у якому взяли участь 10 представників України.
Одразу троє з них - Олександр Зубов, Ельдар Гасанов, Владислав Бахмацький - набрали по 7 очок, що принесло їм 2-4 місця.
Переможцем із 7,5 очками став Ханнес Стефансон з Ісландії.
 
 
17 березня 2019 р.

...... Змаганнями з бліцу у Чернівцях завершились чемпіонати серед юнаків і дівчат віком до 16 років.
Харків'янка Марія Бердник здобула абсолютну перемогу - 9 з 9 - у блискавичних шахах, а у рапіді втратила лише пів-очка - 8,5 з 9!
Також “золотий дубль” зробив львів'янин Данило Мосесов - по 7,5 очок. “Срібний дубль” на рахунку чернівчанина Олексія Білича. “Бронзу” у хлопців вибороли Владислав Лимар (бліц) та Михайло Тобак (рапід).
У дівчат другі та треті місця посіли відповідно Єлизавета Гребенщикова та Людмила Іваницька (бліц), Софія Гризлова та Анастасія Дубовик (рапід).
Наші вітання чемпіонам та призерам!

 
 
15 березня 2019 р.

...... Завершився чемпіонат України з класичних шахів у віковій категорії до 16 років.
У турнірі юнаків переміг Юліан Мальований із результатом 8 очок з 11, другий - Олексій Білич (7,5 очок). По 7 очок набрали Владислав Сидорика, який став третім за додатковими показниками, а також Ярослав Щербак та Андрій Придун.
Серед дівчат по 8,5 очок в активі Анастасії Дубовик та Катерини Григорчук, третє місце з 7,5 очками посіла Єлизавета Гребенщикова.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
15 березня 2019 р.

...... Українська жіноча команда посіла четверте місце на командному чемпіонаті світу, який вчора закінчився в Астані.
До останнього українські шахістки боролись за медалі, але на фініші за додатковими показниками поступилися “бронзою” грузинській збірній. Українські шахістки набрали 12 (20,5) очок, також 12 (23,0) очок у збірній Грузії, 14 очок та “срібло” у збірної Росії. Абсолютну перемогу - 18 очок - здобули шахістки з Китаю.
Втім без нагород українки не залишились. Так Марія Музичук стала другою серед шахісток, які грали за першою дошкою, а Інна Гапоненко показала 3-й результат на четвертій дошці.
 
 
13 березня 2019 р.

...... У В'єтнамі закінчився міжнародний шаховий турнір “9th HDBank International Chess Tournament 2019”, у якому взяли участь 150 шахістів (в тому числі 25 гросмейстерів) з близько 30 країн світу.
Український гросмейстер Станіслав Богданович набрав 7 очок у 9 турах та поділив 2-4 рядки, посівши третє місце. Переможцем із 7,5 очками став гросмейстер з Китаю Ван Хао.
 
 
13 березня 2019 р.

...... На Президентській раді ФІДЕ у Астані відбулось присвоєння міжнародних звань. Серед українських шахістів звання міжнародного гросмейстера присвоєно Євгену Штембуляку, а звання арбітра ФІДЕ - Віталію Зайчуку.
Наші вітання Євгену Штембуляку та Віталію Зайчуку!

 
 
13 березня 2019 р.

...... 10 березня 2019 року у клубі “Інтелект” СумДУ відбувся п’ятий чемпіонат Сумської області з інтелектуальних видів спорту (шахи і шашки “64”).
У чемпіонаті взяли участь 30 представників області з міст Суми та Ромни Сумського і Краснопільского районів.
У підсумку чемпіоном області з інтелектуальних ігор став Владислав Рогоз, який в номінації шахи здобув 7 перемог без поразок. Другий та третій рядок за Олександром Маликовим та Дмитром Стрижаком.
 
 
11 березня 2019 р.

...... У Сент-Луїсі (США) в Spring Chess Classic-2019 завершилися колові турніри «А» і «В», що входили до його програми. В обох турнірах успішно виступили молоді українські гросмейстери, які навчаються зараз в американських університетах - Ілля Нижник, вихованець Вінницької шахової школи (ст. тренер - засл. тренер України М.М.Боднар) і Андрій Боришполець, вихованець київської ш/ш «Авангард» (ст. тренер Л.В.Ніколаєв).
Виступаючи в супертурнірі «А» (сер. рейтинг 2656, колишня 17-а категорія) Ілля Нижник, не програвши жодної партії, з 5,5 очками з 9 зайняв чисте друге місце, відставши на пів-очка від переможця - американця Джефрі Сюна і випередивши на ті ж пів-очка Ле Куанг Льєма (В'єтнам) і Р.Робсона (США). Наш багаторічний шаховий лідер Василь Іванчук, який грав в цьому ж турнірі, посів 9-е місце.
У турнірі "В" (сер. рейтинг 2565) Андрій Боришполець, набравши 5 з 9, в результаті опинився на третьому місці, пропустивши вперед Бай Цзіньшу (Китай) з 6 очками з 9 і А.Місьту (Польща) з 5,5 очками.
Вітаємо призерів турніру!

 
 
11 березня 2019 р.

...... У Пущі-Водиці (м. Київ) за підтримки Федерації шахів України та Профспілки працівників освіти і науки України відбувся Всеукраїнський семінар для дитячих шахових тренерів.
Семінар зібрав близько 30 учасників різного віку - як досвідчених тренерів зі стажем, так і молодих початківців.
В роботі семінару прийняли участь лектори: міжнародний арбітр Юрій Гнип, арбітр ФІДЕ Юрій Пепа, досвідчені тренери Валерій Гриньов, Анатолій Кабанов та міжнародний гросмейстер та тренер Спартак Височін...
 
 
8 березня 2018 р.

......

Дорогі українські шахістки!

Щиро вітаємо вас із чудовим весняним святом!
Бажаємо вам гарного настрою, тепла, любові, успіхів у шахових та життєвих справах!


Федерація шахів України.

 
 
7 березня 2019 р.

...... У Вінниці стартував 1 чемпіонат України серед шахістів-аматорів.
З 6 по 10 березня у Вінниці триватиме перший чемпіонат України з шахів серед аматорів. В змаганні беруть участь спортсмени, незалежно від віку і статі, які мають національний рейтинг менше 2300 одиниць (початковий рівень майстра спорту України).
Загалом змагання зібрали понад 180 гравців із майже усіх регіонів України. Турнір проводиться за швейцарською системою в 9 турів. Призовий фонд – 100 тисяч гривень (перший приз -15 тисяч).
 
 
5 березня 2019 р.

...... У Києві пройшов шаховий турнір на честь ювілею відомого українського тренера Олексія Косікова.

У змаганнях взяли участь 8 гравців (у тому числі 5 гросмейстерів та двоє міжнародних майстри).
Олександр Зубов і Олексій Кислинський набрали по 5 очок з 7-ми можливих. Додаткові показники вивели на перше місце Зубова. Третє місце посів Володимир Баклан із результатом 4,5 очка.
 
 
5 березня 2019 р.

...... Чемпіонат України (класичні, швидка гра та бліц) серед юнаків та дівчат до 18 років пройде з 03 по 14 квітня 2019 року в місті Києві за адресою: вулиця Дмитрівська, 71, у приміщенні Шахової школи.
 
 
5 березня 2019 р.

...... У столиці Казахстану Астані стартують командні чемпіонати світу.

Цього року Україну представляє тільки жіноча команда у складі: Марія Музичук, Анна Музичук, Анна Ушеніна, Інна Гапоненко, Наталя Букса та капітан команди Михайло Бродський.

 
 
5 березня 2019 р.

...... У Чернівцях стартує чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 16 років.

Змагання з класичних шахів пройдуть з 5-го по 15 березня, швидких шахів - 16 березня, блискавичної гри - 17 березня.
 
 
2 березня 2019 р.

...... У Києві пройшов 11-й звітно-виборний З'їзд Федерації шахів України.

Згідно з порядком денним було проведено вибори Президента ФШУ, членів Виконкому ФШУ та контрольно-ревізійної комісії.
На посаду Президента ФШУ свої кандидатури висунули Віктор Капустін, Олександр Прохоров та Борис Рахлін.
Процедурою відкритого голосування на посаду Президента ФШУ було обрано Віктора Капустіна.
 
 
1 березня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 березня 2019 року.
У світову сотню входять 6 шахістів України: Василь Іванчук (2698), Антон Коробов (2686), Павло Ельянов (2682), Юрій Криворучко (2680), Руслан Пономарьов (2667), Олександр Арещенко (2661).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Марія Музичук (2560), Анна Музичук (2555), Анна Ушеніна (2443), Інна Гапоненко (2427), Наталя Букса (2416), Юлія Осьмак (2399), Наталя Жукова (2377).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Марія Бердник, Софія Краснокутська, Олена Мартинкова, Надія Шпанко.                              
 
 
1 березня 2019 р.

...... Федерація шахів України щиро вітає ректора Львівського державного університету фізичної культури, вченого у галузі фізичного виховання, спорту та здоров'я людини, доктора педагогічних наук, професора, академіка «Української академії наук», заслуженого діяча науки та техніки України Приступу Євгена Никодимовича з 60-річним ювілеєм та бажає міцного здоров'я, добробуту, успіхів у справах.
 
 
Увага!

......
До уваги українських шахісток, які бажають взяти участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок (10–23 квітня 2019 року, Анталія, Туреччина).
Для заявки на участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед жінок необхідно надати до офісу ФШУ до 5 березня 2019 року (olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1.Прізвище, Ім’я шахістки (тренера, супроводжуючої особи або інше), дату народження, № паспорта.
2.ID FIDE, титул (звання) FIDE, рейтинг FIDE.
3.Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4.Надати інформацію про готель. Чи проживаєте в офіційному готелі та тип номеру (1, 2). З ким бажаєте проживати.
5.Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).

Нагадуємо про необхідність сплати організаційних внесків (100 Євро) та сплату за проживання до 10 березня 2019 р.. Сплату внеску до ECU можна буде здійснити по прибуттю на місце змагань, але не пізніше 2-го туру.
Виконавча дирекція ФШУ
 
 
26 лютого 2019 р.

Федерація шахів України та колегія арбітрів ФШУ з глибоким сумом сповіщають, що 26 лютого 2019 р.  на 75 році пішов з життя відомий український шаховий суддя,  міжнародний арбітр  Києвич Петро Петрович та висловлюють щире співчуття його рідним та близьким

 
 
25 лютого 2019 р.

...... У Краматорську завершились змагання чемпіонату України у віковій категорії до 20 років.

Перші трійки виглядають таким чином:
Бліц
1.Дмитро Кушко; 2.Євген Рошка; 3.Владислав Ларкін.
1.Олена Мартинкова; 2.Надія Шпанко; 3.Єлизавета Гребенщикова.
Рапід
1.Павло Стельмашенко; 2.Євген Рошка; 3.Андранік Куцанян.
1.Діана Мац; 2.Олена Мартинкова; 3.Софія Гризлова.
Класика
1.Олексій Кукелко; 2.Семен Мітусов; 3.Дмитро Кушко.
1.Марія Бердник; 2.Діана Мац; 3.Єлизавета Гребенщикова.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
25 лютого 2019 р.

......
Заслуженому тренеру України,
майстру спорту України
Косикову О.І. 

  Шановний Олексію Івановичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із славним ювілеєм - 70-річчям з дня народження!
Ви, відомий український шаховий майстер і літератор, тренер і педагог, вихователь цілої низки гросмейстерів, майстрів та тренерів, все своє свідоме життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри у рідному Києві та в усій Україні.
Своїми відданістю справі, високим професіоналізмом, принциповістю, ерудицією Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, життєвого оптимізму, добробуту, нових успіхів у справі виховання талановитої шахової молоді.
З щирою повагою,
Президент Федерації шахів України В.В.Капустін

 
 
23 лютого 2019 р.

...... Закінчились змагання у чемпіонатах України серед юнаків та дівчат віком до 20 років.
У чемпіонаті України серед юнаків Олексій Кукелко набрав 7 очок у 9 турах, по 6,5 очок в активі Семена Мітусова та Дмитра Кушко.
Серед дівчат найкращого результату - 7,5 очок - досягла Марія Бердник, на очко менше набрала Діана Мац. Одразу чотири шахістки фінішували з 6 очками. Найкращі додаткові показники та 3 місце у Єлизавети Гребенщикової.
Вітаємо чемпіонів та призерів!

 
 
22 лютого 2019 р.

...... До уваги учасників Чемпіонату Європи у  Північній Македонії.
Громадянам України продовжено безвізовий режим ще на один рік.
Виконавча дирекція.
 
 
Увага!

......
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків (17 – 30 березня 2019 року, Скопьє, Македонія).
Для заявки на участь у 20-му чемпіонаті Європи з шахів серед чоловіків необхідно надати до офісу ФШУ до 15 лютого 2019 року (rating@ukr.net olegtovchyga@ukr.net) такі дані:
1.Прізвище, Ім’я шахіста (тренера, супроводжуючої особи або інше).
2.ID FIDE.
3.Статус (гравець, тренер, супроводжуюча особа або інше).
4.Надати інформацію про готель (назву) проживання та тип номеру (одномісний, двомісний). З ким бажаєте проживати.
5.Інформацію про прибуття та від’їзд (дату, час, №№ рейсів, аеропорти).
 
Нагадуємо про необхідність сплати внесків до ECU (65 або 130 Євро у залежності від звання), організаційних внесків (100 Євро для гравців та 50 Євро для тренерів та супроводжуючих осіб за умови забезпечення трансфером та акредитації) та сплату за проживання до 17 лютого 2019 року.

Виконавча дирекція ФШУ

 
 
19 лютого 2019 р.

...... Фінальні змагання VIІІ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М. М. Баки з шахів проводяться з 21 по 26 травня 2019 року в селі Омельник Кременчуцького району Полтавської області.
 
 
19 лютого 2019 р.

...... 19 лютого видатному шахісту та шаховому літератору, міжнародному гросмейстеру Давиду Іоновичу Бронштейну (19.02.1924— 5.12.2006) - вихованцю шахового клубу Київського палацу піонерів, срібному призеру чемпіонату України 1940 р., дворазовому чемпіону СРСР, чотириразовому чемпіону всесвітніх шахових олімпіад та дворазовому чемпіону Європи у складі збірних команд Радянського Союзу, переможцю двох міжзональних турнірів на першість світу, претенденту на звання чемпіона світу у матчі з М.М.Ботвинником (1951 р.), виповнилось би 95 років.
 
 
15 лютого 2019 р.

......
У Краматорську стартує чемпіонат України серед юніорів віком до 20 років.

З 15 по 23 лютого пройдуть змагання з класичних шахів, у яких братимуть участь 14 дівчат та 41 юнак. 24 та 25 лютого відповідно пройдуть чемпіонати зі швидких та блискавичних шахів.

 
 
11 лютого 2019 р.

......
У Сумах пройшли змагання пам’яті Л.Капусти для шахістів-практиків і розв’язувачів. В перший день змагань 15 учасникам, з яких 3 школяра, були запропоновані 8 завдань композицій різного змісту і складності. Перше місце виборов Федченко Володимир. Другий та третій рядок посіли Харищук Артем та Рогоз Владіслав. Також відбувся чемпіонат області серед розв’язувачів, яким були запропоновані 12 завдань різного змісту та складності.

 
 
10 лютого 2019 р.

......
Підсумки чемпіонатів України (класика, рапід, бліц) серед юнаків та дівчат віком до 14 років.
У перших двох дисциплінах - класичних та швидких шахах - чемпіонами стали Семен Мітусов та Марія Козаченко, причому Марія в чемпіонаті з рапіду досягла стовідсоткового результату - 9 очок з 9 можливих!
Семен Мітусов став чемпіоном і у бліц-турнірі, а от Марії Козаченко не вдалося вибороти третє "золото" - цього разу Марія посіла друге місце. А чемпіонкою України з бліцу стала Людмила Іваницька.

На фото: Семен Мітусов та Марія Козаченко
Перші трійки призерів:
Класика (юнаки): 1) Мітусов С. - 8,5; 2) Лаптій Н. - 8; 3) Пальчук А. - 6.
Класика (дівчата):1) Козаченко М. - 8; 2) Мінаєва Ю - 8; 3) Лищенко П. - 6.
Рапід (юнаки): 1) Мітусов С. - 7,5; 2) Біловіл Б. - 7; 3) Пальчук А. - 7.
Рапід (дівчата): 1) Козаченко М. - 9; 2) Дубовик А. - 6,5; 3) Петрова Є. - 6,5.
Бліц (юнаки):1) Мітусов С. - 8; 2) Лозинський Б. - 7,5; 3) Біловіл Б. - 6,5.
Бліц (дівчата): 1) Іваницька Л. - 7,5; 2) Козаченко М. - 6,5; 3) Дубовик А. - 6.
Вітаємо чемпіонів та призерів!
 
 
7 лютого 2019 р.

...... До уваги учасників чемпіонатів України серед юнаків та дівчат!

Регламенти: до 20 років | до 16 років | до 12 років
 
 
31 січня 2019 р.

...... Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 лютого 2019 року.
У світову сотню входять 6 шахістів України: Василь Іванчук (2713), Антон Коробов (2687), Юрій Криворучко (2683), Павло Ельянов (2680), Руслан Пономарьов (2665), Олександр Арещенко (2661).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Анна Музичук (2558), Марія Музичук (2538), Анна Ушеніна (2443), Інна Гапоненко (2424), Наталя Букса (2420), Юлія Осьмак (2394), Наталя Жукова (2377).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Євген Штембуляк, Віктор Матвіїшен.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Надія Шпанко, Марія Бердник, Олена Мартинкова, Софія Краснокутська.                               
 
 
19 січня 2019 р.

...... У Харкові пройшов шаховий «Матч столиць» між командами Києва та Харкова.
У матчі взяли участь декілька провідних українських гросмейстерів та міжнародних майстрів зокрема Павло Ельянов, Олександр Моїсеєнко, Анна Ушеніна, Володимир Баклан, Юлія Осьмак, Кирило Шевченко, Олександр Ковчан та інші.
Із результатом 21½ : 18½ перемогла збірна Києва.
В рамках «Матчу столиць» також пройшли турніри серед школярів різних вікових категорій, в яких змагалися 164 юних шахіста.
 
 
17 січня 2019 р.

...... Федерації шахів України та Чернівецької області, комісія з шахової композиції ФШУ щиро вітають міжнародного гросмейстера та міжнародного арбітра з шахової композиції, десятиразового чемпіона світу в особистому заліку та чотириразового - у складі збірних команд України та СРСР, двадцятип’ятиразового чемпіона України, володаря майже 600 призів з шахової композиції, з яких 280 перших, головного тренера збірної команди українських композиторів, редактора розділу багатоходівок журналу "Проблеміст України», заслуженого майстра спорту України Марандюка Михайла Назаровича з 70–річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, добра і добробуту, спортивних та творчих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.
 
 
16 січня 2019 р.

......
16 січня відомому українському шахісту та тренеру, гросмейстеру СРСР, Голові Федерації шахів України (1970-1974), дворазовому срібному призеру чемпіонатів України, учаснику 5-ти фіналів чемпіонатів СРСР Ігорю Володимировичу Платонову (16.01.1934 – 13.11.1994) виповнилося би 85 років.

 
 
14 січня 2019 р.

......
Успішно розпочали 2019 спортивний рік наші гросмейстери Володимир Онищук та Олександр Моісеєнко.
У Таллінні на турнірі з рапіду «Меморіал Пауля Кереса», в якому взяли участь 122 шахіста з 12 країн, включаючи 12 гросмейстерів, Онищук став переможцем із блискучим результатом – 10,5 очок з 11 можливих! Олександр Моісеєнко з 9 очками став другим.

Наші вітання переможцю і другому призеру!

 
 
4 січня 2019 р.

...
Чемпіонат України серед юнаків і дівчат віком до 14 років
Чемпіонат(класика, рапід, бліц) пройде з 28 січня по 10 лютого 2019 року за адресою: м. Дніпро, вул. В.Вернадського 27, Міській шахово-шашковий клуб ім. Й.Уріха.
 
 
2 січня 2019 р.

...... Дитячо-юнацька комісія ФШУ представляє списки учасників фіналів Чемпіонатів України з шахів 2019 року серед юнаків та дівчат у вікових категоріях до 12, до 14 та до 16 років.
 

© Федерація шахів України (2003-2024 рр.)
При використанні матеріалів посилання на www.ukrchess.org.ua обов'язкове!